Jump to content


Photo

Kukulele-a na forumu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 10:26

ili to samo meni smeta? Da se ne shvati pogrešno da mislim da treba da se pravimo blesavi ili da ne treba nazivati stvari pravim imenom- ali, ljudi, zašto ne preduzmete nešto ako vam je toliko loše? Ne vidim svrhu u iskaljivanju jeda zbog takvog stanja na ljudima na forumu, koji u najmanju ruku osećaju isto (zato ovde i dolaze). Pa uđite u neku NVO, pridružite se Ženama u crnom, ako ste dovoljno dobri i hrabri, javno ili privatno se angažujte ili radite bilo kako ako mislite da ćete popraviti to što smatrate toliko zlim i pogrešnim...Meni već dolazak na forum pomaže da "prebrodim" ovakva osećanja, jer znam da sam među ljudima koji misle isto što i ja, pa mi zato ovaj forum dođe kao neka psihička oaza...Ovo mesto doživljavam kao mesto gde bi trebalo rešavati probleme, a ne kao deponiju za mentalno đubre. Mislim da takav odnos prema forumu nije u redu ni prema ostalim diskutantima, time se ništa neće ni rešiti, a eventualno će se ubiti u pojam neki zalutali novi diskutant ili eventualno stari koji se taj dan uspeo da malo pridigne s raspoloženjem.

Edited by BeatrisDal, 08 July 2007 - 13:27.


#2 Joe D

Joe D
  • Members
  • 2,529 posts

Posted 08 July 2007 - 11:25

Forumaska NVO? ohmy.gif

Slazem se sa tobom, o tome sam i ja razmisljao. ima ovde pametnih ljudi koji bi mogli da usmere energiju na nesto pozitivnije od cistog kukanja. mada, ima i onih koji su vec politicki aktivni, cini mi se.

#3 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 11:53

pa to se i meni čini, da oni koji nešto rade nisu među onima koji kukaju

#4 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 08 July 2007 - 11:59

QUOTE(BeatrisDal @ 8 Jul 2007, 11:26) <{POST_SNAPBACK}>
ili to samo meni smeta? Da se ne shvati pogrešno da mislim da treba da se pravimo blesavi ili da ne treba nazivati stvari pravim imenom- ali, ljudi, zašto ne preduzmete nešto ako vam je toliko loše? Ne vidim svrhu u iskaljivanju jeda zbog takvog stanja na ljudima na forumu, koji u najmanju ruku osećaju isto (zato ovde i dolaze). Pa uđite u neku NVO, pridružite se Ženama u crnom, ako ste dovoljno dobri i hrabri, javno ili privatno se angažujte ili radite bilo kako ako mislite da ćete popraviti to što smatrate toliko zlim i pogrešnim...Meni već dolazak na forum pomaže da "prebrodim" ovakva osećanja, jer znam da sam među ljudima koji misle isto što i ja, pa mi zato ovaj forum dođe kao neka psihička oaza...Ovo mesto doživljavam kao mesto gde bi trebalo rešavati probleme, a ne kao deponiju za mentalno đubre. Mislim da takav odnos prema forumu nije u redu ni prema ostalim diskutantima, time se ništa neće ni rešiti, a eventualno će se ubiti u pojam neki zalutali novi diskutant ili eventualno stari koji se taj dan uspeo da malo pridigne s raspoloženjem.


Ne kenjaj leba' ti. biggrin.gif

#5 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 08 July 2007 - 12:08

QUOTE(Joe D @ 8 Jul 2007, 12:25) <{POST_SNAPBACK}>
Forumaska NVO? ohmy.gif

Slazem se sa tobom, o tome sam i ja razmisljao. ima ovde pametnih ljudi koji bi mogli da usmere energiju na nesto pozitivnije od cistog kukanja. mada, ima i onih koji su vec politicki aktivni, cini mi se.


