Jump to content


Photo

Kinikov personalni kutak za hejt u domenu ekologije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#46 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 17 August 2007 - 20:47

QUOTE(tiger @ 17 Aug 2007, 12:56) <{POST_SNAPBACK}>
Na televiziji sam gledao dve varijante i uopste ne znam sta je istina. U jednoj, negde da li u Borci, Kotezu... ne znam ni sam dobro. Gde se ljudi zale na blizinu upravo nekog krematorijuma za kerove - lutalice, jer im smeta smrad iz dimnjaka. A opet u jednoj drugoj emisiji, kako postoje neka druga prihvatalista za kerove - lutalice, gde ih hrane i traze im nove vlasnike pasa da ih udome.

Jasno mi je da postoje 2 mesta gde ih odvode, ali mi nisu jasni kriterijumi da neki zavrse na jedno, a drugi na drugo mesto?! I naravno, smatram da uopste ne bi cak ni divlje trebali da ubijaju, nego da ih hrane, ali izoluju. Samo normalnije kerove da pustaju na slobodu ili udome.

U gradu imas kafileriju u Ovci gde se psi ubijaju.To su oni psi koje ostave neodgovorni vlasnici ili su pokupljeni po prijavi gradjana kao i psi iz skola , obdanista , bolnica.Doduse desi se da neke skole imaju svoje pse o kojima se brinu.Pored Ovce postoji nekoliko azila gde se psi nikako ne ubijaju.To su na ovcanskom putu , Kotezu , na Avali , Surcinu , Batajnici....I jos nekoliko manjih.Kriterijum za dospevanje na odredjeno mesto je cista sreca.Vecina tih azila je u uzasnom stanju no makar su zivotinje zive i moguce je uzeti ih odande.Grad sada pokusava da Ovcu predstavi kao prihvatiliste no istina je sledeca.Mnogo je aksa procedura za usvajanje sada neko pre.Sada se psi tamo sterilisu ,vakcinisu i cipuju besplatno ali sa druge strane jos uvek vecina zavrsi mrtva a zaraze haraju na sve strane.
E sad oko price o opasnim psima.Kao zastitar naravno da ne mogu da kazem jupi poubijajte ih.No kao pripadnik umerenije struje moram da se slozim da ih treba skloniti.Samo onda da ne pricamo kako su svi psi strasni i opasni.Ima ih ali su to sporadicni slucajeviEktremno reagovanje bilo koje vrste treba zakonski kaznjavati bez obzira na razloge koje su doveli do njega.

#47 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 17 August 2007 - 21:16

QUOTE(Teja @ 17 Aug 2007, 13:12) <{POST_SNAPBACK}>
Ma pusti televizije.. Nije problem da se psi lutalice ubijaju. Svuda se psi ubijaju, ali humano. U Srbiji to nije slucaj
i oko toga se vode ratovi izmedju zastitara i komunalaca. Humano ubijanje kosta lovu ( prvo anestezija,
a onda finalni i fanalni otrov), a veterinari koji su za t placeni maznjavaju lovu od opshtinara i turaju u svoj
dzep, a bog te pita kako se ove zivotinjke ubijaju.


Humano ubijanje?! blink.gif Pa, da to se radi i u SADu sa ljudima. Ono jeftinije je, a uz to i resava problem trajno. laugh.gif

