Jump to content


Photo

Gmail


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#1 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 09 August 2007 - 19:05

Ne koristim ga, iako imam nekoliko naloga. A upravo zato sto dobijam tudju postu. Lepo se vidi na koju adresu je poslato, vidi se i tok "razgovora" itd. a onda sve dospe do mene.

Gmail help kaze sledece:

QUOTE
Am I receiving someone else's email?

Because Gmail doesn't recognize dots as characters within usernames, adding or removing dots from a Gmail address won’t change the actual destination address. Messages sent to yourusername@gmail.com and y.o.u.r.u.s.e.r.n.a.m.e@gmail.com are all delivered to your Inbox, and only yours.

Gmail allows only one registration for any given username. Once you sign up for a particular username, any dot variations are made permanently unavailable for new accounts. If you believe that a message was sent to you accidentally, we suggest contacting the sender to inform him or her of an incorrect address.


Cista laz, posto na adresu npr. franziskakafka dobijam mail za npr. franziska.kafka ili franziskakafka25 itd. (izmisljene adrese, samo primera radi.)

sad.gif

A ostali?

#2 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 09 August 2007 - 19:08

meni stvarno nista od spama ne stize u inbox na gmailu.
na hotmailu me ubijaju ovi sa rolex replikama i penis enlargmentima..

#3 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 09 August 2007 - 19:15

QUOTE(dunno @ 9 Aug 2007, 20:08) <{POST_SNAPBACK}>
meni stvarno nista od spama ne stize u inbox na gmailu.
na hotmailu me ubijaju ovi sa rolex replikama i penis enlargmentima..

Ma ima i spama, ali ovo je ocigledno tudja posta. Vidi se i po sadrzaju i po adresi na koju je poslato.
Mislim... zamisli da moje ode nekom drugom? sad.gif

#4 papapavle

papapavle
  • Members
  • 338 posts

Posted 09 August 2007 - 19:21

QUOTE(FranziskaKafka @ 9 Aug 2007, 13:05) <{POST_SNAPBACK}>
Ne koristim ga, iako imam nekoliko naloga. A upravo zato sto dobijam tudju postu. Lepo se vidi na koju adresu je poslato, vidi se i tok "razgovora" itd. a onda sve dospe do mene.

Gmail help kaze sledece:
Cista laz, posto na adresu npr. franziskakafka dobijam mail za npr. franziska.kafka ili franziskakafka25 itd. (izmisljene adrese, samo primera radi.)

sad.gif

A ostali?


Nikad nisam imao takve probleme. Evo, sad probah da napravim nalog isti kao moj već postojeći, samo sa 5-6 tačaka na raznim mestima, i ne dopušta mi - svaki put kaze da je adresa već zauzeta (a naravno nije, nego ih je moj pravi nalog sve učinio nedostupnim). Ali hajde, nek bude da lažu za tačke, zašto i kako bi na tvoju adresu stigao mail poslat na fk25, kad su to dve različite adrese?

Daj nam još podataka - šta vidiš kad klikneš na "show details", ili još bolje na "show original"? Da li je poruka koju si primila poslata na fk ili na f.k? Da li razgovori izgledaju verodostojno ili je u pitanju neka spemčina? Da li si pisala na neku od njih, da vidiš da li stvarno postoji neko živo biće s juzernejmom f.k?

#5 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 09 August 2007 - 19:31

Nisam nista neobicno primetio u vezi gmaila. Cak mislim da je bolji po pitanju SPAM-a. Manje ga ima.

Verovatno ga ne bih imao uopste da me jedan drugar nije protiv moje volje i znanja, pretplatio na neki web adresar... GRRRRRRRRRRr... biggrin.gif

Edited by tiger, 09 August 2007 - 19:32.


#6 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 09 August 2007 - 19:38

QUOTE(FranziskaKafka @ 9 Aug 2007, 20:15) <{POST_SNAPBACK}>
Ma ima i spama, ali ovo je ocigledno tudja posta. Vidi se i po sadrzaju i po adresi na koju je poslato.
Mislim... zamisli da moje ode nekom drugom? sad.gif



Evo sad sam otisla bas da vidim stanje svog (slabo koriscenog) gmail accounta. U inboxu - nista od spama (kao i obicno). A u "spamu" samo 3 poruke i to sve od unknown sendera - (no subject) bez ikakvog sadrzaja.
Znas kako, nekad je prosto stvar srece koliko ce te smarati. Na hotmailu me isto ne diraju previse (osim gorepomenutih, ali ni to nije kolicinski nepodnosljivo, vise dosadno jer je ponavljajuce) dok je moj brat imao nevidjenih problema cak i posle podesavanja filtera na high...

