Jump to content


Photo

Stoka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
77 replies to this topic

#31 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 30 July 2007 - 15:10

jah, siledzijsko drustvo, agresivna nacija..bas me cudi zasto. deca se vaspitavaju batinama, siledzije najbolje prolaze itd.

secam se kao kroz maglu, kao neki zivot pre ovoga sada, nemilih scena svuda..
ovde sam odmorila mozak i cula od toga evo vec 15 godina. srecom.

nije ni cudo sto imam mucninu u stomaku kad god predjem tu granicu ex-domovine mi. sad.gif
svako suprotno iskustvo mu dodje kao pravljenje magarca od komarca..

#32 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 30 July 2007 - 15:40

QUOTE(Zverilla @ 30 Jul 2007, 15:54) <{POST_SNAPBACK}>
pozvati policiju.
sta znas ko je tu sta kome.

mozda je bivol bivol i mlatretira sirotog mladica sto mu se diglo, mozda je siroti mladic odzepario bivola pa ga ovaj juri zarad povracaja svoje pokretne imovine. ili se mladic kurcio i mlatio svoju devojku pa se bivol pokazao u pravom svetlu i utabao ga za primer.


khm, to sam i uradila, pokušala da nađem muriju.
QUOTE
Samo pravim jako mali korak od tvoje price do "njihove". Naravno da to ne mislim, ali cim pocnes da delis ljudske duznosti a priori po polovima, vrlo je mali korak do ovoga. Osim toga, Kristinin post lako moze ovako da se interpretira.
Tvoje iskustvo sa muskarcima je prilicno irelevantno ovde.


ja lepo konstatovala kako su se muškarci a kako žene ponašale u situacijama kojima sam ja bila maltretirana. pomenula, rekla, ne izvukla zaključak da su žene bolje a muškarci lošiji. i da poszoji podela reakcije po polu.

jbg, za mene je moje iskustvo relevantvo. to što se tebi ne sviđa, ja tu ne mogu ništa da učinim.
QUOTE
A ako bi neko maltretirao nekog meni bliskog, nadao bih se da bi barem neko reagovao i nesto pokusao da ucini. Stvarno bi mi bilop jako malo bitno ko, i da li je musko ili zensko. Takodje, otkud znas da nije?


nadam se da nije, označila poentu koju sam pokušala da objasnim u prethodnom postu. abitno je ko reaguje, bitno je da odreaguje i pokuša da spreči.

QUOTE
Konacno, sta treba uraditi...jbmliga, ceo topik je o tome.
Samo da ponovim, nemoj mi imputirati da ja tvrdim da ne treba reagovati - vec sam se izjasnio po tom pitanju.


nisam ni pokušala da kažem da si rekao da ne treba ragovati, al nemoj mi objašnjavati da je moje iskustvo u kom na žalost podela po pokazanoj reakciji je obeležena polom (jbg, tako bilo) je irelevantno.

#33 Prsut

Prsut
  • Members
  • 3 posts

Posted 30 July 2007 - 15:57

Ja uvijek reagujem i svaki put kad stoke budu tukle djevojke reagovacu bez obzira na razlog.Ima muskaraca koji bi reagovali ali su uplaseni, to je u redu,ali mene nerviraju muskarci koji tako nesto komentarisu kao "ma sigurno je zasluzila,nece njoj nista biti od par samara"(nisko pravdanje vlastitog kukavicluka) a nekad bi samo glasan povik krupnijeg muskarca mogao da sprijeci daljnje maltretiranje.
Ja sam dvaput bio u situaciji kad sam morao da upotrebim pesnice.Jednom zbog moje majke na Pancevackom mostu,drugi put zbog drugarice na bogosloviji.Oba puta putnici su se digli tek nakon sto je siledzija bio na podu,imao sam osjecaj obadva puta da niko ne bi reagovao da mene nije bilo u busu

#34 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 30 July 2007 - 16:35

QUOTE(pcelica @ 30 Jul 2007, 15:40) <{POST_SNAPBACK}>
ja lepo konstatovala kako su se muškarci a kako žene ponašale u situacijama kojima sam ja bila maltretirana. pomenula, rekla, ne izvukla zaključak da su žene bolje a muškarci lošiji. i da poszoji podela reakcije po polu.


izvini, ali jesi iznela neke zakljucke a i neke predrasude:


QUOTE
...
izgleda da je muški strah veći
...
a može i muško isto to da radi, mada verujem da bi bilo malo smešno
...
muškarci u takvim situacijama skoro nikada i nikako ne reaguju


Tvoje iskustvo je irelevantno zato sto je subjektivno, kao i svacije drugo. Da bi iznela tako diskriminirajuce zakljucke moras da uradis mnogo detaljnije i bolje organizovano istrazivanje. Nije stvar u tome da li se meni svidja ili ne, nego da li iz njih moze da se izvede bilo kakav validan zakljucak. Posto ne moze, onda nisu bas relevantni.

