Jump to content

Photo

MY BEL

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#16 Majutak

Majutak
  • Members
  • 28 posts

Posted 14 July 2007 - 23:01

Ovo je sa sajta. Deluje mi ok ponuda. Gde je nastao zajeb? (Pretpostavljam da znaš da kad ispucaš 150 min i 150 poruka tarifiranje ide po navedenim cenama)
[/quote]

...i meni je delovalo ok dok nisam dobila prvi račun, a lepo sam se izračunala, naravno na osnovu informacije sa sajta...ali to je ono sa tarabom i ja to znam da i na tarabi piše ali ... ma navukli me mangupi na ulaznice...exit, pepersi... preživeću ja i taj ugovor preživela sam i Kariće, samo htedoh da vam prenesem svoje iskustvo i nemojte verovati svemu što piše, ako nemate ličnog advokata smile.gif biggrin.gif frusty.gif

#17 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 15 July 2007 - 19:03

na svakom racunu sa zadnje strane postoji "specifikacija saobracaja" (uz racun se svakog meseca moze dobijati i listing). malo pazljivije iscitaj cene kod My BEL tarife i uporedi sa specifikacijom i listingom (ako se nisi odlucila da listing dobijas svaki put sa racunom, mozes i naknadno da trazis). uocis li neke nepravilnosti, idi u korisnicki servis da se zalis.

#18 Majutak

Majutak
  • Members
  • 28 posts

Posted 15 July 2007 - 21:44

QUOTE(satan @ 15 Jul 2007, 20:03) <{POST_SNAPBACK}>
na svakom racunu sa zadnje strane postoji "specifikacija saobracaja" (uz racun se svakog meseca moze dobijati i listing). malo pazljivije iscitaj cene kod My BEL tarife i uporedi sa specifikacijom i listingom (ako se nisi odlucila da listing dobijas svaki put sa racunom, mozes i naknadno da trazis). uocis li neke nepravilnosti, idi u korisnicki servis da se zalis.

a u specifikaciji piše pretpala 416 din , paket je korišćen 9 dana , a pretplata za mesec dana je 500 din, a na listingu koji sam uzgred skinula sa sajta MTS piše POTROŠNJA 168 din. koja je to računica...i još nešto prilikom svakog upita za listing (sa sajta MTS-a) šalje se poruka da bi se dobila lozinka koja se naravno naplaćuje i lozinka važi 30 min...
...ne pričam napamet i ne pričam gluposti i ako sam kod Karića morala da sabiram svaki račun da svaki drugi mesec tražim listing mislila sam da to neću morati i kod ovih da radim...naravno da imam cenovnik i da znam da pročitam račun i sa zadnje strane ovde se radi o onome što ne piše na poleđini računa, a ni u cenovniku blink.gif

#19 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 16 July 2007 - 11:51

nekorektno sa njihove strane je sto su zaracunali skoro punu pretplatu za samo 9 dana koriscenja. tih 170 dinara se verovatno odnosi na pozive ka drugim mrezama (posto se iz opisa mybel tarife lepo vidi da se pozivi ka telenoru, vipu i fiksnim naplacuju tj. ne ulaze u tih 150 "besplatnih" minuta, i zato je taj mybel prilicno sr*nje). idi u korisnicki servis i trazi da ti listing salju svakog meseca sa racunom (moglo je ranije, verovatno da moze i sad).
iz mog dosadasnjeg, cetvorogodisnjeg, iskustva sa mts postpaidom nikada nisam morao da "sabiram racun", a na listing samo povremeno "bacim pogled". vodi racuna, i ako ti to nije "poslovni broj" veoma vazna je samokontrola (kao i za sve u zivotu).

#20 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 17 July 2007 - 02:40

QUOTE(Majutak @ 15 Jul 2007, 22:44) <{POST_SNAPBACK}>
a u specifikaciji piše pretpala 416 din , paket je korišćen 9 dana , a pretplata za mesec dana je 500 din, a na listingu koji sam uzgred skinula sa sajta MTS piše POTROŠNJA 168 din. koja je to računica...i još nešto prilikom svakog upita za listing (sa sajta MTS-a) šalje se poruka da bi se dobila lozinka koja se naravno naplaćuje i lozinka važi 30 min...
...ne pričam napamet i ne pričam gluposti i ako sam kod Karića morala da sabiram svaki račun da svaki drugi mesec tražim listing mislila sam da to neću morati i kod ovih da radim...naravno da imam cenovnik i da znam da pročitam račun i sa zadnje strane ovde se radi o onome što ne piše na poleđini računa, a ni u cenovniku blink.gif

I dobro, koliko si na kraju platila?
500 din, 416 din ili 668 (ili nesto cetvrto?)

