Jump to content


Photo

TrÄŤanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
104 replies to this topic

#46 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 28 July 2007 - 13:24

QUOTE(lena21 @ 28 Jul 2007, 12:37) <{POST_SNAPBACK}>
Nešto slično poput te kreme koristi moj brat kad ide na mali fudbal, al ta krema koju on koristi ima kamfora kolko voliš, kad je namaže moramo kuću da luftiramo cca sat vremena, možda mu kupim tu kremu verovatno ne "miriše" toliko intenzivno... rolleyes.gif


I ova ima tu kombinaciju kamfora (ili neceg vrlo slicnog "mirisa") i mentola. Provetravanje prostorija obavezno laugh.gif Al' je kao pravi Pfizer, americka mega-farmaceutska kompanija, pa racunam, ako smrdi njihova tesko da su druge "mirisljavije" (nema bolje od americke medEcine tongue.gif )

Edited by Takeshi, 28 July 2007 - 13:25.


#47 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 28 July 2007 - 15:40

Nego, ne bi da zvučim krajnje štreberski laugh.gif , neko vreme trčim pa me tema zainteresovala što bi rekli iz čista mira,palo mi na pamet da kupim neku knjigu o trčanju, kažu da je Lore of running Tim-a Noakes-a prava stvar ali mislim da ću je kupiti preko Amazona čisto sumnjam da je ovde ima, pa me zanima da li znate ima li nešto od literature o trčanju kod nas po našim knjižarama, nebitno da li je strana ili naša? Naravno ako ste nešto pročitali nije loše da napišete i utiske tj.preporuke...

#48 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 28 July 2007 - 17:11

QUOTE(lena21 @ 28 Jul 2007, 16:40) <{POST_SNAPBACK}>
Nego, ne bi da zvučim krajnje štreberski laugh.gif , neko vreme trčim pa me tema zainteresovala što bi rekli iz čista mira,palo mi na pamet da kupim neku knjigu o trčanju, kažu da je Lore of running Tim-a Noakes-a prava stvar ali mislim da ću je kupiti preko Amazona čisto sumnjam da je ovde ima, pa me zanima da li znate ima li nešto od literature o trčanju kod nas po našim knjižarama, nebitno da li je strana ili naša? Naravno ako ste nešto pročitali nije loše da napišete i utiske tj.preporuke...

He he, svaki razlog da izbegneš trčanje je dobar, pa i knjiga wink.gif
cool.gif

#49 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 28 July 2007 - 19:12

QUOTE(Šumejker-Levi 9 @ 28 Jul 2007, 18:11) <{POST_SNAPBACK}>
He he, svaki razlog da izbegneš trčanje je dobar, pa i knjiga wink.gif
cool.gif

He,he pa ima nas koji vole i da trče a i da čitaju a bez da izbegavaju bilo koje od ta dva... cool.gif biggrin.gif

#50 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 03 August 2007 - 22:25

central park. izmedju 10 i 16 km, kako kad (16 km rekord: sat i 25 min).
obicno oko 6-7 uvece.

mp3 nista. volim zvuke parka.

Edited by kobac, 03 August 2007 - 22:25.


#51 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 10 August 2007 - 11:52

QUOTE(Takeshi @ 27 Jul 2007, 19:29) <{POST_SNAPBACK}>
Ja imam "specijalne" carape za trcanje, i to posebno pise koja je leva a koja desna. biggrin.gif
Nije da su posebno bitne (u odnosu koliko je vazan izbor patika), ali ima smisla... zadebljane na peti i vrhovima prstiju, skroz tanke u sredini.

Nova zanimacija za trcanje tipa: duga i spora staza ... podcast! Na BBc sajtu ima gomila raznih, pa dosadnih sat, sat i po, prodje brze.

