Jump to content


Photo

Dualizam zastitara


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 Svemirko

Svemirko
  • Members
  • 103 posts

Posted 18 July 2007 - 13:59

Jutros u 5:15 dva psa iz lokalnog copora su rastrgli skotnu macku ispred moje zgrade koja je uspesno odolevala i prezivljavala njihove napade sve ove godine. Posto je bila na dan dva od porodjaja i vec okrugla, nije uspela da se sakrije i ovi su je ubili. Momentalno, zastitarka koja te pse tovi vekovima ovde je izasla napoje i pocela da bije pse koje hrani svaki dan.
Da li ja sad konacno imam pravo da tu osobu tuzim za zlostavljanje zivotinja jer je ista pse izlozila nasilju tj tukla je pse?

#2 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 18 July 2007 - 14:51

QUOTE(Svemirko @ 18 Jul 2007, 14:59) <{POST_SNAPBACK}>
...
Momentalno, zastitarka koja te pse tovi vekovima ovde je izasla napoje i pocela da bije pse koje hrani svaki dan.
Da li ja sad konacno imam pravo da tu osobu tuzim za zlostavljanje zivotinja jer je ista pse izlozila nasilju tj tukla je pse?


Mene baš zanima na šta se odnosi konačno u gornjoj rečenici? Hteo si i ranije da je tužiš zato što je maltretirala pse dajući im hranu (odnosno, toveći ih?

#3 Svemirko

Svemirko
  • Members
  • 103 posts

Posted 18 July 2007 - 15:11

QUOTE(KaspeR @ 18 Jul 2007, 15:51) <{POST_SNAPBACK}>
Mene baš zanima na šta se odnosi konačno u gornjoj rečenici? Hteo si i ranije da je tužiš zato što je maltretirala pse dajući im hranu (odnosno, toveći ih?

Ma nema veze, resio sam.
Za sve vlasnike pasa i zastitare pasa lutalica naj iskrenije zelim, puno tockica tamica, zutog praha uvaljanog u meso, stenecaka, kuge i besnila i da svakog od vas barem jednom nedeljno ujeda pas zbog cega ce te morati na hirurigiju...Prokleti bili zauvek.

Edited by Svemirko, 18 July 2007 - 20:19.


#4 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 18 July 2007 - 20:22

QUOTE(Svemirko @ 18 Jul 2007, 16:11) <{POST_SNAPBACK}>
Ma nema veze, resio sam.
Za sve vlasnike pasa i zastitare pasa lutalica naj iskrenije zelim, puno tockica tamica, zutog praha uvaljanog u meso, stenecaka, kuge i besnila i da svakog od vas barem jednom nedeljno ujeda pas zbog cega ce te morati na hirurigiju...Prokleti bili zauvek.

Ala tebi nije dobro.Sad mi te bas zao.

#5 Svemirko

Svemirko
  • Members
  • 103 posts

Posted 18 July 2007 - 20:32

QUOTE(Cica83 @ 18 Jul 2007, 21:22) <{POST_SNAPBACK}>
Ala tebi nije dobro.Sad mi te bas zao.

Jeste, nisi ni svesna koliko mi je lose...

#6 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 18 July 2007 - 20:34

Nisi se tako pametan setio da reagujes na groznu smrt te jadne mace. sad.gif sad.gif sad.gif CCC!
I ti pricas o dvolicnosti onih kojima je stalo do zivotinja...

Edited by FranziskaKafka, 18 July 2007 - 20:35.


#7 Svemirko

Svemirko
  • Members
  • 103 posts

Posted 18 July 2007 - 20:38

QUOTE(FranziskaKafka @ 18 Jul 2007, 21:34) <{POST_SNAPBACK}>
Nisi se tako pametan setio da reagujes na groznu smrt te jadne mace. sad.gif sad.gif sad.gif CCC!