#21 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 17 July 2007 - 09:52

QUOTE(Majutak @ 15 Jul 2007, 22:44) <{POST_SNAPBACK}>

1. U kojim specifikacijama piše da je "pretpala" 416 dinara? U zvaničnoj specifikaciji, koju su postovali ovde piše da je pretplata 500 dinara + 18% PDV. Okači ti ovde tu tvoju specifikaciju.

2. Pretplata se naplaćuje za svaki započeti mesec korišćenja. To dali si koristila paket 2 dana, 28 dana ili 9 dana, nema nikakve veze.

3. Listing poziva, sa vremenima poziva, dužinom trajanja i cenom koštanja za svaki poziv, SMS ili prenos podataka i postoji da bi korisnik koji smatra da mu je više naplaćeno mogao da se žali. Tako i ti možeš da se žališ.

4. Ugovori postoje i pisani su zato da bi bili pročitani pre potpisivanja. Bez obzira dali su model ugovori(pristupni, bez mogućnosti menjanja članova). Ako ti odgovara, potpišeš, ako ne, ne potpišeš.

5. Znači, umesto smaranja sa nekakvim teorijama zavere, bolje da tražiš listing, pa lepo obračunaš i vidiš dali ima stavki koje ne pripadaju u račun(usluge koje nisi koristila), pa to i reklamiraš. Naravno, kod obračuna vodeći računa da su cene usluga iz specifikacije bez uračunatog PDV od 18%.

6. Ako si ubedjena da si u pravu, i da su te pokrali, a korisnički servis ne udovolji tvom zahtevu, obrati se advokatu i pokreni parnicu protiv MTS-a. Umesto što vozaš šuplje priče, naročito što ovde ima i ljudi koji su istim paketom zadovoljni, tj. misle da ih ne potkradaju.

#22 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 17 July 2007 - 14:13

Postoji mogućnost da je "pretpala" od 416 din u stvari zatečeno stanje kredita na prepaid broju koje se sada smatra kao preplaćno na postpaid računu, a da je trošak od 168 din ono što je iskorišćeno tih 9 dana tj 500/30*9 + 18% pdv.

#23 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 17 July 2007 - 14:28

Pretplata se placa unapred tj za sledeci mesec.
Znachi 500 + 500/30*9 - kredit = 416

#24 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 03 August 2007 - 20:54

Da li to znači da nema prevare? unsure.gif
Ja razmišljam da pređem na postpaid, a ne bih da menjam broj, pa bi mi my bel varijanta odgovarala. Ipak, ne bih da me deru dve godine.

#25 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 04 August 2007 - 10:17

Dvogodišnji ugovor važi samo ako si rešila da uzmeš neki od telefona iz ponude mts-a. Ako jednostavno pređeš sa prepaid na postpaid, na bilo koju bel tarifu, niko te ne obavezuje da budeš pod ugovorom 2 godine. Problem je jedino ako rešiš da raskineš postpaid ugovor jer onda dobijaš novi telefonski broj, tj sa prepaida na postpaid zadržavaš isti broj, ali u obrnutom slučaju ne.

#26 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 04 August 2007 - 15:13

A ja ne bih da izgubim broj, htela bih postpaid, a uzela bih i telefon iz njihove ponude smile.gif
Interesuju me iskustva sa računima. Ako kradu i deru, kako tvrdi Majutak (a nije demantovano, tj. mena epiloga), da odustanem na vreme, da se ne kajem posle.

#27 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 August 2007 - 15:39

Kradu i deru samo u roaming-u, ili na medjunarodnim pozivima/porukama, mada to ne mora da bude direktno do njih (doduse, Telekom je to...). Inace nisam primetio da su mi naplatili nesto sto nisam potrosio. Doduse taj MY BEL paket meni ne deluje bas privlacno. Ja sam vec godinama na BEL200 i otprilike nikad ne potrosim ono sto dobijem 'dzaba' uz doticni paket posto nisam neki fan telefonske komunikacije. Doduse uvek mi je racun znacajno veci od doticne pretplate jer obilato konzumiram GPRS/EDGE/HSDPA kao i medjunarodnu telefoniju/poruke, ali sto se tice lokalnih poziva/poruka, retko kad pregazim 'besplatne' minute i poruke i ako kao telefonsku komunikaciju konzumiram iskljucivo debilni...

#28 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 04 August 2007 - 15:50

Hvala, incognito.