Jump to content


Photo

Moralna mučnina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 Trudna ena

Trudna ena
  • Members
  • 14 posts

Posted 29 July 2007 - 13:23

Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?

#2 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 July 2007 - 13:26

QUOTE(Trudna žena @ 29 Jul 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?

Pa zato sto je ovaj koga vole ubio 8000 Bosnjaka, a sude coveku koji je ubio devetoro Srba. ph34r.gif

#3 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 29 July 2007 - 13:48

QUOTE(Trudna žena @ 29 Jul 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?


Lako, smrt 9 ljudi su videli na svojim ekranima, dok Srebrenicu nisu tj. postoje price o Srebrenici, snimci iskopavanja kostiju ali to nije isto kao kada vidis sam cin ubistva ( skorpioni - da nije bilo horor-filma u reziji ubica i taj pokolj bi ostao u domenu spekulacija i niko nebi bio uhapsen.) Jednostavno postoje moralne nakaze koje ne veruju dokazima, sudskim presudama, svedocenjima, hvalisanjima koljaca itd. vec moraju da vide svojim ocima ili osete na svojoj kozi..... Tu u prvi red mozemo ubaciti negatore Holokausta tzv. revizioniste.

#4 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 29 July 2007 - 14:18

QUOTE(Trudna žena @ 29 Jul 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?

Ništa, onda ovako. Pošalji apel Vladi da se otvore svi zatvori i svi oslobode, sve do onog momenta kada će Mladić biti uhvaćen, suđen i prestati biti voljen.

Edited by Tetka Donsi, 29 July 2007 - 14:47.


#5 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 30 July 2007 - 03:54

QUOTE(Trudna žena @ 29 Jul 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?


Zato sto u Srbiji vlada tribalizam. To znaci, umesto da je svaki zlocin isti, da je ono sto je tabuirano u plemenu, dozvoljeno u odnosu na one koji su izvan plemena.

#6 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 30 July 2007 - 04:07

Kao u Caplinovom filmu- pobijes stotine ili hiljade ljudi i ti si heroj, ali ako ubijes nesto manji broj....
Steta sto relativizam cesto vodi u primitivizam...

#7 Trudna ena

Trudna ena
  • Members
  • 14 posts

Posted 30 July 2007 - 08:46

Zanimljivo je to kako je jedan psihički bolestan a drugi moralan.

#8 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 30 July 2007 - 09:16

Zato sto simbolika nije ista. Jedan je radio za sebe, a drugi za "vecu stvar"...

Nije to srpski kuriozitet, svi narodi imaju neke svoje krvave heroje i omrazene trboseke. Za mene, svi su oni trboseci, samo sto su neki uspesniji (veci je broj mrtvih iza njih).

Dzingis Kan, Napoleon, Aleksandar Makedonski itd - osvajaci i pobednici. Ljudska istorija se sastoji od ovakvih krvoloka.

Edited by CowBoy, 30 July 2007 - 09:34.


#9 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 July 2007 - 09:37

QUOTE(Trudna žena @ 29 Jul 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?


Ovom psihopati ce suditi u Negotinu sudija(zena) , koja mozda i ne obozava Mladica.
Ili ti mislis da u zemlji u kojoj postoje obozavaoci lika i dela Mladica ne treba ni sudstvo da postoji?

Od kud znas da ova zena sudija voli Mladica?

Lep pozdrav
Teja

Edited by Teja, 30 July 2007 - 09:38.


#10 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 30 July 2007 - 09:38

QUOTE(Trudna žena @ 29 Jul 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?

Još uvek se ne zna ko će biti sudija koji će suditi osobi koja je ubila 9-oro ljudi, tako da se ne zna dali taj sudija voli tog koji je ubio 8000 ljudi, ili ne.

Kao što nije tačno da svi vole tog koji je ubio 8000 ljudi.

Po tebi znači, trebalo bi da puste ovoga koji je ubio 9 ljudi?

Tebi je vrućina udarila u glavu, reklo bi se.

#11 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 30 July 2007 - 09:45

QUOTE(Trudna žena @ 29 Jul 2007, 15:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?


