Jump to content


Photo

Da li prijavite sagovorniku kad uspe da vas ubedi u svoje stavove?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#16 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 13 August 2007 - 16:18

ell ovo neko istrazivanje karaktera wink.gif

uvek. prijavim. gde treba.

#17 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 13 August 2007 - 16:28

Sasvim je lepo prijaviti, kao i u kojim stavovima se slazes. Ali licno ne radim to uvek, ali promenim licne stavove u praksi u onim delovima gde sam dobio drugaciju sliku o istim (racionalno sam uspeo da uvidim da su bolji argumenti korisceni).

#18 porfirijepetrovic

porfirijepetrovic
  • Members
  • 129 posts

Posted 13 August 2007 - 20:07

znate kad su kejnzu zamerili sto je '33. govorio jedno a '49. drugo on im lepo rece:

"when i get a new piece of information i change my opinion. what do you do?"

#19 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 13 August 2007 - 20:20

pa, ne secam se da je neko uticao na to da promenim misljenje, ne zato sto sam rigidna i bandoglava, ili sto mislim da sam najpametnija, vec zbog inicijalne percepcije svega, koja se samo kroz praksu potvrdjuje kao ispravna. medjutim, nekolicina ljudi mi svojom duhovnom sirinom, inteligencijom i obrazovanjem, stalno `pomaze` da razne teme sagledam sire od, ponekad, puke sustine. zbog toga sam uvek zahvalna i iz moje rekacije se to vidi, ne moram da budem eksplicitna smile.gif
glede foruma... ne dozivljavam ga dovoljno ozbiljno, vise mi je usputna zabava, jer sam dnevno upucena na internet, te mi niko i nije "otvorio oci". ponekad obolim od akutnog don kihot sindroma, ali cim se zakucam u zid gluposti, bolestine i prostakluka - odustajem i povlacim se s gnusanjem. jasno, ono malo kvalitetnih "mislilaca" jeste uzivanje citati, ali vreme provedeno u diskusiji s istomisljenicima je protraceno tongue.gif
dakle, dok covek sam ne skuzi, ne vredi govoriti, te i nije vredno vremena, reci i nerava dry.gif
naime, volim svakoga da cujem abr na kratko, iako je malo ko zaista vredan toga happy.gif

#20 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 13 August 2007 - 21:41

QUOTE(Zlica od Opaka @ 13 Aug 2007, 21:20) <{POST_SNAPBACK}>
pa, ne secam se da je neko uticao na to da promenim misljenje, ne zato sto sam rigidna i bandoglava, ili sto mislim da sam najpametnija, vec zbog inicijalne percepcije svega, koja se samo kroz praksu potvrdjuje kao ispravna. medjutim, nekolicina ljudi mi svojom duhovnom sirinom, inteligencijom i obrazovanjem, stalno `pomaze` da razne teme sagledam sire od, ponekad, puke sustine. zbog toga sam uvek zahvalna i iz moje rekacije se to vidi, ne moram da budem eksplicitna smile.gif
glede foruma... ne dozivljavam ga dovoljno ozbiljno, vise mi je usputna zabava, jer sam dnevno upucena na internet, te mi niko i nije "otvorio oci". ponekad obolim od akutnog don kihot sindroma, ali cim se zakucam u zid gluposti, bolestine i prostakluka - odustajem i povlacim se s gnusanjem. jasno, ono malo kvalitetnih "mislilaca" jeste uzivanje citati, ali vreme provedeno u diskusiji s istomisljenicima je protraceno tongue.gif
dakle, dok covek sam ne skuzi, ne vredi govoriti, te i nije vredno vremena, reci i nerava dry.gif
naime, volim svakoga da cujem abr na kratko, iako je malo ko zaista vredan toga happy.gif



E, Zlica, hvala ti na iscrpnom odgovoru. smile.gif

#21 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 13 August 2007 - 21:43

QUOTE(Baka Staka @ 13 Aug 2007, 22:41) <{POST_SNAPBACK}>
E, Zlica, hvala ti na iscrpnom odgovoru. smile.gif

