Jump to content


Photo

Crkva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 12 July 2007 - 18:07

Vatikan:..." samo je jedna crkva Isusa Hrista. Samo njeni poglavari i biskupi jesu naslednici Hristovih apostola. Crkve ostalih hriscanskih konfesija, u najboljem slucaju, jesu crkvene zajednice, nikako Crkve u punom smislu te reci"...

..."Pravoslavna crkva "boluje" od nepriznavanja prvenstva pape, a "bolest je jos dublja" u protestantskoj veroispovesti"...

mogu reci samo ovo.. ukoliko su i u pravu da je katolicka crkva jedina crkva isusa hrista onda se taj isti Isus Hrist srpski receno prevrce u grobu od muke... pa upravo ta katolicka crkva svakodnevno javno gazi po svemu sto je sam Isus rekao

#2 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 12 July 2007 - 18:25

QUOTE(Kaiser Sosa @ 12 Jul 2007, 19:07) <{POST_SNAPBACK}>
onda se taj isti Isus Hrist srpski receno prevrce u grobu od muke...


O,prevrće se on odavno.
No,nađi mi i jednu kršćansku zajednicu koja javno ne gazi po svemu što je Krist propovijedao. mellow.gif
Tough one,ha?

Inače,mišljenje Vatikana po ovom pitanju je već od prije poznato,ne radi se o nikakvoj ekskluzivi,s razlikom da je sad i "dokumentirano",budući da se radi o dokumentu "Odgovori i pitanja",kojeg je objavila Kongregacija za nauk vjere (na čijem je čelu prije smrti Ivana Pavla II bio upravo sadašnji papa).

Edited by Hannah, 12 July 2007 - 18:26.


#3 helpline

helpline
  • Banned
  • 190 posts

Posted 12 July 2007 - 18:28

QUOTE(Kaiser Sosa @ 12 Jul 2007, 19:07) <{POST_SNAPBACK}>
Vatikan:..." samo je jedna crkva Isusa Hrista. Samo njeni poglavari i biskupi jesu naslednici Hristovih apostola.

Zasto je ovo vest? Zar ne bi bio totalni >shock< da su izjavili bilo sta drugo? rolleyes.gif

#4 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 12 July 2007 - 18:31

QUOTE(Hannah @ 12 Jul 2007, 17:25) <{POST_SNAPBACK}>
O,prevrće se on odavno.


Cuj "prevrce", radi ko propeler tongue.gif

#5 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 12 July 2007 - 18:33

QUOTE(Hannah @ 12 Jul 2007, 19:25) <{POST_SNAPBACK}>
O,prevrće se on odavno.
No,nađi mi i jednu kršćansku zajednicu koja javno ne gazi po svemu što je Krist propovijedao. mellow.gif
Tough one,ha?

Inače,mišljenje Vatikana po ovom pitanju je već od prije poznato,ne radi se o nikakvoj ekskluzivi,s razlikom da je sad i "dokumentirano",budući da se radi o dokumentu "Odgovori i pitanja",kojeg je objavila Kongregacija za nauk vjere (na čijem je čelu prije smrti Ivana Pavla II bio upravo sadašnji papa).



NEmoj tako grubo, slomila si jednu neznu pravoslavnu dusu koja je verovala u nesto...

Suze same teku...

#6 happylepsia

happylepsia
  • Members
  • 119 posts

Posted 12 July 2007 - 18:40

QUOTE(Hannah @ 12 Jul 2007, 19:25) <{POST_SNAPBACK}>
No,nađi mi i jednu kršćansku zajednicu koja javno ne gazi po svemu što je Krist propovijedao.

Pa recimo Bogumili ako istorija ne laže. Oni su u to vreme bili pacifisti (odbijali su da služe vojsku i nose oružje) i zbog toga ih je naš dragi svetac Stefan Nemanja kažnjavao paljenjem na lomači, odsecanjem delova tela ... Hmmm baš bogougodna dela. smile.gif

#7 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 12 July 2007 - 18:43

al nije problem sto oni to tako oduvek, problem je sto bash sad u ovom trenutku, kad nam je najteze laugh.gif

uuu, na ovo cemo da se zabavljamo bar do septembra, ako ne izbije neshto bolje rolleyes.gif

#8 happylepsia

happylepsia
  • Members
  • 119 posts

Posted 12 July 2007 - 18:49

Evo ga još jedan predstavnik te prave katoličke crkve:
http://www.b92.net/i...p;nav_id=254959

#9 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 12 July 2007 - 18:52

QUOTE(Kaiser Sosa @ 12 Jul 2007, 19:07) <{POST_SNAPBACK}>
Vatikan:..." samo je jedna crkva Isusa Hrista. Samo njeni poglavari i biskupi jesu naslednici Hristovih apostola. Crkve ostalih hriscanskih konfesija, u najboljem slucaju, jesu crkvene zajednice, nikako Crkve u punom smislu te reci"...

