Jump to content


Photo

TrÄŤanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
104 replies to this topic

#61 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 20 August 2007 - 21:25

QUOTE(moke @ 20 Aug 2007, 22:20) <{POST_SNAPBACK}>
a ako ne menjaš čarape posle jednog trčanja, šta se desi?

Vlažna sredina + toplota=gljivice
yucky.gif

#62 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 20 August 2007 - 21:27

QUOTE(lena21 @ 20 Aug 2007, 22:25) <{POST_SNAPBACK}>
Vlažna sredina + toplota=gljivice
yucky.gif

a da ih opereš (čarape), to ne može?

#63 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 20 August 2007 - 21:34

QUOTE(moke @ 20 Aug 2007, 22:27) <{POST_SNAPBACK}>
a da ih opereš (čarape), to ne može?

Nisam videla te running čarape ali po opisu rekla bih da su na pojedinim mestima tj. mestima jačeg trenja ojačane tako da im je vek trajanja duzi nego ove obične tako da po meni imaju nekog smisla....a čarape uvek čiste naravno..

#64 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 20 August 2007 - 21:37

možda će ovo da zvuči glupo, ali kako se to trči? Ja sam pokušavao par puta, ali občno odustanem posle par dana jer ne liči ni na šta... malo trčim, čim se zamorim počnem da hodam i na kraju ne bude ništa..

#65 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 20 August 2007 - 21:42

Evo, ja bas nedavno poceo. Trcis koliko mozes 3,4,5 minuta i kada ne mozes vise malo usporis (hodanje ili brzo hodanje, minut recimo), pa onda kada dodjes do daha ponovo trcis itd. Vremenom povecavas periode trcanja sve dok ne dodjes do cilja, a obicno za kao cilj smatra 30 minuta neprekidnog trcanja. Barem sam ja tako shvatio.

#66 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 20 August 2007 - 21:45

QUOTE(nbg4ever @ 20 Aug 2007, 22:42) <{POST_SNAPBACK}>
Trcis koliko mozes 3,4,5 minuta i kada ne mozes vise malo usporis (hodanje ili brzo hodanje, minut recimo), pa onda kada dodjes do daha ponovo trcis itd.


puf. Bilo je dobro nekada u školi kao kad počnemo da se spremamo za kros, i taman malo steknem kondiciju, kros prođe i posle opet po starom. Izem ti.

Moram da počnem nečim da se bavim, trčanje zvuči ok. Plivanje bi bilo super kada za studente ne bi bio jedan jedini termin od 13h dry.gif  Da mi je samo znati kome je to palo na pamet.

#67 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 20 August 2007 - 21:50

QUOTE(_Pile_ @ 20 Aug 2007, 22:37) <{POST_SNAPBACK}>
možda će ovo da zvuči glupo, ali kako se to trči? Ja sam pokušavao par puta, ali občno odustanem posle par dana jer ne liči ni na šta... malo trčim, čim se zamorim počnem da hodam i na kraju ne bude ništa..

To je tako uvek u početku i baš kako reče nbg4ever postepeno povećavaj vreme - nadji tempo koji ti odgovara- slušaj svoje telo i redovno trči , za kratko vreme videćeš kako ulaziš u kondiciju..

#68 Step

Step
  • Members
  • 505 posts

Posted 20 August 2007 - 21:51

QUOTE(_Pile_ @ 20 Aug 2007, 22:45) <{POST_SNAPBACK}>
puf. Bilo je dobro nekada u školi kao kad počnemo da se spremamo za kros, i taman malo steknem kondiciju, kros prođe i posle opet po starom. Izem ti.

Moram da počnem nečim da se bavim, trčanje zvuči ok. Plivanje bi bilo super kada za studente ne bi bio jedan jedini termin od 13h dry.gif Da mi je samo znati kome je to palo na pamet.


Sta mislis o badmintonu?

#69 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 20 August 2007 - 21:55

QUOTE(Step @ 20 Aug 2007, 22:51) <{POST_SNAPBACK}>
Sta mislis o badmintonu?


blink.gif  je l me zezaš ili ozbiljno? Nem pojma, nikad nisam probao.

#70 Step

Step
  • Members
  • 505 posts

Posted 20 August 2007 - 22:10

QUOTE(_Pile_ @ 20 Aug 2007, 22:55) <{POST_SNAPBACK}>
blink.gif je l me zezaš ili ozbiljno? Nem pojma, nikad nisam probao.


Ne, zasto bih?
Kazes da bi voleo da trcis, ali da ti ne ide. Logicno gledano problem je psiholoski i izrazen je kod velikog broja ljudi; ukljucujuci i mene. Zbog toga su se neki moji prijatelji i ja, dosetili da na inicijativu jednog od poznanika, krenemo sa badmintonom.
U pocetku sam mislio da me zezaju, kao sto ti sada mislis.

