Jump to content

Photo

TrÄŤanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
104 replies to this topic

#1 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 03 July 2007 - 20:42

Ajde da cujem?

Ja najcesce kroz Banjicku sumu, ima fina staza, cak su i neku piljevinu posuli pa se ne pravi blato.

Otprilike, 8-10-12km... kako kada.

- patike: neke New Balance, debeo djon, tvrde...taman za mene. Pre toga neke fensi Adidas ali su bile suvise "mekane", nisu mi zglobovi bili odusevljeni nakon duzih deonica tongue.gif

#2 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 03 July 2007 - 22:29

a mp3? smile.gif

#3 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 03 July 2007 - 22:33

hvala majci prirodi sto smisli nacin kako bi se sto lakse doslo do intelektualaca.

Edited by Pikoleta, 03 July 2007 - 22:39.

#4 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 04 July 2007 - 06:39

Od pocetka godine 59 puta prosecno 6,5 km. Sad cu morati malo da pauziram zbog izvesnog boluckanja.Pre dva meseca testa radi, istrcao 10 km za 58 min 45 sec. Patike Nike za trcanje. Naravno bez muzike , puna koncentracija.

#5 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 04 July 2007 - 08:32

Ovih dana usled silnih obaveza malo zabušavam, inače svako drugo jutro po 6 km uz Dunav. Patike - Asics. Muzika ništa - slušam pecaroške priče, šumu, ptice, a ponekad mi se i ovca zvonara pridruži.

Koristi neko pedometar, vredi li to čemu?

Trčite ujutru ili popodne? Nekom prilikom sam načuo da nije zdravo forsirati organizam ujutru, al' meni prija ujutru, posle sam ceo dan pun energije. Popodne sam već pomalo iscrpljen i nemam toliko volje kao ujutru.

#6 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 04 July 2007 - 09:06

nesto zabusavam u zadnje vreme, posto mi je letnja pauza... sezona pocinje u novembru...a prvi kondicioni pocetkom septembra, tako da bi trebao da krenem u akciju uskoro + su se tu nasle neke suvisne kile... inace jos sam prosle godine kupio neke nike + patike koje su izasle u saradnji sa apple...neznam da su stigle u srbiju...(prosle godine mi je lik u nike-u u knezu reko kako on navodno zna za to i da ce se uskoro pojaviti)...kao sto rekoh nike + je kolekcija, ide zajedno sa patikama i ipodom, ima mali chip koji stavis u patiku i on ima vezu sa ipodom, meri brzinu, predjen put, vreme, mozes da ubacis svoju kilazu i on broji kalorije koje su otisle dodjavola tokom trcanja + selekcija pesama ti dozvoljava da pustis power boost pesmu u trenutku kada ti zatreba,tj meni zadnjih 200-300 metara ....nije losa stvar, i neko bi reko koji ce ti to djavo- u pitanju je obicno trcanje, i mozda malo skupo za prilike u srbiji, ali jako dobro dodje pogotovu ako trcis po terenu koji nije izmeren (gde neznam tacnu duzinu rute kojom cu trcati)...nadam se da nije zvucalo kao reklama...inace volim da trcim predvece...oko pola 8...ujutru posle trcanja sam nekako smoren ceo dan...imao sam treninge (kosarka) ceo prvi deo sezone u 6 sati ujutru do pola 8...ma ono je haos, nemogu da se pokupim posle ceo dan...

http://nikeplus.nike.com/nikeplus/

#7 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 05 July 2007 - 11:35

QUOTE(jms_uk_2001 @ 3 Jul 2007, 23:29) <{POST_SNAPBACK}>
a mp3? smile.gif

nakon raznih eksperimenata, zakljucio sam da su za trcanje najbolji queens of the stone age i lcd soundsystem. cool.gif ovi drugi su prosle godine uradili specijalan mix za nike+, 45min umiksovane muzike po svim pravilima za dobar trening: lagani pocetak i kraj, postepeno pojacavanje/spustanje u sredini.

