Jump to content


Photo

Nechemo u Borchu ochemo centar...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 01 August 2007 - 19:26

Raseljavanje naselja ispod Gazele
1. avgust 2007. | 15:06 | Izvor: B92
Beograd -- Romsko nehigijensko naselje koje se nalazi ispod mosta Gazela sa novobeogradske strane do oktobra bi trebalo da bude iseljeno.

U narednih mesec dana, gradski Sekretarijat za socijalnu i dečiju zaštitu sporovešće akciju popisivanja romskog naselja. Iako se još ne zna gde će oni biti smešteni, Romi koji već duže od 20 godina žive ispod mosta nadaju se normalnijim uslovima za život. U tom naselju nema struje i vode.

Aleksandar Petrović u romskom naselju živi već 15 godina, a uslove u kojima živi naziva neljudskim: "Struju imamo samo uveče, i to normalno krade se struja, a vodu nismo imali dok nisu napravili jednu česmu."

Romi će biti smešteni na više lokacija u gradu. Jedna od njih trebalo je da bude Borča, ali za nju su Romi rekli da nije u centru grada i da tamo ne žele da žive.

"Dobićemo podatke o kojim strukturama porodica se radi, koje su to lokacije gde će one biti zbrinute. Naravno, vodiće se računa da one imaju dostupnost škola i svega što je potrebno da bi porodice normalno funkcionisale", kaže Ljiljana Jovčić, gradska sekretarka za socijalnu i dečiju zaštitu.

U Skupštini grada kažu da ne znaju koliko će stanova imati na raspolaganju. Da bi porodica dobila stan na korišćenje, bar jedan član domaćinstva mora da bude zaposlen, a deca će morati da idu u školu. Romske porodice moraće da plaćaju i režije. Ipak, precizni uslovi za dobijanje stana nisu utvrđeni
--------------------------------------------------------------------------------------------

Neche u Borchu ali zato hoche sa sve zlatnim prednjim zubima da prose po Novom Beogradu,a za deciji dodatak da kupuju mendzushe SEMAFORKE...kad joj ja kazem kako te nije sramota da pare od decijeg dodatka trosis na zlato,ona mi kaze : dete mi za jedan dan toliko zaradi...takvih nije malo takvih je bar 88 procenata roma...

#2 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 01 August 2007 - 19:34

Osecas se prozvanim zato sto si iz Borce a mislis da si po defaultu bolji od gorenavedene ugrozene grupacije?
...

Ne znam o cemu zelis da pricamo ovde...nespretno si formulisao temu.

Javljam se samo zato sto osecam neopisivu kolicinu netrpeljivosti prema Romima u tvom postu.

Kako si dosao do onih 88%?

QUOTE
Neche u Borchu

Jel se osecas mocno ?

#3 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 01 August 2007 - 19:36

I sem sto dobijas nove komsije, imas li mozda neki predlog sta raditi u ovoj situaciji?

#4 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 01 August 2007 - 19:40

QUOTE(Zabalujev @ 1 Aug 2007, 20:36) <{POST_SNAPBACK}>
I sem sto dobijas nove komsije, imas li mozda neki predlog sta raditi u ovoj situaciji?


nemam nista protiv roma,bivsa devojka mi romkinja i 7 godina sreche me proslo,elem koliko sam ja video ,a sutra mogu i slike da dostavim i naravno ako je to istina stanovi za rome izgledaju fenomenalno ...!!!

#5 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 01 August 2007 - 19:42

Pa OK, ali ti je uvodni post malo lose fokusiran. Raspravljamo li mi o temi neodgovornosti same romske populacije, tvom nezadovoljstvu predlozenom strategijom preseljenja(koja mi i nije bas jasna)...?

#6 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 01 August 2007 - 19:42

QUOTE(dunno @ 1 Aug 2007, 20:34) <{POST_SNAPBACK}>
Osecas se prozvanim zato sto si iz Borce a mislis da si po defaultu bolji od gorenavedene ugrozene grupacije?
...

