Jump to content


Photo

Minority Report


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 July 2002 - 15:05

Ljubiteljima filmova Blade Runner i Total Recall preporucujem Minority Report.

:smile:

Philip K. Dick web site

#2 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 07 July 2002 - 20:37

Auh, kakva hrana za dusu i oci! Kompleksno, duboko, inventivno, i jos uvek zabavno! Mozda jedan od najboljih Spielbergovih filmova - bez viska sentimentalnosti i infantilnosti (ne da ne volim i jedno i drugo :grin:)

Bilo bi zanimljivo videti kako bi izgledalo Gilliamovo ili Fincherovo citanje ovog noir-sc.fi stiva jer mu Spielberg nije dozvolio mracan kraj, a mozda je mogao (ne poznajem originalni predlozak).

Samantha Morton (Agatha) je novi kultni mutant! Scena kada prvi put izgovori "Can you see?" ledi krv u zilama.

A evo i trivije:

Agatha, Arthur i Dashiel, imena mutanata, su posveta piscima detektivskih romana: A.Christie, A.C.Doyle-u i D.Hammett.

Pripadnici policijskog odreda paukova nisu kompjuterska animacija, vec prave "zive" igracke. :smile:

Posted Image

[ Izmena poruke: aenima na dan 2002-07-08 01:13 ]

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 July 2002 - 03:23

aenima:
Samantha Morton (Agatha) je novi kultni mutant! Scena kada prvi put izgovori "Can you see?" ledi krv u zilama.

Meni je najbolja kad kaze, cuj kaze, zaURLA "Rrrruuuuuuuunnnnnnnnnnn!". Hebote, kakav flash!!!

#4 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 08 July 2002 - 05:09

Posted Image MOCNO!

#5 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 24 July 2002 - 08:32

Juče sam ga gledao.

Odličan film! Jedan od najboljih SF filmova u zadnjih par godina!

_________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them.
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.
Posted Image

[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2002-07-24 09:33 ]

#6 Tihofil

Tihofil
  • Banned
  • 619 posts

Posted 07 November 2002 - 13:20

Najgluplji film svih vremena!!Znao sam da Spilberg to moze.Kod onih kuglica sa imenima sto idu kroz cevcicu fali jos samo Suzana Mancic.Treba zamisliti Kruza kako dok mlatara rukama pred onim ekranom malo savija u kolenima.Charlie Sheen vrati se....!

#7 MarinaK

MarinaK
  • Members
  • 274 posts

Posted 07 November 2002 - 14:02

Tihofil:
Kod onih kuglica sa imenima sto idu kroz cevcicu fali jos samo Suzana Mancic.


mozda bi se brze spustale zbog nje :grin:

Film je pun nelogicnosti jedna od kojih su upravo te kuglice

#8 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 November 2002 - 15:02

Ne slazem se sa Tihofilom i Marinom, a slazem sa aenimom i Indyjem :grin: ...

#9 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 07 November 2002 - 15:41

Ako su neuverljivosti scenaristicke onda prvo treba proveriti pricu Philipa K. Dicka, tesko da je Spielberg smislio nelogicne kuglice.

Inace, ko trazi nelogicnosti naci ce ih u svakom filmu. Zar vi stvarno mislite da se brava otkljucava ukosnicom?


_________________
*can you see?*

[ Izmena poruke: aenima na dan 2002-11-07 15:43 ]

#10 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 07 November 2002 - 17:02

znate sta...
ja ne volim spielberga...
ali...