Takodje, moji komentari nisu bili upuceni samo tebi, i verovatno najmanje tebi od dama koje su se ovde javile komentarisuci tipove koji bi trebali nesto da urade.

#35 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 30 July 2007 - 16:42

Kad bi ustao neki muskarac kao pripomoc, veoma slatko bi smo stoku sredili zajedno.
Bitno je da postoji necija volja da se pomogne. Ne bih odolela da stoci zavucem koleno spreda ako ga jedan muski s ledja drzi i zavrce mu ruku.
Bojim se da bi se mnogo "dama" slozilo sa mnom.

#36 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 30 July 2007 - 16:51

QUOTE(angelfish @ 30 Jul 2007, 16:42) <{POST_SNAPBACK}>
Kad bi ustao neki muskarac kao pripomoc, veoma slatko bi smo stoku sredili zajedno.
Bitno je da postoji necija volja da se pomogne. Ne bih odolela da stoci zavucem koleno spreda ako ga jedan muski s ledja drzi i zavrce mu ruku.


Ma hajde? Vala si hrabra bas.

QUOTE(angelfish @ 30 Jul 2007, 16:42) <{POST_SNAPBACK}>
Bojim se da bi se mnogo "dama" slozilo sa mnom.


Bojim se i ja.

#37 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 30 July 2007 - 16:56

QUOTE(Sheridan @ 30 Jul 2007, 17:35) <{POST_SNAPBACK}>
izvini, ali jesi iznela neke zakljucke a i neke predrasude:




Tvoje iskustvo je irelevantno zato sto je subjektivno, kao i svacije drugo. Da bi iznela tako diskriminirajuce zakljucke moras da uradis mnogo detaljnije i bolje organizovano istrazivanje. Nije stvar u tome da li se meni svidja ili ne, nego da li iz njih moze da se izvede bilo kakav validan zakljucak. Posto ne moze, onda nisu bas relevantni.

Takodje, moji komentari nisu bili upuceni samo tebi, i verovatno najmanje tebi od dama koje su se ovde javile komentarisuci tipove koji bi trebali nesto da urade.


da, izvela zakljucke na osnovu situacije koja mi se dogodila. i da subjektivna sam, ne znam kako da ne budem glede ovakvih situacija koje su mi se dogodile. meni bi bilo malo smesno da vidim muskarca koji urla umesto da odreaguje u skladu sa svojim mogucnostima (ukoliko nije moje konstitucije). to ne znaci da njegova reakcija koja bi bila verbalna, ne bi bila i korisna. kao sto neko rece, ponekad je dovoljno da se musko prodere i da siledzija stane.
moji zakljuchci koji su po tebi diskriminirajuci se odnose na konkretne situacije, naime nisam objavila naucni rad sa temom kako tipovi trebaju da uskacu u fajt cim vide da se nesto desava.

cim si reagovao, jasno je da ti se ne svidja sta je receno u pogledu muskih reakcija. a one su cinjenicno u par slucajeva maltretiranja takve bile.
jbg, to su fakti, releventni ili ne po tvom misljenju, ali takvi su.

kao sto rekoh vec, poenta je da se odreaguje u skladu sa svojim mogucnostima i spreci dalji nastavak maltertiranja.

a mozda da tupimo jos malo o relevantnosti subjektivnih dozivljaja, mojim zakljuchcima obojenim subjektivnoscu i potrebi sireg istrazivanja pa da ustanovimo kako su muskarci p... u dusi laugh.gif narochito oni maljaviji (ovo sam se kanda nashalila da ne skachesh odmah)

#38 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 30 July 2007 - 16:57

aj da vas malo oraspolozim jednom pozitivnom pricom.

