Jump to content


Photo

Cips sa sircetom, voli neko?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 viking-ina

viking-ina
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 July 2007 - 09:55

Ej, sta kazete na ukus cipsa sa sircetom? Mmmmmmm...njam! My favorite! Kao nepopravljivi entuzijasta, pisala sam Marbu sa molbom da uvedu u svoju ponudu i ovaj ukus, ali naravno nisam dobila nikakav odgovor... suprise, suprise. rolleyes.gif

#2 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 25 July 2007 - 10:14

Može, ali kad sam baš mnogo gladan. Preferiram Sour Cream & Onion ukus.

#3 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 25 July 2007 - 10:17

Zvuci kao dobra stvar, cuo sam za ovo i ranije. Ipak je malo previse britanski za moj ukus smile.gif

#4 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 25 July 2007 - 14:16

moze, mada sam se nekako zasitila cipsa + bilo koji dodatak a ima ih bezbroj varijanti.

sad trosim samo jednu vrstu made in shvedska a nalazim ga samo u ikei food dep. koji mi je ubedljivo najukusniji cips koji sam ikada probala, a probala sam skoro sve vrste.

u eko pakovanju je, 2 ukusa - ja biram naturel, deblje seceni listovi - ukus krompira + dobro zasoljen (nema foliranja) morskom solju.

mljac, zhder itd..

#5 viking-ina

viking-ina
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 July 2007 - 14:35

QUOTE(Aleksa @ 25 Jul 2007, 15:16) <{POST_SNAPBACK}>
moze, mada sam se nekako zasitila cipsa + bilo koji dodatak a ima ih bezbroj varijanti.

sad trosim samo jednu vrstu made in shvedska a nalazim ga samo u ikei food dep. koji mi je ubedljivo najukusniji cips koji sam ikada probala, a probala sam skoro sve vrste.

u eko pakovanju je, 2 ukusa - ja biram naturel, deblje seceni listovi - ukus krompira + dobro zasoljen (nema foliranja) morskom solju.

mljac, zhder itd..



E, kad rece u IKEA food dep. ti mora da se javljas iz prelepe Svedske. To nema kod nas u BGDu, eller hur?

#6 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 25 July 2007 - 14:40

Imas kod mene u Budimpesti smile.gif

IKEA food shop ima dobre stvari, samo su preskupi. Npr. razni cranberry proizvodi, jabukovace, sirevi, grickalice, kobasice od irvasa mmm smile.gif

#7 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 25 July 2007 - 15:35

nije, ja se javljam iz kisom/vodom oblivene 'olandije o'zgo i o'zdo (amsterdam) zato i rekoh nalazim shvedski chips samo u ikei...

inace ne znam odakle vam da je skupo (nije vazno i da jeste skupo ako ukus valja) pazariti u shvedskom food shopu - poredeci sa mnogim holandskim proizvodima je zapravo - jeftinije.

recimo redovno pazarim pored chipsa i umak za lososa (mirodjija+senf+med) jer ga holandjani nemaju kosta recimo 1.70e teglica, zatim dimljeni losos 200g 1.90e, losos krem pasta 1.90e...


laugh.gif jeste, dobro ste primetili, losos dzankoza ovde..

da + onim tortama sa belom/mlecnom/tamnom cokoladom i lesnicima takodje smile.gif

#8 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 02 August 2007 - 09:14

QUOTE(Aleksa @ 25 Jul 2007, 16:35) <{POST_SNAPBACK}>
recimo redovno pazarim pored chipsa i umak za lososa (mirodjija+senf+med) jer ga holandjani nemaju kosta recimo 1.70e teglica, zatim dimljeni losos 200g 1.90e, losos krem pasta 1.90e...


Aleksa da nisi mozda pogresio: 200g dimljenog lososa za 1.90€ ?

