Jump to content

Photo

GRAFITI NA FASADAMA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 Invisibleman

Invisibleman
  • Members
  • 36 posts

Posted 20 July 2007 - 09:57

Ljudi moji mene je sramota.
Živim u Novom Sadu gde je hiperprodukcija grafita "navijača" FK Vojvodine.

Edited by Invisibleman, 20 July 2007 - 11:07.

#2 nbuda

nbuda
  • Members
  • 184 posts

Posted 28 July 2007 - 23:33

Ne treba da te je sramota. Fudbalski apaticni Novi Sad se budi lagano i cinimi se da Vosha postaje veliki klub, rame uz rame sa vecitima. To je zdravo!
A grafiti ko grafiti, prekrecice se.
Treba nesto i istrpeti zarad dobrobiti i ozdravljenja (decentralizacije) srpske fudbalske lige!

#3 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 29 July 2007 - 15:09

QUOTE(nbuda @ 29 Jul 2007, 00:33) <{POST_SNAPBACK}>
Ne treba da te je sramota. Fudbalski apaticni Novi Sad se budi lagano i cinimi se da Vosha postaje veliki klub, rame uz rame sa vecitima. To je zdravo!
A grafiti ko grafiti, prekrecice se.
Treba nesto i istrpeti zarad dobrobiti i ozdravljenja (decentralizacije) srpske fudbalske lige!

ako je ovo trebalo biti ironicno, nije ti bas uspelo

#4 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 29 July 2007 - 19:49

"Marakana rodjaci"...Prica o grafitima je time zavrsena,a i dobro ste se setili..mislim Vosa

#5 nbuda

nbuda
  • Members
  • 184 posts

Posted 29 July 2007 - 22:21

QUOTE(Zverilla @ 29 Jul 2007, 16:09) <{POST_SNAPBACK}>
ako je ovo trebalo biti ironicno, nije ti bas uspelo

Vise optimisticki (ma hteo malo da utesim coveka), jer vidim da se oko Vose desava nesto poslednje sezone, dve, pokrece se, ipak, danas koliko citam I Nadj je na meti, Lerinc se vratio. Mislim da je red da Novi Sad opet dobije prvoligasa za respect! Tragedija je kad veciti dolaze u goste vise od polovine stadiona navija za goste.
Mada je tema vezana za grafite...

#6 Krsta

Krsta
  • Members
  • 224 posts

Posted 30 July 2007 - 08:52

QUOTE(Invisibleman @ 20 Jul 2007, 10:57) <{POST_SNAPBACK}>
Ljudi moji mene je sramota.
Živim u Novom Sadu gde je hiperprodukcija grafita "navijača" FK Vojvodine.

Malo ovo nisam razumeo.Sramota te je sto zivis u gradu u kome ljudi navijaju za Vojvodinu ili te je sramota sto oni pišu grafite po zidovima ?

Konacno i Novi Sad ima grupu ljudi koji rade na pozitivnom imidzu i identitetu. Kad odeš u Split svugde, na svakoj drugoj zgradi piše Torcida i Hajduk, u Zagrebu BBB i Dinamo, u Ljubljani (gde sam trenutno ) Green Dragons i Olimpija i to je svima normalno i niko se zbog toga ne buni to je deo urbanog identiteta grada. Samo tebi eto smeta što na zidovima u Novom Sadu piše FIRMA ili Fk Vojvodina. Pa sta treba da pise ? Meni je pravo uzivanje i zadovoljstvo kad neko dodje sa strane(iz Engleske Nemacke ili Francuske) i pita sta znace ti grafiti da im objasnim i pokazem one stvarno lepe koji su momci iz Firme iscrtali. Ne pise Ratko Mladic Heroj i Noz zica... vec pise Firma i Vojvodina i to je super.

#7 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 30 July 2007 - 09:01

a mislite li mozda da su grafiti prevazidjena stvar?
pogotovo fudbalski, fasisticki ili hip hop.
svi su isti i ne primecujem ih skoro vise (sto je dobro laugh.gif )

#8 muslin

muslin
  • Members
  • 4,270 posts

Posted 30 July 2007 - 10:21

QUOTE(Krsta @ 30 Jul 2007, 09:52) <{POST_SNAPBACK}>
Malo ovo nisam razumeo.Sramota te je sto zivis u gradu u kome ljudi navijaju za Vojvodinu ili te je sramota sto oni pišu grafite po zidovima ?

Konacno i Novi Sad ima grupu ljudi koji rade na pozitivnom imidzu i identitetu. Kad odeš u Split svugde, na svakoj drugoj zgradi piše Torcida i Hajduk, u Zagrebu BBB i Dinamo, u Ljubljani (gde sam trenutno ) Green Dragons i Olimpija i to je svima normalno i niko se zbog toga ne buni to je deo urbanog identiteta grada. Samo tebi eto smeta što na zidovima u Novom Sadu piše FIRMA ili Fk Vojvodina. Pa sta treba da pise ? Meni je pravo uzivanje i zadovoljstvo kad neko dodje sa strane(iz Engleske Nemacke ili Francuske) i pita sta znace ti grafiti da im objasnim i pokazem one stvarno lepe koji su momci iz Firme iscrtali. Ne pise Ratko Mladic Heroj i Noz zica... vec pise Firma i Vojvodina i to je super.

uuu kako je to strava lol_2.gif

Krle koliko imas godina?

#9 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 30 July 2007 - 11:52

Okrecite Novi Sad, okrecite Novi Sad

Inace upravo sam bio u Ljubljani 3 nedelje i ne secam se da sam video mnogo grafita Olimpije ili Zmajeva. Ako gresim, onda mislim da nam ide u prilog da se ugledamo na daleko najfudbalskiju naciju - Slovence

Edited by Maltese, 30 July 2007 - 15:26.

#10 minail

minail
  • Members
  • 229 posts

Posted 30 July 2007 - 15:29

Neću da branim, ali nedavno sam u Rimu video isto tako česte grafite - (pretpostavljate..) Roma, odnosno Lazio...

#11 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 30 July 2007 - 23:44

Stoka je stoka.. Nije bitno da li lomi stolice, kosti protivnickoj stoci ili svrlja po zidovima...