Jump to content

Photo

CMS

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#31 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 09 July 2007 - 19:37

QUOTE(kiklop @ 9 Jul 2007, 18:16) <{POST_SNAPBACK}>
Pardon u vezi prethodne verzije poruke. Nema nikakvog uploada sve je na tvojoj mashini. Dovoljno je da otpakujes drupal u
<tamo gde je instaliran apache>/htdocs/drupal tako da u browseru samo otkucas http://localhost/drupal/index.php i trebalo bi da krene instalacija. I koristi google sve to imas na 2 miliona sajtova opisano.

thumbup.gif  sve radi, hvala!

#32 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 10 July 2007 - 00:55

Zavisno od potrebe i zahteva, preporucujem da se malo ozbiljnije pozabavis analizom CMS-a, pre nego sto se odlucis.

Drupal mozda ima svoje prednosti u odredjenim scenarijima, sto ne mora da znaci da bi tebi bio dobar. Isto vazi i za ostale sisteme.

#33 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 12 July 2007 - 16:34

QUOTE(dragance @ 9 Jul 2007, 06:28) <{POST_SNAPBACK}>
Kao jedan od najboljih Open Source i "non Windows" CMS-a, preporucujem Plone (http://plone.org). Mnoge strane govt agencije ga koriste, sto je dobar znak o stabilnosti.
Mnostvo modula je dostupno besplatno, podrska je odlicna.

Za odlican Windows-based CMS, radjen u .NET tehnologiji, najtoplije preporucujem EPiServer (http://www.episerver.com).

Zar nije Plone baziran na RoR, Python/Zope ili cemu vec? Tj, nije xAMP (sto je standard za ove stvari), pa moze biti problematicno naci hosting (niko u Srbiji ne nudi, koliko znam).
... ispravi me ako gresim... smile.gif

EDIT:
Da, Plone trci na Zope, stoga je problematicno naci cheap hosting. Da li mozda imas preporuku za slican, xAMP-based CMS sistem?

Edited by kovik, 12 July 2007 - 19:03.

#34 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 17 July 2007 - 02:25

QUOTE(kovik @ 12 Jul 2007, 16:34) <{POST_SNAPBACK}>
Zar nije Plone baziran na RoR, Python/Zope ili cemu vec? Tj, nije xAMP (sto je standard za ove stvari), pa moze biti problematicno naci hosting (niko u Srbiji ne nudi, koliko znam).
... ispravi me ako gresim... smile.gif

EDIT:
Da, Plone trci na Zope, stoga je problematicno naci cheap hosting. Da li mozda imas preporuku za slican, xAMP-based CMS sistem?

Ne bih se slozio da je xAMP "standard". Rekoh, zavisi sta ti je zelja. No, kako ja bas nisam mnogo objektivan o ovoj temi, buduci da sam blisko povezan sa Microsoftovom tehnologijom i korporacijom, mozda je bolje da neko drugi preporuci.

However, sto se tice Plone-a i Zope-a, na sajtu plone.org mozes naci ko nudi cheap hosting za tu platformu. PS, Zope moze da radi i na Windows i Linux OS serverima.

#35 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 17 July 2007 - 14:20

QUOTE(dragance @ 17 Jul 2007, 03:25) <{POST_SNAPBACK}>
Ne bih se slozio da je xAMP "standard". Rekoh, zavisi sta ti je zelja. No, kako ja bas nisam mnogo objektivan o ovoj temi, buduci da sam blisko povezan sa Microsoftovom tehnologijom i korporacijom, mozda je bolje da neko drugi preporuci.

However, sto se tice Plone-a i Zope-a, na sajtu plone.org mozes naci ko nudi cheap hosting za tu platformu. PS, Zope moze da radi i na Windows i Linux OS serverima.

Hm, s' obzirom da svaki ISP nudi Apache-MySQL-PHP hosting (nebitno dal' na MS ili Posix serverima), i da je velika vecina free/OS CMS sistema zasnovana na ovim tehnologijama, mislim da slobodno mozemo reci da je industrijski standard. Steta sto Plone/Zope nije zastupljeniji - po onome sto sam video, vrlo perspektivna platforma.
A ja sam svoj problem resio (delimicno zahvaljujuci tvom savetu wink.gif ) - Wordpress radi sve sto mi u ovom slucaju treba, and then some.
Kompletnija CMS resenja ce sacekati neku drugu priliku...

