Jump to content


Photo

Opel Astra po novoj ceni


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#31 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 26 July 2007 - 17:47

QUOTE(Ivo Petović @ 26 Jul 2007, 16:40) <{POST_SNAPBACK}>
Astra '98 bez serva? blink.gif

Prvi put čujem. F ili G?


f valjda, poslednja godina proizvodnje je bila 98

Edited by zaro, 26 July 2007 - 17:48.


#32 Ivo Petovic

Ivo Petovic
  • Members
  • 2,019 posts

Posted 27 July 2007 - 08:55

Da, F. Opet, nisam do sada čuo da su se te Astre uopšte radile u varijanti bez serva. To mi je malo čudno.

Što se Astre classic (G) tiče - nećeš pogrešiti ako je uzmeš. Odličan auto, naročito ako se imaju u vidu srpski uslovi eksploatacije. Trenutni best buy, van svake sumnje.

#33 Santa

Santa
  • Members
  • 125 posts

Posted 28 July 2007 - 09:35

Da li se neko već odlučio da kupi pomenuti auto? Ili je na bilo koji način kontaktirao nekog od prodavaca?

#34 Skemba

Skemba
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 July 2007 - 08:52

Nije mi jasna jedna kalkulacija..skinuli su carinu, a taj isti model 1.4 5 vrata, (i da izuzmemo cenu od 11 500 koja se pojavila dva dana pre potpisivanja ugovora sa GMom), kostao je pre dva meseca 12 500...Uopste mi nije jasno sa koje cene su skidali carinu..kao da su birali cenu bez carine koja im odgovara.....Da li se zna fabricka cena tog automobila, ili nas otvaranjem nove firme AGM koja treba da prodaje tih 8300 vozila i dalje vuku za nos..Po prethodnim postovima dosao sam do zakljucka da ukoliko se kupuje preko AGMa za 10 800 dobijate manji paket, pa da bi se stiglo do paketa koje nude trenutno dileri, treba odvojiti mozda cak i vise novca... twak.gif Iskreno, pricekacu da vidim sta ce biti dalje...

#35 cosmo

cosmo
  • Members
  • 371 posts

Posted 29 July 2007 - 13:37

QUOTE(Skemba @ 29 Jul 2007, 09:52) <{POST_SNAPBACK}>
Nije mi jasna jedna kalkulacija..skinuli su carinu, a taj isti model 1.4 5 vrata, (i da izuzmemo cenu od 11 500 koja se pojavila dva dana pre potpisivanja ugovora sa GMom), kostao je pre dva meseca 12 500...


Taj model je na spec. popustu bio 13250e a inace mu je regularna cena bila 14250e (zaokruzeno, malo vise je bilo....), kad oduzmes 20% carine ispadne oko 11500e...

Mozda je bila cena od 12500 ali bez ove opreme...

#36 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 29 July 2007 - 22:36

zaro, ako hoces polovnu strpi se godinu(i po) dana, uvaljacu ti je po grobarskoj™ ceni:)

#37 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 30 July 2007 - 10:29

QUOTE(Larko @ 29 Jul 2007, 23:36) <{POST_SNAPBACK}>
zaro, ako hoces polovnu strpi se godinu(i po) dana, uvaljacu ti je po grobarskoj™ ceni:)


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Puno mi je to da cekam

#38 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 30 July 2007 - 11:01

QUOTE(Ledja @ 23 Jul 2007, 12:39) <{POST_SNAPBACK}>
Jel si generalno zadovoljan Astrom?


eto da se umešam u priču ...

vozio sam prvo kadetta, pa astru f (servo, abs, airbag, fabrička muzika, ...) pa vectru b, itd....