anytime, dear happy.gif

#22 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 14 August 2007 - 03:43

Uvek postoje dva misljenja- moje i ono pogresno biggrin.gif
Ne secam se bas da je neko u skorije vreme morao da me razuverava po pitanju nekih mojih stavova jer sam naucila da nikada i ne ulazim u zustru raspravu ako nisam dovoljno informisana o necemu- uglavnom pitam za misljenje, pa sta druga strana odgovori... razmislim o svemu i prihvatim sta mi se cini ok smile.gif A i mislim da je opasno uvek preterano insistirati na sopstvenom misljenju (sem kad su u pitanju neke najosnovnije zivotne vrednosti i prava), jer se tako najlakse podleze stereotipiji tj. predrasudama.
U zivotu uvek moras biti otvoren za razlicita misljenja i mislim da je odlicno kada nekome priznas da ti je promenio stav- tako nesto ne treba da sluzi sagovorniku da bi likovao nego iskljucivo da bi pospesilo eventualnu sledecu diskusiju na neku temu. Ja uvek cenim kada mi neko kaze da sam ipak ja u pravu i tada tu osobu jos vise postujem- za razliku od onih koji ni po koju cenu ne zele da priznaju gresku iako jasno pokazuju da su je uocili- to mi je previse infantilno pa uglavnom sa takvim ljudima nemam neke dalje zelje za diskusijom... Mislim da cilj diskusije nije da lecimo neke skrivene komplekse kroz dokazivanje sopstvene umne nadmoci- sto je veca kultura komunikacije- to je i rasprava kvalitetnija.
LM, za one koji bi zeleli da na pokvaren nacin budu uvek u pravu preporucujem Sopenhauerovu "Eristicku dijalektiku" cool.gif

#23 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 14 August 2007 - 11:00

Prijavim kad znam ko je smile.gif

Neretko to ne bude uticaj jednog sagovornika kroz jedan konkretan razgovor nego skup raznoraznih informacija od više ljudi tokom vremena, dakle čitav proces.

#24 hoosafeth

hoosafeth
  • Members
  • 314 posts

Posted 14 August 2007 - 12:30

QUOTE(Amélie @ 14 Aug 2007, 12:00) <{POST_SNAPBACK}>
Neretko to ne bude uticaj jednog sagovornika kroz jedan konkretan razgovor nego skup raznoraznih informacija od više ljudi tokom vremena, dakle čitav proces.



Amen

#25 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 14 August 2007 - 15:58

QUOTE(Baka Staka @ 13 Aug 2007, 12:02) <{POST_SNAPBACK}>
odate mu priznanje na tome, ili precutite tu cinjenicu?
ono, cisto me onako zanima.
sto se mene tice obicno ne kazem nista, pa ta osoba ni ne zna za svoje zasluge. rolleyes.gif

i ja, barem, dolazim na forum i da preispitujem svoje stavove, a ne samo da zagovaram ono sto mislim da je ispravno (mada i to tongue.gif ) iako je u ovom drugom slucaju utoliko veca zasluga onog ko mi promeni pogled na stvar. u principu tesko je da to bude jedna osoba. dosad sam obicno najvecu korist izvukla iz fajta dve osobe ili vise osoba suprotnih misljenja- samo takve situacije su uspevale da mi neke stavove promene iz korena. osim dodatnog razloga dolaska na forum, koji je informisanje. smile.gif


Nikada.ne mogu jbg...ako treba preci ce u svadju ali predati se necu...

#26 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 14 August 2007 - 16:13

Tesko da primijetim kada je neko uticao na moje stavove. Obicno su to detalji pa ispadne kao neka dopuna mojim stavovima, a ne i promjena. Ponekad se desi da se sjetim necega sto sam pokupio i sto se pokazalo kao ispravno, ali to opet nije stav, vec neki dodatak. Ako nekog dobro poznajem u stvarnosti onda mu kazem da me je "prosvijetlio" za neki detalj, ali na forumima nemam takvih druzenja.

#27 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 14 August 2007 - 16:50

Mada u početku nerado, priznam da sam pogrešio/bio drugačijeg stava ili slično. Treba praviti razliku kada je neko neinformisan ili lenj da nešto shvati, od nekoga ko to radi iz čiste zlobe.

No, da ne trolujem, uvek je malčice povređen ego jerbo je svako najpametniji na svetu, ali kako prolazi vreme i kako iz tog novostečenog stava izvlačim svežije i realnije zaključke, sve sam više zahvalan toj osobi.

#28 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 14 August 2007 - 18:29

mislim da bih priznao.

#29 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 14 August 2007 - 20:32

QUOTE(kurdi @ 14 Aug 2007, 19:29) <{POST_SNAPBACK}>
mislim da bih priznao.

laugh.gif
nada umire poslednja.


prijavljujem, mozda ne uvek dovoljno direktno. volim kada promenim misljenje o necemu, zabavno je.

#30 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 14 August 2007 - 20:47

QUOTE(ono @ 14 Aug 2007, 21:32) <{POST_SNAPBACK}>
volim kada promenim misljenje o necemu, zabavno je.

e, jeste, i meni je to zabavno. u stvari, nije.