Jump to content


Photo

! ! !


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 18 July 2007 - 07:45

Ovako je 15. i 16. jula izgledala reka Sava nizvodno od fabrike kartona "Umka".Attached File  Kartonka_Umka_II.jpg   131.93KB   133 downloads

Attached Files


Edited by Dubravka, 18 July 2007 - 07:48.


#2 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 18 July 2007 - 09:08

Lepo meni deca kažu da pređem na flaširanu vodu. Ja odgovaram da se staro drvo ne savija lako i da sam se odaptirao na ovo.
ph34r.gif samom sebi

Možda paranoišem ali, čije je vlasništvo ta fabrika kartonske ambalaže? Mislim, zagađivači iz privatizovane fabrike "Džersi" su pritvoreni, zagađivači državne "Petrohemije" i ostlih u Pančevu, nisu ni pipnuti.

#3 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 18 July 2007 - 13:28

...

Edited by MaxPower, 18 July 2007 - 13:40.


#4 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 18 July 2007 - 21:41

Sečemo granu na kojoj sedimo. Šta se ovo dešava? "Šačica" ljudi u ime svih nas rešila da uništi naše reke, poseče šume, ogoli gradove - da uništi život. Toliko molbi, analiza, proračuna, pa opet apela, uzbuna... ali do nekih ljudi ne dopire. Ne znam da opišem šta osećam. Nešto između besa, panike i tuge. Ako i kazne nekog, za primer, zaboraviće se po principu svako čudo tri dana. Štete koje nastaju uništavanjem reka - neprocenjive su.

#5 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 19 July 2007 - 07:30

QUOTE(djordje geprat @ 18 Jul 2007, 10:08) <{POST_SNAPBACK}>
Možda paranoišem ali, čije je vlasništvo ta fabrika kartonske ambalaže?

Na sajtu fabrike stoji da je "Umka" akcionarsko društvo.

Ponukana ovim tvojim pitanjem potražih nešto više... i evo kako se oni predstavljaju u delu koji se odnosi na ekologiju:

Milina --> A tek ovaj SF! -->

Simpatično društvance. Gde li su samo našli ovo parčence peščane savske obale?! A tek ptice koje se brčkaju u plavetno bistroj reci, i to sve njihovom zaslugom... kakva idila! rolleyes.gif

Ovi valjda misle da niko ništa ne zna, pa mogu da prodaju muda za bubrege. Smradovi jedni! yucky.gif

Edit: par slova

Edited by Dubravka, 19 July 2007 - 07:31.


#6 Maslacak

Maslacak
  • Members
  • 76 posts

Posted 19 July 2007 - 07:56

Umka, Avala Ada i Jaffa su u vecinskom vlasnistvu virtuelnog preduzeca sa Kipra, a njegov"nezvanicni" vlasnik je naravno niko drugi nego Miskovic. Toliko o ekologiji.

#7 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 19 July 2007 - 12:44

Ali ostace ljudi bez posla a sta ce onda njihova deca ph34r.gif

#8 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 19 July 2007 - 12:55

Baš danas sam razgovarao sa jednim gospodinom iz *******. On se tamo bori protiv zagađivanja *****, dolazio je u Beograd samo da bi Ministarstvu po milioniti put predočio šta se tamo dešava. Pita me da li sam svestan da se "borimo protiv vetrenjača".

Republički inspektor nije smeo da napravi zapisnik (ne da podnese prijavu, samo da sačini zapisnik) o zatečenom stanju. Posle izjave na lokalnoj televiziji počele su da stižu pretnje, njemu i porodici.

#9 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 19 July 2007 - 16:47

Hvala. izgleda da je jasno šta se dešava. nisam ovako zamišljao privatizaciju. Smatrao sam da nije dobro da je država vlasnik bilo čega, da treba da bude samo regulator i kontrolor. nepristrasan, naravno. Suočeni smo sa situacijom da je vlasnik pola Srbije i pretendent na ostatak teško dodirljiv. Sem kada je tapšanje po ramenu u pitanju. Tužno. Koliko zbog uginule ribe, zatrovanog zemljišta, promene namene lokala toliko zbog našeg mentalnog stanja u kome je to sve neminovnost. Sijalice i zvona za uzbunu nisu se upalila ni kada je prva samousluga u Jugoslaviji, spomenik na neki način, pretvorena u salon automobila. Reakcuju mogu da očekujem tek kada nam se desi neki Bopal, izgleda.