čudno mi je da zaro kažeš da tvoja astra nema servo ?!?!? pa sve astre od 1992 imaju fabrički servo, mora da je kod tebe nešto pokvareno.

o astri sve reči hvale! iako je bila 1996. godište, prešao sam sa njom preko 70.000 za 4 godine vožnje, a od stvari koje su se kvarile, u knjižici sam imao upisano uglavnom osnovne stvari, spone, pločice, filtere, hladnjak sam morao da zamenim 2005 , i sl. ništa sad posebno. trošila je 9-9.5l po gradu, kreni stani fazon a na otvorenom spuštala do 7 pri brzini od 140-160km/h. 140 je lagano stizala, sa svojim 1.6 motorom 8v. limarijski ni tačkicu nije imala, ja mislim jedina astra to godište da nije bila havarisana... zato sam je prodao dok pucneš prstima...
da se vratim na početak i poređenje sa vectrom koju sam vozio - ne može da se poredi jer vectra auto više klase, udobnija i sve, ali astra vredi svakog dinara datog za nju. astru g sam vozio nešto malo, primetio sam da se u vožnji ponaša isto kao i prethodnik, što se tiče unutrašnjosti definitivno pomak napred...

e sad, da li za 11.500 € kupiti novu astru ili mnogo veći udobniji polovan auto recimo 2003. god sa mnogo više opreme, that is the question... lično sam pri stavu da je skidanje celofana sa auta jako skup i nepotreban sport

Edited by bojan33, 30 July 2007 - 11:06.


#39 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 30 July 2007 - 11:59

A nije djaole kvar, vozio kod majstora, rece covek takav model. I meni je cudno al sta cu...

Iskren da budem nisam skontao poslednju recenicu sad.gif nisi za novo auto? Kod mene je situacija takva da, imamo jedno auto, ovu opel astru, a ako bismo uzimalu novu onda bismo morali prodati staru i dodati jos vise od pola novaca do 11500 hiljada.

A s druge strane, ako bi zadrzali ovu astru, i da zmemo nesto povoljno za 6.000 pitanje je, sta moze polovno da se uzme za te pare...

#40 Skemba

Skemba
  • Members
  • 3 posts

Posted 30 July 2007 - 18:48

QUOTE(cosmo @ 29 Jul 2007, 14:37) <{POST_SNAPBACK}>
Taj model je na spec. popustu bio 13250e a inace mu je regularna cena bila 14250e (zaokruzeno, malo vise je bilo....), kad oduzmes 20% carine ispadne oko 11500e...

Mozda je bila cena od 12500 ali bez ove opreme...


Cena pre cetiri, pet meseci (a mozda i vise) bila za isti paket na istom modelu, 1.4 5 vrata 12500 evra je koji se i sada nudi u istoj auto kuci - Komnenovic auto, a oglas se vrteo u dnevnim novinama. Telefonom mi je bila potvrdjena i cena i paket. Mislim da je jedini pravi put da se dodje do realne cene Astre upravo podatak koji niko ne objavljuje, a to je kolika je cista fabricka cena ...S druge strane, kalkulacija na uvoz vozila je sledeca...fabricka cena + carina, a na sve to se obracunava PDV..tako da troskovi iznose oko 42 % od fabricke cene..U svakoj kalkulaciji pojavljuje se razlika od cca 800-1000 evra..? A mislim da nije nebitna...

Mozda sam skeptik po pitanju cene od 10800 a kod dilera se nudi sa klimom itd. model 14, 5 vrata za 11500...? Ne verujem da ce se uopste pojaviti astra po 10800 (jer trenutno je prica da imaju samo ovaj model sa klimom), kad je lager u Madjarskoj pun modela 1,4 5 vrata sa klimom...Doduse i sam ne bih uzimao auto bez klime, ali mislim da ce cela prica biti.."Da jeste cena astre 10 800, ali je nemamo trenutno, ceka se na istu i sl, ali zato imate model sa klimom od 11 500".
Moje pitanje je jednostavno..kolika je fabricka cena osnovnog modela opel astre 1,4 5vrata.?
Cist racun..duga ljubav...

Edited by Skemba, 30 July 2007 - 18:52.


#41 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 31 July 2007 - 08:42

QUOTE(zaro @ 30 Jul 2007, 12:59) <{POST_SNAPBACK}>
A nije djaole kvar, vozio kod majstora, rece covek takav model. I meni je cudno al sta cu...

Iskren da budem nisam skontao poslednju recenicu sad.gif nisi za novo auto? Kod mene je situacija takva da, imamo jedno auto, ovu opel astru, a ako bismo uzimalu novu onda bismo morali prodati staru i dodati jos vise od pola novaca do 11500 hiljada.

