Jump to content


Photo

U Rat


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#1 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 06 July 2007 - 15:28

QUOTE(Izvor: CeSID @ B92)
Oko 70 odsto ispitanika nije spremno da uđe ni u kakav oružani sukob zbog Kosova, a 12 odsto, pretežno domaćice i penzioneri, smatra da bi trebalo ući u rat sa Albancima ili međunarodnom zajednicom.


Prava smo zemlja. U rat bi najpre hteli oni koji ne ratuju. Što bi rekao Henry jedared ovde - Lasno je tuđim ...aparatom... gloginje mlatiti.

#2 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 06 July 2007 - 15:31

QUOTE(Rastko @ 6 Jul 2007, 16:28) <{POST_SNAPBACK}>
Prava smo zemlja. U rat bi najpre hteli oni koji ne ratuju. Što bi rekao Henry jedared ovde - Lasno je tuđim ...aparatom... gloginje mlatiti.


Ispod 15% ludaka je prihvatljiv procenat i za normalne države.

#3 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 06 July 2007 - 15:36

dal se moze pretpostaviti da su to poklonici lokacije pod lipom? tj, ono sto je ostalo od njih? oni nikad nisu imali problem sa ratovanjem...

#4 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 06 July 2007 - 15:39

QUOTE(thermal bug @ 6 Jul 2007, 16:36) <{POST_SNAPBACK}>
dal se moze pretpostaviti da su to poklonici lokacije pod lipom? tj, ono sto je ostalo od njih? oni nikad nisu imali problem sa ratovanjem...

dobra pretpostavka smile.gif pa nista, poslati sve te domacice i penzionere u rat a prethodno zasaditi potreban broj lipovih mladica, tek da za sve ima mesta kada se rat zavrsi i eto smile.gif

razuman predlog, i sto se tice posumljavanja ogolelih oblasti i sto se tice zadovoljavanja te populacije kojoj treba dati priliku da ostvari svoje zelje za ratom

a mi ostali da lepo nastavimo da zivimo u miru

#5 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 06 July 2007 - 15:40

QUOTE(Rastko @ 6 Jul 2007, 16:28) <{POST_SNAPBACK}>
Prava smo zemlja. U rat bi najpre hteli oni koji ne ratuju. Što bi rekao Henry jedared ovde - Lasno je tuđim ...aparatom... gloginje mlatiti.

Taj mali procenat je zbog toga sto se unapred zna rezultat tog rata, inace bio bi daleko veci, mislim da je ova zadnja americka avantura u Iraku lekcija za ostale da je skoro nemoguce ratovati protiv gerile kada ta gerila ima podrsku vecine stanovnistva.

#6 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 06 July 2007 - 15:45

QUOTE(Rastko @ 6 Jul 2007, 17:28) <{POST_SNAPBACK}>
Što bi rekao Henry jedared ovde - Lasno je tuđim ...aparatom... gloginje mlatiti.



jedina istina! Hail.gif
uvik bilo, uvik bice!

#7 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 06 July 2007 - 15:47

QUOTE(COMMANDANTE @ 6 Jul 2007, 17:40) <{POST_SNAPBACK}>
Taj mali procenat je zbog toga sto se unapred zna rezultat tog rata, inace bio bi daleko veci, mislim da je ova zadnja americka avantura u Iraku lekcija za ostale da je skoro nemoguce ratovati protiv gerile kada ta gerila ima podrsku vecine stanovnistva.


I Korejska, i Vijetnamska lekcija isto, ali medjunarodna politika i njezini ciljevi su jedno, a narod drugo.
Kruske i jabuke.

#8 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 06 July 2007 - 15:54

QUOTE(COMMANDANTE @ 6 Jul 2007, 16:40) <{POST_SNAPBACK}>
Taj mali procenat je zbog toga sto se unapred zna rezultat tog rata, inace bio bi daleko veci, mislim da je ova zadnja americka avantura u Iraku lekcija za ostale da je skoro nemoguce ratovati protiv gerile kada ta gerila ima podrsku vecine stanovnistva.


Slobenito Podlipni je skoro pa pokazao da je moguće - raseliš dva miliona ljudi i rešen problem.

Zahebala ga diplomatija, jedino. ph34r.gif

Ovi bambusi garant na to misle.

