Jump to content


Photo

The Beatles MOZDA u Beogradu 2008!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#31 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 25 July 2007 - 09:47

QUOTE(Garwood Pickjon @ 25 Jul 2007, 09:33) <{POST_SNAPBACK}>
Znači Back-in-the-USA postava, što je odradila onu turneju od pre par godina i ako se ne varam svirala na Driving Rain, tj. američka omladina pojačana iskusnim klavijaturistom ... još nisam slušao ali koliko sam shvatio iz komentara, baš ne zvuči kao taj album?


Mislio sam na taj bend kao koncertnu pojavu. Poslednji album je Macca opet snimio sam, uz dodatke gudača itd.
BTW, američki omladinci Rej i Anderson imaju po pedesetak i kusur godina.

#32 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 25 July 2007 - 11:12

QUOTE
Mislio sam na taj bend kao koncertnu pojavu. Poslednji album je Macca opet snimio sam, uz dodatke gudača itd.


... aaa, nisam razumeo onda

QUOTE
BTW, američki omladinci Rej i Anderson imaju po pedesetak i kusur godina.


... mislio sam "omladinci" u odnosu na Maccu. Anderson je oko '60-'62-og godišta, a za Ray-y nisam siguran mada mislim da je i mladji

#33 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 25 July 2007 - 11:37

QUOTE(Garwood Pickjon @ 25 Jul 2007, 12:12) <{POST_SNAPBACK}>
Anderson je oko '60-'62-og godišta


Čitao sam njegov intervju u kojem tvrdi da je gledao direktan prenos prvog gostovanja Bitlsa u Americi i da je tada počeo da svira gitaru. Osim toga, početkom sedamdesetih je svirao u nekom glam rock bendu. Po toj računici mora ipak biti malo stariji.

#34 big lala

big lala
  • Members
  • 1,270 posts

Posted 25 July 2007 - 14:46

QUOTE(dobar_znak @ 25 Jul 2007, 08:26) <{POST_SNAPBACK}>
Bend u sastavu:

Pol Vikens
Ejb Laborijel Junior
Rasti Anderson
Brajan Rej
Pol Makartni

toliko je dobar da ovo "Beatles" u naslovu topika uopšte nije daleko od istine.

ne bogohuli...niko nije, niti ce biti, ni blizu dobar kao Beatlesi smile.gif

#35 veliki san

veliki san
  • Members
  • 29 posts

Posted 26 July 2007 - 06:41

QUOTE(big lala @ 25 Jul 2007, 15:46) <{POST_SNAPBACK}>
ne bogohuli...niko nije, niti ce biti, ni blizu dobar kao Beatlesi smile.gif


Ima u ovome istine, mada verujem da niko od nas nije gledao Bitlse uzivo i sve je ovo naravno subjektivno...
par nas sa topika je gledalo Maccu sa USA postavom uzivo. Moji utisci su da pri izvodjenju pesama Bitlsa gitare zvuce verno, koriste momci puno Gretsch i Rickenbacker gitara i svirali originalne aranzmance ili ne, zvuce lepo i vintage ...
al meni tu strci bubanj. Namerno ili ne, Ejb imam moderan zvuk i stil, bubanj mu je kompresovan, strasno tacan i snazan...napucan kick bubanj. sve sto Ringo nije. Steta. A Ejb i lepo peva. Totalni promasaj :-)
evo da sada Ejba sretnem u nekom McDonaldsu, ja bih mu rekao: "Ejb, mnogo sunaca treba da zadje dok ti ne naraste veliki nos i prstenje. Hamburgeri ti nece pokazati put."

Vikens je standardno izvrstan.

#36 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 26 July 2007 - 09:11

QUOTE(dobar_znak @ 25 Jul 2007, 12:37) <{POST_SNAPBACK}>
Čitao sam njegov intervju u kojem tvrdi da je gledao direktan prenos prvog gostovanja Bitlsa u Americi i da je tada počeo da svira gitaru. Osim toga, početkom sedamdesetih je svirao u nekom glam rock bendu. Po toj računici mora ipak biti malo stariji.