#9 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 02 August 2007 - 09:40

QUOTE(Aleksa @ 25 Jul 2007, 16:35) <{POST_SNAPBACK}>
nije, ja se javljam iz kisom/vodom oblivene 'olandije o'zgo i o'zdo (amsterdam) zato i rekoh nalazim shvedski chips samo u ikei...

inace ne znam odakle vam da je skupo (nije vazno i da jeste skupo ako ukus valja) pazariti u shvedskom food shopu - poredeci sa mnogim holandskim proizvodima je zapravo - jeftinije.

recimo redovno pazarim pored chipsa i umak za lososa (mirodjija+senf+med) jer ga holandjani nemaju kosta recimo 1.70e teglica, zatim dimljeni losos 200g 1.90e, losos krem pasta 1.90e...


laugh.gif jeste, dobro ste primetili, losos dzankoza ovde..

da + onim tortama sa belom/mlecnom/tamnom cokoladom i lesnicima takodje smile.gif



šmrc sad.gif.
ovde je 120 gr lososa oko 4-5 jura, bar u merkatoru.

a navukla sam se na isti samo tako.

a što se tiče čipsa, prvo kad sam ga probala bilo je blink.gif , a onda sam popila neku pivu i bilo je daj to 'vamo. najbolja stvarčica uz pivo, definitivno.

#10 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 August 2007 - 14:29

aaa
jesam, pogresila sam..2.70e - 200g mariniranog lososa.
ukus odlican, pored cene.

pcelice, ne znam, ima raznih vrsta, mozda vam u merkatoru nude extra klasu..nadam se obzirom na cenu. smile.gif

#11 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 02 August 2007 - 14:37

QUOTE(Aleksa @ 25 Jul 2007, 16:35) <{POST_SNAPBACK}>
u shvedskom food shopu

hmmm, a gde je to? (treba da kupim nekoj svedjanki poklon, hehe)

inace, pojavih se na temi da izjavim kako je taj cips nesto najodvratnije sto sam pojeo u zivotu. a kad sam ga jeo, bio sam bas gladan.

#12 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 August 2007 - 14:58

..u ikei miraleme, video si valjda i to u amsterdamu i sire obzirom da si mi, ako se ne varam landgenoot, heh

#13 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 02 August 2007 - 15:13

QUOTE(Aleksa @ 2 Aug 2007, 15:58) <{POST_SNAPBACK}>
..u ikei miraleme, video si valjda i to u amsterdamu i sire obzirom da si mi, ako se ne varam landgenoot, heh

ups, sad videh da si to vec spomenula, al izgleda ne umem da citam blush.gif
nesto sam kontao da se po ikeama prodaje samo namestaj, a da postoji neki poseban food shop. (mada, posto je ikea u bullewijku, svedjanka ce morati da se zadovolji necim drugim whistling.gif )

#14 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 August 2007 - 15:26

pa jes' istina da se za shvedjanku moze poklon naci i u prigodnijim shopovima ali miraleme nemoj da si (s)nob(les) innocent.gif ; bullewijk - remote wijk - mu u ovom patuljak gradu dodje kao prevaliti grdnu razdaljinu od slavije do kalemegdana cool.gif

pa jel nije?

#15 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 02 August 2007 - 15:41

QUOTE(Aleksa @ 2 Aug 2007, 16:26) <{POST_SNAPBACK}>
pa jes' istina da se za shvedjanku moze poklon naci i u prigodnijim shopovima ali miraleme nemoj da si (s)nob(les) innocent.gif ; bullewijk - remote wijk - mu u ovom patuljak gradu dodje kao prevaliti grdnu razdaljinu od slavije do kalemegdana cool.gif

pa jel nije?

zavisi od ugla iz kog posmatras stvari. ja bi, npr, morao bicikletom do lelylaana, pa cekaj metro, pa se vozi njime, pa pitaj seljake iz bullewijka gde je ikea... zamorno.

(sva sreca da sam stavio troll off u potpis )