Zavisi sa kojim ciljem,u sadasnjem vremenu tesko ga je formulisati zar ne?Jadikovanje i kukanje nije nuzno opterecujuce ili mozda ponekad zlonamerno jer mnogi i ne mogu da kanalisu frustriranost koje im ovakvo drustvo sasipa u malim ili velikim dozama,gotovo svakodnevno.Svako se bori na svoj nacin i cim je ovde on vec usmerava svoju energiju pozitivno,iako mozda nije toga svestan.
Za svaku konretniju akciju ili delovanje,kao sto je autor i naveo,postoje mnoge mogucnosti.Sumnjam da bi ovo ostala psihicka oaza,kada bi se preduzimali neki veci koraci,mada nisi do kraja ni objasnio kako bi trebalo iskoristiti tu energiju.U svakom slucaju ideja je dobra samo ne vidim u kom pravcu ide.

#6 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 12:23

QUOTE(BlackDog @ 8 Jul 2007, 12:59) <{POST_SNAPBACK}>
Ne kenjaj leba' ti. biggrin.gif



ti si novi? vidim nisi baš upućen u događaje ovde. innocent.gif

Edited by BeatrisDal, 08 July 2007 - 12:25.


#7 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 12:25

QUOTE(villiem @ 8 Jul 2007, 13:08) <{POST_SNAPBACK}>
Zavisi sa kojim ciljem,u sadasnjem vremenu tesko ga je formulisati zar ne?Jadikovanje i kukanje nije nuzno opterecujuce ili mozda ponekad zlonamerno jer mnogi i ne mogu da kanalisu frustriranost koje im ovakvo drustvo sasipa u malim ili velikim dozama,gotovo svakodnevno.Svako se bori na svoj nacin i cim je ovde on vec usmerava svoju energiju pozitivno,iako mozda nije toga svestan.



Ma kako bre usmerava pozitivno, kukanjem i smaranjem?

#8 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 12:27

(aj dobro BlackDog, ti kenjaj, ovaj, kukaj.)

Edited by BeatrisDal, 08 July 2007 - 12:28.


#9 Joe D

Joe D
  • Members
  • 2,529 posts

Posted 08 July 2007 - 12:33

QUOTE(villiem @ 8 Jul 2007, 13:08) <{POST_SNAPBACK}>
Zavisi sa kojim ciljem,u sadasnjem vremenu tesko ga je formulisati zar ne?Jadikovanje i kukanje nije nuzno opterecujuce ili mozda ponekad zlonamerno jer mnogi i ne mogu da kanalisu frustriranost koje im ovakvo drustvo sasipa u malim ili velikim dozama,gotovo svakodnevno.Svako se bori na svoj nacin i cim je ovde on vec usmerava svoju energiju pozitivno,iako mozda nije toga svestan.
Za svaku konretniju akciju ili delovanje,kao sto je autor i naveo,postoje mnoge mogucnosti.Sumnjam da bi ovo ostala psihicka oaza,kada bi se preduzimali neki veci koraci,mada nisi do kraja ni objasnio kako bi trebalo iskoristiti tu energiju.U svakom slucaju ideja je dobra samo ne vidim u kom pravcu ide.

Nije nikakva konkretna ideja, samo konstatacija autorke topika da neki dolaze na forum da bi se ispraznili, sto je bolje da urade kroz neko konkretno delovanje, a da komunikacija na ovom forumu mora da bude tolerantnija. Forum i jeste za razmenu misljenja, a ne za ispoljavanje frustracija.

a to za NVO sam bezveze pomenuo, ali ako za to postoji volja, neka mala akcija ne bi predstavljala nikakav problem. Moja konstatacija se vise odnosila na licnu inicijativu pojedinca na forumu usmerenu u pravcu u kojem zamislja da treba menjati stvari u drustvu.