setim se mog ujaka, koji je verovatno citav zivot proveo 'na ulici' sto bi se reklo...
a zrele godine istog pokusavajuci apsolutno uvek i u svakoj prilici da
da pruzi zastitu, da uspostavi mir i cak i da napadacu da neku pozitivnu lekciju (recnikom koji ovaj moze da razume).

jednom na primer, kad smo nesto bili na adi... naidjemo na neku masu klinaca
koji su napravili krug oko dvojice koja su se besomucno sibala.. uz opste navijanje i skandiranje.
ujak (koji je tada imao 45 godina otrpilike) ulece ko strela medju klince... razdavaja...
oni se i dalje razmahuju preko njega.. i na kraju u jednom trenutku, sva trojica zavrsavaju u prasini...
pri cemu ujak obojicu drzi 'kragnom' sa po jednom rukom i ne pusta, sve dok se nisu umirili.

na kraju, kad su se smirili i ustali, on ih onako ko na kraju utakmice, sportski izgrli i potapse
uz neku pricu na temu kako su te ulicne tuce glupe i neprimerene... a masa klinaca
koja je perthodno zdusno navijala... sada potpuno impresionirana ovakvim ishodom
odobrava ujakovu pricu.

a ujak je takve stvari radio na mnogo ozbiljnijem nivou... bukvalno skupljajuci klince
po ulicama i vodeci ih na njegov boks, da se prazne u kontrolisanim i zdravijim uslovima..
sto je vrlo cesto za mnoge od njih bila jedina pozitivna (to jest ne-negativna) stvar kojom su se u zivotu bavili.

ujaka sad mozete vrlo cesto da vidite na TV-u (i ostalim medijima)...
posto je gazda i trener jedinog profi bokserskog kluba u Srbiji.

i da taj njegov poduhvat ovako 'besramno' izreklamiram:
kupite nekad kartu za neki njegov boks mec...
ili jos bolje, odgledajte na tv-u i sirite pricu o tome

mozda to vama izgleda kao nepotrebna dodatna doza nasilja..
ali je ustvari suprotno od toga... jer ti klinci koje privuce boks
zapravo time imaju manje vremena, energije i negative u sebi da bi se bavili siledzijstvom
i kriminalom na ulici i drugde.

znaci: sto vise boksa budete gledali na tv-u, manje ce te ga gledati na ulici

inace ujak od svega toga nema skoro nikakav profit..
u najboljem slucaju, operise na nekoj pozitivnoj nuli (a sto je dosta ranije zaradjenog novca
ulozio, a nije mu se i vratilo.. i najverovatnije nikad nece, da ne pricam).

ali on jednostavno voli da daje klincima sa ulice to sto malo ko drugi moze...
a sto je vrlo cesto jedino sto se njima moze dati, a to je pozitivna rec i primer
od nekoga ko je ponikao sa ulice, od nje se uzdigao,
ali je nije zaboravio, ne stidi je se, i ne eksploatise je.

znate i sami.. podrska tako ozbiljnoj i sirokoj operaciji kao sto je ta koju on vodi
ce na duge staze uciniti mnogo vise za umanjenje opsteg nasilja u drustvu,
nego bilo kakva pojedinacna pravednicka tabanja u koja bi
teoretski trebalo da se upusti svaka grupa slucajnih prolaznika kad slucajno vidi neki incident.

Edited by kobac, 30 July 2007 - 16:58.


#39 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 30 July 2007 - 17:24

Stah od bola je zajebana stvar pogotovo ako treba da sprečiš nekog "manijaka" da vošti od batina negog/neku.
Jebiga mi vidimo da neko "biva biven" pred našim očima ali kad treba da se "reaguje" prvo što pomišljamo je da će mo da prođemo kao i taj koji je "biven" a svi znamo da bol baš i nije prijatno iskustvo, lakše je progutati knedu i čuti kako neko jauče, okrenuti glavu i kao "je**ga"-pomoćiće-mu-neko ili nije-to-moj-problem ...

