Jump to content


Photo

Kompleks istorijske nebitnosti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 igorsr

igorsr
  • Members
  • 138 posts

Posted 21 July 2007 - 07:56

Ovaj tekst ne pisem sa aspekta nacionalne pristrasnosti vec sa aspekta istorijske realnosti

Bez obzira koliko ne postujem lik i delo pokojnog nam predsednika Slobodana Milosevica i da ga smatram za glavnog krivca sloma srpske nacije istorijske gledano sa ove veoma bliske distance glavni uzrok raspada zajednicke drzave srba,hrvata i slovenaca je kompleks istorijske nebitnosti u Hrvata,a pomalo i Slovenaca.

Kao sto znamo Jugoslavija je posledica velikih mozda i najvecih pobeda srpske vojske u I prvom svetskom ratu i velikom stradanju i zelji srpskog nacionalnog korpusa da zivi u jednoj drzavi.Od samog nastanka te zajdenicke drzave pocinje njeno rusenje od strane radikalnih hrvatskih elemenata,pa i kralja nam ubise u marseju .

A prenebegava se jedna cinjenica Jugoslavija je nastale sjedinjavanjem Kraljevine Srbije i zajednice Srba ,Hrvata i Slovenaca.
Gde su Srbi u ovoj zajednici.

Ali da se vratim na temu ogromni nacionalizam koji je od tridesetih godina prerastao ui sovinizam prema srpskom nacionalnom korpusu je posledica istorijske nebitnosti Hrvatske nacije koja je ziveli u drzavi koja je posledica velikih i istorijski zabelezenih pobeda srpkse vojske i priznanjem stradanja srpskog naroda (kao sto znate ili ne Francuska i Engleska su u znak secanja na stradanje jednog malog naroda uzele njegovo slavu vidovdan kao sopstvenu)

Poenta price da raspad Jugoslavije ne pocinje 1987,niti 1943 u Jajcu raspad pocinje samim osnivanjem drzave

#2 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 21 July 2007 - 08:49

Kao što sam već na jednom topiku, otvorenom od strane istog pokretača napisao, čovek ima neverovatan gušiteljski kapacitet. Takodje i sklonost da napiše kilometarski post, bez ikakve poente.

Mislim da i ovaj topik treba prebaciti na deponiju, a pokretača poslati na zaslužen odmor.

#3 Pinturiccio

Pinturiccio
  • Members
  • 204 posts

Posted 21 July 2007 - 08:52

QUOTE(Tresko @ 21 Jul 2007, 09:49) <{POST_SNAPBACK}>
Kao što sam već na jednom topiku, otvorenom od strane istog pokretača napisao, čovek ima neverovatan gušiteljski kapacitet. Takodje i sklonost da napiše kilometarski post, bez ikakve poente.

Mislim da i ovaj topik treba prebaciti na deponiju, a pokretača poslati na zaslužen odmor.

saglasan. deponija!!!!

#4 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 21 July 2007 - 09:45

Raspad je poceo kad je u grb ubacena sesta buktinja, dotle je samo tinjalo.
Ali 6 buktinja a okolo klasje zita, i na vrhu usijana petokraka... moralo je da se zapali. laugh.gif

#5 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 21 July 2007 - 11:44

QUOTE(igorsr @ 21 Jul 2007, 08:56) <{POST_SNAPBACK}>
Ovaj tekst ne pisem sa aspekta nacionalne pristrasnosti vec sa aspekta istorijske realnosti

Bez obzira koliko ne postujem lik i delo pokojnog nam predsednika Slobodana Milosevica i da ga smatram za glavnog krivca sloma srpske nacije istorijske gledano sa ove veoma bliske distance glavni uzrok raspada zajednicke drzave srba,hrvata i slovenaca je kompleks istorijske nebitnosti u Hrvata,a pomalo i Slovenaca.

Kao sto znamo Jugoslavija je posledica velikih mozda i najvecih pobeda srpske vojske u I prvom svetskom ratu i velikom stradanju i zelji srpskog nacionalnog korpusa da zivi u jednoj drzavi.Od samog nastanka te zajdenicke drzave pocinje njeno rusenje od strane radikalnih hrvatskih elemenata,pa i kralja nam ubise u marseju .

A prenebegava se jedna cinjenica Jugoslavija je nastale sjedinjavanjem Kraljevine Srbije i zajednice Srba ,Hrvata i Slovenaca.
Gde su Srbi u ovoj zajednici.

Ali da se vratim na temu ogromni nacionalizam koji je od tridesetih godina prerastao ui sovinizam prema srpskom nacionalnom korpusu je posledica istorijske nebitnosti Hrvatske nacije koja je ziveli u drzavi koja je posledica velikih i istorijski zabelezenih pobeda srpkse vojske i priznanjem stradanja srpskog naroda (kao sto znate ili ne Francuska i Engleska su u znak secanja na stradanje jednog malog naroda uzele njegovo slavu vidovdan kao sopstvenu)

Poenta price da raspad Jugoslavije ne pocinje 1987,niti 1943 u Jajcu raspad pocinje samim osnivanjem drzave


U svakoj zajednici uvek postoji više ideja o njenom uređenju, od kojih uvek jedna dominira, a ostale i dalje tinjaju.

Na zapadnom balkanu već 200 godina postoje dve:

- da se formira moćna, multikonfesionalna i multietnička država, koja bi obuhvatila sve koji bi u nju hteli
ili
- da se prvo podelimo po verskom principu (jer boljeg nema, mnogo nas je koji govorimo isti jezik), pa po sistemu "krv i tlo" napravimo svako svoju malu etničku džamahiriju.

