Jump to content


Photo

Opel Astra po novoj ceni


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#1 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 20 July 2007 - 10:50

Vec od danas se mogu naci reklame vezane za novu cenu Opel Astre, koja sada iznosi oko 11 500 eura sa dosta opreme. Da li je to dobad dil po vama i da li treba ocekvati jos nizu cenu?

#2 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 22 July 2007 - 00:46

Jel to mislis na ovu uredbu vlade o uvozu opel astre bez carine?

#3 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 22 July 2007 - 21:41

Da. Sada je Opel snizio cene i Astra Clasic moze da se kupi za 11 500 eura sa odlicnom opremom, skoro full.

#4 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 22 July 2007 - 22:17

paaaa, meni izgleda kao dobar pazar...

#5 pantapita

pantapita
  • Members
  • 138 posts

Posted 22 July 2007 - 22:17

To uopste nije los dil za nekog ko voli opel. Ja imam veliki otpor prema ovom proizvodjacu i ne bih ga kupio, makar kostao i 7000 eura. Naravno dil je dobar samo dok se uvozi iz opelovih pogona, mislim iz Poljske, cim nasi pocnu da sklapaju bez'te ljudi glavom bez obzira.

#6 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 23 July 2007 - 08:06

QUOTE(Dinko Vrabac @ 22 Jul 2007, 23:17) <{POST_SNAPBACK}>
To uopste nije los dil za nekog ko voli opel. Ja imam veliki otpor prema ovom proizvodjacu i ne bih ga kupio, makar kostao i 7000 eura. Naravno dil je dobar samo dok se uvozi iz opelovih pogona, mislim iz Poljske, cim nasi pocnu da sklapaju bez'te ljudi glavom bez obzira.

\Mi smo kuci vrlo blizu da to odradimo. Samo bih voleo ako neko moze da mi kaze gde moze da se bolje informise u vezi toga?

#7 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 23 July 2007 - 09:05

U 24 sata imas obiman oglas, pa verovatno ima i broj telefona i adresa gde se mogu dobiti dodatne informacije

#8 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 23 July 2007 - 09:24

QUOTE(Ledja @ 23 Jul 2007, 10:05) <{POST_SNAPBACK}>
U 24 sata imas obiman oglas, pa verovatno ima i broj telefona i adresa gde se mogu dobiti dodatne informacije


Ako se ne varam to su novine koje izlaze u bg sad.gif ja nisam iz bg

#9 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 23 July 2007 - 09:38

Probaj onda na www.opelauto.co.yu

Mozda ima nesto..

#10 cosmo

cosmo
  • Members
  • 371 posts

Posted 23 July 2007 - 10:46

QUOTE(Dinko Vrabac @ 22 Jul 2007, 23:17) <{POST_SNAPBACK}>
To uopste nije los dil za nekog ko voli opel. Ja imam veliki otpor prema ovom proizvodjacu i ne bih ga kupio, makar kostao i 7000 eura. Naravno dil je dobar samo dok se uvozi iz opelovih pogona, mislim iz Poljske, cim nasi pocnu da sklapaju bez'te ljudi glavom bez obzira.


Opel Astra je veoma dobar automobil u svojoj klasi, jedan od bolje prodavanih, solidno pouzdanih i kvalitetnih automobila. Iako se radi o modelu G (od 1998 pa do pretprosle godine dok se nije pojavio H model), on i dalje ima OK dizajn i izgled koji uopste nije zastareo (meni lepsi od nove Astre), a Astra Classic II ima mnogo bolje materijale unutra, savremeniju instrument tablu od G verzije, kao i motore koji se ugradjuju u nove Astre (Euro 4, 1.4i 16v Twin Port motor koji je solidno zihavan, lepo ide i sa klimom, umereno trosi, ume da povuce odlicno kad se stisne).

Ima 4* na NCAP testu - odlican rezultat. Dosta je i komforan auto. Iako bih naravno uzeo japanca (posto trenutno vozim jednog, ali dosta matorog) ne bih se libio da uzmem Astru, znajuci iskustva drugih (kojima se odlicno pokazala. Ima nekih boljki, ali nista strasno, kao i svaki auto). Jedini konkurent je Hyundai Accent, ali on uskoro nece biti na popustu pa ce verzija koja parira Astri kostati 13600e, dok Astra Classic II za 11500e ima: centralnu, el. podizace, servo, ABS, klimu, tonirana stakla, imobilajzer, treci naslon za glavu pozadi, putni racunar (doduse osnovni), Air bag za vozaca i suvozaca i ono sto je, po meni mozda bitno - pravi rezervni tocak a ne ona "cuna" koja izgleda ko decji slauf.

Naravno, moj izbor bi bio Auris, ali - duplo skuplji, te bih se, bez nocnih mora, itekako zadovoljio Astrom. Mnogo bolja od Punta II (Z10) ili one limenke Logana.

Za te pare - sasvim dobar NOV auto koji se lako prodaje kasnije. Ima 2 godine garanciju bez obzira na kilometrazu,

Osnovni model je 10800, nema el. podizace, klimu i centralnu, ali ima 2x airbag, servo, ABS, mada sam procitao da ce za tu cenu davati i klimu gratis.

#11 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 23 July 2007 - 11:13

Stani jel sam ja dobro razumeo? Za tih 700 e je razlika u skoro pola opreme?

#12 cosmo

cosmo
  • Members
  • 371 posts

Posted 23 July 2007 - 11:22

Da, cena osnovnog modela sa 4 vrata je 10800e, nema klimu, nema podizace, nema centralnu, nema tonirana stakla.

Ovo je model koji sam ja izabrao na upit i dobio cenu od 11500e (ja sam trazio da vidim cenu za model s 5 vrata). Ja mislim da to nije puno, s obzirom da ima odlicnu opremu (mozda jos da je metalik uracunat u cenu i retrovizori u boji, to bi bila realna cena po meni).

Osnovni logan je skoro 8000e, sa svom tom opremom izadje oko 11000e, Z10 je oko 9000 + oprema koja je bedna.

Logan mi je blink.gif Strasno cudoviste od auta, majko mila.

Astra u odnosu na njega je avion (iako ja imam isto odredjenu dozu odbojnosti prema nemackim vozilima, volim japose), kao i u odnosu na Punto MKII (aka Z10).

Da sad imam love (ne volim da prodajem svoj auto na brzaka), uzeo bih Accent jer je 11600e sa skoro full opremom (motor 1.4). Ako bude neka akcija i dalje za Hyundai uzeo bih, naravno Accenta, ali bez razmisljanja i Astru, ako Accent ne bude na snizenju.

Edited by cosmo, 23 July 2007 - 11:24.


#13 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 23 July 2007 - 11:28

Jel mi mozes reci molim te, taj osnovni model moze li da se uzme da ima klimu? Ja sad vozim opel astru ali onaj stariji model, 98 god takodje clasic, ali nit ima servo nit ima klimu i to me ubija. Samo zbog toga bi je menjao.

E sad kad bi ja nasao za 11500 uzeo bi to sa sve opremom, pre nego ovu od 10800 bez klime.

#14 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 23 July 2007 - 11:39

Jel si generalno zadovoljan Astrom?

#15 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 23 July 2007 - 11:43

QUOTE(Ledja @ 23 Jul 2007, 12:39) <{POST_SNAPBACK}>
Jel si generalno zadovoljan Astrom?


Da kucnem u drvo, jesam. Odlican auto, ja licno volim nemce a do sad se pokazala zaista odlicno. Inace mislimd a je ne bi ni menjao da ima klimu i servo volan, al ovako ipak moram jer ne moze vise da se izdrzi.