Jump to content


Photo

sziget 2007


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#16 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 16 August 2007 - 10:54

QUOTE(FriendOfTheEarth @ 16 Aug 2007, 11:07) <{POST_SNAPBACK}>
Garwoode, sad si me podsetio/la na jedan od najgorih koncerata koje sam video na Szigetu ovih dana biggrin.gif


U bogte, a ja nisam baš neki fan Hives-a, a ovo mi je bio jedan od boljih koncerata ever !? ... a nije da nemam staža. Ljudi bre razvališe ... attitude-om, energijom, scenskim nastupom ... ima još neko da je bio?

#17 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 16 August 2007 - 17:04

Svrsidba u gace:

Gogol Bordello (srce na bini ostavise as expected)
Madness (nisam bio svestan koliko sam to zeleo da vidim dok nije pocelo)
Hives (bolji nego pre)
Hanoi Rocks (uh!!! Svi hitovi, sama poseta mjetal bini je uvek dozivljaj. Nepravedno tamo stavljeni HR)

i Killersi koji zvuce odlicno i pesme su im super ali nekako su pic*ice arogantne (ali ne onako kako treba) i treba im lupiti samarcinu.

#18 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 16 August 2007 - 17:36

Tool (super audio, odlican video utisak)
Eric Truffaz (cuo spolja jer je bila guzva prevelika)
Killers (nafolirani klinci, muzika ala Joy Division, produkt muzicke industrije)
Vuneny (stvarno me iznenadili pozitivno)
Nine Inch Nails (vrlo dobro odsvirali)
Faithless (odlicna atmosfera, lik je pozitivac)
Juliette and the Licks (veliki shit, po meni, aj' sad da cujemo napade)
The Hives (mnogo los utisak, 30ak puta izjavio otprilike "Mi smo The Hives, najbolji smo" rolleyes.gif )

i jos gomila dobrih bendova razaasutih po binama Ostrva kojima nisam zapamtio ime usled kolicine Drehera smile.gif

#19 time4heroes

time4heroes
  • Members
  • 594 posts

Posted 16 August 2007 - 17:59

jel gledao neko The Good The Bad And The Queen?
ja nikako da prežalim što nisam otišla.
častite me slikama nekim bar, molim lepo.

#20 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 16 August 2007 - 21:16

QUOTE(FriendOfTheEarth @ 16 Aug 2007, 18:36) <{POST_SNAPBACK}>
Killers (nafolirani klinci, muzika ala Joy Division, produkt muzicke industrije)

O ukusima se ne raspravlja, al jebaga, da nazoveš klincima bend čiji jedan član ima 26 a ostali po 30 godina, nekako ne ide...

#21 veliki san

veliki san
  • Members
  • 29 posts

Posted 16 August 2007 - 21:27

QUOTE(Garwood Pickjon @ 16 Aug 2007, 11:54) <{POST_SNAPBACK}>
U bogte, a ja nisam baš neki fan Hives-a, a ovo mi je bio jedan od boljih koncerata ever !? ... a nije da nemam staža. Ljudi bre razvališe ... attitude-om, energijom, scenskim nastupom ... ima još neko da je bio?

ne mogu da kazem da mi je bio jedan od najboljih koncerata koje sam gledao, iz prostog razloga sto po meni the Hives imaju par dobrih pesama i to je to. Medjutim uzivo su atrakcija u svakom pogledu, odlicno sviraju i lepo su pogidli prasinu... zapravo blato. nekako im dobro stoji ta uvezbana pretencioznost. mada... na szigetu je pre par godina na mene mnogo veci utisak ostavio Placebo, a ni taj bend ne vrtim... to mi je bio bas onako veliki koncert. cudno je sve to kada 65 hiljada ljudi oko tebe hoce da se provede, valjda sve izgleda drugacije...mrlja celog szigeta ove godine je silna kisa i blato, mozda najgori do sada u tom pogledu. velike povrsine pod travom se pretvore u plitke bare. jel neko video one ludake sto su skakali na glavu u te barice? LOL.

#22 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 17 August 2007 - 03:20

QUOTE(jddipqd @ 16 Aug 2007, 22:16) <{POST_SNAPBACK}>
O ukusima se ne raspravlja, al jebaga, da nazoveš klincima bend čiji jedan član ima 26 a ostali po 30 godina, nekako ne ide...


To nisam znao vec mi se tako dojmilo posmatrajuci ih na priredbi. Ocigledno je da su tek od skora na sceni tako da se, u tom smislu, ponasaju kao neki sa 21..
Pogotovo singer koji je pominjao "presli smo mora i planine da bi videli upravo vas". Totalno ljigokiselo.

Da se razumemo, ovde nije u pitanu muzicki ukus (jer se o tome ne raspravlja ) vec nacin "koketiranja" sa publikom..