A s druge strane, ako bi zadrzali ovu astru, i da zmemo nesto povoljno za 6.000 pitanje je, sta moze polovno da se uzme za te pare...


Onda odeš kod nekog od likova koji rasturaju atsre, kupiš servo, odeš kod majstora i za cca 150€ rešiš problem.
pitanje je samo želiš li da se iscimaš...

nisam za novi auto, dobro si razumeo. jeste da ova astra sada povoljnija, i da je pouzdan auto, ali ja sam (već sam počeo da smaram po forumu s ovim) za 9.000 kupio renault lagunu 1.9dci 120ks dynamique (koža, dupla digitalna klima, 17" alufelne, potrošnja smešna a servis NIJE skup, volan podesiv u svim pravcima, sedišta isto, podizači, muzika na volanu, plus gomila nekih sitnih invented-by-renault sitnica) koja je napravljena 11. dec 2002 i od decembra prošle godine sam prešao preko 20.000km s njom i sad posle vožnje astre nekoliko godina i vožnje vectre godinu i po mogu da kažem da ne postoje pare za koje bih menjao lagunu. ono što je za mene i moje splavarenje i rafting bitno je da je auto ogroman u smislu mesta za putnike i prtljažnog prostora posebno (SW)... prestajem da smaram sa renoom na temi za astru promise...

e sad, svi koji su kupili logana iz mog komšiluka (a ima ih koliko hoćeš) su prvo bili jako ponosni - kupili smo novi auto, ma novi auto je novi auto, ma JA sam mu skinuo celofan, itd... a kad sam dovezao lagunu i parkirao pored izašli su i zinuli.... kao pa bolji je od naših logana... jedan koji je kupio logana za 10.000€ (full oprema) se čak uhvatio za glavu šta je on kupio. jedan me opet pitao da li sam to kupio nov auto - može se naći polovan 4 godine star auto u odličnom stanju, nikakav problem...

e sad, druga strana priče, šta ako vam trebaju dva auta ? pa odgovor si sam sebi dao... za 6.000€ najnovije što možeš da kupiš je neki fiat - da li je to punto (4.500-5.500€) ili stilo (od 6.500-8-000€) to je već drugo pitanje... lično ne bih uzimao stariji auto od 2001. godišta za te pare ma koji to auto bio.

bottom line - astra je sada povoljnija, inače poznata kao pouzdana i sa jeftinim servisom, ali ti za svoj novac treba da očekuješ i tražiš najbolje, a smatram da za 10.000€ možeš naći komforniji i uopšte bolji auto bez obzira bio nov ili polovan...

još jedna mala napomena: ja ne kupujem aute da bi ih preprodao ili držao kod sebe najviše godinu dana. pri kupovini gledam da kupim auto koji ću voziti na duže staze (4, 5 godina), te sve što sam napisao je gledano iz tog ugla.

#42 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 31 July 2007 - 23:15

Meni nije jasno zasto bi neko kupio Astru G naspram nove Corse koja se poprilicno ukrupnjala.

Da li gresim?

#43 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 03 August 2007 - 16:14

Moja sestra je kupila novu Corsu pre par meseci i prilično je velika i iznutra i spolja, ali je i dalje manja od Astre. A i skuplja, za nju valjda ne važi oslobođenje carine?

Edited by madamov, 03 August 2007 - 16:15.


#44 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 03 August 2007 - 21:06

QUOTE(madamov @ 3 Aug 2007, 17:14) <{POST_SNAPBACK}>
Moja sestra je kupila novu Corsu pre par meseci i prilično je velika i iznutra i spolja, ali je i dalje manja od Astre. A i skuplja, za nju valjda ne važi oslobođenje carine?

Da, ali "oslobadjanje carine" vazzi za stariji model Astre dochim je tvoja seja kupila najnoviji model Corse, ako sam te dobro razumeo...

#45 a-romeo

a-romeo
  • Members
  • 15 posts

Posted 04 August 2007 - 09:04

auto je odlican,vozim takav model iz 2002 god.