Jump to content


Photo

Crkva u Makedoniji i Crnoj Gori isto kao i Dalaj Lama!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 Mali_Oglasi

Mali_Oglasi
  • Members
  • 37 posts

Posted 12 August 2007 - 02:28

http://www.kosovo.ne...tober_01/1.html
Citajuci pazljivo ovaj tekst videcete da je komunizam najvise odigrao ulogu u cepanju Srpske crkve u Makedoniji...
Cesto se spominje o oduzimanju Srpskih crkava u Makedoniji... Makedonci se brane time kako crkva nije nicija... Pa sto ste je prisvojili? Danas na zalost Srpska Crkva na tom podrucju trazi svoja prava... Pravo na POSTOJANJE, jer ona tamo postoji! Makedonski politicari su dobro znali da drzava ne moze bez religije... A kako im je komunizam dao republiku, tako su nasli shodno da sem zemlje uzmu i manastire i crkve... Sve Srpsko... A mi pametni ih priznali kada ih ni Grci nisu hteli priznti... Bas imamo "Pametne" i "Dobre" Politicare...
Ne znam sta se desava sa Srpskom crkvom u Crnoj Gori ali ovi pokusavaju isti scenario kao i Makedonci...
Stvorili su "neku" svoju ne-priznatu religiju i odvojili se od Srpske crkve. Samo da bi upotpunili svoju drzavnu ne-zavisnost! SRAMOTA!
Pitate se kakve veze ima Dalaj Lama sa ovim? On je to isto uradio sa Budizmom... Jos u 14. veku njegovi sledbenici su dosli u Tibetu na vlast... Inace Dalaj lama jeste sektas... Ja ga licno jos manje volim od kada je bio u Hrvatksu devedesetih i podrzao na neki nacin Bljesak i Oluju!
Dakle Ako OVE DVE CRKVE, NE PRIZNAJU PRAVOSLAVNE CRKVE U MOSKVI I CARIGRADU, necu je ni ja priznati... I na njih cu gledati kao na Sektase ili kult! Dakle treba izaci javno i reci vi ste sektasi i kraj... Ne vidim poentu njihovom postojanju, samo su jos vise podelili Pravoslavlje...

#2 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 12 August 2007 - 02:59

QUOTE(AleAleAle @ 12 Aug 2007, 03:28) <{POST_SNAPBACK}>
http://www.kosovo.ne...tober_01/1.html
Citajuci pazljivo ovaj tekst videcete da je komunizam najvise odigrao ulogu u cepanju Srpske crkve u Makedoniji...
Cesto se spominje o oduzimanju Srpskih crkava u Makedoniji... Makedonci se brane time kako crkva nije nicija... Pa sto ste je prisvojili? Danas na zalost Srpska Crkva na tom podrucju trazi svoja prava... Pravo na POSTOJANJE, jer ona tamo postoji! Makedonski politicari su dobro znali da drzava ne moze bez religije... A kako im je komunizam dao republiku, tako su nasli shodno da sem zemlje uzmu i manastire i crkve... Sve Srpsko... A mi pametni ih priznali kada ih ni Grci nisu hteli priznti... Bas imamo "Pametne" i "Dobre" Politicare...
Ne znam sta se desava sa Srpskom crkvom u Crnoj Gori ali ovi pokusavaju isti scenario kao i Makedonci...
Stvorili su "neku" svoju ne-priznatu religiju i odvojili se od Srpske crkve. Samo da bi upotpunili svoju drzavnu ne-zavisnost! SRAMOTA!
Pitate se kakve veze ima Dalaj Lama sa ovim? On je to isto uradio sa Budizmom... Jos u 14. veku njegovi sledbenici su dosli u Tibetu na vlast... Inace Dalaj lama jeste sektas... Ja ga licno jos manje volim od kada je bio u Hrvatksu devedesetih i podrzao na neki nacin Bljesak i Oluju!
Dakle Ako OVE DVE CRKVE, NE PRIZNAJU PRAVOSLAVNE CRKVE U MOSKVI I CARIGRADU, necu je ni ja priznati... I na njih cu gledati kao na Sektase ili kult! Dakle treba izaci javno i reci vi ste sektasi i kraj... Ne vidim poentu njihovom postojanju, samo su jos vise podelili Pravoslavlje...



Kakve sad veze ima Dalaj Lama sa tim? BTW, zar za carigradsku Crkvu ziloti ne tvrde da je otpala od Pravoslavlja i da je u sluzbi Antihrista jos od vremena skidanja anateme sa Pape?

#3 Mali_Oglasi

Mali_Oglasi
  • Members
  • 37 posts

Posted 12 August 2007 - 03:53

QUOTE(Gwydion @ 12 Aug 2007, 03:59) <{POST_SNAPBACK}>
Kakve sad veze ima Dalaj Lama sa tim? BTW, zar za carigradsku Crkvu ziloti ne tvrde da je otpala od Pravoslavlja i da je u sluzbi Antihrista jos od vremena skidanja anateme sa Pape?



E ne znam to... Mada nju sam ubacio onako bzv... Ranije je imala veliki uticaj smile.gif

#4 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 12 August 2007 - 03:56

QUOTE(AleAleAle @ 12 Aug 2007, 03:28) <{POST_SNAPBACK}>
...
Pitate se kakve veze ima Dalaj Lama sa ovim?
...