#48 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 18 August 2007 - 10:06

QUOTE(Cica83 @ 17 Aug 2007, 19:47) <{POST_SNAPBACK}>
U gradu imas kafileriju u Ovci gde se psi ubijaju.To su oni psi koje ostave neodgovorni vlasnici ili su pokupljeni po prijavi gradjana kao i psi iz skola , obdanista , bolnica.Doduse desi se da neke skole imaju svoje pse o kojima se brinu.Pored Ovce postoji nekoliko azila gde se psi nikako ne ubijaju.To su na ovcanskom putu , Kotezu , na Avali , Surcinu , Batajnici....I jos nekoliko manjih.Kriterijum za dospevanje na odredjeno mesto je cista sreca.Vecina tih azila je u uzasnom stanju no makar su zivotinje zive i moguce je uzeti ih odande.Grad sada pokusava da Ovcu predstavi kao prihvatiliste no istina je sledeca.Mnogo je aksa procedura za usvajanje sada neko pre.Sada se psi tamo sterilisu ,vakcinisu i cipuju besplatno ali sa druge strane jos uvek vecina zavrsi mrtva a zaraze haraju na sve strane.
E sad oko price o opasnim psima.Kao zastitar naravno da ne mogu da kazem jupi poubijajte ih.No kao pripadnik umerenije struje moram da se slozim da ih treba skloniti.Samo onda da ne pricamo kako su svi psi strasni i opasni.Ima ih ali su to sporadicni slucajeviEktremno reagovanje bilo koje vrste treba zakonski kaznjavati bez obzira na razloge koje su doveli do njega.


Domaci zadatak za Cicu.

Sta je to covek?
Sta je to pas?
Izracunati vreme za koje pas sklopi vilicu oko butine ili ruke coveka.
Izracunati silu (kg/cm) koju pseca vilica stvara.
Objasniti ponasanje pasa,njihove navike i nacin ishrane.
Objasniti psihologiju copora i hirearhije unutar istog.
Objasniti pojam ljudske civilizacije.
Objasniti pojam haosa.

"Ektremno reagovanje bilo koje vrste treba zakonski kaznjavati bez obzira na razloge koje su doveli do njega".
Glupa recenica i glup nacin razmisljanja. Pas uvek i jedino deluje ekstremno te shodno tome i covek prema njemu mora delovati esktremno. To je priroda, oko za oko zub za zub. Nemoj vise da budes humana, nema smisla.

Edited by mightygears, 18 August 2007 - 13:51.


#49 katarinadimedici

katarinadimedici
  • Members
  • 59 posts

Posted 21 August 2007 - 06:48

Izvinite što se mešam!
Humanost je zaista postala besmislena! Deca alergična na životinje, rastu uskraćena za neke divne dečije igre tipa "kako vezati mački konzervu za rep" ili "kako nahraniti psa sunđerom", "kako im uvezati usta selotejpom", te onako sterilni i naučeni na čistoću ( obavezno prati ruke nakon jela) umesto životinje pronađu vršnjaka ili još bolje nekog mlađeg od sebe, ali obavezno slabijeg, vežu mu usta i ruke selotejpom, pa se malo "poigraju", bace ga sa mosta ili ga ubiju u napuštenoj kući!
Naravno, govna pokupe za sobom...Tako ih naučili mama i tata!

#50 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 21 August 2007 - 12:49

mightygears
Ti stvarno mislis ovo sto pises ili se zezas?Jer ako si ozbiljan to mnogo nije dobro.Svasta!

#51 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 21 August 2007 - 14:23

QUOTE(Cica83 @ 17 Aug 2007, 12:47) <{POST_SNAPBACK}>
Doduse desi se da neke skole imaju svoje pse o kojima se brinu.



blink.gif

"Skole imaju pse o kojima se brinu". Samo u Srbiji, samo u Srbiji... frusty.gif

#52 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 21 August 2007 - 15:02

Vidis kako je super sto ne zivis u njoj.Mislim za tebe. tongue.gif

#53 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 21 August 2007 - 20:53

Naravno da je za mene super. Zahvalan sam sto ne zivim u banana "drzavi" Srbiji.
A kada dodjem u Srbiju, ne zelim da gledam pse po ulicama.

To ne znaci da ce postojati "skole koje brinu o psima"...
Samo polako... sve ce doci na svoje mesto...

#54 katarinadimedici

katarinadimedici
  • Members
  • 59 posts

Posted 22 August 2007 - 07:09

QUOTE(mightygears @ 18 Aug 2007, 11:06) <{POST_SNAPBACK}>
Domaci zadatak za Cicu.

