Jump to content

Photo

MY BEL

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 Majutak

Majutak
  • Members
  • 28 posts

Posted 12 July 2007 - 23:10

kakva je to prevara MTS-a blink.gif
za 9 dana KORIŠĆENJE 168.37 din., a "USLUGE" 417.66 din. yucky.gif , a inače pretpalta je 500 din
Kakve usluge yucky.gif krali su Karići al ovi što kradu yucky.gif yucky.gif

Kakve ugovore potpisujete blink.gif
Dali ste sigurni da znate šta potisujete blink.gif

#2 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 12 July 2007 - 23:24

QUOTE(Majutak @ 13 Jul 2007, 00:10) <{POST_SNAPBACK}>
kakva je to prevara MTS-a blink.gif
za 9 dana KORIŠĆENJE 168.37 din., a "USLUGE" 417.66 din. yucky.gif , a inače pretpalta je 500 din
Kakve usluge yucky.gif krali su Karići al ovi što kradu yucky.gif yucky.gif

Kakve ugovore potpisujete blink.gif
Dali ste sigurni da znate šta potisujete blink.gif

Potpisujemo ugovore koje smo prethodno pročitali, da bi bili sigurni da znamo šta potpisujemo. I zato nas ne kradu.

#3 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 13 July 2007 - 09:49

Gotivac, previše se praviš pametan.

Kada postoje ugovori koji se potpisuju po pristupu (neko ti podnese formulare i ugovor, ali ne na čitanje nego na potpis), kada se ne pregovara o tim ugovorima, pristupnik (pretplatnik) ima posebnu zaštitu zakona. Ako se ispostavi da je prevaren, zbog lažnih reklama ili lažnog predstavljanja činjenica, u ugovoru, na računu i slično, ima pravo da raskine ugovor i traži naknadu štete. Ja recimo, iako sam pravnik, gotovo nikada ne čitam te ugovore po pristupu jer znam da imam dodatnu zaštitu i vrlo povoljnu sudsku praksu u tom pravcu. Pročitam ozbiljno koje tarife postoje na javno objavljenim reklamama i sajtu, pogledam svoj račun i ako nešto treba da se menja, menjam.

#4 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 13 July 2007 - 11:21

Što se tiče mobilnih telefona važe svuda samo ove tri stvari - prepaid, prepaid i prepaid

#5 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 13 July 2007 - 11:52

I couldn't agree less. biggrin.gif

#6 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 13 July 2007 - 12:03

Vec evo skoro 3 godine koristim BEL tarife (100, 150 i 200) i nikada dinar vise od onog sto sam potrosio nisam platio...
Izvadi listing, proveri koga si sve zvao i kada si zvao i videces da nije prevara...

edit: 5 otvorenih topika, 3 teorije zavere...

Edited by martinj, 13 July 2007 - 12:40.

#7 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 13 July 2007 - 19:19

QUOTE(martinj @ 13 Jul 2007, 13:03) <{POST_SNAPBACK}>
Vec evo skoro 3 godine koristim BEL tarife (100, 150 i 200) i nikada dinar vise od onog sto sam potrosio nisam platio...
Izvadi listing, proveri koga si sve zvao i kada si zvao i videces da nije prevara...

edit: 5 otvorenih topika, 3 teorije zavere...

Takođe, samo što ja prepaid koristim tek godinu dana. I nikada mi ni dinara niko nije uzeo više od onog što piše u ugovoru koji sam potpisao. Nisam pravnik kao kolega iznad pa da samouvereno potpisujem bez čitanja, ali mi je i jedno čitanje ugovora bilo dovoljno da razumem svoja prava i obaveze.

A što se pokretačice topika tiče, njoj se izgleda često pričinjava da je potkradaju. A stvar je jasna - ako hoćeš da se igraš, razumi i prihvati pravila onih koji su igru smislili i vlasnici su iste. Ili napravi svoju igru i svoja pravila.

Edited by gotivac, 13 July 2007 - 19:20.

#8 Majutak

Majutak
  • Members
  • 28 posts

Posted 13 July 2007 - 20:10

QUOTE(gotivac @ 13 Jul 2007, 20:19) <{POST_SNAPBACK}>
Takođe, samo što ja prepaid koristim tek godinu dana. I nikada mi ni dinara niko nije uzeo više od onog što piše u ugovoru koji sam potpisao. Nisam pravnik kao kolega iznad pa da samouvereno potpisujem bez čitanja, ali mi je i jedno čitanje ugovora bilo dovoljno da razumem svoja prava i obaveze.

A što se pokretačice topika tiče, njoj se izgleda često pričinjava da je potkradaju. A stvar je jasna - ako hoćeš da se igraš, razumi i prihvati pravila onih koji su igru smislili i vlasnici su iste. Ili napravi svoju igru i svoja pravila.

...koji to prepaid ima ugovor blink.gif

pokretačici topika se NE pričinjava... računica je vrlo jasna i ne piše u ugovoru i ne piše u reklami što ću pokušati i da dokažem...ne ovde naravno, a potkradaju i kradu gde god mogu od mesara u c marketu pa na niže i na više samo je pitanje dali "osećate" i dali komentarišete inače od 1998 imam postpaid 063 i iskustva sa računima su mi najstrašnija, ali očigledno ne dovljno jer opet uzeh postpaid

unsure.gif i samo sam htela da kažem ne nasejdajte rolleyes.gif

#9 Majutak

Majutak
  • Members
  • 28 posts

Posted 13 July 2007 - 20:17

QUOTE(Rastko @ 13 Jul 2007, 10:49) <{POST_SNAPBACK}>
Gotivac, previše se praviš pametan.