'minority report' je sjajan film!

i sve vreme dok sam ga gledao zeleo sam da mi se ne svidi, podsecao sam sebe da je to ipak isti onaj spielberg koji je napravio shity A.I., ali nije vredelo, svakom scenom me je kupovao sve vise i vise!
po prvi put mogu da kazem da spielberg nije unistio potencijal price, sto je cinio u mnogim dosadasnjim filmovima.
ne znam ko mu je sve pomogao, ko je bio ko-scenarista, ali ovo je duboko intelektualan i viseslojan science fiction... zapravo, ovo nije samo science-fiction, spielberg nas vozi kroz tri kljucna zanra: naucna fantastika - triler - melodrama [sve to zacinjeno inteligentnim humorom].
potpuno sam zanemario odlicnu kameru i specijalne efekti [koji su bili za ocekivati, ipak je to velika svota novca u pitanju]...

moja omiljena scena - vristao sam od smeha - kada samantha morton [agatha] zaustavi japanku u shopping centru i kaze: don't go home. he knows......
efektno, a pametno!

a da vam priznam, i kraj mi je divan - to sto Precogs [koji mogu da predvide buducnost] zavrsavaju izvan domasaja iskvarene civilizacije sedeci pored kamina gde citaju knjige [verovatno agathu christie, arthura conana doyla i dashiela hammetta :wink:] jedino mi je bilo potrebno da vidim pre odjavne spice...

#11 MarinaK

MarinaK
  • Members
  • 274 posts

Posted 07 November 2002 - 17:35

2 aenima:

Zar vi stvarno mislite da se brava otkljucava ukosnicom?


:grin:

(1)Ako je vreme of the essence zasto koriste taj praistorijski sistem kuglica iz Orwela 1984 - jednoj kuglici treba ne znam koliko vremena da stigne do Cruisa - a film se desava u vreme kompjutera - znaci cak i e-mail poruka bi stigla pre te kuglice - a druga stvar sto su Precogs sa super psihama vec povezani za komp i salju misli i snove direktno u komp - naravno to nije sustina filma ali meni je smetalo

(2) scena kada Precog prica Cruisu i njegovoj devojci u onoj kuci pred kraj - taj isti Precog koji vidi buducnost ceka poslednju sekundu da kaze RUN ! i ulaze specijalci - mislim mogla je da ih upozori i maaaalcice ranije valjda

N.B. Film ima dobru pricu i dobro je uradjen i bio bi sjajan da nema tih nelogicnosti - zato mi one i smetaju - inace u slabijim filmovima takve nelogicnosti ignorisem

#12 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 November 2002 - 23:53

Sad se setih - vrlo mi dopalo u filmu to sto neko u toj jel'te hi-tech buducnosti razvija fotografije starinskom "mokrom" tehnologijom u mracnoj komori... nice touch! :smile: A i onaj "hirurg" koji zamenjuje oci je kao lik iz najludjih stripova iz osamdesetih - hilarijus! :razz: Svidjaju mi se takvi "detaljcici" a nelogicnosti ionako gledamo svakodnevno - u tzv stvarnom zivotu, zar ne? :grin:

#13 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 08 November 2002 - 00:40

Ha! A Agatha u GAP-u?:grin:

Moram da pogledam film ponovo, skroz ste me zbunili sa deteljima. Imam zensko pamcenje - impresionisticko:grin:


_________________
*can you see?*

[ Izmena poruke: aenima na dan 2002-11-08 00:40 ]

#14 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 08 November 2002 - 00:54

meni je bio super smesan onaj detalj u onom klubu gde se ispunjavaju zelje. tu se naravno neki tip razvaljivao od seksa, to smo i ocekivali, ali tu je takodje bio i tip u odelu okruzen svecano obucenim ljudima koji mu aplaudiraju, a on njima "thank you, thank you". hahahahaha :smile:.

#15 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 November 2002 - 02:01

Lep pregled recenzija, ovde:

http://www.rottentom...Report-1113879/

Zacudo, vecina pomodora su zdravi, tek poneki truo! :smile:

Neki od komentara su me sjajno zabavili:

"Meanwhile, Mr. Spielberg pours on the gore. In one scene, the star has his eyeballs surgically removed because in the future, we are told, identity searches scan only eyes. (Gee, whatever happened to fingerprints?) Carrying around those Tom Cruise eyes in a plastic bag as a sentimental keepsake, he drops one retina through the cracks of a drain while the other one hangs by its bloody optical nerves. Not a movie for anyone considering corrective Lasik procedures, or even changing contact lenses." (Rex Reed, NY Observer) :lol: :lol: :lol: