Jump to content


Photo

Zbog ORKE 8 romske dece tone u još veće siromaštvo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

Poll: Borci za ivotinjska prava protiv boraca za romska prava (51 member(s) have cast votes)

Treba li vlasnici Rue da plaaju drakonske kazne?

  1. Da. Zakon mora biti isti za ve. (28 votes [58.33%])

    Percentage of vote: 58.33%

  2. Ne. Vlasnikova deca tek tad propadaju (13 votes [27.08%])

    Percentage of vote: 27.08%

  3. Ne znam (7 votes [14.58%])

    Percentage of vote: 14.58%

Vote Guests cannot vote

#16 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 21 July 2007 - 09:29

QUOTE(Pavllle @ 21 Jul 2007, 10:27) <{POST_SNAPBACK}>
Nejasno mi je kako bilo ko moze da stavi zivotinju ispred ljudi.

Ne stavlja se životinja ispred ljudi, već zakon.

#17 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 21 July 2007 - 09:31

QUOTE(bool# @ 21 Jul 2007, 10:22) <{POST_SNAPBACK}>
Ima puno ljudi u Srbiji koji su siromasni a nisu cigani i koji nemaju para za normalan auto, kako bi bilo da svi oni uzmu konje i jasu ih po centru grada...i mislim da je Orkina tuzba na mestu, meni je to ista situacija kao kada neko opljacka radnju jer nema pare, sto se onda vi dusebriznici ne javite i kazete "Alo rodjaci pa ne mozete njega u zatvor on ima 4 dece koji nemaju sta da jedu...


Niko ne kaze da treba da osloboditi od zakona onoga koji ima vise dece (mada je to ceso slucaj da se zbog toga daju manje kazne) Problem je da ako drzava ne nalazi za shodno da ih kazni jer niko nije ugrozen ili ostecen (osim njih samih) zasto bi onda ORKA izigravala dusebriznike?

#18 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 21 July 2007 - 09:41

QUOTE(Pavllle @ 21 Jul 2007, 10:31) <{POST_SNAPBACK}>
Niko ne kaze da treba da osloboditi od zakona onoga koji ima vise dece (mada je to ceso slucaj da se zbog toga daju manje kazne) Problem je da ako drzava ne nalazi za shodno da ih kazni jer niko nije ugrozen ili ostecen (osim njih samih) zasto bi onda ORKA izigravala dusebriznike?



Pa to i ja kazem, drzava treba da ih kazni jer takav zakon postoji, ali kada nece drzava te zivotinje mora neko da stiti...

#19 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 21 July 2007 - 09:45

Mislim da je slicna rasprava bila relativno skoro na forumu po pitanju nekog sportiste koji je izazvao saobracajnu nesrecu u kojoj je poginula njegova zena a on teze povredjen (mozda su polovi bili obrnuti ali princip je isti) Naravno stvar se ako se ne varam desila na zapadu i on nije kaznjen jer je procenjeno da nema koristi od toga i da mu je to sto se dogodilo vec dovoljna kazna. Cenim da bi se ovde isto moze primeniti jer kakva je korist od toga da ta tuzba prodje i da ORKA dobije pare?

#20 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 21 July 2007 - 09:50

QUOTE(Pavllle @ 21 Jul 2007, 10:45) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim da je slicna rasprava bila relativno skoro na forumu po pitanju nekog sportiste koji je izazvao saobracajnu nesrecu u kojoj je poginula njegova zena a on teze povredjen (mozda su polovi bili obrnuti ali princip je isti) Naravno stvar se ako se ne varam desila na zapadu i on nije kaznjen jer je procenjeno da nema koristi od toga i da mu je to sto se dogodilo vec dovoljna kazna. Cenim da bi se ovde isto moze primeniti jer kakva je korist od toga da ta tuzba prodje i da ORKA dobije pare?



Mislim da mesas stvari, taj covek ce uvek osecati grizu savesti zbog zene mislim da to kod ovih Roma nije slucaj...

#21 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 21 July 2007 - 09:51

QUOTE(bool# @ 21 Jul 2007, 10:50) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim da mesas stvari, taj covek ce uvek osecati grizu savesti zbog zene mislim da to kod ovih Roma nije slucaj...


Ne nisam mislio na grizu savesti vec na to da su oni dovoljno kaznjeni time sto nema vise kobile koja ima je bila glavni izvor prihoda.

#22 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 July 2007 - 10:27

QUOTE(Lavirint Li @ 21 Jul 2007, 02:46) <{POST_SNAPBACK}>
A DA LI PODRŽAVATE OVAKVU TUŽBU?

da

QUOTE
Lepo je što ORKA brine o životinjama, ali u ovom slučaju u pitanju je siromašna rosmka porodica sa osmoro dece.
Ukoliko ORKA uspe i odvali vlasniku kobile drakonsku kaznu zbog nepažnje, ta deca biće dodatno unesrećena.
Izgubili su kobilu, koja im je bila hraniteljica i raznosila sirovine, koje su prodavali,
a sad će morati i da plate drakonsku kaznu.

pa neka plate, pichka im materina!
i pre nego shto dushebriznici odreaguju, da naglasim da mi je tako mi mindedj jesu l u pitanju Romi, Srbi il Marsovci.

lepo stoji:
vlasnici zaprege ostavili su Ružu bez nadzora i potpuno neobezbeđenu u Paštrovićevoj ulici. Usled jakog sunca (41 stepen) i velike saobraćajne gužve kobila se uznemirila...

stoka, mamu im. ostave zivotinju na 41, a to je 41 u hladu, shto znachi da je sigurno bilo 50 stepeni na asfaltu, bez da neko brine o njoj. shta su ochekivali.
jadna zivotinja.