Sta je to covek?
Sta je to pas?
Izracunati vreme za koje pas sklopi vilicu oko butine ili ruke coveka.
Izracunati silu (kg/cm) koju pseca vilica stvara.
Objasniti ponasanje pasa,njihove navike i nacin ishrane.
Objasniti psihologiju copora i hirearhije unutar istog.
Objasniti pojam ljudske civilizacije.
Objasniti pojam haosa.

"Ektremno reagovanje bilo koje vrste treba zakonski kaznjavati bez obzira na razloge koje su doveli do njega".
Glupa recenica i glup nacin razmisljanja. Pas uvek i jedino deluje ekstremno te shodno tome i covek prema njemu mora delovati esktremno. To je priroda, oko za oko zub za zub. Nemoj vise da budes humana, nema smisla.

Mogu li ja? Mogu li ja nastavniče?!
1. Čovek je jedina životinja koja ubija iz zabave. Sve ostale ubijaju nagonski i da bi preživele, dok čovek koristi svest.
2. Vuka je čovek pripitomio stvorivši ropski odnos, iz čiste koristi. Sigurna sam da se ne malo iznenadio, otkrivši da ta zver pokazuje plemenita osećanja, da mu udarce uzvraća ljubavlju, da svojim životom ume da odbrani čopor kojem je pripao i čovekovo mladunče.
3. Čemu računanje vremena? Sigurna sam da je brzina svetlosti u pitanju, ali znam i ko nam najtačnije može izračunati to vreme: oni koji uživaju u borbama pasa, kao i oni koji od pasa pokušavaju da stvore ubice!
4. Čula sam neki podatak da vilica ( jedne vrste psa) stvara silu od 40kg?! Znate li kolika je snaga okidanja potrebna čoveku da povuče oroz na CZ-u 9mm?!
5."Objasniti, objasniti, objasniti"...
Izveli smo ih iz prirodnog okruženja u našoj želji za vladanjem, egozimu, zadovoljenju svojih nagona. Izmenili smo im genetsku strukturu. Oduzeli smo im njihov svet, polako ali sigurno, uništavamo i svoj svet i to nazivamo "civilizacijom".Psihologija čopora je jednostavna. Najjače i najkvalitetnije jedinke produžavaju vrstu, hijerarhija se strogo poštuje, a ne znaju za mržnju! Oprostili su nam sve. Opraštaju nam i dalje to što smo ima zelena prostranstva zamenili betonskim sivilom, što smo od njih napravili jadnike koji umesto da love, prevrću kontejnere! Kao nagradu za vernost dobijaju smrt! Oni našu mladunčad štite, mi njihovu ubijamo!
Civilizacija = haos7


#55 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 23 August 2007 - 08:24

Ajd da upišem ovde... Nekako mi se ovde čini zgodno...

Vraćajući se juče sa posla iz noćne smene, čekam firmin autobus i pričam sa jednim kolegom sa kojim se znam iz viđenja...

-Umoran sam ko pas... Jedva čekam da legnem, kaže on.

-Eee... Ja prvo svratim do pekare, pa onda u šetnju da izvedem kučence... odgovaram ja.

-Ja sam se bar toga rešio, odgovara on. Ja sam moje kuče uspavao...

-Uff.. Koliko je bilo staro?

-Šest godina, odgovara kolega...

-Pa što? Jel bilo nešto bolesno...

-Ma neee... Ja sam trebao da idem dva-tri meseca na teren, a ovi moji (žena i deca) zaborave da ga nahrane i neće da ga izvode pa sam ga uspavao...
puke.gif

Ja tu zaćutim i promenim temu. Pre 15tak godina svašta bih mu rekao... Sad negde znam da to nema svrhe... On ne bi ništa razumeo, a ja bih se samo iznervirao...

I tako sačekam autobus, pustim kolegu da uđe ispred mene i sedne... A ja onda sednem podalje od njega...

Inače, meni je kučence već četiri godine kao član porodice i priično sam sentimentalan. Isto tako mogu da razumem i ove moje seljake koje drže živinu, stoku, svinje, koje kolju po potrebi, a kera u dvorištu na lancu. Razumem da nemamo iste poglede na životinjski svet i to je valjda normalno.