QUOTE(bloom @ 4 Jul 2007, 09:32) <{POST_SNAPBACK}>
Koristi neko pedometar, vredi li to čemu?

Trčite ujutru ili popodne? Nekom prilikom sam načuo da nije zdravo forsirati organizam ujutru, al' meni prija ujutru, posle sam ceo dan pun energije. Popodne sam već pomalo iscrpljen i nemam toliko volje kao ujutru.

Pedometar (valjda) meri predjene m/km. Ne vidim preteranu korist, osim ako neko bas krivuda po nepoznatom predelu pa hoce da zna koliko je "presao". Za ostalo, Google Earth moze sve da premeri.

Ja uvece ili kasnije popodne, ujutro mi je preveliki sok za organizam da se iz faze pospanosti prebacim u jaku fizicku aktivnost. Mozda neko trckaranje, ali to nije zanimljivo. biggrin.gif

QUOTE(scepa @ 4 Jul 2007, 10:06) <{POST_SNAPBACK}>
nesto zabusavam u zadnje vreme, posto mi je letnja pauza... sezona pocinje u novembru...a prvi kondicioni pocetkom septembra, tako da bi trebao da krenem u akciju uskoro + su se tu nasle neke suvisne kile... inace jos sam prosle godine kupio neke nike + patike koje su izasle u saradnji sa apple...neznam da su stigle u srbiju...(prosle godine mi je lik u nike-u u knezu reko kako on navodno zna za to i da ce se uskoro pojaviti)...kao sto rekoh nike + je kolekcija, ide zajedno sa patikama i ipodom, ima mali chip koji stavis u patiku i on ima vezu sa ipodom, meri brzinu, predjen put, vreme, mozes da ubacis svoju kilazu i on broji kalorije koje su otisle dodjavola tokom trcanja + selekcija pesama ti dozvoljava da pustis power boost pesmu u trenutku kada ti zatreba,tj meni zadnjih 200-300 metara ....nije losa stvar, i neko bi reko koji ce ti to djavo- u pitanju je obicno trcanje, i mozda malo skupo za prilike u srbiji, ali jako dobro dodje pogotovu ako trcis po terenu koji nije izmeren (gde neznam tacnu duzinu rute kojom cu trcati)...nadam se da nije zvucalo kao reklama...inace volim da trcim predvece...oko pola 8...ujutru posle trcanja sam nekako smoren ceo dan...imao sam treninge (kosarka) ceo prvi deo sezone u 6 sati ujutru do pola 8...ma ono je haos, nemogu da se pokupim posle ceo dan...

http://nikeplus.nike.com/nikeplus/

Ovde se isto reklamira Nike+ poslednjih meseci. Nije losa ideja... ali u sustini, previse fensi tongue.gif
Za te pare korisniji bi bio neki pulsmetar.

#8 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 05 July 2007 - 12:36

QUOTE(Takeshi @ 5 Jul 2007, 12:35) <{POST_SNAPBACK}>
Pedometar (valjda) meri predjene m/km. Ne vidim preteranu korist, osim ako neko bas krivuda po nepoznatom predelu pa hoce da zna koliko je "presao". Za ostalo, Google Earth moze sve da premeri.

Meni baš za to treba, pošto planiram ovog leta da malo istražujem obalu Dunava, samo nisam siguran koliko su ti pedometri pouzdani. Ovi koji se kod nas prodaju pored pređene distance mere broj koraka i utrošene kalorije i sve to čuvaju u memoriji.

#9 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 05 July 2007 - 13:56

Najvise volim da trcim zimi, ujutro, pri laganom mrazu do - 3.

#10 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 05 July 2007 - 16:54

QUOTE(bloom @ 5 Jul 2007, 13:36) <{POST_SNAPBACK}>
Meni baš za to treba, pošto planiram ovog leta da malo istražujem obalu Dunava, samo nisam siguran koliko su ti pedometri pouzdani. Ovi koji se kod nas prodaju pored pređene distance mere broj koraka i utrošene kalorije i sve to čuvaju u memoriji.