QUOTE
Nisu pazili na kobilu kako treba, ali da li je vlasnik kobile imao novac da uplati časove dresiranja konja na hipodromu?


kakva su ovo imbecilna pitanja?
imash zivotinju tih gabarita => vuche tvoju zapregu usred metropole => izvoli, budi odgovoran.

QUOTE
Ako su oni krivi za nebrigu o kobili,
ko je onda kriv za nebrigu o pomenutoj romskoj porodici?

kakvu nebrigu?

QUOTE
BORCI ZA PRAVA ŽIVOTINJA vs BORCI ZA PRAVA UGROŽENIH ROMA

o, bogovi!

QUOTE
Moje mišljenje je da se porodica ne sme kazniti i da bi to za osmoro romske dece bila teška tragedija. Bili bi uvaljeni u još goru bedu.

sme i mora. a ako zahvaljujuci toj kobili zive, onda je trebalo da paze na nju.

QUOTE
Životinjska prava su značajna, ali u društvima, u kojima ovakvog siromaštva nema.
Nismo mi ta civilizacija.
Najpre treba prećiosnovni prag materijalnog stanja svih, pa onda ići na viši nivo.

ma garant. shta mislish da u USA nema jadibedus sirotinje? jok i nema, pa opet izdvajaju sredstva za zashtitu zivotinja i takodje imaju drakonske kazne.

#23 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 21 July 2007 - 10:47

ORKA treba da tuži državu zato što ne sprovodi zakone koje je donela
ako je zabranjeno da se zaprežna kola muvaju gradskim ulicama - kako su se tamo uopšte zatekla, i još stajala neko vreme parkirana?!
da je neki saobraćajac radio svoj posao, kobila bi bila živa, a vlasnici kraći za neku mandatnu kaznu

besmisleno je praviti hijerarhiju prava - radije sastaviti listu prioriteta na temu odgovornosti
država uvek na prvom mestu

#24 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 21 July 2007 - 10:48

QUOTE(mioba)
da je neki saobraćajac radio svoj posao, kobila bi bila živa, a vlasnici kraći za neku mandatnu kaznu


jeste, treba tuziti policiju sto nema zaposlenih koliko i gradjana

edit: dodat kvot

kazniti cigane, nego sta. a moze i rome, ne pravim pitanje

Edited by morgana, 21 July 2007 - 10:53.


#25 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 21 July 2007 - 11:23

Drago mi je da se radi na poboljsanju konjskih prava u Srbiji.

#26 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 21 July 2007 - 11:25

QUOTE(Pavllle @ 21 Jul 2007, 10:31) <{POST_SNAPBACK}>
Niko ne kaze da treba da osloboditi od zakona onoga koji ima vise dece (mada je to ceso slucaj da se zbog toga daju manje kazne) Problem je da ako drzava ne nalazi za shodno da ih kazni jer niko nije ugrozen ili ostecen (osim njih samih) zasto bi onda ORKA izigravala dusebriznike?

Mogao je da bude. Kada voziš 200 km/h po gradu snošis zakonske posledice čak i ako nisi nikoga pregazio.
I nije osmoro dece ugroženo zbog ORKA-e, nego zbog nemarnosti svojih roditelja.

#27 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 21 July 2007 - 11:34

A sta bi bilo da je Ruza pregazila neko dete dok su oni opusteno pili pivo u Secerancu?

Prosao sam tuda pola sata posto se to desilo. Na tom mestu je pesacki prelaz preko koga prelaze deca koja idu na kupanje na Adu Ciganliju. Koliko sam shvatio, kobila je potpuno pomahnitala od sunca. Mislite da je to bilo nemoguce?

#28 Lavirint Li

Lavirint Li
  • Members
  • 453 posts

Posted 21 July 2007 - 18:52

E pa sad šta bi bilo kad bi bilo.

Sećam se drugarice, koja je bila jahačica, koja je rekla da konj nika neće stati ni gurnuti čoveka.
Kobila je jednostavno pretrčavala preko ulice i autobus ju je pregazio.

Slažem se ja da je vlasnik trebalo da je veže u nekom hladu.
Čitao sam u nekom listu izveštaj da ju je pomenuta porodica ostavila na trenutak, a da Ruža nije bila uznemirena toliko vrućinom već time što je očekivala prinovu.

I sad neko može da kaže: - Zar su i skotnu kobilu koristili za rad... itd?
Ali koja je alternativa?

Da je nisu koristili ne bi imali prihod za taj dan, znači ni deca hleb i mleko.