Ali ovaj gradski kolega, sklon "lakim rešenjima", mi je stvarno bio previše tog ranoga jutra... ph34r.gif

#56 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 23 August 2007 - 15:31

katarinadimedici:

"Čovek je jedina životinja koja ubija iz zabave."

Pa nije bas. To je vise romanticna zabluda ljudi koji osecaju neku grizu savesti sto su ljudi, pa misle da takvim izjavama ispravljaju ono sto im smeta u ljudskom rodu. Svi mesozderi znaju da ubijaju i kad nisu gladni. Da li je u pitanju zabava ili obest, ja ne znam, ali ce npr. lisica ubiti svakog zeca koga sreten, pojela ga ili ne. Zabava je bitan faktor ucenja, pa ce tako mladuncad mesozdera raznih vrsta satima razdragano mrcvariti i razvlaciti razne biljozdere koje ima majka donese omamljene dok im na kraju ne skrate muke, da bi naucili kako da love i ubiju efikasno. Lavovi ce cesto ubiti jer im se tako moze - treba odrzavati reputaciju u komsiluku. Primera ima mnogo.

"Sve ostale ubijaju nagonski i da bi preživele, dok čovek koristi svest"

Ne razumem sta zameras coveku - to sto koristi svest da bi ubijao? Na sta bi tek licila planeta da i covek ubija ubija nagonski. Pola mog komsiluka bi do sad bilo mrtvo biggrin.gif

#57 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 August 2007 - 22:17

...

"Zivot", Aleksej F. Losev (1893-1988).
Ruski, sovjetski filozof, filolog.
Profesor Moskovskog univerziteta, Moskovskog konzervatorijuma, Drzavne akademije umetnosti, Moskovskog pedagoskog instituta, clan Drzavnog instituta muzickih nauka, doktor filozofije.
Od 1930-1932. u logoru.

(krajnje kontroverzna licnost i mislilac - da ne ulazim u to, ali ova crtica iz detinjstva zasluzuje da se procita)

Ljudi se cesto sa neznoscu secaju svog detinjstva. I ja ga se secam sa ljubavlju. Bio sam okruzem brigom i neznoscu moje majke. Cisto, sretno detinjstvo je bilo i ostalo nesto kao zlatna masta, nekakav neostvariv san. Ali tu je bio Miška, decko iz susedstva, moj drug iz decjih igara i ranog ucenja, moj parnjak. Bio je, onakav kao i sva deca, ali imao je cudnu naviku, rekao bih strast. Kad se u njihovoj kuci pojave kucici ili mace, njegova omiljena zabava bila je da cupka dlake tih zivotinja i da im lomi sape. Ne u sali - nego odistinski. Jadne zivotinje su zavijale i kukale po dvoristu, i postajale bogalji.

- Miska, djubre, - govorio sam mu. Kako te, budalo nije sramota? Opet si mackicu unakazio!
- Pa to sam... onako...
- Budalo!
- Sta te se tice!
- Reci cu tvojoj majci!
- A ja cu joj reci pre tebe!

Sretno, nezno, meko, bezbedno detinjstvo - ali, - uvek taj prokleti Miska.
Jednom se u Miskinoj kuci ostenila kuja sa osam stenaca. Miska je likovao. Nije mucio stence dok su bili slepi, dok su spavali na jednoj toploj i mekoj gomili.
- Rano je jos! - govorio je Miska. - Nek odrastu!

