Jump to content


Photo

Ratatouille


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 03 August 2007 - 23:59

Fali Š za Sataraš u naslovu, zeznula me tastatura

Necu spoilerisati,

Po meni najslabiji Pixarov crtani do sada, ali najlepsha animacija, teksture itd...kako li se to vec struchno kaze...
Dok su The Incredibles sjajni skoro do kraja, ovaj Ratatouille je odlichan u pochetku i na kraju, dok je sredina prenatrpana bezveznim dijalozima koji ne staju...tu je sa vremena na vreme ubachen jedan imaginarni lik koji mislim da je prejeftino sredstvo objashnjenja dilema i problema u glavi pacova. Glavni ljudski lik, onaj dechko, nije bash simpatichan i previshe je glup. Ponekad zaboli kad vidish da su planirali da se na neku foru nasmeje cela sala a od toga nema ni shush...
Sve u svemu za pogledati pod obavezno.

Edited by Inter, 04 August 2007 - 00:00.


#2 saveznik

saveznik
  • Members
  • 720 posts

Posted 04 August 2007 - 00:22

Stvarno je lose u odnosu na ono sto smo videli da Pixar moze.

Ideja je onako, OK , ali realizacija je nedosledna razvucena i nije smesno, bre. Ovo je izgleda namenjeno deci do 3. razreda osnovne. I likovi su tako neprecizno uradjeni da nema bas niko da je stvarno simpatican.

Mislim da niko nece mnogo zazaliti i ako ne odgleda ovaj (dosadan) film.

#3 Wenger

Wenger
  • Members
  • 127 posts

Posted 18 August 2007 - 15:30

Očigledno spadam u decu pomenutog uzrasta jer mi se Ratatouille dopao. blush.gif

Odgledao sinoc u društvu lepše polovine i sasvim je ok. Stvar ukusa, siguran sam. Samo ne razumem šta vi ljudi očekujete od jednog diznijevog animiranog filma? Dijalozi su sasvim korektni, nice touch u jednoj sceni sa parafraziranjem Steve Jobs-a (if you're focused on what you've left behind, you will not be able to see what lies ahed). Peter O'Toole i njegov savršen engleski, dečko koji treba da bude trapav i blentav, kao što Remy treba da bude pacov idealista, raspomamljena starica sa sačmarom i gas-maskom, kao i još nekoliko duhovitih scena, sasvim dovoljno za ukupan utisak. And last in sequence but not least in importance, 1 Pariz i cela atmosfera koja ide uz isti. smile.gif

Sve u svemu, da ne ostane samo na dva negativna komentara, simpatičan crtać. Moja preporuka. wink.gif

#4 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 18 August 2007 - 21:48

Ne bih stavio moj komentar u grupu negativnih, slazem se da je simpatichan crtac i sve to sto si ti rekao je stoji, ali nekako sam ochekivao mnogo vishe, i mnogo bolje fore, pogotovo u drugom aktu (da ne kazem srednjem delu filma) tu je nekako sve stalo i ne moze se porediti sa pochetkom i krajem koji su maestralni. Da su i to uradili sjajno, bio bi ovo mozda i bolji od Nema, a mozda i jedan od najboljih ikada. Sve u svemu za pogledati smile.gif

PS zao mi sto nije bila bar jedna scena sa machkama...

#5 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 19 August 2007 - 01:55

'Ste skontali da je glavni bad guy Arapin?

#6 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 19 August 2007 - 01:58

To zato sto je Sarkozi rekao da nece dozvoliti distribuciju ako to ne urade

#7 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 20 August 2007 - 16:31

Odmah da napomenem da nisam gledao film, ali 99% sam siguran da Pixar nece moci da napravi bolji animirani film od Monsters, Inc. To remek delo tesko da ce ikada biti prevazidjeno!