Jump to content

Photo

Gmail

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#46 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 23 August 2007 - 11:05

QUOTE(Zli Gli @ 23 Aug 2007, 09:28) <{POST_SNAPBACK}>
"Brz je" u kom smislu? Meni otvaranje traje citavu vecnost dok posle ide normalno. Pre sam mislio da je do dialup-a ali sada sam na ADSL-u (doduse,kod Euneta rolleyes.gif ) i opet ide isto.

Odgovorio ti je Zverilla. smile.gif

Kod kuce imam Homebox i uzasno sporu edge konekciju (samo me ne pitaj sto to znaci), ali mi se gmail otvori dvostruko brze nego hotmail.

Edited by Altea, 23 August 2007 - 11:07.

#47 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 23 August 2007 - 12:54

Ne znam kakav je hotmail ali meni se yahoo otvara bar trostruko brze od gmaila. Mada,to mu je i jedina prednost.

Nego,sta je edge konekcija?

#48 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 23 August 2007 - 12:57

QUOTE(Zli Gli @ 23 Aug 2007, 04:54) <{POST_SNAPBACK}>

Samo je ne pitaj sta to znaci.

#49 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 23 August 2007 - 13:05

QUOTE(Zli Gli @ 23 Aug 2007, 13:54) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam kakav je hotmail ali meni se yahoo otvara bar trostruko brze od gmaila. Mada,to mu je i jedina prednost.

Isprazni cash iz bronjsera/pregledaca, pa javi da l se brze otvara gemajl.

#50 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 23 August 2007 - 13:17

QUOTE(BG restorani @ 23 Aug 2007, 05:05) <{POST_SNAPBACK}>
Isprazni cash iz bronjsera/pregledaca, pa javi da l se brze otvara gemajl.

Ili, drugim recima - iskeširaj ga.

laugh.gif

#51 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 23 August 2007 - 13:44

QUOTE(SINE QVA NON @ 23 Aug 2007, 14:17) <{POST_SNAPBACK}>
Ili, drugim recima - iskeširaj ga.

laugh.gif

Испоштуј га.

#52 ex-jugosloven

ex-jugosloven
  • Members
  • 295 posts

Posted 23 August 2007 - 16:00

QUOTE(Kudravi Gaucos @ 10 Aug 2007, 03:58) <{POST_SNAPBACK}>
Protokol je takav da ne prepoznaje tacke, nema gmail veze s tim. Naime, tacku DNS prepoznaje kao sledeci "podfolder" da ga tako nazovem. Npr. kod adrese "forum.b92.net", DNS protokol prvo ode na domen .net, pa tamo potrazi ima li adrese "b92", pa kad je nadje tamo potrazi adresu "forum" i tako dalje. Ako u svom mailu imas "pera.peric@gmail.com", nastaje problem, jer ne postoji domen "peric". Ovo je reseno trikom u koji ne bih ulazio ovom prilikom, ali samo da naglasim da je mogucnost stavljanja tacke u adresu novijeg datuma. Svi problemi koje si ti primetio se desavaju zato sto neko salje spam automatski, dodavajuci razne prefikse i sufikse oko nekog logicnog imena - takve stvari brisi i ne moras razmisljati kako rade stvari koje rade kako treba.
Na kraju, nema potrebe pljuvati gmail, jer je dosta napredniji od konkurencije.

Wow, ovaj post mi je ulepsao dan! Majstore, mastovit si nema sta!

Zato bih ti preporucio da se pridruzis jednoj pomalo posustaloj raspravi na jednom drugom topicu, koji bas nije o tajanstvenim protokolima koji ne prepoznaju tacke, vec o mnogo znacajnijoj temi koja ce nam sigurno biti od koristi ovih dana, kad branimo Kosmet i Metohiju. Pravoslavni Nibiru, na deponiji nicim izazvano

#53 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 23 August 2007 - 16:06

QUOTE(Zli Gli @ 23 Aug 2007, 13:54) <{POST_SNAPBACK}>

Pazi sad strucan odgovor ss.gif

Homebox je mali uredjaj preko kojeg se spajam na internet i imam fiksnu telefonsku liniju, iako u kuci nije uvedena klasicna. U vecim gradovima homebox koristi UMTS konekciju, a tamo gdje za to ne postoje uvjeti, postoji edge konekcija - koja je mnogo sporija.

Za daljnja objasnjenja se obrati nekom tko ipak nesto zna o tome.

Attached File  homebox01vl6.jpg   23.47KB   28 downloads

Edited by Altea, 23 August 2007 - 16:08.

#54 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 23 August 2007 - 16:34

QUOTE(Altea @ 23 Aug 2007, 17:06) <{POST_SNAPBACK}>
Za daljnja objasnjenja se obrati nekom tko ipak nesto zna o tome.