On je predosecao srecu i bio veoma strpljiv. Uskoro su stenci odrasli.
Miska je vec osakatio tri stenca, a sa cetvrtim se dogodio strasan incident.
Jednom posle igre, Miska je odjednom rekao: dosadilo mi da se igram, sacekaj da se odmorimo.
Slozio sam se.
- Danas je red na Stoka, - dodao je sa nekom mekocom u glasu.
A Stok je bio dragi psic, koji je porasao vec toliko da smo mu dali ime. Jos uvek je po svojoj gradji bio kao pile, ali Miska je sa takvima brzo izlazio na kraj.
Resio sam da molim.
- Misenjka ... Znas sta? - poceo sam da mrmljam. Hoces li da ti dam bombone... Hoces li?
Miska u pocetku nije razumeo.
- Misenjka, rodjeni, nemoj da lomis sapice Stoku ...
- Vidi ti njega, - sta bi on.
- A sta ce ti Stok?
- Misenjka, golubicu ... Prodaj mi Stoka...
- Ha, ha, - sta bi ti da ljubis Stoka?
- Misenjka, dacu ti kutiju bombona. Znas da mi je bio rodjendan, imam citavu kutiju bombona.

Miska je prestao da slusa. Shvatio sam da mu je misao da obogalji Stoka pala na pamet jos tokom igre, koju nije cak ni zavrsio, samo da bi se posvetio omiljenoj zabavi. Odjednom sam u njegovim rukama primetio kljesta koja su se odnekud stvorila. Ni do sad ne znam zasto ih je poneo sa sobom. Krenuo je prema kucici sa stencima gde ih je bilo nekoliko. Stok je bio slabo kucence, skoro kao pile ... pa i nije trebalo nikakvog alata.

Potrcao sem prema Miski i kucici sa kucicima.
- Samo probaj, - povikao sam odjednom, - i od molbi presao na pretnje, stisnuo pesnice! Samo probaj, mrcino! Bezi, skloni sem kad ti kazem od kucice!

Miska se u pocetku iznenadio, jer sam ga uhvatio za obe ruke. Kljesta su mu ispala iz ruku.
- Ubicu te, mrcino, vikao sam, tresuci se citavim telom. Ubicu te! Samo probaj! Ne dam ti da mucis Stoka! Bezi dok si ziv!

Djubre, mrcino!

Miska je bio jaci. Posle malog iznenadjenja povratio se, snazno odmahnuo rukama i oslobodio se mog stiska.
- Ah, tako - prosistao je. Hoces tudje? E, sad cu da te naucim pameti. Sad cu ti pokazati ciji je Stok ...

Pred kucicom je pocela tuca. Miska je bio jaci, ali se nisam predavao. Poceli smo da se udaramo po ledjima, bokovima, licu. Potekla je i krv, pocelo je da mi se vrti u glavi. Na nase krike dosli su Miskini roditelji koji su nas razvadili. Ali rezultat incidenta je bio sasvim drugaciji nego sto sam ocekivao. Ispalo je da su Miskini roditelji, u razgovoru sa mojim roditeljima potpuno stali na Miskinu stranu sa svim argumentima o "tudjem vlasnistvu", - kao to vas se ne tice i slicno.
- U ova nasa vremena je tako je malo radosti ... Deca uopste nemaju cime da se zabave...

Jednom recju, bio sam pobedjen i fizicki i psihicki. Nisam mogao da prebijem Misku, moji roditelji nisu mogli da ubede njegove. Tako je i ostao taj incident kao nesvaren komad u zelucu. I do dan danas ne znam kuda s njim.

Sretno, nezno, milo, bezbedno vreme ranog detinjstva ... samo da nije taj prokleti Miska!
Jos uvek cujem zalosnu pisku stenaca, koji su ostali bogalji, nisu mogli da trce ili hodaju na slomljenim sapicama, vec samo osecali bol. Ta piska je u mojoj dusi citav moj zivot, i nisam doziveo takvu srecu ili takvu radost, da bih je mogao potpuno zaboraviti, ili da prestanem o tome da razmisljam.
Kada cujem na ulici pasje zavijanje, ili kuknjavu, citava slika Miskinih zabava pojavi mi se u svesti, kao da je sve bilo juce, i moje telo se trese od gneva, uzasa, tuge, ocajanja, nemoci i ogorcenja kao i onda, pred kucicom za psice.



PS.
Vec bilo jednom na 4umu.