..."Pravoslavna crkva "boluje" od nepriznavanja prvenstva pape, a "bolest je jos dublja" u protestantskoj veroispovesti"...

mogu reci samo ovo.. ukoliko su i u pravu da je katolicka crkva jedina crkva isusa hrista onda se taj isti Isus Hrist srpski receno prevrce u grobu od muke... pa upravo ta katolicka crkva svakodnevno javno gazi po svemu sto je sam Isus rekao


Kriminalne organizacije se bore za prevlast.....nista novo. Prevrce se JC u grobu od momenta nastanka hriscanstva (idolopoklonstvo,krstasi, inkvizicija, pedofilija, prodaja indulgencija......itd.) Drugim recima- mozes biti ili dobar covek ili hriscanin, ne moze oboje. Primeri: Stefan Nemanja je svetac i samim tim dobar pravoslavac tj. hriscanin ali je istovremeno kao covek - teski sljam i masovni ubica. Pa onda Kralj Milutin takodje dobar pravoslavac ali pedofil, koljac itd.

Edited by BlackDog, 12 July 2007 - 19:03.


#10 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 12 July 2007 - 18:55

ma fratri su, generalno govoreći, najbolji mrtvi i ispečeni

Edited by Nicol, 12 July 2007 - 19:00.


#11 happylepsia

happylepsia
  • Members
  • 119 posts

Posted 12 July 2007 - 19:04

Ja mislim da bi se Isus ritualno samoubio da je znao šta će sve zločinci raditi u njegovo ime. Da navedem samo neke stvari:
- spaljivanje naučnika
- spaljivanje žena sa epilepsijom
- diskriminacija i ubijanje homoseksualaca
- surovi progoni svih drugih religijskih zajednica (bile one konstruktivne ili destruktivne)
... ...
I sve to u ime čoveka koji se borio za mir i toleranciju! E pa stvarno nema smisla. Mislim, ako bog postoji prvo će njih kazniti jer su vekovima usađivali ljudima mržnju, a samim tim su odgovorni i za zločine svojih sledbenika!

#12 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 12 July 2007 - 19:11

QUOTE(happylepsia @ 12 Jul 2007, 20:04) <{POST_SNAPBACK}>
Ja mislim da bi se Isus ritualno samoubio da je znao šta će sve zločinci raditi u njegovo ime. Da navedem samo neke stvari:
- spaljivanje naučnika
- spaljivanje žena sa epilepsijom
- diskriminacija i ubijanje homoseksualaca
- surovi progoni svih drugih religijskih zajednica (bile one konstruktivne ili destruktivne)
... ...
I sve to u ime čoveka koji se borio za mir i toleranciju! E pa stvarno nema smisla. Mislim, ako bog postoji prvo će njih kazniti jer su vekovima usađivali ljudima mržnju, a samim tim su odgovorni i za zločine svojih sledbenika!


Da ne spominjemo "hriscansku vojsku" - jbt. kakva vojska kad je JC bio pacifista???? A tek saradnja crkve i drzave tj. brak Dinastije i Crkve - pa onda dinastija postaje "svetorodna" a svaki kralj od boga. Zauzvrat crkva postaje drzava u drzavi.....

#13 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 12 July 2007 - 19:20

QUOTE(Hannah @ 12 Jul 2007, 19:25) <{POST_SNAPBACK}>
O,prevrće se on odavno.
No,nađi mi i jednu kršćansku zajednicu koja javno ne gazi po svemu što je Krist propovijedao. mellow.gif
Tough one,ha?

