Jump to content

Photo

Zoranov prijatelj?!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#16 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 31 July 2007 - 20:31

QUOTE(Milosh76 @ 31 Jul 2007, 08:42) <{POST_SNAPBACK}>
Samo politicki samoubica ili bolestan covek sa ozbiljnim mentalno-narkomanskim problemima je mogao i moze da izjavi da bombardovanje bilo koje drzave i naroda moze da bude pozitivno, posebno sopstvenog. Drugi deo je verovatno izvucen iz konteksta, prvi deo je izjavio Don Milo od Marlbora a drugi Zoran. A sto se tice wikipedije, tamo mozes bilo sta objaviti...

U tome je i problem a evo ti citata iz novina. Moje pitanje nije da li u Wikipediji moze bilo sta da se objavi vec da li je ova Djindjiceva izjava istinita. Procitaj pazljivo tekst. Drugo, ja nisam istoricar da prikupljam sve moguce dokumente u vezi neke osobe. Ovo sam slucajno nasao i zanima me da li je ova Djindjiceva izjava istinita ili ne.
Citat :
Djinjic, one of the three leaders of democratic opposition in the winter of
1996-1997, does not think there's a need for a ground campaign. "There's no
logic to a ground campaign and a formal conquest of Serbia. That would lead
to a conflict between NATO and Russia and China and an international crisis.
The most logical thing for NATO is to continue the air war, which is very
effective. They have destroyed the infrastructure in Serbia and in 10 days to
two weeks it will be very difficult to live here without gas, electricity,
bridges, communications. Milosevic won't be able to conduct the war for more
than 10 days, or two to three weeks.
"

#17 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 31 July 2007 - 21:11

QUOTE(revolucionar @ 31 Jul 2007, 21:31) <{POST_SNAPBACK}>
U tome je i problem a evo ti citata iz novina. Moje pitanje nije da li u Wikipediji moze bilo sta da se objavi vec da li je ova Djindjiceva izjava istinita. Procitaj pazljivo tekst. Drugo, ja nisam istoricar da prikupljam sve moguce dokumente u vezi neke osobe. Ovo sam slucajno nasao i zanima me da li je ova Djindjiceva izjava istinita ili ne.
Citat :
"

Bas uporan,neka
Cini se da vec imas odredjen stav, koji pokusavas da objasnis naokolo.Zar nisi nista cuo od coveka, osim ovoga, zar dela ne govore vise od reci, zar ovde mora da ti se analizira novinarsko spletkarenje u ratnom stanju

Ako smatras to sto smatras da je istina, nemoj da pitas nas, posto adekvatan odgovor, nazalost ne mozes dobiti
Istina je interes svih nas, samo je ti trazis na pogresnom mestu, i na pogresan nacin

#18 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 31 July 2007 - 22:16

QUOTE(villiem @ 31 Jul 2007, 21:11) <{POST_SNAPBACK}>
Bas uporan,neka
Cini se da vec imas odredjen stav, koji pokusavas da objasnis naokolo.Zar nisi nista cuo od coveka, osim ovoga, zar dela ne govore vise od reci, zar ovde mora da ti se analizira novinarsko spletkarenje u ratnom stanju

Ako smatras to sto smatras da je istina, nemoj da pitas nas, posto adekvatan odgovor, nazalost ne mozes dobiti
Istina je interes svih nas, samo je ti trazis na pogresnom mestu, i na pogresan nacin

Ako je tvoje misljenje da je ovo novinarsko spletkaranje o ratnom stanju onda je to OK.
Vec ako imas informacije o tome gde treba da trazim istinu ti bi mogao da mi predlozis neke reference jer ja po tom pitanju zaista nisam selektivan. Nemam ja nikakav stav i po nekakvom pravilu i kulturi ne bi trebalo da pricas o meni i da dajes nekakve pretpostavke. Pod uslovom ako imas neki odgovor ili misljenje ti to reci i na tome zavrsi...

#19 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 02 August 2007 - 08:22

QUOTE(Milosh76 @ 31 Jul 2007, 09:42) <{POST_SNAPBACK}>
bolestan covek sa ozbiljnim mentalno-narkomanskim problemima

Kaže se narko-adžuvanskim.

#20 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 02 August 2007 - 13:31

QUOTE(revolucionar @ 31 Jul 2007, 21:31) <{POST_SNAPBACK}>
Citat :
"

Procitaj ceo intervju, prvo. Tu ces videti da Djindjic odgovara na pitanje "da li ocekujete kopnenu akciju NATO?", dakle iznosi logicnu analizu stanja, i na osnovu te analize predvidja buduce poteze NATO, ne iznosi svoje zelje ili preporuke. Drugo je sto su braca kradikalcici, sps-ovce i dss-govna nepismeni, pa ne razlikuju te stvari. rolleyes.gif

#21 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 02 August 2007 - 15:14

QUOTE(Artur Dent @ 2 Aug 2007, 13:31) <{POST_SNAPBACK}>
Procitaj ceo intervju, prvo. Tu ces videti da Djindjic odgovara na pitanje "da li ocekujete kopnenu akciju NATO?", dakle iznosi logicnu analizu stanja, i na osnovu te analize predvidja buduce poteze NATO, ne iznosi svoje zelje ili preporuke. Drugo je sto su braca kradikalcici, sps-ovce i dss-govna nepismeni, pa ne razlikuju te stvari. rolleyes.gif

Ova analiza zaista dolikuje polticaru koji brani interes svoje zemlje !
Drugo, pogledaj profil ljudi u svim strankama i njihovu obrazovanost, nisam primetio da se nesto posebno razlikuju. U tom slucaju govna ima na pretek.
Medjutim vratimo se na analize u vezi ubistva Djindjica. Ko trenutno vlada Srbijom, sigurno radikali, sps-ovci ili dss-ovci ?
Partija koja kontrolise sve moguce institucije u zemlji nije u stanju da resi jednu veoma vaznu politicku aferu, potrebni su nekakvi prijatelji... Pod uslovom da u zemlji zaista postoje nezavisni mediji oni bi postavili sledece pitanje - da li je normalno da u zemlji osoba koja narucuje ubistva moze da ima nekakve vazne drzavne funkcije. Drugo, pod uslovom ako predstavnici neke stranke izmisljaju neke price onda se postavlja pitanje zasto obmaljuju javnost. Moje je licno misljenje da DS treba da ide do kraja u vezi ove afere jer u suprotnom izgubice svaki kredibilitet...