...

#58 Ginter

Ginter
  • Members
  • 230 posts

Posted 31 August 2007 - 10:20

Ima jos gorih opisa kod Jirzija Kisinskog u knjizi Obojena ptica. Tu autor govori o iskustvima dečaka nepoznatog verskog i etničkog porekla koji luta nadrealističkim predelima Poljske, krijući se kod okrutnih seljaka.
Sta tamo rade zivotinjama, to je Bogu za plakati.
Doduse, ni ljudi jedna prema drugima nisu nista bolji...

The book describes the boy's encounter with peasants engaged in all forms of sexual and social deviance such as incest, bestiality and rape, and in a huge amount of violence – often at the expense of the child. While the book has been said to depict peasants in a derogatory fashion, some argue that it was not a particular social group, but all people, who are viewed as inherently predisposed to cruelty.

The title is drawn from an analogy to human life, described within the book. The boy finds himself in the company of a professional bird catcher. When the man is particularly upset or bored, he takes one of his captured birds and paints it several colors. Then he watches the bird fly through the air in search of a flock of its kin. When it comes upon them, they see it as an intruder and tear at the bird until it dies, falling from the sky.

#59 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 01 September 2007 - 15:00

QUOTE(Ginter @ 31 Aug 2007, 11:20) <{POST_SNAPBACK}>
Ima jos gorih opisa kod Jirzija Kisinskog u knjizi Obojena ptica.


Ta mi je bas bila tugaljiva... dry.gif

Inače kao srednjoškolac sam obožavao Kosinskog i pročitao sve objavljeno... innocent.gif

#60 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 September 2007 - 00:45

...

Covek se zove / pise: Jerzy Kosinski

Pre desetak dana sam se kasno nocom vracao kuci, kad pored mene, u polumraku nekog dortjolskog prolaza, protrci nesto nalik na psa; reklo bi se nije - a i jeste.
Gde sam napravio par koraka za njim i video psa o kome sam vise puta pisao na 4umchetu.
To je onaj braon pas "invalid", bez zadnje noge.

Mili bogo, - kakva tuga. Jednostavno - skelet u kozi.
Taj pas vise ne trci - on freneticno leti.
Bice da su mu dani izbrojani.

A pre neko vece, vracajuci se od nekih poznanika iz Dz. Vasingtona, gde su me opremili sa nekim jicem "za poneti", na trajvanskoj stanici vidim zenku dobermana. Debela kao neki orman, bice mnogo bolesna / tumor u stomaku koji se toliko prosirio da joj sve visi.
I prebira nesto po zardinjeri / kanti za djubre / ronda po nekim kutijama za pice.

Pa sam izvadio ono jice (nisam preterani ljubitelj mesa), pozvao je i rekao: sedi!
I ona sedne.
Bilo mi je jasno da je neko shutnuo iz kuce.

Imala je BB ogrlicu, bez rana / infekcija - no smrdela je strasno.
Prosla su dva trajvana, sve sam joj uturio da pojede, nakon cega se okrenula i lagano presla preko ulice.

Posto dobermani nisu ulicna rasa, samo sam pomislio - kako su bivse gazde mogle da je tako surovo isture na ulicu?

Neko je jednom napisao na 4umchetu kako je strasno sto je neki lik uspavao psa.

Mislim da je mnogo strasnije sta su bivsi vlasnici ucinili sa ovim psom.
Humano bi bilo uspavati je.

Sednem na neki poslednji trajvan, dopeljam se do Dortjola, u nekom kiosku kupim cigarete i upaljac.

Dodjem kuci a na upaljacu pise: No Brain No Pain.
Zaista.

Pa sam se setio drugog velicanstvenog Poljaka: Leszeka Kołakowskog.
Koji je u jednom svom trotomnom delu napisao: Niko ... (toj ideji) nije naneo vecu stetu kao protagonisti ... (te ideje) ...

Ovo je samo parafraza.
Ne imenujem ideju da se "dezurni" ne bi uhvatili za ime.

...