A kako da reagujem?
9 puta sam zvao sintere, 9 puta je kreten izlazio sa orkinim sertifikatom da pokaze da su psi njeni. Nikada vise, kada ujutro idem da kupim hleb, necu videti na tuzih 2m kvadratna koliko je senka zgrade gde su sve macke iz mog naselja boravile jer nisu mogle dalje od pasa, igru malih krznenih loptica...Nikada vise zahvaljujuci VAMA i vasoj ZASTITI....Prokleti bili za sva vremena.
Zapamtite cuvari pasa, pas nikada ali nikada ni u jednoj civilizaciji nije bio sveta zivotinja, MACKA JESTE!!!. Samo u Srbiji, drzavi pokornih PAS JESTE SVETA ZIVOTINjA. Zahvaljuci vasoj brizi, vi slabe gnjide, bas kao sto je pas slaba zivotinja kada je sam ali je u coporu jak, proizveli ste kult slabosti, kult nejakih ulizica
bas kao i pas. Cvili za hranu, ubija sve oko sebe u coporu, ovu macku, trudnu su DVA psa dve ljige beskorisne ubile. Dva psa od 12 kg natovljena od slabe psihoticarke, nejake, jadne ljige,ubili. Dva psa na 3 kg tesku macku sa macicima...I maca je pobedila i ako je ubijena.Ali je srbija sa vama sto cinite copore lutalica normalnim, sto cinite da ih deca koja rastu sa njima smatraju normalnim, je definitivno i totalno IZGUBILA.Vi ste unistili civilizaciju sto razdvaja haos od reda, smisao od besmisla. I zato jos jednom, prokleti bili do kraja vremena.

Edited by Svemirko, 18 July 2007 - 21:15.


#8 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 18 July 2007 - 21:20

Bez obzira sto su njeni, ne smeju da ubijaju ili napadaju ostale zivotinje. Nije mali broj slucajeva da policija reaguje u slucajevima kada pas nadobudnog vlasnika rasteruje mace oko neke zgrade (a svi u zgradi ih hrane). Dakle, reaguj.
Osim toga, tebi je zasmetalo sto ih ona bije (procitaj prvi post), ne sto je jadna cicika ubijena. sad.gif

#9 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 18 July 2007 - 21:30

QUOTE(Svemirko @ 18 Jul 2007, 21:38) <{POST_SNAPBACK}>
I zato jos jednom, prokleti bili do kraja vremena.

A kletve su odraz civilizovsne, razumne osobe, pune ljubavi za druge unsure.gif

#10 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 19 July 2007 - 00:21

Haha pa ti si skroz pukao.Aj jos malo pisi,postaje sve zabavnije.

#11 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 19 July 2007 - 12:25

QUOTE(Svemirko @ 18 Jul 2007, 21:38) <{POST_SNAPBACK}>
A kako da reagujem?
9 puta sam zvao sintere, 9 puta je kreten izlazio sa orkinim sertifikatom da pokaze da su psi njeni. Nikada vise, kada ujutro idem da kupim hleb, necu videti na tuzih 2m kvadratna koliko je senka zgrade gde su sve macke iz mog naselja boravile jer nisu mogle dalje od pasa, igru malih krznenih loptica...Nikada vise zahvaljujuci VAMA i vasoj ZASTITI....Prokleti bili za sva vremena.
Zapamtite cuvari pasa, pas nikada ali nikada ni u jednoj civilizaciji nije bio sveta zivotinja, MACKA JESTE!!!. Samo u Srbiji, drzavi pokornih PAS JESTE SVETA ZIVOTINjA. Zahvaljuci vasoj brizi, vi slabe gnjide, bas kao sto je pas slaba zivotinja kada je sam ali je u coporu jak, proizveli ste kult slabosti, kult nejakih ulizica
bas kao i pas. Cvili za hranu, ubija sve oko sebe u coporu, ovu macku, trudnu su DVA psa dve ljige beskorisne ubile. Dva psa od 12 kg natovljena od slabe psihoticarke, nejake, jadne ljige,ubili. Dva psa na 3 kg tesku macku sa macicima...I maca je pobedila i ako je ubijena.Ali je srbija sa vama sto cinite copore lutalica normalnim, sto cinite da ih deca koja rastu sa njima smatraju normalnim, je definitivno i totalno IZGUBILA.Vi ste unistili civilizaciju sto razdvaja haos od reda, smisao od besmisla. I zato jos jednom, prokleti bili do kraja vremena.


