Jump to content


Photo

Nestasluci vasih ljubimaca


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#1 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 19 July 2007 - 20:26

Vec smo ih ovde pominjali... Al' ko ce ih sve i nabrojati...
Evo samo da pomenem markiranje iz osvete laugh.gif ili npr. kad nece da jedu ako tanjirici nisu 120% cisti, kad hrana nije sveza (citaj: kad nije izneta tog trenutka) itd. sad.gif smile.gif Jedna otvara vrata (skoci i oklembesi se o kvaku) i spolja i iznutra... sto je jako nezgodno dok spavate ili se presvlacite u sobi, a ona bane i sirom otvori vrata. biggrin.gif
Ali ja ih volim sto su takvi... i ne znam sta da zapisaju, polome ili uniste - moji su! smile.gif smile.gif smile.gif

Edited by FranziskaKafka, 19 July 2007 - 20:26.


#2 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 19 July 2007 - 22:35

kako lepa tema rolleyes.gif
moja macka je ludak svoje vrste. na repertoaru: otvaranje ulaznih vrata + neuspesni pokusaji bega (nisam nikad zakljucavala jer je sa spoljne strane kugla umesto kvake pa nema potrebe). suvisno je dodati da od tih nemilih dogadjaja zakljucavam redovno gornju bravu. osim toga, prosto oboooozava da se popne na neki stocic ili policu i porusi mi sve zivo. to je neobicno zabavlja...samo sto je moj novi mobilni koji sam dobila na poklon zavrsio karijeru...(dobro, treba da se nosi u servis).
inace se uglavnom ponasa kao pas. lezi na ledjima sa sve raskrecenim nogama i uziva da se mazi po stomaku (sto su prethodne moje mace mrzele). najvise voli da kulira na monitoru i tv-u sa sve sapama preko tako da ne vidim pola ekrana (valjda pokusaj da skrene paznju).
Na ime se odaziva mjaukom, a dolazi na rec "dodji"... wub.gif

#3 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 19 July 2007 - 22:57

a moze samo uz pricicu da ide i dopuna o kojim se ljubimcima i kojoj vrsti radi? recimo, dunnova maca koje je vrste?

#4 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 20 July 2007 - 10:29

Ok, ako je bitno. Evo ove moje... najlepsa su sorta (to stvarno mislim) - domace. smile.gif

#5 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 20 July 2007 - 11:52

i moja je iz te iste nobles sorte...domacica... biggrin.gif

inace, skroz crna sa nekim simetricno postavljenim belim tackama (jedna je na vrhu repa) tongue.gif

#6 ssanja

ssanja
  • Members
  • 24 posts

Posted 20 July 2007 - 21:13

Ah, kako je davno bilo kad je moj mačor bio nestašan. kao mali imao je "foru" da se zaleti po naslonu fotelje, naježi se , zakoči i "pljuje".
Al´onda se udebljao, uljenio, i sada mu je jedina "fora" da se penje na stol za vrijeme ručka (a jede samo Royal canin - sensible, drugo neće pogledati); onjuši moj tanjur, pogleda me mal´fali da kaže BLJAK, siđe dolje i navali na keksiće

Attached Files



#7 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 20 July 2007 - 21:24

Mića I je umeo da otvori frižider. Dugo ga je proučavao i najzad shvatio da treba da zavuče noktiće s donje strane vrata i povuče. Onda bi se poslužio svime što mu duša ište i naravno, nikad pojma ne bi imao da vrata i zatvori.

Mića I
1991-2001
RIP

#8 ssanja

ssanja
  • Members
  • 24 posts

Posted 20 July 2007 - 22:12

QUOTE(Maya Order @ 20 Jul 2007, 22:24) <{POST_SNAPBACK}>
Mića I je umeo da otvori frižider. Dugo ga je proučavao i najzad shvatio da treba da zavuče noktiće s donje strane vrata i povuče. Onda bi se poslužio svime što mu duša ište i naravno, nikad pojma ne bi imao da vrata i zatvori.

Mića I
1991-2001
RIP


Pjaf ,1992-2000, RIP, ima grob u dvorištu pored jezerca, uvijek je "pikirao" koi-šarane; da mu sad budu blizu.

Nećeš vjerovati, ali on nije htio uginuti dok nisam došla s posla, mučio se(pričao mi muž) satima, ja došla, stavila ga u krilo, pomilovala, pričala mu, on ispustio zadnji mjauk, i preminuo meni na krilu. Svako proljeće mu stavim na nadgrobni kamen prvu ružu koja procvjeta u dvorištu ...my Pjaf

#9 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 20 July 2007 - 22:17

QUOTE(ssanja @ 20 Jul 2007, 23:12) <{POST_SNAPBACK}>
Nećeš vjerovati, ali on nije htio uginuti dok nisam došla s posla, mučio se(pričao mi muž) satima, ja došla, stavila ga u krilo, pomilovala, pričala mu, on ispustio zadnji mjauk, i preminuo meni na krilu.


sad.gif
Joj, rasplaka me, istinski

A taman htedo' da te priupitam je l' makar Pjaf još uvek živ...