#36 master69

master69
  • Members
  • 2 posts

Posted 20 July 2007 - 12:17

Pozdrav svima. Nov sam ovde i budite nežni (damama se obraćam:)). Ovo je bilo off,
a sad šalu na stranu, vidim da se ovde uvelikko priča o temi koja mene jako interesuje a to je CMS...
Sa jednom mušterijom sam ugovorio Izradu Sajta, ali problem nastaje kada ta mušterija insistira da on i održava sajt... Saznao sam da to može lepo da se radi sa CMS, ali pošto verujte nemam vremena da se lomatam po googleu i da tražim Jomla ili Joomla, molio bih nekog ko je baš verziran da mi da kompletnu informaciju sa sve linkovima gde šta treba da se skine da bih mogao da savladam tehniku ažurranja sajtova uz pomoć CMS...
Ako je zabranjeno postavljanje linkova, moliio bih da mi to neko prosledi na e mail ili na poruke... Hvala i pozdrav svima....

#37 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 20 July 2007 - 18:58

QUOTE(master-69 @ 20 Jul 2007, 08:17) <{POST_SNAPBACK}>
Pozdrav svima. Nov sam ovde i budite nežni (damama se obraćam:)). Ovo je bilo off,
a sad šalu na stranu, vidim da se ovde uvelikko priča o temi koja mene jako interesuje a to je CMS...
Sa jednom mušterijom sam ugovorio Izradu Sajta, ali problem nastaje kada ta mušterija insistira da on i održava sajt... Saznao sam da to može lepo da se radi sa CMS, ali pošto verujte nemam vremena da se lomatam po googleu i da tražim Jomla ili Joomla, molio bih nekog ko je baš verziran da mi da kompletnu informaciju sa sve linkovima gde šta treba da se skine da bih mogao da savladam tehniku ažurranja sajtova uz pomoć CMS...
Ako je zabranjeno postavljanje linkova, moliio bih da mi to neko prosledi na e mail ili na poruke... Hvala i pozdrav svima....

A mogla bi i kafica pretpostavljam?

#38 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 20 July 2007 - 22:06

Na www.cmsmatrix.org se mogu videti karakteristike svih iole poznatijih CMS-ova i sto je najvaznije, moguce je uporediti CMS po izabranim kriterijuma...

Sto se Joomle tice, zvanican site www.joomla.org... meni najzanimljiviji kada su u pitanju ekstenzije je www.joomlaos.de...

Joomlu koristim, a planiram da se ozbiljnije pozabavim sa Typo3 CMS-om...

#39 individue

individue
  • Members
  • 510 posts

Posted 20 July 2007 - 23:35

E sada jedno pitanje u vezi XAMPP,

Ja znam da win ne podržava chmodovanje.. stvar je u tome što ako hoću u lokalu da instaliram jednu php skriptu, instalacija neće ni da se makne pošto ona zahteva da se odredjeni fajlovi tako i tako chmoduju da bi uopšte išlo dalje. Kako rešiti ovo problemče? smile.gif

#40 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 25 July 2007 - 23:42

QUOTE(individue @ 21 Jul 2007, 00:35) <{POST_SNAPBACK}>
E sada jedno pitanje u vezi XAMPP,

Ja znam da win ne podržava chmodovanje.. stvar je u tome što ako hoću u lokalu da instaliram jednu php skriptu, instalacija neće ni da se makne pošto ona zahteva da se odredjeni fajlovi tako i tako chmoduju da bi uopšte išlo dalje. Kako rešiti ovo problemče? smile.gif

Podigni Apache na Linux mashini tongue.gif

A sada ozbiljno:
ako je skripta na FAT particiji, nikako. Ako je na ntfs, mozes menjati permisions - mada ne znam napamet koji permision odgovara kom chmod-u.

Edited by kovik, 25 July 2007 - 23:44.