Inače,mišljenje Vatikana po ovom pitanju je već od prije poznato,ne radi se o nikakvoj ekskluzivi,s razlikom da je sad i "dokumentirano",budući da se radi o dokumentu "Odgovori i pitanja",kojeg je objavila Kongregacija za nauk vjere (na čijem je čelu prije smrti Ivana Pavla II bio upravo sadašnji papa).



svakako delim tvoje misljenje i misljenja vecine da svi gaze po svemu recenom...
topik nisam ni okacio u smislu necega novoga nego zbog necega sto je sada i "zvanicno" zapocela "crkva' koja prednjaci u gazenju... meni se iskreno j...e ko se kome krsti ili ko se kome klanja... ali uzmemo li sve vere ne gomilu, katolicka crkva je ne do kolena nego kompletno oblivena krvlju i govnima...

apsolutno verujem da ni jedna druga crkva nije ni blizu katolickoj po javnom ucescu u fasizmu, masakrima, kradji, ubistvima... dovoljno je krenuti od samog izgleda svega sto katolicku crkvu okruzuje (zlato, zlato i opet zlato)... ne bi me cudilo da papa kenja na zlatnoj wc solji posto njegovo blazenstvo ne moze da kenja u keramicku wc solju...

jos malo pa ce krenuti sa propovedima u katlockim crkvama tipa "ako ne zavestas sve papi i katolickoj crkvi posle smrti neces otici u raj"

#14 happylepsia

happylepsia
  • Members
  • 119 posts

Posted 12 July 2007 - 19:51

QUOTE(Kaiser Sosa @ 12 Jul 2007, 20:20) <{POST_SNAPBACK}>
... dovoljno je krenuti od samog izgleda svega sto katolicku crkvu okruzuje (zlato, zlato i opet zlato)... ne bi me cudilo da papa kenja na zlatnoj wc solji posto njegovo blazenstvo ne moze da kenja u keramicku wc solju...
To je samo još jedna besmislica zvaničnih crkava. Duhovni život je suprotan materjalnom stilu života, jer se prava sreća koju donosi duhovna ispunjenost ne može kupiti. Šta onda predstavlja zlatni krst koji stoji na crkvi dok u zemlji ljudi crkavaju od gladi? Verovatno treba da asocira na mesto u hierarhiji vlasti koje pripada crkvi i sveštenim licima. Isto tako i u Pakistanu ljudi žive u kartonskim kućama i u najgorim mogućim nehigijenskim uslovima, ali skupocenu džamiju mora imati svaki kraj. Još jedan primer je Severna Koreja. Dok spomenik onog njihovog diktatora u Pjong-jangu sija po ceo dan tako da se može videti sa meseca ostali ljudi imaju 4 sata dnevno struju.

QUOTE(Kaiser Sosa @ 12 Jul 2007, 20:20) <{POST_SNAPBACK}>
jos malo pa ce krenuti sa propovedima u katlockim crkvama tipa "ako ne zavestas sve papi i katolickoj crkvi posle smrti neces otici u raj"

I onda kažu nešto sektama, a isti su!

#15 Talicni77

Talicni77
  • Members
  • 33 posts

Posted 12 July 2007 - 20:19

QUOTE(Kaiser Sosa @ 12 Jul 2007, 19:07) <{POST_SNAPBACK}>
Vatikan:..." samo je jedna crkva Isusa Hrista. Samo njeni poglavari i biskupi jesu naslednici Hristovih apostola. Crkve ostalih hriscanskih konfesija, u najboljem slucaju, jesu crkvene zajednice, nikako Crkve u punom smislu te reci"...

..."Pravoslavna crkva "boluje" od nepriznavanja prvenstva pape, a "bolest je jos dublja" u protestantskoj veroispovesti"...

mogu reci samo ovo.. ukoliko su i u pravu da je katolicka crkva jedina crkva isusa hrista onda se taj isti Isus Hrist srpski receno prevrce u grobu od muke... pa upravo ta katolicka crkva svakodnevno javno gazi po svemu sto je sam Isus rekao

To je zvanican stav Rima jos od raskola 1000 i neke.Nista novo.Najveci i najdublji razdor je nastao 1200 godine kada su krstasi na nagovor venecijanskog duzda osvojili,spalili Carigrad i skoro zatrli stanovnistvo.I dan danas vecina svetinja i umetnickih dela antickog perioda poticu od pljacke Carigrada.