#10 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 08 July 2007 - 13:34

ja bih rekla da su frustracije koje se dnevno-terapijski ispoljavaju na ovom forumu mnogo kompleksnije od toga kako ih vi vidite, i ne bi se reklo da su rezultat situacije u drustvu u poslednjih 15-20 godina, vec pre, sushtinske shebanosti, u manjoj ili vecoj meri. dnevno-politicka situacija jeste mnogima tek okidac, ali sta se krije ispod toga.... ne zelim da znam ph34r.gif
licno, prodjose mi tri godine zivota u intenzivnim nastojanjima da doprinesem promeni situacije i to u najoptimalnijim uslovima, kako politickim, tako i kadrovskim, koji behu. hvala lepo, nemam vise iluzija da je to moguce, bar ne u ovom zivotu. shodno tome, odavno sam prevazisla fazu kukanja, te sam sad u onoj da prezirem sve i svja sto nas reprezentuje kao drzavu i drustvo dry.gif

na kraju krajeva, potpuno je pogresno bilo koji forum dozivljavati ozbiljno.

edit: sloFce

Edited by Zlica od Opaka, 08 July 2007 - 13:34.


#11 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 08 July 2007 - 13:35

QUOTE(BeatrisDal @ 8 Jul 2007, 13:27) <{POST_SNAPBACK}>
(aj dobro BlackDog, ti kenjaj, ovaj, kukaj.)


ti to radis sasvim dobro...... cool.gif

#12 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 13:42

QUOTE(Zlica od Opaka @ 8 Jul 2007, 14:34) <{POST_SNAPBACK}>
ja bih rekla da su frustracije koje se dnevno-terapijski ispoljavaju na ovom forumu mnogo kompleksnije od toga kako ih vi vidite, i ne bi se reklo da su rezultat situacije u drustvu u poslednjih 15-20 godina, vec pre, sushtinske shebanosti, u manjoj ili vecoj meri. dnevno-politicka situacija jeste mnogima tek okidac, ali sta se krije ispod toga.... ne zelim da znam ph34r.gif
licno, prodjose mi tri godine zivota u intenzivnim nastojanjima da doprinesem promeni situacije i to u najoptimalnijim uslovima, kako politickim, tako i kadrovskim, koji behu. hvala lepo, nemam vise iluzija da je to moguce, bar ne u ovom zivotu. shodno tome, odavno sam prevazisla fazu kukanja, te sam sad u onoj da prezirem sve i svja sto nas reprezentuje kao drzavu i drustvo dry.gif

na kraju krajeva, potpuno je pogresno bilo koji forum dozivljavati ozbiljno.



pa dobro, ali ako već provodiš dosta vremena ovde, na kraju to počne da ti ide na qrac. i čemu to kukanje uopšte? mi koji smo ovde već to znamo, onog koji ne kapira o čemu se radi nećeš ni u šta ubediti, osim u to da ti imaš veliki problem s tim.

#13 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 13:50

QUOTE(BlackDog @ 8 Jul 2007, 14:35) <{POST_SNAPBACK}>
ti to radis sasvim dobro...... cool.gif



kukam samo na ono na šta treba kukati. ova moja kuknjava ima bar neki smisao.

Edited by BeatrisDal, 08 July 2007 - 13:54.


#14 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 08 July 2007 - 13:52

QUOTE(BeatrisDal @ 8 Jul 2007, 14:42) <{POST_SNAPBACK}>
pa dobro, ali ako već provodiš dosta vremena ovde, na kraju to počne da ti ide na qrac. i čemu to kukanje uopšte? mi koji smo ovde već to znamo, onog koji ne kapira o čemu se radi nećeš ni u šta ubediti, osim u to da ti imaš veliki problem s tim.

pa, kreces se oprezno i ne zavirujes gde ne treba happy.gif priznajem, i sama ponekad nagazim na minu, te mi krene para na usi und pena na njusku... a kukanje kao takvo je nacionalni sport; najlakse je kukati i cekati da drugi nesto uradi umesto tebe dry.gif

#15 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 13:56

QUOTE(Zlica od Opaka @ 8 Jul 2007, 14:52) <{POST_SNAPBACK}>
pa, kreces se oprezno i ne zavirujes gde ne treba happy.gif priznajem, i sama ponekad nagazim na minu, te mi krene para na usi und pena na njusku... a kukanje kao takvo je nacionalni sport; najlakse je kukati i cekati da drugi nesto uradi umesto tebe dry.gif


zato nam je nacionalni nadimak plačipi*ke wink.gif