Jump to content


Photo

Da li prijavite sagovorniku kad uspe da vas ubedi u svoje stavove?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#31 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 14 August 2007 - 21:14

QUOTE(spava mi se @ 14 Aug 2007, 21:47) <{POST_SNAPBACK}>
e, jeste, i meni je to zabavno. u stvari, nije.

prijavljujem da si me ubedila.

#32 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 14 August 2007 - 22:15

QUOTE(ono @ 14 Aug 2007, 20:32) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif
nada umire poslednja.


prijavljujem, mozda ne uvek dovoljno direktno. volim kada promenim misljenje o necemu, zabavno je.


je l potrebno naglasiti...?

#33 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 14 August 2007 - 22:25

Ako me neko ubedi, prijavim, uglavnom. Bude mi neprijatno ako se ispostavi da nisam sagledala problem u potpunosti, pa ostavim utisak povrsne osobe blush.gif
Ako o temi nisam znala mnogo unsure.gif (ili nista), onda prihvatam dok se ne raspitam i ne proucim. happy.gif

#34 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 15 August 2007 - 00:56

a ako je promena misljenja posledica dugotrajnog fajta i tvog prethodnog tvrdog ubedjenja u ispravnost svojih stavova?
zapravo sam na takve situacije mislila u uvodnom.

Edited by Baka Staka, 15 August 2007 - 00:57.


#35 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 15 August 2007 - 01:06

QUOTE(mashakaya @ 14 Aug 2007, 04:43) <{POST_SNAPBACK}>
Uvek postoje dva misljenja- moje i ono pogresno biggrin.gif
Ne secam se bas da je neko u skorije vreme morao da me razuverava po pitanju nekih mojih stavova jer sam naucila da nikada i ne ulazim u zustru raspravu ako nisam dovoljno informisana o necemu- uglavnom pitam za misljenje, pa sta druga strana odgovori... razmislim o svemu i prihvatim sta mi se cini ok smile.gif A i mislim da je opasno uvek preterano insistirati na sopstvenom misljenju (sem kad su u pitanju neke najosnovnije zivotne vrednosti i prava), jer se tako najlakse podleze stereotipiji tj. predrasudama.
U zivotu uvek moras biti otvoren za razlicita misljenja i mislim da je odlicno kada nekome priznas da ti je promenio stav- tako nesto ne treba da sluzi sagovorniku da bi likovao nego iskljucivo da bi pospesilo eventualnu sledecu diskusiju na neku temu. Ja uvek cenim kada mi neko kaze da sam ipak ja u pravu i tada tu osobu jos vise postujem- za razliku od onih koji ni po koju cenu ne zele da priznaju gresku iako jasno pokazuju da su je uocili- to mi je previse infantilno pa uglavnom sa takvim ljudima nemam neke dalje zelje za diskusijom... Mislim da cilj diskusije nije da lecimo neke skrivene komplekse kroz dokazivanje sopstvene umne nadmoci- sto je veca kultura komunikacije- to je i rasprava kvalitetnija.
LM, za one koji bi zeleli da na pokvaren nacin budu uvek u pravu preporucujem Sopenhauerovu "Eristicku dijalektiku" cool.gif



1.ne verujem ti. wink.gif

2. pa ljudi uglavnom insistiraju na sopstvenom misljenju onda kada misle da time brane ono sto su po njima osnovne i njihove i tudje vrednosti i prava, nisam mislila ni na kakvu kompleksasku diskusiju. mislila sam na situaciju kada druga osoba uspe da ti dokaze da si bio moron. biggrin.gif
3. podpitanje: da li joj odate priznanje na tome ili ste previse u bedu zbog sopstvenog jadnog stanja i truda koji morate uloziti da popravite stetu? biggrin.gif

Edited by Baka Staka, 15 August 2007 - 01:06.


#36 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 15 August 2007 - 01:06

QUOTE(Baka Staka @ 15 Aug 2007, 00:56) <{POST_SNAPBACK}>
a ako je promena misljenja posledica dugotrajnog fajta i tvog prethodnog tvrdog ubedjenja u ispravnost svojih stavova?
zapravo sam na takve situacije mislila u uvodnom.


ma naravno. tako smo i shvatili.

#37 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 15 August 2007 - 01:07

QUOTE(kurdi @ 15 Aug 2007, 02:06) <{POST_SNAPBACK}>
ma naravno. tako smo i shvatili.

wink.gif

#38 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 15 August 2007 - 04:28

QUOTE(Baka Staka @ 15 Aug 2007, 02:06) <{POST_SNAPBACK}>
1.ne verujem ti. wink.gif

2. pa ljudi uglavnom insistiraju na sopstvenom misljenju onda kada misle da time brane ono sto su po njima osnovne i njihove i tudje vrednosti i prava, nisam mislila ni na kakvu kompleksasku diskusiju. mislila sam na situaciju kada druga osoba uspe da ti dokaze da si bio moron. biggrin.gif
3. podpitanje: da li joj odate priznanje na tome ili ste previse u bedu zbog sopstvenog jadnog stanja i truda koji morate uloziti da popravite stetu? biggrin.gif

Sta cu, ja se malo zanela... ponelo me gradivo... smile.gif
Jbg, ako nisi spreman da prihvatis gresku, onda i ne ulazis u diskusiju- iliti "Sh'o ulazis u frku kad si slabiji?" laugh.gif
Naravno da nije bas prijatno gresiti ali... postoje i situacije kada ti bude i lakse kad shvatis da nisi u pravu - tipa- ipak me ne vara momak/devojka, u Srbiji ipak postoji dosta dobrih ljudi, ipak cu preziveti i ovaj dan... laugh.gif
Simpatican topic i trenuci iskrenosti smile.gif