Pre desetak godina u polupraznoj 88ci (izmedju SC i Sajma) neki tip necu da kazem klinac (ja sam tad imao 17-18 god) /ali tu negde "kao ja"/ krene da maltretira neku "djevojku" dal je njegova ili ne nema pojma. Ušli su na prednja vrata i on je nešto gurko/šamarao, a ona "beži" ka zadnjem delu autobusa; on za njom i dalje je gura i "šamara". U jednom trenutku gurne je malo jače i ona padne na pod i to se baš desilo pored mog sedišta. U tom trenutku (kad je gurnuta na pod) ustanem i stanem izmedju njega i nje i kaže mu "oćeš da prestaneš". On tu nešto kao krene da me obiđe - medjutim u tom trenutku bus je pristajao na stanicu i devojka na zadnja vrata krene da izlazi a "psihopata" (pošto je uvideo da neće proći) vrati se i pokušava da izađe na "druga vrata" i kada je izašao i krenuo za njom u tom trenutku autobus kreće i riba u poslednjem momentu uskače u bus koji zatvara vrata i izlazi sa stanice
.. manijak jurio nekoliko koraka pa odustao ...

i to je priča sa "sretnim krajem"

Postoji i priča kojoj sam prisustvovao gde je takodje neki mamlaz maltretirao devojku i lik koji je sedeo pored mene (blize prolazu) krenuo nešto u fazonu "ostavi je na miru". Manijak ga je tako zvizno po glavi (da je lik samo pao na pod) i krenuo da viče "šta je .. nemoj SVE da vas pobijem" i kreno da udara u one šipke po autobusu i otišao na drugi deo busa kod te devojke. Onaj što je "hteo da joj pomogne" vratio se na mesto (krvavog nosa/glave) i ništa.

Sad (desetak godina kasnije) nisam siguran da li bih reagovao. Jebiga previše je nasilja i ludila, jeb**e treba da me ubije/povredi zato što samo pokušavao da budem ljudsko biće i pomognem drugome.

Pre manje od godinu dana ortak parkirao kola pored nekog džipa. Džip kada je izlazio sje**e mu stop-svetlo. Ortak uredno zapiše registraciju i prijavi ga muriji. Kad ono ortaku stiže kazna (da je on oštetio drugo vozilo) i da se pojavi na sudu zbog ne znam ni ja čega ... vlasnik čipa je neki "baja" sa vezama u MUPu i sad ortak ima jedno dve - tri prijave sa kojima se i dan danas jeb**va...

Edited by beholder, 30 July 2007 - 17:28.


#40 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 30 July 2007 - 17:25

[quote name='Sheridan' date='30 Jul 2007, 17:51' post='1809550']
Ma hajde? Vala si hrabra bas.
Aha. Sama branim nas tri.
A ti?
Uzocin si jer je takvo vreme ili cisto generalno?

#41 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 30 July 2007 - 17:45

QUOTE(angelfish @ 30 Jul 2007, 17:25) <{POST_SNAPBACK}>
Aha. Sama branim nas tri.


Samo dok ima neki frajer da drzi neprijatelja prvo...


QUOTE(angelfish @ 30 Jul 2007, 17:25) <{POST_SNAPBACK}>
A ti?
Uzocin si jer je takvo vreme ili cisto generalno?


He he, al si ovo smislila, svaka ti cast.

#42 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 30 July 2007 - 18:01

QUOTE(MP40 @ 30 Jul 2007, 15:05) <{POST_SNAPBACK}>
Neverovatno je kako se ljudi boje da dobiju malo batina. ne kazem da je to lepo i sam se bas prilicno bojim bola ali uvek u takvim momentima, pred silosima i dziberima treba pokazati zube. Jednom sam branio neku devojku koju je decko tukao i decko je bio jaci od mene. Moglo bi se reci da sam izvukao deblji kraj. Nisam bio povredjen a vazno mi je da je mamlaz sprecen u nameri da povredi devojku... iako bas nisam pobedio u toj tuci, osecao sam se kao da jesam. Mislim, nije me bas lik prebio i odvalio sam ga dobro par puta ali da smo nastavili, dobio bih kvalitetne batine od njega koji je bio za glavu visi i iskusniji dizelaski sibadzija. Uvek bih postupio isto a pogotovo kada je povod neko fasisticko sranje u mojoj okolini...


svaka cast matori!kao sto se kaze sreca prati hrabre.a i kad neko slabiji(recimo poput mene i tebe)stane protiv jaceg,bar ima razlog a samim time i prednost u toj borbi.