A Ben-gay krema? Je l' to koristi neko (osim mene)? To mi je totalni hit nakon "jacih" treninga... plus je uvek zabavno traziti u apoteci (u prisustvu starijih sugradjana) kremu sa takvim nazivom. biggrin.gif


ma i ja kupim running carape kad na jednima pise da su za trcanje, a na drugima da su recimo za hiking. ali da se ne lazemo, sve je to overkill.
bengay je thumbsup.gif

#52 giger.

giger.
  • Members
  • 84 posts

Posted 15 August 2007 - 13:25

Nakupilo se suvisnih kila, pa razmisljam da posle visegodisnje pauze ponovo pocnem da trcim... Jutarnji termin mi ne odgovara jer bih morao da ustanem oko 5 (pre posla) sto je prerano, a i smoren sam ujutro...

Najvise bi mi odgovarao neki termin oko 9-10 uvece, pa me zanima da li je trcanje u tim terminima stetno po zdravlje??? Da li se uopste preporucuje trcanje uvece ili su jutarnji termini "a must"...???

#53 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 15 August 2007 - 14:16

QUOTE(Takeshi @ 27 Jul 2007, 19:29) <{POST_SNAPBACK}>
Ja imam "specijalne" carape za trcanje, i to posebno pise koja je leva a koja desna. biggrin.gif
Nije da su posebno bitne (u odnosu koliko je vazan izbor patika), ali ima smisla... zadebljane na peti i vrhovima prstiju, skroz tanke u sredini.


imam i ja takve samo sto sam uspela da kupim jedan par gde su obe bile leve. blink.gif

meni su te carape super jer mi se u njima stopalo manje znoji.

btw, izaslo i ovo na B92 pre dve nedelje

#54 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 15 August 2007 - 15:24

QUOTE(giger. @ 15 Aug 2007, 14:25) <{POST_SNAPBACK}>
Nakupilo se suvisnih kila, pa razmisljam da posle visegodisnje pauze ponovo pocnem da trcim... Jutarnji termin mi ne odgovara jer bih morao da ustanem oko 5 (pre posla) sto je prerano, a i smoren sam ujutro...

Najvise bi mi odgovarao neki termin oko 9-10 uvece, pa me zanima da li je trcanje u tim terminima stetno po zdravlje??? Da li se uopste preporucuje trcanje uvece ili su jutarnji termini "a must"...???


Ne, koliko ja znam, a vidim da i ovde određeni broj forumaša trči uveče. Probaj sam, pa ćeš videti da li odgovara tvom bioritmu. Neki ljudi nakon večernjeg trčanja i tuširanja zaspe k'o bebe, dok se neki od tog napora rasane pa ne zaspe do 3 ujutro.
Ponekad je i lepše trčati uveče, pogotovu kada su vreli dani, jer je oko 10-11 uveče mnogo lepo, a i ujutru kada sam trčao posle sam se ceo dan vukao k'o prebijen, dok mu uveče dođe nešto kao nagrada.

Probaj, pa ćeš videti smile.gif

#55 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 18 August 2007 - 14:48

QUOTE(giger. @ 15 Aug 2007, 14:25) <{POST_SNAPBACK}>
Nakupilo se suvisnih kila, pa razmisljam da posle visegodisnje pauze ponovo pocnem da trcim... Jutarnji termin mi ne odgovara jer bih morao da ustanem oko 5 (pre posla) sto je prerano, a i smoren sam ujutro...

Najvise bi mi odgovarao neki termin oko 9-10 uvece, pa me zanima da li je trcanje u tim terminima stetno po zdravlje??? Da li se uopste preporucuje trcanje uvece ili su jutarnji termini "a must"...???


Kao sto si vec dobio savet, probaj pa ces videti da l' ti odgovara wink.gif
Ja trcim iskljucivo uvece, tako sam se organizovao... problema sa spavanjem nemam, jedino je malo nezgodno kad se pojacaju treninzi, da se iskontrolises da ne pojedes ceo frizider jer se apetit otvori nevidjeno. Ali to u kasnijoj fazi, za lagano trcanje nije problem.
(teorijski, lagano trcanje i jeste najbolje za skidanje kg)