#9 nasumica

nasumica
  • Members
  • 918 posts

Posted 06 July 2007 - 15:58

QUOTE(Pontijak @ 6 Jul 2007, 16:39) <{POST_SNAPBACK}>
dobra pretpostavka smile.gif pa nista, poslati sve te domacice i penzionere u rat a prethodno zasaditi potreban broj lipovih mladica, tek da za sve ima mesta kada se rat zavrsi i eto smile.gif

razuman predlog, i sto se tice posumljavanja ogolelih oblasti i sto se tice zadovoljavanja te populacije kojoj treba dati priliku da ostvari svoje zelje za ratom

a mi ostali da lepo nastavimo da zivimo u miru

ja glasam za

#10 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 06 July 2007 - 16:05

QUOTE(CTPAX @ 6 Jul 2007, 16:54) <{POST_SNAPBACK}>
Slobenito Podlipni je skoro pa pokazao da je moguće - raseliš dva miliona ljudi i rešen problem.

Zahebala ga diplomatija, jedino. ph34r.gif

Ovi bambusi garant na to misle.

Oni ne misle. Nemaju sučim. Izvetrila siva masa još za Slobina vakta.

#11 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 06 July 2007 - 16:07

QUOTE(CTPAX @ 6 Jul 2007, 16:54) <{POST_SNAPBACK}>
Slobenito Podlipni je skoro pa pokazao da je moguće - raseliš dva miliona ljudi i rešen problem.

Zahebala ga diplomatija, jedino. ph34r.gif

Ovi bambusi garant na to misle.

OK, to je vec extremno resenje, sa obaveznom medjunarodnom reakcijom, ne sumnjamo valjda da Amerikanci nemaju tolko napalma da bi napravili mali vatromet na Sadr City, nego ja sam mislio na "fair play" ratovanje, Srbija kao "dokazana" demokratska zemlja ovaj put ne bi mogao da koristi extremna resenja, znaci sledila bi duga i iscrpljujuca borba protiv gerile, koja bi i Srbe i Albance udaljila jos nekoliko decenije od normalnog sveta.

Edited by COMMANDANTE, 06 July 2007 - 16:07.


#12 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 06 July 2007 - 17:07

QUOTE(Rastko @ 6 Jul 2007, 16:28) <{POST_SNAPBACK}>
Prava smo zemlja. U rat bi najpre hteli oni koji ne ratuju. Što bi rekao Henry jedared ovde - Lasno je tuđim ...aparatom... gloginje mlatiti.

Maločas čuh za to istraživanje. Uvek je tako bilo. I devedesetih, najglasniji (uz ekstremne patriJotere-profitere) bili su oni koji imaju preko 50 i samo žensku decu. Doduše, bilo je i luđakinja (naglašavam) koje su bile ponosne na ratovanje, čak i pogibiju, svojih sinova.

Sve u svemu, mislim da je stanje u svesti takvo da je "Drugovi, napred" pobedilo "Braćo, za mnom".

#13 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 06 July 2007 - 17:21

Ja bih poslao tu ekipu! Majke mi. Dao bi im sve sto traze od opreme (a nema bog zna sta) a naoruzao bih ih paintballom a da im to ne kazem i TV ekipu poslao da ih prati i stalno snima... to bi bilo upisavanje!!! Platio bih lokalnim albancima da ih gadjaju paintballom takodje...

Sekund reklame u prime timeu: 10 000 evra!
Ima li neko veze u Emotionu i sl.?

#14 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 06 July 2007 - 17:32

Stvarno alarmantna situacija. U rat bi citavih 12% stanovnistva, i to ono najbesposlenije stanovnistvo. rolleyes.gif

#15 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 06 July 2007 - 18:04

QUOTE(thermal bug @ 6 Jul 2007, 16:36) <{POST_SNAPBACK}>
dal se moze pretpostaviti da su to poklonici lokacije pod lipom? tj, ono sto je ostalo od njih? oni nikad nisu imali problem sa ratovanjem...


Ne. Nije rec samo/jedino o njima.
CTPAX je lepo objasnio:

QUOTE(CTPAX @ 6 Jul 2007, 16:31) <{POST_SNAPBACK}>
Ispod 15% ludaka je prihvatljiv procenat i za normalne države.


Nista cudno.