Mislim da je vreme da baciš bombu na ORKU, pokreneš inicijativu da se mačke proglase svetim životinjama, a da se psi smeju držati u samo odredjene svrhe... A onda sledi blagostanje ...

#12 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 19 July 2007 - 16:46

QUOTE(FranziskaKafka @ 18 Jul 2007, 22:20) <{POST_SNAPBACK}>
Nije mali broj slucajeva da policija reaguje u slucajevima kada pas nadobudnog vlasnika rasteruje mace oko neke zgrade.

Dakle, reaguje policija, ne sinteri. Problem je gotovo uvek u vlasniku, ne u psima (koje, iskreno receno, uopste ne volim, ponajvise sto ovakvih stvari sad.gif - obozavam mace).

#13 Svemirko

Svemirko
  • Members
  • 103 posts

Posted 19 July 2007 - 18:02

Huh sta? Nije pao ban? Cudno. Al ajd malo da iskoristim ovu srecnu okolnost i jos vise sebe ponizim u ovoj diskusiji.
Odgovori za Cicu. Pa da jesam pukao, mislim zasto da ne puknem, zivotinja je brutalno ubijena ispod mog prozora, mislim, ljudski je reagovati na tako uzasnu smrt emocijama, zar ne? Ili mozda nije, sta ti mislis Cico?
Odgovori za duha Kaspera.
Da bacim bombu na Orkinu kancelariju? Sta bi time dobio? Nista, osim beskonacno godina zatvora. Da macke proglasim svetim zivotinjama? Ne vidim smisao u tome ali ovo o psima ti nije lose. Ustvari ja bi zabranio drzanje pasa u gradovima i uveo bi zakon da samo ljudi koji imaju kuce sa odgovarajucim dvoristem mogu da imaju pse. Ne vidim sta je ne civilizovanu u tome ako trazim da vlasnik psa svom psu stavi korpu na njusku i da ga vodi na povocu, da kupi malo braon za njime i da u gradu postoje uredjene povrsine na kojima se psi mogu pustati bez povoca da se istrce jer to im treba zbog sopstvenog zdravlja. Ako pas ide van te povrsine, globa vlasniku kao sto i sledi globa vlasniku ako mu pas ide bez korpe i pravi preveliku buku nocu.
Za Sanju o kletvama. Pa vidi sreco, doveli ste zveri pred moja vrata, pustili ih da rade sta hoce, zastitili ih zakonom...Mislim budi malo realna. Sumnjam da ti ako bi te recimo jurio medved u sumi negde sa namerom da te pojede, ti recimo mislila o sezonskom snizenju haljina u prodavnicama ili tako nesto.
Za Kafku.
Pa jeste, problem je u vlasniku. Tj u ne postojanju istog. Ti psi su lutalice, kastrirani, cipovani i vraceni nazad na ulicu, po programu koji je odredila Evropska unija a koji je sprovela organizacija Brizit Bardo ovde. Osoba koja ih stiti samo se pojavljuje tu da ih nahrani i da spreci sintere da ih odvedu. Zacudilo me je zasto ih je dirala kada su ubili macku. Mislim, oni su pobili sve macke u kraju u proteklih mesec dana, ne znam kako i zasto mada moracu malo to da ispitam.
Moja predpostavka je da zbog vrucine oni leze ispod terasa a ne na poljani kao pre pa sad postu tu macke prolaze i izlaze iz podruma ovi ih samo cekaju i kolju.Inace ti psi ispunjavaju sve zakonske uslove da budu tu gde jesu i rade to sto rade. Dozivotno. Sad, sto to podrazumeva napade na ljude i zivotinje, ubijanje i povredjivanje istih, nesnosnu buku, tone izmeta na decijem igralistu pa mislim to nije problem. To je njihov nacin zivota, to je prirodno. Interesantno je bilo juce, ustvari kada sam pricao sa zastitarkom i kada sam joj objasnio kako svaki put u 4 ujutro kada jedan covek ide na posao, psi njega napadnu i on udari rukom u kola koja aktiviraju alarm tako da svaki put u 4 ujutro u proteklih 5 godina ja se budim uz lavez pasa i alarm auta. Ona je rekla da nisu psi krivi nego je kriv taj ko je parkirao auto tu. Sad kako to resiti. Da li da izbusim gume tome na autu kako ne bi parkirao auto tu, da sacekam coveka ujutro i da zajedno odemo do stanice pa se ja posle vratim na spavanje ili da momentalno kada ovi krenu da kidisu ja uvek imam pripremljeno parce mesa da im bacim kako bi jeli a da ovaj moze da prodje. Ne znam, izgubio sam se u opcijama vise.