QUOTE(pcelica @ 30 Jul 2007, 16:40) <{POST_SNAPBACK}>
khm, to sam i uradila, pokušala da nađem muriju.
ja lepo konstatovala kako su se muškarci a kako žene ponašale u situacijama kojima sam ja bila maltretirana. pomenula, rekla, ne izvukla zaključak da su žene bolje a muškarci lošiji. i da poszoji podela reakcije po polu.
jbg, za mene je moje iskustvo relevantvo. to što se tebi ne sviđa, ja tu ne mogu ništa da učinim.
nadam se da nije, označila poentu koju sam pokušala da objasnim u prethodnom postu. abitno je ko reaguje, bitno je da odreaguje i pokuša da spreči.
nisam ni pokušala da kažem da si rekao da ne treba ragovati, al nemoj mi objašnjavati da je moje iskustvo u kom na žalost podela po pokazanoj reakciji je obeležena polom (jbg, tako bilo) je irelevantno.

thumbsup.gif


@Sheridan

ako mozes u par recenica samo spakuj sve sto si rekao,jer je veoma tesko pratiti tvoje postove.dakle situacija je da u busu niko(da kazemo ukljucujuci i tebe)ne zeli da pomogne devojci koju lik maltretira.pitanje je sledece,sta ti radis u toj situaciji?

Moj odgovor je:Ustajem(sta cu volim da sedim u busu smile.gif ) i lika pucam nogom u koleno,sedam mu na grudi.pitam sta se desava,ako je devojka zasluzila onda kazem momku da je u mom prisutstvu vise ne dotakne,a ako nije...ako treba da ga drzim dok mu ona lupi samar i ode,bice mi zadovoljstvo.

#43 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 30 July 2007 - 18:09

[quote name='Sheridan' date='30 Jul 2007, 18:45' post='1809615']
Samo dok ima neki frajer da drzi neprijatelja prvo...
Samo htedoh reci da nisam za irony & sarcasam i da odoh.
Umire net, valjda ce se sad to pojaviti ovde.

Edited by angelfish, 30 July 2007 - 18:31.


#44 Maistor

Maistor
  • Members
  • 1,022 posts

Posted 30 July 2007 - 18:54

QUOTE
Uhapšeni zbog prebijanja putnika
30. jul 2007. | 13:38 | Izvor: Tanjug
Novi Sad -- Privedena šestorica mladih Novosađana zbog sumnje da su napali putnike u gradskom autobusu.

Osumnjičeni Vuk J. (19), Goran B. (19), Nemanja D. (19) i maloletni S. Ž. (16), A. T. (16) i M. L. (18) su u nedelju, 29. jula, u ranim jutarnjim satima ušli u autobus Gradskog saobraćaja u Veterniku i bez ikakvog povoda počeli da udaraju putnike rukama, nogama, ciglama i lancima.

Četvorici putnika naneli su lake telesne povrede, porazbijali stakla u autobusu, a zatim se udaljili i sakrili. Policija ih je ubrzo uhapsila, navedeno je u saopštenju.

Edited by Maistor, 30 July 2007 - 18:54.


#45 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 30 July 2007 - 19:14

QUOTE(KristinaS @ 30 Jul 2007, 15:16) <{POST_SNAPBACK}>
Pa ja nekeko kontam (nazovi to patrijarhalnim sleep.gif ) da ako izbije neko sranje, a ima muškaraca, da bi oni trebali da reaguju. Veća je verovatnoća da ću je popiti batine nego tip.
Posle mogu da mu vidam rane, ako izvuče deblji kraj, A ako ne, da bude naš heroj dana. laugh.gif cool.gif


Da, nego sta bi. Tako ja jednom ustao u odbranu devojke koju je maltretirao niko drugi do kontrolor GSP, samo psihicki, barem za pocetak, mada je ta gospoda umela i da bije ponekad. Nadao ja na dreku, podbunio jos neke bakute oko mene, ridzovan se pokunjio i sa kolegenicom koja je tercirala iz pozadine utekao na prvoj stanici. Devojka se okrenula, gledala kroz prozor i naravno, ni hvala nije rekla. nesto me zanima... Mogli bi ovi koji su bili svedoci "stajanja u odbranu" da kazu i kako su se doticne dame zahvalile. A sigurno su sat posle toga cvrkutale na telefon ovome sto ih je samarao i zaklinjale se na vecnu ljubav.