Nikako. Ustvari, sasvim je očekivano.

#5 Mali_Oglasi

Mali_Oglasi
  • Members
  • 37 posts

Posted 12 August 2007 - 03:58

QUOTE(Hill Bill @ 12 Aug 2007, 04:56) <{POST_SNAPBACK}>
Nikako. Ustvari, sasvim je očekivano.

Ima jos kako, Sekta je sekta... Gde god da je... Ono je Budisticka a ovo su hriscanske...

#6 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 12 August 2007 - 04:08

QUOTE(AleAleAle @ 12 Aug 2007, 04:58) <{POST_SNAPBACK}>
Ima jos kako, Sekta je sekta... Gde god da je... Ono je Budisticka a ovo su hriscanske...


Ti si od sada moj idol.

#7 Mali_Oglasi

Mali_Oglasi
  • Members
  • 37 posts

Posted 12 August 2007 - 04:11

Polako, tek sam stigao! Dajte mi malo vremena... Bice bolje wink.gif

#8 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 12 August 2007 - 04:14

QUOTE(AleAleAle @ 12 Aug 2007, 05:11) <{POST_SNAPBACK}>
Dajte mi malo vremena...

Teško.

#9 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 12 August 2007 - 04:23

QUOTE(AleAleAle @ 12 Aug 2007, 05:11) <{POST_SNAPBACK}>
Polako, tek sam stigao! Dajte mi malo vremena... Bice bolje wink.gif


U znak dobrodoslice da ti skrenem paznju da na drustvu imas i topik o strahotama darvinizma, pa bi tamo tvoje pisanije o paucima verovatno bilo dobro prihvaceno. Kako si vec mogao primetiti ovde na forumu preovladjuju kreacionisti i verski neuracunljive osobe tako da ces se veoma brzo solidno uklopiti. Dobro ti nama dosao mladicu!

#10 NPS

NPS
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 12 August 2007 - 08:10

Mlad? Kada su u pitanju "sekte", ima jedna dobra disciplina za otrežnjenje, starter... zpve se antropologija religije! Preporucujem!
Inače, crkva super prošla, kako je započela devedesete (sa kosturnicama lobanjama) i još se neki bune? unsure.gif

#11 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 12 August 2007 - 10:43

QUOTE(AleAleAle @ 12 Aug 2007, 04:58) <{POST_SNAPBACK}>
Ima jos kako, Sekta je sekta... Gde god da je... Ono je Budisticka a ovo su hriscanske...


A ti ili SPC imaju ekskluzivu da odrede kaj je vjera a kaj je sekta.
I nije li prvi SPC prisvojio crnogorsku PC i potjerao kralja Nikolu kad ste se sjetili da su i oni Srbi pa ih ujedinili.
Ajd otvori još poneki topic ovak intelegentno ko zadnja dva.

#12 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 August 2007 - 10:46

QUOTE(PURGER @ 12 Aug 2007, 03:43) <{POST_SNAPBACK}>
A ti ili SPC imaju ekskluzivu da odrede kaj je vjera a kaj je sekta.
I nije li prvi SPC prisvojio crnogorsku PC i potjerao kralja Nikolu kad ste se sjetili da su i oni Srbi pa ih ujedinili.
Ajd otvori još poneki topic ovak intelegentno ko zadnja dva.

Sve je to istina sto zboris ali posto si Hrvat nemas prvo da o tome diskutujes.

#13 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 12 August 2007 - 10:48

QUOTE(MAGRIPA65 @ 12 Aug 2007, 11:46) <{POST_SNAPBACK}>
Sve je to istina sto zboris ali posto si Hrvat nemas prvo da o tome diskutujes.


Ma dobro.....samo sam mislio... imaš prav. rolleyes.gif

#14 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 August 2007 - 11:04

QUOTE(PURGER @ 12 Aug 2007, 03:48) <{POST_SNAPBACK}>
Ma dobro.....samo sam mislio... imaš prav. rolleyes.gif

Mnogo si brz na tastaturi pa nisam stigao da korigujem typo.Sve u svemu vi Hrvati imate pravo diskusije o raznim vremenskim nepogodama dok vas se aktivnosti SPC apsolutno ne doticu.Ako nam predocis da je HPC postala autokfalna onda mozes da diskutujes o slicnim temama.Amen i aleluja.

#15 Mali_Oglasi

Mali_Oglasi
  • Members
  • 37 posts

Posted 12 August 2007 - 23:28

QUOTE(PURGER @ 12 Aug 2007, 11:43) <{POST_SNAPBACK}>
A ti ili SPC imaju ekskluzivu da odrede kaj je vjera a kaj je sekta.
I nije li prvi SPC prisvojio crnogorsku PC i potjerao kralja Nikolu kad ste se sjetili da su i oni Srbi pa ih ujedinili.
Ajd otvori još poneki topic ovak intelegentno ko zadnja dva.


Ej vidi se da si katolik... Pravoslavna je malo slozenija crkva od vasse katolicke... Ni jedna pravoslavna Crkva ih ne priznaje! O tome se radi... OVDE NIJE REC SAMO O SRPSKOJ! A najmanje sto ocekuju je podrska KATOLICKE CRKVE! Ako ih neko prizna bice to prvo od strane SPC...
I ako si dosao da se vredjas... Onda bolje nemoj nista da kucas... NISI U PRAVU!