#56 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 20 August 2007 - 20:34

QUOTE(Takeshi @ 18 Aug 2007, 14:48) <{POST_SNAPBACK}>
Kao sto si vec dobio savet, probaj pa ces videti da l' ti odgovara wink.gif
Ja trcim iskljucivo uvece, tako sam se organizovao... problema sa spavanjem nemam, jedino je malo nezgodno kad se pojacaju treninzi, da se iskontrolises da ne pojedes ceo frizider jer se apetit otvori nevidjeno. Ali to u kasnijoj fazi, za lagano trcanje nije problem.
(teorijski, lagano trcanje i jeste najbolje za skidanje kg)



nije lagano trcanje najbolje za skidanje kilograma, nego vrlo angazovano trcanje sa uzbrdicama i nizbrdicama, i najmanje 30 minuta.

ako trcis na treadmillu, onda trci na incline najmanje 1, 11/2 i pocnes na 5.8 i pojacavas do 6.5 najmanje 30 minuta, ako hoces da vidis neki efekat, i to sve, naravno u kombinaciji sa zdravom dijetom, vrlo kontrolisanim kalorijama iskoro potpuno odsustvo svake masnoce i slatkisa.

trcanje je lifetime commitment, u prevodu, trcis bar sest puta nedeljno/ pogotovu ako su ti kasnije aspiracije da bar jednom u zivotu probas bar polu-maraton, sto je kruna za jednog decidiranog trkaca.

trcanje nocu je prilicno besmisleno iz nekoliko razloga:

- zagadjenost
- remeti san
- nije preporucljivo opteretiti stomak tako kasno
- a i zbog sigurnosti /pogotovu ako se trci u parku/

najidelnije vreme je rano ujutro, oko 6 pre rush hours, i vrlo je vazno sta se unese u organizam posle fizickog napora, a jedan zdravdorucak/ cereals high in fiber sa mlekom od soye i puno voca i flax seed meal i prirodan sok sveze iscedjen, ili salata sa dvopekom i tofu-om je sasvim dovoljna energija za pocetak dana.


kupovati 'specijalne' carape za trcanje je ordinarna glupost, carape se ionako menjaju posle jednog trcanja ali su zato vrlo vazne patike koje moraju iskljucivo da budu za trcanje i one se, u zavisnosti koliko se trci, menjaju na sest meseci.

#57 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 20 August 2007 - 21:11

Evo veceras jedno prijatno trcanje uz vetar, munje i copor lutalica koji me juri. Bem ti sve, kakav sprint laugh.gif
Za svaku preporuku wink.gif

#58 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 20 August 2007 - 21:15

QUOTE(pussy galore @ 20 Aug 2007, 20:34) <{POST_SNAPBACK}>
najidelnije vreme je rano ujutro, oko 6 pre rush hours, i vrlo je vazno sta se unese u organizam posle fizickog napora, a jedan zdravdorucak/ cereals high in fiber sa mlekom od soye i puno voca i flax seed meal i prirodan sok sveze iscedjen, ili salata sa dvopekom i tofu-om je sasvim dovoljna energija za pocetak dana.


kupovati 'specijalne' carape za trcanje je ordinarna glupost, carape se ionako menjaju posle jednog trcanja ali su zato vrlo vazne patike koje moraju iskljucivo da budu za trcanje i one se, u zavisnosti koliko se trci, menjaju na sest meseci.


i posle neko neko kaze da trcanje nista ne kosta ...

#59 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 20 August 2007 - 21:20

QUOTE(nbg4ever @ 20 Aug 2007, 22:11) <{POST_SNAPBACK}>
Evo veceras jedno prijatno trcanje uz vetar, munje i copor lutalica koji me juri. Bem ti sve, kakav sprint laugh.gif
Za svaku preporuku wink.gif

Umislili da su personal trainer laugh.gif

#60 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 20 August 2007 - 21:20

QUOTE(pussy galore @ 20 Aug 2007, 21:34) <{POST_SNAPBACK}>
kupovati 'specijalne' carape za trcanje je ordinarna glupost, carape se ionako menjaju posle jednog trcanja ali su zato vrlo vazne patike koje moraju iskljucivo da budu za trcanje i one se, u zavisnosti koliko se trci, menjaju na sest meseci.

a ako ne menjaš čarape posle jednog trčanja, šta se desi?