Ne znam o cemu zelis da pricamo ovde...nespretno si formulisao temu.

Javljam se samo zato sto osecam neopisivu kolicinu netrpeljivosti prema Romima u tvom postu.

Kako si dosao do onih 88%?


Jel se osecas mocno ?


lose osecas,koristis li neki antiperspirant mozda? pa da imam nesto protiv roma U Borci ne bih ni temu otvarao rekao bih ,e super problem resen,e sad posto romi nece u te stanove koji su im bili namenjeni ,kome ce ti stanovi sada pripasti?

#7 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 01 August 2007 - 19:46

QUOTE(Zabalujev @ 1 Aug 2007, 20:42) <{POST_SNAPBACK}>
Pa OK, ali ti je uvodni post malo lose fokusiran. Raspravljamo li mi o temi neodgovornosti same romske populacije, tvom nezadovoljstvu predlozenom strategijom preseljenja(koja mi i nije bas jasna)...?


...ljudi dobijaju stanove na dozivotno koriscenje na periferiji grada, u modernom svetu Evropi USA periferija grada je najtrazenija lokacija za zivot,osim naravno stanova na najvisim spratovima oblakodera...hocu da kazem da smo ih previse razmazili ida se oni tako ponasaju kao razmazena deca ne samo u ovoj situaciji nego u mnogim drugim...

Edited by moshe, 01 August 2007 - 19:46.


#8 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 01 August 2007 - 19:46

QUOTE(moshe @ 1 Aug 2007, 20:42) <{POST_SNAPBACK}>
lose osecas,koristis li neki antiperspirant mozda? pa da imam nesto protiv roma U Borci ne bih ni temu otvarao rekao bih ,e super problem resen,e sad posto romi nece u te stanove koji su im bili namenjeni ,kome ce ti stanovi sada pripasti?


Pa citam ono sto si napisao kao komentar gore..i zvuci lose.

I dalje si konfuzan..dakle, tebe najvise zanima sta ce biti sa tim stanovima, ne sa Romima?

#9 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 01 August 2007 - 19:48

QUOTE(dunno @ 1 Aug 2007, 20:46) <{POST_SNAPBACK}>
Pa citam ono sto si napisao kao komentar gore..i zvuci lose.

I dalje si konfuzan..dakle, tebe najvise zanima sta ce biti sa tim stanovima, ne sa Romima?


Sta imam sad da se brinem za one koji su to odbili,dobili su nisu hteli, ima hiljade porodica u tezim zivotnim uslovima kojima je krov nad glavom potreban...

mozda moj komentar zvuci lose ali je istinit...

Edited by moshe, 01 August 2007 - 19:50.


#10 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 01 August 2007 - 19:49

QUOTE(moshe @ 1 Aug 2007, 20:46) <{POST_SNAPBACK}>
...hocu da kazem da smo ih previse razmazili ida se oni tako ponasaju kao razmazena deca ne samo u ovoj situaciji nego u mnogim drugim...

jasno je šta si hteo da kažeš
deponija, i topik i vi što razmazujete dry.gif

#11 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 01 August 2007 - 19:51

QUOTE(Mioba @ 1 Aug 2007, 20:49) <{POST_SNAPBACK}>
jasno je šta si hteo da kažeš
deponija, i topik i vi što razmazujete dry.gif


,a sta sam ja to hteo da kazem???

#12 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 01 August 2007 - 19:55

QUOTE(moshe @ 1 Aug 2007, 20:46) <{POST_SNAPBACK}>
hocu da kazem da smo ih previse razmazili ida se oni tako ponasaju kao razmazena deca ne samo u ovoj situaciji nego u mnogim drugim...


izvini, ali za Rome u Srbiji se moze reci sve samo ne da su razmazeni.