Prva ideja je bila apsolutno dominanatna od 1918 do 1988, većina ju je podržavala. To ne znači da ova druga u to vreme nije postojala. Jeste, ali je bila latentna. Iskoristio ju je Hitler od 1941 do 1945 da lakše vlada osvojenom teritorijom, a oživela ju je ponovo grupa vlastoljubivih srpskih političara da uvede novi opijum za mase posle državnog udara na VIII sednici. Raspad je tada počeo.

Ne zaboravi da se Slovencima uopšte nije izlazilo iz SFRJ, imali oni komplekse ili ne (a veruj, mi nemaju ih, jer ih ratovi nikada nisu zanimali, ponose se prvenstveno ekonomijom). Oni su isterani bojkotima i uzurpacijom predsedništva SFRJ koja ih je dovela u poziciju Slobinih pijuna.

Edited by Yossarian, 21 July 2007 - 11:48.


#6 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 21 July 2007 - 11:54

Koje "pilanje"...deponija...

#7 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 21 July 2007 - 12:37

Zašto tema još uvek nije na mestu koje joj pripada? dry.gif

Edited by gotivac, 21 July 2007 - 12:38.


#8 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 21 July 2007 - 13:27

QUOTE(gotivac @ 21 Jul 2007, 11:37) <{POST_SNAPBACK}>
Zašto tema još uvek nije na mestu koje joj pripada? dry.gif

Ceka se pokretac topica da da zavrsnu rec.

#9 igorsr

igorsr
  • Members
  • 138 posts

Posted 21 July 2007 - 15:30

Tresko ti si na topiku bzbog svog komentara bioispljuvan od drugih,a drugo ovde pokazujes klasicnu osobinu srpske demagogije jer jednostavno srbin ne moze na sredinu vec il ekstremno levo ili desno

Ja iznosim istorijsku cinjenicujer za mene ne postoji srbrenica,postoje i srebrenica i jasenovac
za mene ne postoji samo egzodus ####a sa kosova 1999,postoje i egzodus ####a 1999 i egzodus srba 1995 iz hrvatske

ideja ojugoslovenstvu je sproveden zarad istorijskih pobeda srpske vojske 1914-1918,a rasturena je istorijskom nebitnoscui sujetom

a i da bismo krenuli iznova u eu,mora da se zna ko je prvi poceo,a poceo je onaj koji je napravio jasenovac


Balkanske drzave nisu gradjanske,vec nacionalne i u okviru toga srbija treba da trazi ulaz u eu,znaci ne treba biti ni ekstremno liberalan jer si prosto rteceno naj...

#10 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 21 July 2007 - 15:58

^kakav kolosalni mentol! laugh.gif

#11 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 21 July 2007 - 16:12

Ovaj topik odiše kompleksom nebitnosti. I s još nekoliko komplekasa. laugh.gif

#12 igorsr

igorsr
  • Members
  • 138 posts

Posted 21 July 2007 - 16:38

QUOTE(Roger Sanchez @ 21 Jul 2007, 17:12) <{POST_SNAPBACK}>
Ovaj topik odiše kompleksom nebitnosti. I s još nekoliko komplekasa. laugh.gif

navedi jedan,get in the ring mf

#13 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 21 July 2007 - 16:40

QUOTE(igorsr @ 21 Jul 2007, 17:38) <{POST_SNAPBACK}>
navedi jedan,get in the ring mf


Nećem, ne bi da mi vade putni nalog za Kinshasu zbog 'vake gluposti, u fi. cool.gif

#14 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 21 July 2007 - 17:05

QUOTE(igorsr @ 21 Jul 2007, 16:30) <{POST_SNAPBACK}>
Tresko ti si na topiku bzbog svog komentara bioispljuvan od drugih,a drugo ovde pokazujes klasicnu osobinu srpske demagogije jer jednostavno srbin ne moze na sredinu vec il ekstremno levo ili desno

Ja iznosim istorijsku cinjenicujer za mene ne postoji srbrenica,postoje i srebrenica i jasenovac
za mene ne postoji samo egzodus ####a sa kosova 1999,postoje i egzodus ####a 1999 i egzodus srba 1995 iz hrvatske

ideja ojugoslovenstvu je sproveden zarad istorijskih pobeda srpske vojske 1914-1918,a rasturena je istorijskom nebitnoscui sujetom

a i da bismo krenuli iznova u eu,mora da se zna ko je prvi poceo,a poceo je onaj koji je napravio jasenovac
Balkanske drzave nisu gradjanske,vec nacionalne i u okviru toga srbija treba da trazi ulaz u eu,znaci ne treba biti ni ekstremno liberalan jer si prosto rteceno naj...

I rest my case..............................

#15 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 21 July 2007 - 17:10

QUOTE(Yossarian @ 21 Jul 2007, 12:44) <{POST_SNAPBACK}>
Ne zaboravi da se Slovencima uopšte nije izlazilo iz SFRJ, imali oni komplekse ili ne (a veruj, mi nemaju ih, jer ih ratovi nikada nisu zanimali, ponose se prvenstveno ekonomijom). Oni su isterani bojkotima i uzurpacijom predsedništva SFRJ koja ih je dovela u poziciju Slobinih pijuna.


ohmy.gif ??? huh.gif

Slazem se, ova tema nema buducnost, cak ni na deponiji.

Edited by CowBoy, 21 July 2007 - 17:11.