Odemo mi na jedan termin (postoji teren i mreza) i istrcimo se kao nikada do tada. Majica mokra, mozes ladno da je cedis. I stvarno, nisam mogao da verujem. Jeste da su bile upale junacke, ali se isplatilo. Ortak koji kuburi sa kilazom, za par meseci je skinuo 6kg. Ne znam da li imas sa time problema. Koristi dvostruko, mozda cak i vise. U dobroj si formi, sa zanimacijom koja je neuporediva sa sirovim trcanjem.

Edited by Step, 20 August 2007 - 22:11.


#71 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 20 August 2007 - 22:16

QUOTE(Step @ 20 Aug 2007, 23:10) <{POST_SNAPBACK}>
Odemo mi na jedan termin (postoji teren i mreza) i istrcimo se kao nikada do tada. Majica mokra, mozes ladno da je cedis. I stvarno, nisam mogao da verujem. Jeste da su bile upale junacke, ali se isplatilo. Ortak koji kuburi sa kilazom, za par meseci je skinuo 6kg. Ne znam da li imas sa time problema. Koristi dvostruko, mozda cak i vise. U dobroj si formi, sa zanimacijom koja je neuporediva sa sirovim trcanjem.


heh, zamalo što ne kuburim sa manjkom kilograma.

imaš neki predlog onda? Gde ima terena 

Edited by _Pile_, 20 August 2007 - 22:17.


#72 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 21 August 2007 - 12:57

Badminton mi ulepšo detinjstvo... u kraju ga razbijali samo tako biggrin.gif, videla u intersportu da imaju rekete pa razmišljla da ih kupim...nego jesu li tereni na otvorenom ili zatvorenom?

#73 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 22 August 2007 - 01:27

QUOTE(pussy galore @ 20 Aug 2007, 21:34) <{POST_SNAPBACK}>
nije lagano trcanje najbolje za skidanje kilograma, nego vrlo angazovano trcanje sa uzbrdicama i nizbrdicama, i najmanje 30 minuta.


ima raznih finesa za treninge trcanja, posebno u naprednijim fazama (intervali i sl.), ja sam mislio na ljude koji razmisljaju da pocnu, racunajuci na skidanje kilograma, da je bolje malo duze i sporije trcanje (da, preko 30 min), nego kratkotrajni sprintovi ili gledanje u stopericu.
i ne mora bas svaki dan, moze i svaki 2-3...za pocetak (ovo "barem sest puta nedeljno" mi je simpaticno laugh.gif )
ima taj kao savet za pocetnike, da disanje bude takvo da moze da se razgovara tj. ne forsirati previse.

plus, to za ishranu, jednako vazno kao i sama fizicka aktivnost.

ne bi posebno razradjivao teorije o carapama za trcanje, kome sta odgovara nek koristi ... a o licnoj higijeni jos manje. tongue.gif


QUOTE(nbg4ever @ 20 Aug 2007, 22:11) <{POST_SNAPBACK}>
Evo veceras jedno prijatno trcanje uz vetar, munje i copor lutalica koji me juri. Bem ti sve, kakav sprint laugh.gif
Za svaku preporuku wink.gif


I meni se par puta desavala slicna situacija. Valjda je resenje da se uspori/hoda dok ne prodjes pored njih... u sirokom luku tongue.gif To bi neko iskusniji sa psima mogao da posavetuje.

Badmintonasi, otvarajte temu mad.gif

Trcanje bazicni sport, koristan kao "podloga" za gomilu drugih. Ja na malom fudbalu, nakon 50minuta provedenih na poziciji "jak i glup", blistam poslednjih 10min dok se sa svih strana cuje puf, pant. Dobro, to "blistam" vrlo siroko definisano biggrin.gif

#74 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 22 August 2007 - 11:43

koristite li vit.suplemente tipa Cvit,multivitaminskih tbl, zelenog čaja...pre trčanja/posle trčanja...

#75 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 22 August 2007 - 12:00

QUOTE(lena21 @ 22 Aug 2007, 11:43) <{POST_SNAPBACK}>
koristite li vit.suplemente tipa Cvit,multivitaminskih tbl, zelenog čaja...pre trčanja/posle trčanja...


i to je teska glupost, vitamini kao suplements nemaju nikakvo dejstvo, nazalost, moras da unosis vitamine putem voca i povrca i zrnevlja...

takeshi,

jeste ,u pravu si, ja sam se malo rasplinula, zaboravila sam se da je u pitanju aspiring runner.
za pocetnike je mozda najbolje da se uclane/osnuju malu grupu inspirativnih trkaca koji ce da bodre jedni druge ili da se asap uclani u gym pa trci na treadmillu, ne znam kakva je situacija u srbiji.
ovde, u north americi grupe su vrlo popularne i kao vid socijalizacije- grupno se vozi bicikl, trci, ali to su vec ozbiljnije ture sa profesionalnom opremom i zajednickim ciljem.

za rekreativno bavljenje sportom dovoljan je i gym ili to 'decidirano' svakodnevno trcanje, sto bih rekla, 'bar sest dana u nedelji' po 30 minuta...sa flasicama oko pasa ili bez njih.