Jump to content

Photo

Nestalo 10GB sa hard diska

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Mrki Medved

Mrki Medved
  • Members
  • 16 posts

Posted 06 August 2007 - 10:11

Imam particiju od 40GB NTFS, 20GB je popunjeno kad saberem sve foldere, fajlove, skrivene...
Ali windows mi prijavljuje zauzetih 30GB.

Standardni chkdsk nije nasao nikakav problem.
E sad, ja imam neke foldere i fajlove koje ne mogu da obrisem.
Mozda to ima neke veze.

Pa ako moze pomoc znalaca:
1. gde se zaturilo tih 10GB (slack nije sigurno toliki) i koji mi preporucujete program za proveru diska
2. zasto ne mogu da obrisem neke bezveze fajlove i kako da to ucinim ph34r.gif

#2 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 06 August 2007 - 10:21

To ti je PDV.

#3 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 06 August 2007 - 11:37

Probaj da iskljucis System Restore i da ispraznis tmp foldere...

#4 Mrki Medved

Mrki Medved
  • Members
  • 16 posts

Posted 06 August 2007 - 11:41

QUOTE(martinj @ 6 Aug 2007, 12:37) <{POST_SNAPBACK}>
Probaj da iskljucis System Restore i da ispraznis tmp foldere...

U pravi si, to zna da uzme mesta, ali iskljucio i obrisao sam to odavno.
A kad racunam zauzece uzeo sam u obzir cak i te foldere...

#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 August 2007 - 11:45

QUOTE(Mrki Medved @ 6 Aug 2007, 03:11) <{POST_SNAPBACK}>
Imam particiju od 40GB NTFS, 20GB je popunjeno kad saberem sve foldere, fajlove, skrivene...
Ali windows mi prijavljuje zauzetih 30GB.

Standardni chkdsk nije nasao nikakav problem.
E sad, ja imam neke foldere i fajlove koje ne mogu da obrisem.
Mozda to ima neke veze.

Pa ako moze pomoc znalaca:
1. gde se zaturilo tih 10GB (slack nije sigurno toliki) i koji mi preporucujete program za proveru diska
2. zasto ne mogu da obrisem neke bezveze fajlove i kako da to ucinim ph34r.gif

Mozda imas neki od fajlova koji je "podivljao".Meni je jedan divx movie otisao sa 700MB na 70GB kada sam pokusao da ga konvertujem.Proveri fajlove i foldere koje si u zadnje vreme koristio pa uradi disk defragment.Moze da pomogne.

#6 Mrki Medved

Mrki Medved
  • Members
  • 16 posts

Posted 06 August 2007 - 11:48

QUOTE(MAGRIPA65 @ 6 Aug 2007, 12:45) <{POST_SNAPBACK}>
Mozda imas neki od fajlova koji je "podivljao".Meni je jedan divx movie otisao sa 700MB na 70GB kada sam pokusao da ga konvertujem.Proveri fajlove i foldere koje si u zadnje vreme koristio pa uradi disk defragment.Moze da pomogne.

E bas na to i ja sumnjam. Neki video fajl se negde zaturio i razbacao.
Samo sto mi ni defragment ni provera diska nije nasla nista.
Pa mozda neko ima preporuku za dobar disk utility da proveri stvar.

#7 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 06 August 2007 - 12:18

E da, za foldere i fajlove koje ne mozes da obrises... probaj da dignes win u safe modu. mozda uspe brisanje... samo pazi sta brises da ne ode nesto od sistema!!
edit: pogledaj u disk managment (ili kako se vec zove) kako ti je particionisan disk... mozda je tu problem!!

Edited by martinj, 06 August 2007 - 12:19.

#8 Mrki Medved

Mrki Medved
  • Members
  • 16 posts

Posted 06 August 2007 - 14:06

Nisam uspeo ni u Safe Modu da obrisem fajlove. To su ostaci starog sistema i ima ih samo 55MB.
Ali ja i dalje ne znam gde nestade 10GB...

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 August 2007 - 17:43

QUOTE(Mrki Medved @ 6 Aug 2007, 07:06) <{POST_SNAPBACK}>
Nisam uspeo ni u Safe Modu da obrisem fajlove. To su ostaci starog sistema i ima ih samo 55MB.
Ali ja i dalje ne znam gde nestade 10GB...