Biografija mu kaže da je prvi bend osnovao sredinom sedamdesetih sa trinaest godina ....

#37 DickOverfrick

DickOverfrick
  • Members
  • 249 posts

Posted 26 July 2007 - 10:49

QUOTE(veliki san @ 26 Jul 2007, 07:41) <{POST_SNAPBACK}>
Ima u ovome istine, mada verujem da niko od nas nije gledao Bitlse uzivo


jeste moja baba biggrin.gif
kaze da se nista nije videlo a da se malo culo, al zato ih je videla u gradu... biggrin.gif
bese to u Bilefeldu, sezdeset i neke

#38 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 26 July 2007 - 10:59

QUOTE(DickOverfrick @ 26 Jul 2007, 11:49) <{POST_SNAPBACK}>
jeste moja baba biggrin.gif
kaze da se nista nije videlo a da se malo culo, al zato ih je videla u gradu... biggrin.gif
bese to u Bilefeldu, sezdeset i neke

jel vristala i cupala ruse kose dok suza suzu stize?

#39 DickOverfrick

DickOverfrick
  • Members
  • 249 posts

Posted 26 July 2007 - 11:41

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 26 Jul 2007, 11:59) <{POST_SNAPBACK}>
jel vristala i cupala ruse kose dok suza suzu stize?


jes, zato je i celava sada

#40 veliki san

veliki san
  • Members
  • 29 posts

Posted 26 July 2007 - 13:26

QUOTE(DickOverfrick @ 26 Jul 2007, 12:41) <{POST_SNAPBACK}>
jes, zato je i celava sada

Covece kakvu ti babu imas. Moja nije slussala Bitlse nego je pekla sarane u pola pet izjutra al mi je zato kupila prvu redovnu Fender gitaru. sve babe su kul.

#41 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 27 July 2007 - 06:48

QUOTE(Garwood Pickjon @ 26 Jul 2007, 10:11) <{POST_SNAPBACK}>
Biografija mu kaže da je prvi bend osnovao sredinom sedamdesetih sa trinaest godina ....


20 January 1957, Anaheim, California, USA

#42 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 27 July 2007 - 09:13

QUOTE(veliki san @ 26 Jul 2007, 07:41) <{POST_SNAPBACK}>
Ima u ovome istine, mada verujem da niko od nas nije gledao Bitlse uzivo i sve je ovo naravno subjektivno...
par nas sa topika je gledalo Maccu sa USA postavom uzivo. Moji utisci su da pri izvodjenju pesama Bitlsa gitare zvuce verno, koriste momci puno Gretsch i Rickenbacker gitara i svirali originalne aranzmance ili ne, zvuce lepo i vintage ...
al meni tu strci bubanj. Namerno ili ne, Ejb imam moderan zvuk i stil, bubanj mu je kompresovan, strasno tacan i snazan...napucan kick bubanj. sve sto Ringo nije. Steta. A Ejb i lepo peva. Totalni promasaj :-)
evo da sada Ejba sretnem u nekom McDonaldsu, ja bih mu rekao: "Ejb, mnogo sunaca treba da zadje dok ti ne naraste veliki nos i prstenje. Hamburgeri ti nece pokazati put."

Vikens je standardno izvrstan.



Mene je Ejb oduševio. Neverovatna čvrstina i preciznost udruženi sa velikim entuzijazmom, osećajem i dinamikom - najbolji bubnjar koga sam ikad čuo uživo. On naravno nije Starki, ali je s njim svirao u postavi sa dva bubnja, i po Ringovoj preporuci je i došao do Makartnija. On je jedan od retkih srećnika koji su svirali sa dvojicom Bitlsa.
Pored toga, zahvaljujući njegovom pevanju bend bez problema izvodi i pesme u kojima je višeglasno pevanje u studijskim verzijama dobijeno nasnimavanjem glasova Pola i Džona.