Ne znam kako da ti pomognem da se razresi misterija..mozda da ti ustupim svoj gmail account (spam free rolleyes.gif). Ionako ga ne koristim.. smile.gif

Edited by dunno, 09 August 2007 - 19:39.


#7 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 09 August 2007 - 19:55

QUOTE(dunno @ 9 Aug 2007, 20:08) <{POST_SNAPBACK}>
meni stvarno nista od spama ne stize u inbox na gmailu.
na hotmailu me ubijaju ovi sa rolex replikama i penis enlargmentima..

Imas na Hotmailu na options > junk e-mail protection > block senders da dodas e-mail ili domen sa kojeg ne zelis postu. Kada nekoga tamo stavis u listu, vise nema teoretske sanse da mail sa iste adrese stigne na tvoju...
Ne znam zasto na Gmailu nema jos uvek ove opcije? Btw na Gmail-u svaki dan dobijem od 5-10 spam,spam,spam.... mad.gif

#8 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 09 August 2007 - 19:55

Vec sam na nekom topic-u rekao da mi ne dirate Gmail!!!! smile.gif
Dva puta mi se desilo da je spam prosao u inbox, i to je to... Sve ostalo radi k'o podmazano!

#9 Roki Balboa

Roki Balboa
  • Members
  • 753 posts

Posted 09 August 2007 - 19:56

Meni u yahoo mail stiglo za 10-tak dana oko 100 spamova

#10 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 09 August 2007 - 20:02

Yahoo je u mom iskustvu katastrofa. Ne samo sto sam s vremena na vreme dobijao spam. Nego, su mi poslali cak i email, gde su mi napisali da su me stavili na neki cd zajedno sa spiskom svih mogucih emailova koje nameravaju da prodaju?! blink.gif Pri tom me nisu pitali pre toga, nego kao dali mi neki rok, da ako zelim mogu da im pisem da me odjave sa te liste.

A isto pismo su mi poslali i na alternative email address (sa stavljenim alternative emailom na tu listu). blink.gif

I iako sam im pisao da me uklone, SPAM se samo povecao i bio je iz dana u dan sve gori. Dok se nisam odjavio.

#11 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 09 August 2007 - 20:24

Pisala sam, tj. prosledila sam postu osobi (nazovimo je) franciskakafka25, i ona se zahvalila i rekla da je deo poste zaista namenjen njoj, a deo uopste nije (iako je rec o "pravim ljudima" koji pisu o sebi, cak i neke svoje nevine slatke tajne). sad.gif
Dakle, moglo se desiti da je neko poslednji put zaboravio da stavi ono 25 u adresu... ali zasto bi ista kuckao ako je obican Reply? (I vidi se da sam dobila Reply!)
Dakle, izmenjano je dosta poste, sto se vidi iz "razgovora"...

Danas vidim da je stiglo nesto za (recimo) franciska.kafka. Neki link i pozdrav...
Svasta.

Edited by FranziskaKafka, 09 August 2007 - 20:27.


#12 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 09 August 2007 - 20:27

Prosto ne mogu da verujem sta ti se desava... blink.gif Dodje mi da napravim mali eksperiment.

#13 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 09 August 2007 - 20:48

Sad mi je pomalo svejedno, ali bi mi bilo strasno da sam ih koristila za slanje poste... sad.gif

#14 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 09 August 2007 - 20:55

A sto ne bi probala da pises njihovoj tehnickoj podrsci?

Ja sam svojevremeno pisao u vezi Skypea, za neki problem koji mi se javlja (a koji je totalno nestandardan), i jeste da mi nisu resili problem (iako su kao nesto odgovorili), ali opet sam pokusao.

P. S. Ovima na Skypeu sam cak ponudio i da mogu da mi nadgledaju saobracaj, ali mi opet nisu pomogli. Uopste mi nisu ni verovali da je takav problem moguc.

Edited by tiger, 09 August 2007 - 20:59.


#15 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 09 August 2007 - 21:06

Ja u sustini izgleda da i nemam problem, imaju ga drugi. A svakako bih se nekom obratila da koristim gmail, odn. da se moja posta ili posta upucena meni negde zagubi.

Evo, sad sam poslala i toj (izmisljenoj) adresi franziska.kafka da dobijam njenu/njegovu postu... i nije mi javljeno da adresa ne postoji! 'Ladno je otislo pisamce...