Kada postoje ugovori koji se potpisuju po pristupu (neko ti podnese formulare i ugovor, ali ne na čitanje nego na potpis), kada se ne pregovara o tim ugovorima, pristupnik (pretplatnik) ima posebnu zaštitu zakona. Ako se ispostavi da je prevaren, zbog lažnih reklama ili lažnog predstavljanja činjenica, u ugovoru, na računu i slično, ima pravo da raskine ugovor i traži naknadu štete. Ja recimo, iako sam pravnik, gotovo nikada ne čitam te ugovore po pristupu jer znam da imam dodatnu zaštitu i vrlo povoljnu sudsku praksu u tom pravcu. Pročitam ozbiljno koje tarife postoje na javno objavljenim reklamama i sajtu, pogledam svoj račun i ako nešto treba da se menja, menjam.

ponekad stvarno poželim da sam pravnik...ovaj deo priče znam ali šta dalje...angažovati advokata blink.gif cool.gif

a Gotivac...uvek se zapitam šta bi svađalice bez foruma

#10 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 14 July 2007 - 00:35

QUOTE(Majutak @ 13 Jul 2007, 21:17) <{POST_SNAPBACK}>
ponekad stvarno poželim da sam pravnik...ovaj deo priče znam ali šta dalje...angažovati advokata blink.gif cool.gif
a Gotivac...uvek se zapitam šta bi svađalice bez foruma

Uvek advokata! Kad se moze priustiti dobar. Zasto? Zato sto ga druga strana verovatno ima... smile.gif

#11 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 14 July 2007 - 00:48

QUOTE(Majutak @ 13 Jul 2007, 21:10) <{POST_SNAPBACK}>
...koji to prepaid ima ugovor blink.gif

Greška, trebalo je da piše postpaid.

U vezi ostalog ... kako hoćeš. sleep.gif

Edited by gotivac, 14 July 2007 - 00:48.

#12 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 14 July 2007 - 02:21

Same here. Na postpaidu već 4 godine, u dinar tačno.

#13 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 14 July 2007 - 08:16

CODE
My BEL  

Mesečna pretplata 500 dinara
Saobraćaj sa 064/065 brojevima uključen u mesečnu pretplatu
150 minuta
Besplatne SMS poruke
150
Cena po min. poziva ka drugim brojevima sa My BEL tarifnim profilom
2,90 dinara
Cena po minutu poziva - za pozive ka drugim 064/065 brojevima
7,50 dinara
Cena po minutu poziva - za ostale pozive u nacionalnom saobraćaju
11,50 dinara
MMS poruka ka nacionalnim destinacijama
8,00 dinara
GPRS prenos podataka (1 kB)
0,02 dinara
Happy exit (Cene po minutu poziva ka drugim My BEL brojevima za vreme trajanja festivala Exit)
ne naplaćuje se
Happy exit (Slanje SMS poruka za vreme trajanja festivala Exit)
0,50 dinara

Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) naplaćuje se 1,50 dinara. Odgovor na poziv se ne naplaćuje za uslugu WAP preko GSM.
Svi razgovori se tarifiraju u sekundama bez zaokruživanja. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne tarifira.
Korisnici My BEL tarifnog nemaju mogućnost da koriste uslugu "Friends&Familiy brojevi".
Sve cene su prikazane bez PDV-a (18%).

Ovo je sa sajta. Deluje mi ok ponuda. Gde je nastao zajeb? (Pretpostavljam da znaš da kad ispucaš 150 min i 150 poruka tarifiranje ide po navedenim cenama)

#14 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 14 July 2007 - 12:32

QUOTE(Spirit @ 14 Jul 2007, 09:16) <{POST_SNAPBACK}>
CODE
My BEL  

Mesečna pretplata 500 dinara
Saobraćaj sa 064/065 brojevima uključen u mesečnu pretplatu
150 minuta
Besplatne SMS poruke
150
Cena po min. poziva ka drugim brojevima sa My BEL tarifnim profilom
2,90 dinara
Cena po minutu poziva - za pozive ka drugim 064/065 brojevima
7,50 dinara
Cena po minutu poziva - za ostale pozive u nacionalnom saobraćaju
11,50 dinara
MMS poruka ka nacionalnim destinacijama
8,00 dinara
GPRS prenos podataka (1 kB)
0,02 dinara
Happy exit (Cene po minutu poziva ka drugim My BEL brojevima za vreme trajanja festivala Exit)
ne naplaćuje se
Happy exit (Slanje SMS poruka za vreme trajanja festivala Exit)
0,50 dinara

Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) naplaćuje se 1,50 dinara. Odgovor na poziv se ne naplaćuje za uslugu WAP preko GSM.
Svi razgovori se tarifiraju u sekundama bez zaokruživanja. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne tarifira.
Korisnici My BEL tarifnog nemaju mogućnost da koriste uslugu "Friends&Familiy brojevi".
Sve cene su prikazane bez PDV-a (18%).

Ovo je sa sajta. Deluje mi ok ponuda. Gde je nastao zajeb? (Pretpostavljam da znaš da kad ispucaš 150 min i 150 poruka tarifiranje ide po navedenim cenama)

Ja mislim da je bas to prevara!!!

#15 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 14 July 2007 - 14:11

Što se MTS-a tiče, moj broj će dobiti nazad uskoro.

Nije mi samo jasno zašto je EXIT pristao da MTS uvaljuje svoje kartice uz ulaznice. Delimično mi je jasno, ali tako se urušava kredibilitet.