Moj prvi komsija je bio Rankovicev visoki policijski funkcioner sa Kosova, za koga se pricalo da mu je pod batinama izdahnulo 13 Albanaca(on sam je priznavao samo jednog)...ni dan danas, a proslo je evo 35 godina kako ga poznajem, ne mogu da ga gledam kao zlocinca. Jednostavno, ne mogu da povezem tog dragog starca sa licem torture.

Valjda je to ljudska reakcija, ne znam - kad bi ga sad osudili, siguran sam da bih ga obilazio u zatvoru kao da mi je deda.
Sad, druga je stvar sto Neko to od gore vidi sve...doziveo je identicnu porodicnu tragediju kao Ratko Mladic...i sam je postao svoja zrtva...pogani, jebeni ratovi

#12 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 July 2007 - 09:55

QUOTE(April @ 30 Jul 2007, 10:45) <{POST_SNAPBACK}>
Moj prvi komsija je bio Rankovicev visoki policijski funkcioner sa Kosova, za koga se pricalo da mu je pod batinama izdahnulo 13 Albanaca(on sam je priznavao samo jednog)...ni dan danas, a proslo je evo 35 godina kako ga poznajem, ne mogu da ga gledam kao zlocinca. Jednostavno, ne mogu da povezem tog dragog starca sa licem torture.

Valjda je to ljudska reakcija, ne znam - kad bi ga sad osudili, siguran sam da bih ga obilazio u zatvoru kao da mi je deda.
Sad, druga je stvar sto Neko to od gore vidi sve...doziveo je identicnu porodicnu tragediju kao Ratko Mladic...i sam je postao svoja zrtva...pogani, jebeni ratovi


Da , verovatno je to ljudska reakcija. Zatvoris ochi i pravis se blesav.
Verovatno su i argentinske komsije Mengelea,Bormana, Ajhmana,Pavelica i co.
takodje imali isti problem da te divne, stare ljude povezuju sa uzasnim zlocinima
koje im ovaj surov svet pripisuje.

I ovi ljudi iz Jabukovca dozivese jos gadnije licne, porodicne tragedije.
I zaista su nevine zrtve, kao i njihovi pokojnici. Treba i tu da ocekujemo
nove Srebrenice? Kakvu je to Mladic licnu tragediju doziveo?
Ako mislis na samoubistvo njegove cerke, onda si i ti definitivno odlepio.

Lep pozdrav
Teja

Edited by Teja, 30 July 2007 - 09:56.


#13 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 30 July 2007 - 14:27

QUOTE(BlackDog @ 29 Jul 2007, 14:48) <{POST_SNAPBACK}>
Lako, smrt 9 ljudi su videli na svojim ekranima, dok Srebrenicu nisu tj. postoje price o Srebrenici, snimci iskopavanja kostiju ali to nije isto kao kada vidis sam cin ubistva...


- Zašto se plašiš?
- Kako se ne bih plašio?


ph34r.gif
Ovo, izraz lica ovog čoveka, dečaka koji ide pre njega i dečka kome su naložili da skine majicu. Nije bilo potrebno da se vidi kako ih ubijaju. Oni su već tada bili mrtvi.
Jedna od onih scena koja će te ganjati dok si živ...


Inače, ne razumem šta je postavljačica teme htela da kaže...

#14 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 30 July 2007 - 16:23

QUOTE(Trudna žena @ 29 Jul 2007, 15:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ljudi koji vole čoveka, koji je odgoboran za smrt 8 000 ljudi(Heroj) mogu da sude čoveku koji je odgovoran za smrt 9 ljudi(masovni ubica)?


Kako moze neko ko ima, pretpostavimo vise od 12-13 godina ovako nesto da pita? ph34r.gif
Put pod noge pa u garbage

#15 faba

faba
  • Members
  • 102 posts

Posted 31 July 2007 - 10:58

A ako ga malo okrenemo.

Kako ljudi mogu da osudjuju čoveka koji je ubio devetoro ljudi, a da vole nekog ko je odgovoran za smrt 8000?

Ako postavljač topika nije na ovo mislio onda se slažem. Deponija.