Ovde imamo jedan veliki problem,a to je :"kako integrisati Rome u Srpsko drustvo?".
Da li to drustvo zeli da prihvati Rome, da li postoji politicka opcija koja bi to htela? Da li vlasti u ovom slucaju imaju neki plan ili je ovo neko na brzinu smisljeno resenje? Pazi, kazu da jedan clan mora biti zaposlen itd. Pa mnoge od njih drzva i ne vidi, jer ne samo da nisu prijavljeni, nego nemaju ni izvod iz mat.knjige., da ne govorimo o zdr.osiguranju i sl. A neki pravi, tj. posao koji nije na crno... Mogu misliti. U stvari, samo mozemo to da pretpostavljamo. Sama cinjenica da su dobili cesmu(!!) i da se to smatra jos nekim dostignucem...

Zato mi deluje jako neozbiljno izjava "Dobićemo podatke o kojim strukturama porodica se radi". Izvinite, ali
1) sta ste do sada radili?
2) mislite da cete to moci do oktobra?

Ali eto, ne obracamo paznju dok ne zasmetaju, a onda na brzinu uradimo nesto.... Srbija.

Sto se welfare zloupotreba tice, to je problem koji je mnogo siri od problematike romske populacije.

#13 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 01 August 2007 - 20:52

QUOTE(Zabalujev @ 1 Aug 2007, 20:55) <{POST_SNAPBACK}>
izvini, ali za Rome u Srbiji se moze reci sve samo ne da su razmazeni.

Ovde imamo jedan veliki problem,a to je :"kako integrisati Rome u Srpsko drustvo?".
Da li to drustvo zeli da prihvati Rome, da li postoji politicka opcija koja bi to htela? Da li vlasti u ovom slucaju imaju neki plan ili je ovo neko na brzinu smisljeno resenje? Pazi, kazu da jedan clan mora biti zaposlen itd. Pa mnoge od njih drzva i ne vidi, jer ne samo da nisu prijavljeni, nego nemaju ni izvod iz mat.knjige., da ne govorimo o zdr.osiguranju i sl. A neki pravi, tj. posao koji nije na crno... Mogu misliti. U stvari, samo mozemo to da pretpostavljamo. Sama cinjenica da su dobili cesmu(!!) i da se to smatra jos nekim dostignucem...

Zato mi deluje jako neozbiljno izjava "Dobićemo podatke o kojim strukturama porodica se radi". Izvinite, ali
1) sta ste do sada radili?
2) mislite da cete to moci do oktobra?

Ali eto, ne obracamo paznju dok ne zasmetaju, a onda na brzinu uradimo nesto.... Srbija.

Sto se welfare zloupotreba tice, to je problem koji je mnogo siri od problematike romske populacije.



Sve, u stvari, lici na lose osmisljen marketinski potez kojim se zeli pokazati kako u ovom drustvu neko radi na resavanju problema Roma. Ja sam bas poverovala. dry.gif

Nego, da nece uskoro neki izbori?

Edited by brax, 01 August 2007 - 21:05.


#14 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 01 August 2007 - 21:17

QUOTE(moshe @ 1 Aug 2007, 20:26) <{POST_SNAPBACK}>
Neche u Borchu ali zato hoche sa sve zlatnim prednjim zubima da prose po Novom Beogradu,a za deciji dodatak da kupuju mendzushe SEMAFORKE...kad joj ja kazem kako te nije sramota da pare od decijeg dodatka trosis na zlato,ona mi kaze : dete mi za jedan dan toliko zaradi...takvih nije malo takvih je bar 88 procenata roma...



Mrzis ih, jel da? Izgovor ko porucen.

#15 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 01 August 2007 - 22:10

QUOTE(brax @ 1 Aug 2007, 21:52) <{POST_SNAPBACK}>
Sve, u stvari, lici na lose osmisljen marketinski potez kojim se zeli pokazati kako u ovom drustvu neko radi na resavanju problema Roma. Ja sam bas poverovala. dry.gif

Nego, da nece uskoro neki izbori?

Rec se o neophodnosti uklanjanja ove podmostovske favele zbog predstojece rekonstrukcije Gazele za koju je dobijen inostrani kredit).