Imaš li možda nove ljubimce, Sanja?

edit: onaj mačak gore nije Pjaf, zar ne? uh, nešto sam gadno pobrkala i propustila... :zbun:

Edited by Maya Order, 20 July 2007 - 22:19.


#10 ssanja

ssanja
  • Members
  • 24 posts

Posted 20 July 2007 - 22:23

QUOTE(Maya Order @ 20 Jul 2007, 23:17) <{POST_SNAPBACK}>
sad.gif
Joj, rasplaka me, istinski

A taman htedo' da te priupitam je l' makar Pjaf još uvek živ...

Imaš li možda nove ljubimce, Sanja?

Imam, debelo krme na slici je Žak, 11 god., njega je muž branio da ga Pjaf ne udavi(nije trpio konkurenciju).Tu je Pjaf bio na mene, u mlađim danima i ja sam ispčkala neku trebu što mi se motala oko muža.

A o psu još ne mogu razmišljati, još mi friško , odvela sam ga uspavati 16.04., nije dva dana prije toga mogao na noge, ali lijep je život proživio - ruže se još oporavljaju od njega. Mo´š zamislit kakav je to šarmantan pas bio kad POŠTAR žali za njim!!!

#11 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 22 July 2007 - 17:40

Moj macak ima 5 godina, 5,5kg, mnogo je lenj ali kad se ponekad razjuri kroz stan, cuje se kao konj koji galopira smile.gif
Kao mali je obozavao da se sakrije, izleti niodkuda, "napadne" me i odjuri brzinom munje...
Najzanimljivije je sto voli da "razgovara" kad se probudi, tipa:
"Gde si ti?"
-Mrrraauauuu...
"Pa gde si ti to zaspao (kad legne na tv, dvd, frizider, ves masinu, u lavabo...)?"
-Mrrraaau...
"Ajde, spavkaj..."
-Meekkekke...

I tako, dok mu ne dosadi...
Voli i da "peca" carape koje su u vodi u nekoj kadici...

Attached Files



#12 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 24 July 2007 - 18:54

QUOTE(mashakaya @ 22 Jul 2007, 18:40) <{POST_SNAPBACK}>
Moj macak ima 5 godina, 5,5kg, mnogo je lenj ali kad se ponekad razjuri kroz stan, cuje se kao konj koji galopira smile.gif
Kao mali je obozavao da se sakrije, izleti niodkuda, "napadne" me i odjuri brzinom munje...
Najzanimljivije je sto voli da "razgovara" kad se probudi, tipa:
"Gde si ti?"
-Mrrraauauuu...
"Pa gde si ti to zaspao (kad legne na tv, dvd, frizider, ves masinu, u lavabo...)?"
-Mrrraaau...
"Ajde, spavkaj..."
-Meekkekke...

I tako, dok mu ne dosadi...
Voli i da "peca" carape koje su u vodi u nekoj kadici...


Moj isto. I voleo je da napada noge prolaznika, onako iz zasede.

A kada ga teram da siđe odnekle, prvo se buni, kao da se svađa, škrguće zubima jer zna da je moja poslednja, a onda ponosno ode u kuhinju, kao neće njega niko tako tretirati.

I dolazi na poziv "dođi"

#13 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 24 July 2007 - 20:22

Mićko I dolazio samo kad vidi čvarak dry.gif

#14 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 24 July 2007 - 21:25

QUOTE(Maya Order @ 24 Jul 2007, 21:22) <{POST_SNAPBACK}>
Mićko I dolazio samo kad vidi čvarak dry.gif

Pa, i nas je naš mačak pokušao da dresira kada je klopa u pitanju, ali kada mu ceo dan ne udovoljavaš željama, da vidiš kako pojede sve iz svog tanjira što u početku nije hteo.

Ali, Bole je i dalje probisvet neviđeni smile.gif

#15 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 25 July 2007 - 16:54

Neke vec upokojene mace dolazile su na zvuk ostrenja nozeva (noz o noz). biggrin.gif To je bio znak da se sece neko mesiste. A i kad nije bilo u pitanju meso, mor'o si da imas nesto za njih jer se stvore za sekund i motaju se oko nogu. laugh.gif
Joj, da, ove sadasnje mackirice bas vole da se motaju oko nogu. Pa se onda probijas do frizidera kao da gacas po dubokoj vodi (pazis da ne stanes na neku ciciku). lol_2.gif
Prvo njih nahranim, onda sve drugo (incl. umivanje i sl.) smile.gif A i tako je jedino izvodljivo ako udju unutra! laugh.gif