EDGE je konekcija, ne edge. to ti je GPRS ili Enhanced GPRS (EGPRS).

Enhanced Data rates for GSM Evolution. iPhone naprimer koristi EDGE kad nemas Wi-Fi (Wireless Fidelity).

Edited by Zero7, 23 August 2007 - 16:36.

#55 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 23 August 2007 - 16:48

QUOTE(Zero7 @ 23 Aug 2007, 17:34) <{POST_SNAPBACK}>
EDGE je konekcija, ne edge. to ti je GPRS ili Enhanced GPRS (EGPRS).

Enhanced Data rates for GSM Evolution. iPhone naprimer koristi EDGE kad nemas Wi-Fi (Wireless Fidelity).

E pa da . To! blush.gif

#56 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 23 August 2007 - 17:51

QUOTE(Altea @ 23 Aug 2007, 12:05) <{POST_SNAPBACK}>
Kod kuce imam Homebox i uzasno sporu edge konekciju (samo me ne pitaj sto to znaci),

Ma,pitao sam samo zbog boldovanog biggrin.gif

#57 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 23 August 2007 - 21:13

QUOTE(Zverilla @ 23 Aug 2007, 09:42) <{POST_SNAPBACK}>
poruka bez i jedne tacne informacije. bravo!

Pa red je baciti neku cinjenicu kad pokusavas sa napusavanjem. Primer sa otvaranjem naloga bez tacaka i slanje na nalog sa tackama je lako proveriv. Reci za to da je netacna informacija je kao da kazes "Racunar se ne gasi kada ga iskljucis iz struje". Jednostavno pokusas i vidis da je tako.
O tome kako se prosledje posta na gmailu je mnogo ljudi iz same kompanije pisalo (podosta ozbiljnih clanaka ima i na wikipediji, pa se takodje relativno lako dolazi do dokaza o tacnosti moje tvrdnje iz cega sledi da si ti neznalica. Bezobrazna neznalica.

#58 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 23 August 2007 - 21:21

QUOTE(ex-jugosloven @ 23 Aug 2007, 17:00) <{POST_SNAPBACK}>
Wow, ovaj post mi je ulepsao dan! Majstore, mastovit si nema sta!

Zato bih ti preporucio da se pridruzis jednoj pomalo posustaloj raspravi na jednom drugom topicu, koji bas nije o tajanstvenim protokolima koji ne prepoznaju tacke, vec o mnogo znacajnijoj temi koja ce nam sigurno biti od koristi ovih dana, kad branimo Kosmet i Metohiju. Pravoslavni Nibiru, na deponiji nicim izazvano

Misteriozni protokoli koji ne prepoznaju tacke:

http://mail.google.c...mp;answer=10313

Sad, mozemo verovati ljudima koji su napravili gmail, ili lozacu koji misli da zna nesto o internetu zato sto je otvorio drugi nalog na besplatnom mail servisu.
Ali nije bitno da nesto naucis, kad vec ne znas, vaznije je da ti mene zajebes i nazoves ludim.

#59 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 23 August 2007 - 21:41

QUOTE(Kudravi Gaucos @ 23 Aug 2007, 22:13) <{POST_SNAPBACK}>
Pa red je baciti neku cinjenicu kad pokusavas sa napusavanjem. Primer sa otvaranjem naloga bez tacaka i slanje na nalog sa tackama je lako proveriv. Reci za to da je netacna informacija je kao da kazes "Racunar se ne gasi kada ga iskljucis iz struje". Jednostavno pokusas i vidis da je tako.
O tome kako se prosledje posta na gmailu je mnogo ljudi iz same kompanije pisalo (podosta ozbiljnih clanaka ima i na wikipediji, pa se takodje relativno lako dolazi do dokaza o tacnosti moje tvrdnje iz cega sledi da si ti neznalica. Bezobrazna neznalica.

samo ti nadji referencu koja kaze da se server trazi na osnovu mail korisnickog imena pa cu se jos i sloziti s tobom da sam bezobrazna neznalica
(i nemoj to da izmesas s load balance.ingom)

#60 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 23 August 2007 - 21:55

QUOTE(Zverilla @ 23 Aug 2007, 22:41) <{POST_SNAPBACK}>
samo ti nadji referencu koja kaze da se server trazi na osnovu mail korisnickog imena pa cu se jos i sloziti s tobom da sam bezobrazna neznalica
(i nemoj to da izmesas s load balance.ingom)

smile.gif
Dalek put od: "poruka bez i jedne tacne informacije. Bravo".
Nastavicu rado sa raspravom kad se izvines...