#43 Dobrivoje

Dobrivoje
  • Members
  • 501 posts

Posted 27 July 2007 - 12:06

QUOTE(dobar_znak @ 27 Jul 2007, 10:13) <{POST_SNAPBACK}>
Mene je Ejb oduševio. Neverovatna čvrstina i preciznost udruženi sa velikim entuzijazmom, osećajem i dinamikom - najbolji bubnjar koga sam ikad čuo uživo. On naravno nije Starki, ali je s njim svirao u postavi sa dva bubnja, i po Ringovoj preporuci je i došao do Makartnija. On je jedan od retkih srećnika koji su svirali sa dvojicom Bitlsa.

Kad su vec bubnjari poceli da se pominju, bilo bi lepo da dodje Clapton i povede Steve Gadd-a. Ili Paul Simon, Chick Corea, ko god da ga vodi sa sobom
Sledeci na listi zelja je Zappa Plays Zappa, sa Terry Bozzio-m naravno, ako je bina dovoljno velika da se smesti onaj njegov set
jos ako se i Vinnie provuce uz McLaughlina ili Hancocka ...

puste zelje

#44 veliki san

veliki san
  • Members
  • 29 posts

Posted 27 July 2007 - 12:09

QUOTE(dobar_znak @ 27 Jul 2007, 10:13) <{POST_SNAPBACK}>
Mene je Ejb oduševio. Neverovatna čvrstina i preciznost udruženi sa velikim entuzijazmom, osećajem i dinamikom - najbolji bubnjar koga sam ikad čuo uživo. On naravno nije Starki, ali je s njim svirao u postavi sa dva bubnja, i po Ringovoj preporuci je i došao do Makartnija. On je jedan od retkih srećnika koji su svirali sa dvojicom Bitlsa.
Pored toga, zahvaljujući njegovom pevanju bend bez problema izvodi i pesme u kojima je višeglasno pevanje u studijskim verzijama dobijeno nasnimavanjem glasova Pola i Džona.


Dobri znace, eto meni bas to smeta. Nije mi se Ejbovo sviranje razlikovalo od Manu K kada sam gledao Stinga. Kapirash? Sting - Macca ?? isti filing, Police nije Police bez ludog Stjuarta. Nekada su postojali bubnjari koji su svojom karizmom davali pesmama nesto posebno. Valjda su i vise ucestvovali u pravljenju tih pesama. Danas postoje samo bubnjarke koje to rade i uglavnom se zovu Meg White :-)

enivej, ako cemo iskreno mislim da je za sve to kriva napucana milionerska konfekcijska muzicka industrija i kupovina skupih muzicara koju mozes da cujes u Maccinom live zvuku danas. Eto meni zvuci da Weller ili Ryan Adams ne pate od istih bolesti, pored jake ekipe koja svira sa njima. Opet - moje licno misljenje. haug.

#45 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 27 July 2007 - 12:31

QUOTE(veliki san @ 27 Jul 2007, 13:09) <{POST_SNAPBACK}>
Dobri znace, eto meni bas to smeta. Nije mi se Ejbovo sviranje razlikovalo od Manu K kada sam gledao Stinga. Kapirash? Sting - Macca ?? isti filing, Police nije Police bez ludog Stjuarta. Nekada su postojali bubnjari koji su svojom karizmom davali pesmama nesto posebno. Valjda su i vise ucestvovali u pravljenju tih pesama. Danas postoje samo bubnjarke koje to rade i uglavnom se zovu Meg White :-)

enivej, ako cemo iskreno mislim da je za sve to kriva napucana milionerska konfekcijska muzicka industrija i kupovina skupih muzicara koju mozes da cujes u Maccinom live zvuku danas. Eto meni zvuci da Weller ili Ryan Adams ne pate od istih bolesti, pored jake ekipe koja svira sa njima. Opet - moje licno misljenje. haug.


Naravno da je samo original ono pravo... rekoše ljutiti obožavaoci Pita Besta i ispesničiše nedužnog Džordža Harisona u pokušaju da tresnu još nedužnijeg Ringa.