Pokusaj search i cekiraj opciju files veci od XX.To bi trebalo da ti da listu svih vecih fajlova.Obicno video klipovi znaju da polude mada se meni desilo i da je prekinuta instalacija video igre pojela pola HDD-a.

#10 Mrki Medved

Mrki Medved
  • Members
  • 16 posts

Posted 06 August 2007 - 18:01

QUOTE(MAGRIPA65 @ 6 Aug 2007, 18:43) <{POST_SNAPBACK}>
Pokusaj search i cekiraj opciju files veci od XX.To bi trebalo da ti da listu svih vecih fajlova.Obicno video klipovi znaju da polude mada se meni desilo i da je prekinuta instalacija video igre pojela pola HDD-a.

Setio sam se i to da uradim i nema nista. Stvar je u tome sto nema takvog fajla, zbir svih fajlova + slobodan prostor se jednostavno razlikuje za 10GB od velicine particije.
Partition magic i disk menager kazu da je sve u redu sa particijom i da je bas te velicine... Nista mi nije jasno

One fajlove sam obrisao programom Delinffile 3.01.

Edited by Mrki Medved, 06 August 2007 - 18:02.

#11 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 August 2007 - 18:43

QUOTE(Mrki Medved @ 6 Aug 2007, 11:01) <{POST_SNAPBACK}>
Setio sam se i to da uradim i nema nista. Stvar je u tome sto nema takvog fajla, zbir svih fajlova + slobodan prostor se jednostavno razlikuje za 10GB od velicine particije.
Partition magic i disk menager kazu da je sve u redu sa particijom i da je bas te velicine... Nista mi nije jasno

One fajlove sam obrisao programom Delinffile 3.01.

Pogledaj add remove programs.Da li si i to ukalkulisao?Da li si menjao virtual memory settings?Ako si je povecao ona takodje proguta deo free spacea ali mi 10GB zvuci neverovatno.
Jedino sto mi pada na pamet je da se nesto zeznulo u sistemu 32 pa ne cita HDD kako treba a u tom slucaju bi trebalo da reinstaliras windows.

#12 Mrki Medved

Mrki Medved
  • Members
  • 16 posts

Posted 06 August 2007 - 18:56

QUOTE(MAGRIPA65 @ 6 Aug 2007, 19:43) <{POST_SNAPBACK}>
Pogledaj add remove programs.Da li si i to ukalkulisao?Da li si menjao virtual memory settings?Ako si je povecao ona takodje proguta deo free spacea ali mi 10GB zvuci neverovatno.
Jedino sto mi pada na pamet je da se nesto zeznulo u sistemu 32 pa ne cita HDD kako treba a u tom slucaju bi trebalo da reinstaliras windows.

Sve sam ukalkulisao, pagefile mi je na drugoj particiji, a cak i da je na ovoj ja bih ga uracunao. Jednostavno nestade 10GB, nista ne razumem. A ne znam kad je nestalo, nisam pratio zauzece diska posto je na C: uvek dovoljno mesta...

#13 yooyo

yooyo
  • Members
  • 56 posts

Posted 07 August 2007 - 00:41

Iskljuci System Restore pa ga zatim ukljuci. Moguce je da je windows svasta natrpao u System Volume Information. Kada iskljucis pa ukljucis System Restore, Windws ce obrisati sve restore-pointe.

#14 Mrki Medved

Mrki Medved
  • Members
  • 16 posts

Posted 07 August 2007 - 01:00

QUOTE(yooyo @ 7 Aug 2007, 01:41) <{POST_SNAPBACK}>
Iskljuci System Restore pa ga zatim ukljuci. Moguce je da je windows svasta natrpao u System Volume Information. Kada iskljucis pa ukljucis System Restore, Windws ce obrisati sve restore-pointe.

I to je obrisano i iskljuceno. A cak i prazan folder za system restore uzmem u obzir.
Jednostavno nigde nema tih velikih fajlova, a provera diska ne nalazi nista zagubljeno sto bi zauzimalo tih 10GB...

#15 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 August 2007 - 01:23

Vidi ako ovo pomogne

http://www.pcguide.c...ingSpace-c.html