Ali znam da vise pitanje nije da li ili ne nego kako?

#14 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 19 July 2007 - 18:34

Aj sad ti lepo spustis loptu i pocnes da komuniciras kao odraslo ljudsko bice.Mislim to je samo moj dobronamerni predlog.Pocetna pretpostavka ti je pogresna kao i naziv topica.Posto sam jedan od tih prokletih zastitara kojima si pozeleo sve najgore informacija za tebe.Imam 3 psa i 4 macke koje obozavam podjednako kao pse.Na standovima svih organizacija su zastupljene macke u istoj meri kao i psi.Organizuju se akcije spasavanja i za jedne i druge isto.Pre neki dan sam se zavlacila pod kola jureci tri maceta sa ulice da ih vodim kod veta zla i opaka ja.Potom ti krivis pse direktno za ono sto su uradili.Slazem se grozno je i ja dozivljavam nervne slomove kada vidim tako nesto ,no u tome si preskocio glavnog krivca a to je covek koji je dozvolio da situacija eskalira do te mere.Grad se bavi psima lutalicama jer su macke manji trn u oku.Poslednjih 5 godina koliko sam aktivna u celoj prici poudomljavala sam ne znam ni sama koliko macaka.Da li ti je palo na pamet da mozda pozoves nekoga i obratis se za pomoc.Postoji organizacija koja besplatno sterilise macke.Smanji njihov broj.Sem toga sterilizacijom nece vise biti tako laka meta psima.Jezivo je i to svakoga dana svi mi osecamo na svojoj kozi najbolje i jos nas neko ispljuje kao da smo mi krivi za sve.Oladi se malo.

#15 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 19 July 2007 - 23:50

hm. gadna pricha. necu da se osvrcem na ono o svetim zivotinjama (biggrin.gif) ali slazem se da pas chipovan, sterilisan i ponovo vracen na ulicu nije nikakvo reshenje. ni za psa ni za ljude. jedina razlika je u tome shto se ti psi nece dalje razmnozavati.

pre mesec dana sam vozala bajsom do Novog naselja, skroz do dela gde se parkiraju busevi plavci tokom noci. dakle poslednji blok zgrada. odjednom je izletelo pet kerova, nijedan manji od vuchjaka, krenuli da reze i laju na mene, pocheli da trche za mnom.
needless to say, usrala sam se. "usrala" is an understatement. spopao me je atavizam kosmichkih razmera, u momentu sam se triput preznojala. htela da promenim brzinu da brze pichim al koje sam srece, spao bi mi lanac i izujedali bi me right then and there. e da sam u tom momentu imala pishtolj, upucala bih ih sve djuture.

poshtujem ja da su psi choporativne zivotinje, da su teritorijalne, ali fak it, ako pas ugrozava moju teritoriju tu dalje priche nema.

a opet, ako se krene od premise da shta-je-tu-je, onda nije nikakvo iznenadjenje shto tamo gde ima pasa, machaka ili nema ili su jako dobro skrivene.
kod mene u kvartu je suprotna situacija. ne znam je l zbog tolike kolichine gradilishta, ali sve vrvi od machaka. mozda to ne bih ni skontala da nemam kerche koja non-stop trchi za njima i svaka shetnja mi je agonija jer je stalno cimam na povocu.

elem, ipak mislim da se stvari razvijaju u pravom smeru. sterilizacija je samo prvi korak u reshavanju problema lutalica. samim tim ce se njihov broj smanjiti i bilo bi savrsheno kad bi akcija trajala shto je duze moguce, a chak i onda, ne mozemo videti pozitivan pomak preksutra vec za par godina.