Ja samo hoću da kažem da je ovaj slučaj presedan.
Nije vlasnik Ruže bio neki bogati rančer, već porodica koja je od toga živela
i kojoj država nije dala nikakvu alternativu.

Da im je država obezbedila drugi dom umesto kartonske kutije i ikakav drugi posao, oni ne bi morali da koriste kobilu, koja čeka ždrebe i to po 40 stepeni da bi mogli da prežive.

I dalje mislim da se dva civilizacijska zakona time kose.
To je kao kad utamničeno zatvorenika, kome su uskraćena sva prava i koga čuvari u zatvoru stalno ponižavaju kazne zbog toga što je u nepažnji slomio dršku od stolice u svojoj ćeliji.

#29 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 July 2007 - 19:07

...

Ovo Orkino mahnitanje i izivljavanje je vrhunac hipokrizije i dvolicnosti pogubljenih i skrajnutih maminih i tatinih izdrzavanih lica, koja su zarad svoje umisljenje velicine spremni da kratkovido-coravo previde citav svet.

Mislim, ako cemo vec tako tuziteljski - pa mogu samo da zamislim kad bi se prema tim Romima iz karton-sitija primenili svi pozitivni zakoni.

Pre svega za neprijavljeni boravak / nedostatak bilo kakvih, pa i licnih dokumenata.
(Nikad bili u skoli, nikada kod lekara, nikada evidentirani u nekoj opstini).

Pa onda za "nezakonitu gradnju" / "prisvajanje gradskog zemljista", pa - "nehigijenu". Pa onda biju zene, tuku se izmedju sebe, bucni su, - ne salju decu u skolu, pa onda - ne prijavljuju delatnost, ne placaju doprinose / porez; pa onda drzanje zivotinja (pasa, machaka, a i pacova) pa i domacih zivotinja (konja, peradi, prasica, jaganjaca) u neodgovarajucim uslovima; pa voznja neregistrovanih skalamerija (trotockasa i cetvorotockasa, poljoprivrednih mini-traktora) kroz grad - bez saobracajne / vozacke dozvole; pa ugrozavanje zivota putnika prevozenih u prikolicama, drugih ucesnika saobracaja i sl.
Imalo bi jos toga.

Hebem li ga, ja vrlo retko cujem da se neko posvetio problemima romske populacije na jedan dostojanstven i korektan nacin. Evo - oni zblanuti S. Ljajic i Voshtunije - ubise se od brige i zelje da domaci zlikovci sluze kazne u milom im srcu domacem zatvoru. Jerbo to ce, sigurno, povecati poverenje izmedju Beograda i Haga, a i stimulisace zlikovce da se dobrovoljno predaju?

Nesto nisam video da je neko "istaknuti lik" iz vlade posetio neki "karton siti", udahnuo te miomirise po ovoj letnjoj zegi, "povecao razumevanje izmedju Roma i Vlade" ili "stimulisao Rome"?
Nesto nisam video da Vlada razmatra paket zakona koji bi poboljsao zivot i stanje u romskoj populaciji u Srbiji, dok se sa druge strane ubise od ljubavi sprocut srBova / srbadzija.

Poser... se na na takve zakone koji nekima u startu ne daju nista, a u finalu zahtevaju apsolutnu odgovornost - od "a do z". Mislim, - gde su ti prebogati srBski tajkuni / lopine, gde je Crkva, gde je Drustvo, kao jedan gradjanski i odgovorni sistem?

Sta bi sa ministrom i njegovim vozacem koji gaze pesake po trotoaru, sta bi sa kamiondzijama, autobusdzijama i trolebusdzijama cije vozilo lagano otplovi niz ulicu - krsi sve redom?

A i ta Ruza - kako je smela neuhranjena, nepotkovana i sludjena od vrucine da onako konjski jurne niz ulicu i samoubije se o autobus? Pa valjda se u ovoj drzavi zna gde je mesto romskim konjima, a gde - srBadzijskim konjovima!?
Pa ti romski ex-cergari, verovatno su toliko siromasni da nisu imali pare ni za bednu trotockasku skalameriju!
Koliko samo ima uzasnog smisla kad se kaze: "siromasni Rom".

A sto se tice Orke - pa u bilo kakvom susretu sa njima negde po gradu / tokom njihovih akcija, za njih sam uvek imao samo jedan stejtment: Mrsh' bre, lazljivi tupchovi, - pregojeni i priglupi!

...

#30 Lavirint Li

Lavirint Li
  • Members
  • 453 posts

Posted 21 July 2007 - 22:42

Bravo Kinik.
Rekao si upravo ono, šta ja nisam umeo dobro da formulišem.

Ako Orka već hoće nekog da tuži nek to bude država, koja je prinudila određene ljudi da nemaju drugi izbor već da preživljavaju upravo onako kako su preživljavali.

Ali oterati osmoro i ovako gladne dece u još veću glad, prosjačenje ili prostituciju zbog toga što umoran tata nije sve vreme motrio na kobilu i što je nije dobro vezao, (bar nikog nije opljačkao ni ubio) je greh prema toj deci.