Aaaa, znaci ima jos funkcija... onda, moze da posluzi.
Mada, kazem puslmetri su jos efikasniji... i skuplji tongue.gif

QUOTE(letri @ 5 Jul 2007, 14:56) <{POST_SNAPBACK}>
Najvise volim da trcim zimi, ujutro, pri laganom mrazu do - 3.

Ja sam tek ove godine probao, do sada sam pauzirao sa trcanjem preko zime, i skroz je zanimljivo, cak je lakse nego po velikim vrucinama.

#11 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 05 July 2007 - 19:41

QUOTE(Takeshi @ 5 Jul 2007, 17:54) <{POST_SNAPBACK}>
Aaaa, znaci ima jos funkcija... onda, moze da posluzi.
Mada, kazem puslmetri su jos efikasniji... i skuplji tongue.gif

Izgleda da i pedometri mogu da mere puls. Pogledaj ovde šta se sve dobije za 1450 din. Verovatno ću naručiti ovih dana, pa javljam da li vredi investiranja.

#12 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 06 July 2007 - 11:55

QUOTE(Takeshi @ 5 Jul 2007, 05:35) <{POST_SNAPBACK}>
Ovde se isto reklamira Nike+ poslednjih meseci. Nije losa ideja... ali u sustini, previse fensi tongue.gif
Za te pare korisniji bi bio neki pulsmetar.

pa koje su cene nike+...chipa i patika, nano znam da je oko 16tauzenki???ovde je ipod nano recimo oko 150$, chip za patike je $29.99, a patike, neke najosnovnije nike air moore se mogu naci za oko $50...priznajem dodje sve oko 200 i kusur...ali opet...

#13 Tosha2EE

Tosha2EE
  • Members
  • 99 posts

Posted 06 July 2007 - 12:46

QUOTE(bloom @ 5 Jul 2007, 20:41) <{POST_SNAPBACK}>
Izgleda da i pedometri mogu da mere puls. Pogledaj ovde šta se sve dobije za 1450 din. Verovatno ću naručiti ovih dana, pa javljam da li vredi investiranja.

nesto sam skeptican prema all-in-one uredjaju koji, uz to, kosta manje od 20e innocent.gif

ja sam prilicno zadovoljan polar varijantom, traka sa elektrodama oko grudi, pedometar koji se kaci na patiku, i rucni sat na kome se sve ocitava plus upload svih parametara treninga (min/max/avg puls, kilometraza, brzina, potrosnja kalorija) na pc za kasniju analizu, ako nekom i to treba cool.gif

lm, sam pedometar, kad se ispravno kalibrise, je prilicno precizan... u mom slucaju +/- 3% u odnosu na vrednosti koje sam dobio gps-om.

patike reebok, neki model za trcanje. i da, oprezno sa boluckanjima, tako sam se i ja pravio tosha jedno vreme, proci ce boluckanje, pa na kraju stres prelom metatarzalne kosti jer sam preterivao sa trcanjem sad.gif

#14 ceres

ceres
  • Members
  • 566 posts

Posted 06 July 2007 - 13:06

Uh...bas ste dobri.
Ja sam nekoc bila ponosna sto sam trcala po 5-6 km. Sad tek vidim koliko sam smesno zvucala.

#15 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 06 July 2007 - 13:17

QUOTE(Tosha2EE @ 6 Jul 2007, 13:46) <{POST_SNAPBACK}>
ja sam prilicno zadovoljan polar varijantom, traka sa elektrodama oko grudi, pedometar koji se kaci na patiku, i rucni sat na kome se sve ocitava plus upload svih parametara treninga (min/max/avg puls, kilometraza, brzina, potrosnja kalorija) na pc za kasniju analizu, ako nekom i to treba cool.gif

Ti se očigledno mnogo ozbiljnije baviš trčanjem od mene. Ajd mi preporuči neki model pedometra..znaš li možda nešto o ovim modelima koji se prodaju u Prizminim radnjama? Meni je u principu bitno samo da mi što tačnije izmeri pređeni put.