Inace, ljudi su se super proveli na njihovom certu. Svirali 4 pesme na bisu.



p.s. Ovo za Hives kao da nismo bili na istom koncertu. Plavusan je uglavnom "lozio" publiku uzvikujuci nesto tipa "...bikoz vi ar hajvs" i slicne samohvalospeve.
Madjari koji su nastupali posle Hives (nesto Kispal ili slicno) su bili mnogo kvalitetniji.

Edited by FriendOfTheEarth, 17 August 2007 - 03:21.


#23 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 17 August 2007 - 06:13

QUOTE(FriendOfTheEarth @ 17 Aug 2007, 04:20) <{POST_SNAPBACK}>
Pogotovo singer koji je pominjao "presli smo mora i planine da bi videli upravo vas". Totalno ljigokiselo.

Da se razumemo, ovde nije u pitanu muzicki ukus (jer se o tome ne raspravlja ) vec nacin "koketiranja" sa publikom..

Inace, ljudi su se super proveli na njihovom certu. Svirali 4 pesme na bisu.

U svakom slučaju su bolje koketirali sa publikom nego Kiedis smile.gif
A i ja sam jedan od tih što su se super proveli innocent.gif

#24 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 17 August 2007 - 11:23

QUOTE(FriendOfTheEarth @ 17 Aug 2007, 04:20) <{POST_SNAPBACK}>
Inace, ljudi su se super proveli na njihovom certu. Svirali 4 pesme na bisu.
p.s. Ovo za Hives kao da nismo bili na istom koncertu. Plavusan je uglavnom "lozio" publiku uzvikujuci nesto tipa "...bikoz vi ar hajvs" i slicne samohvalospeve.
Madjari koji su nastupali posle Hives (nesto Kispal ili slicno) su bili mnogo kvalitetniji.


Klasičan smišljeno arogantni nastup/attitude kao sastavni deo r'n'r ikonografije (Lennon, mlađi Gallagher, MC5 ...) koji pozdravljam ... i prihvatam razliku u mišeljnju.
Pomenuti mađari, koji prema lokalnim informacijama važe za jedne od većih zvezda scene, su mi bili dosadni do zla boga = preproducirani loš mainstream bez trunke energije

Edited by Garwood Pickjon, 17 August 2007 - 11:27.


#25 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 17 August 2007 - 11:25

QUOTE(Garwood Pickjon @ 17 Aug 2007, 12:23) <{POST_SNAPBACK}>
Klasičan smišljeno arogantni nastup/attitude kao sastavni deo r'n'r ikonografije (Lennon, mlađi Gallagher, MC5 ...) koji pozdravljam ... i prihvatam razliku u mišeljnju.
Pomenuti mađari, koji prema lokalnim informacijama važe za jedne od većih zvezda scene, su mi bili dosadni do zla boga = preproducirani loš mainstream bez trunke energije


EDIT : ooops, ovo je slučajno

Edited by Garwood Pickjon, 17 August 2007 - 11:27.


#26 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 17 August 2007 - 12:32

QUOTE(FriendOfTheEarth @ 16 Aug 2007, 18:36) <{POST_SNAPBACK}>
Killers (nafolirani klinci, muzika ala Joy Division, produkt muzicke industrije)
Vuneny (stvarno me iznenadili pozitivno)


au bre pa di nadje da lice na joy division sveca mu?
ona nova shite pesma sa novog albuma - kao skinuti brus springstin
(prvi album mi je jos i imao dobre pesmice, pocetak albuma al ovaj novi je sranje totalno a kad su postali jos popularniji - upravo sa tim drugim. jezivo)

vuneny su sjajni btw, steta sto nisi bio na ova 2 koncerta u BGu ove godine.

#27 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 17 August 2007 - 14:08

QUOTE(I @ 17 Aug 2007, 13:32) <{POST_SNAPBACK}>
au bre pa di nadje da lice na joy division sveca mu?
ona nova shite pesma sa novog albuma - kao skinuti brus springstin
(prvi album mi je jos i imao dobre pesmice, pocetak albuma al ovaj novi je sranje totalno a kad su postali jos popularniji - upravo sa tim drugim. jezivo)

vuneny su sjajni btw, steta sto nisi bio na ova 2 koncerta u BGu ove godine.


Pa sta znam, ja sam ih (Killerse) preslusao nakratko pre mesec dana i podsetilo me na Joy Division i mozda cak i New Order wink.gif

Eto, cak su i na bis odsvirali jednu Divisionovu pesmu sto je ujedno bio i najbolji deo koncerta tongue.gif


A Vuneny su stvarno bili odlicni uzivo. Kad sam se raspitivao ko su momci na stageu, rekose mi da su to neki Vuneny iz Bosne koje, inace, umalo nisam slucajno pogledao na nekom skorasnjem festivalu u Somboru.
CD su prodavali za 2500ft (iliti 10eur)

Kad dodju u BG sigurno idem..

Edited by FriendOfTheEarth, 17 August 2007 - 14:08.