Jump to content


Photo

Kosovski boj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 30 June 2007 - 09:00

More, ako Srblje u boj povede prepodobni knez Voja, a pre toga ih pukovnik Amfilohije pričesti, pa još ako komandu za juriš izda Toma Jugović, sultan Džordž II nema nikakve šanse! Neće mu pomoći ni Indijanci sa tomahavcima! Vučko Obilić će ih razgoniti na buljuke! Naravno, junacima će rane vidati kosovka devojka Lidija. Ceo tok bitke će za istoriju zabeležiti i anal-lizirati Đorđe pisar, a haška zvona će objaviti pobedu.

Samo se vi zezajte, Brankovići jedni! tongue.gif

#32 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 30 June 2007 - 10:43

Ma kakav boj, piše u ustavu da je Kosovo naše i to je kraj priče.



Nezvanično saznajem da će izdajničke snage predvođene Čedajem pokušati promenu ustava (ili krađu svih štampanih primeraka istog) čime bi nam se i ovaj naš najjači argument izbio iz ruku.

Edited by invisible, 30 June 2007 - 10:45.


#33 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 30 June 2007 - 15:39

Uki,
Ovo gore mora da ide na zid.
Jedno metarsasedamdeset, ako nemas mesta onda malko manja.
Hail.gif Hail.gif Hail.gif


P.S.
Ako Henri nema vecu rezoluciju 'Kosovke Devojke' licno cu da se potrudim da je nabavim da bi moglo ovo da se stampa. Na Urosa racunamo za njegovu fotku pristojne velicine, a za Biki nije problem.
Ako lepo uradimo mozemo i na BELEF-u da zavrsimo.
roflmao.gif

#34 bramil

bramil
  • Banned
  • 677 posts

Posted 30 June 2007 - 20:43

Odlično!
Samo nemojte da zaboravite da se za takve forumaše zna "strani plaćenici i domaći izdajnici"
Mislim da ste odlično otvorili temu naročito Jaša Tomić.

#35 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 June 2007 - 23:11

...

Opet da se samocitiram (neka imena 4umasa cu skratiti)

2 H.:
>> ... Ima nas i naprednih kao Klink# on se niceg ne gadi ... <<

Nije istina. Gadi se - i to uvek.
SrBadzijstva, srBovanja, srBskih mudrolija, skaredne mitomanije, vecitog prekopavanja po grobovima, slinavljenja, balavljenja, istorijskog sibicarenja i povlacenja svih za gospodske skute, jedenja nepranog praziluka iz dupeta; srBova, njihovih crkava za koje ne znaju gde su i u koje nikad nisu krocili, njihove vere koju cirkuzantski upraznjavaju, ljubljenja krvavih ruku svakom "gospodaru", krnjavog srBadzijskog zubala, mrznje sprocu sapuna i paste za zube - zato sto su rakijaske provincijske placljive kabadahije.
Istorijski fenomeni. Prvi su poceli da jedu zlatnim kasikama i prvi ostali bez njih.

Za njih je svako juce - danas, ali zato sutra - ne postoji.

-------------------------------------------------

2 G.
................................

>> ... Sta si ti osetio po svojim ledjima za 15g. vise nego bilo koji prosecan gradjanin Srbije? ... <<

Opet kupus / meso = nacionalna sarma u proseku?
Sta god bilo - ali ne zelim da zivim kao choporativni Srbin, nego kao individualni Covek.

Nisi me citao pazljivo. Ne vidis dublji sloj. Ne dozvoljavas sebi da vidis ni ironiju, ni neke asocijacije.
Kazes mi da ja gledam samo jedan "program". Ali vidi sebe:

>> ... Ako su ustanici palili turske kuce i hanove pre 200g. to je bez obzira na divljastvo i surovost imalo svoj razlog i gledano iz sadasnje perspektive i opravdanje - isterati porobljivaca, osloboditi zemlju, konacno i definitivno ... <<

Eto, G., i Albanci hoce to isto! "Konacno i definitivno"! Nece sa nama kao sto ni drugi nisu hteli.
(Zasto sa nama niko nece?) Eno, i Crnogorci spremaju Referendum.
Jadni mi - spascemo sami na sebe!
Mozda se upravo toga bojimo? Da vidimo pravu sliku o sebi, pravu, a ne izmastanu.
Svaka prica o Oslobodjenju je uvek ista. Postoji Oslobodilac i postoji Porobljivac, ma koje razloge koristili. Ali sustina ostaje sustina. Albanci nas vise nece. Iz njima znanih razloga. To je njihovo pravo.
Ja licno to prihvatam, ne zelim da ih ubedjujem.

>> ... Praviti paralelu izmedju tog vremena i danasnjeg i nalaziti opravdanje za dogadjanja na Kosovu unazad 5 godina a posebno ovih martovskih dana je nesto sto ma koliko se ti upirao ne pije vodu ... <<

Upravo suprotno.
Sta su Srbi naucili za 200 godina? Kad su videli da "brak ne ide"? (od Triglava pa do Djevdjelije!) Sto se nisu "razvodili" da pije vodu? Na moderan, demokratski nacin? Nece da prihvate cinjenice? Mozda su imali nesto da ponude drugima kao protivargument? Neku demokratiju, blagostanje, uredjenost, perspektivu, sporazumevanje, pregovore, kompromis?
Poznata je srBska boljka: ne znamo sta hocemo - samo da se nista ne menja!
"Ne umeju da rade a hoce da se biju"? Pa za to se negde ide u zatvor (sankcije, bombardovanje).
A kad te uhvate i viknu "Freeze!" - samo mrdni!
Moz' samo dodje coroner.

>> ... Bezbrojni Srbi, (Cigani i drugi) koji su stradali od dolaska NATO-a na Kosovo do danasnjih dana od Albanaca nisu okupatori, nisu zavojevaci i otimaci zemlje vec ljudi koji su tu vekovima, na svome ... <<

Pre svega - "bezbrojni", - to je emotivno preterivanje. Zna se broj.
Vekovima na "svome"?
Ne. Vekovima na kosovskoj zemlji. A ona pripada svima koji tamo zive. Ne postoji "nase" Kosovo.

Ovo je zemlja totalne nazi-narkomanije. Ovde se svi posle dva izblebetana stiha prime na dop zvani "kosovski mit" i postanu addicted. Da neko ovoj zemlji misli dobro - on bi zabranio sve te pred-, i po- cikluse od korica do korica, jedno 50 godina. Stavio ih "ad acta".
Pa kad prodje 50 godina - svi bi (vecina) to citali i smejali se.

Evo sta kaze Miodrag Popovic (Vidovdan i casni krst), XX vek. Bgd. '98.

>> … "Nasa sredina, sklona kultovima, cesto religiozna i danas na prevashodno paganski nacin, tesko se oslobadja arhaicnog misljenja. ... Mitski svet nije njena stvarnost. Ali, uprkos tome, sredine koje nisu sklone kritickome misljenju, i danas pletu nove mitoloske sizee, a mitske impulse zamenjuju isforsiranim patriotizmom i religiozno misticnim egzaltacijama.

U zrelim civilizacijama jasno se razlikuje sta je mit a sta istorijsko misljenje, sta poezija a sta zbilja, sta bajka a sta ziva stvarnost. U civilizacijama koje tek sazrevaju, ovi pojmovi se mesaju, medjusobno prozimaju, sto dovodi do stalnih sudara, lomova, nesporazuma, do pseudodinamike. U mladjim civilizacijama ceste su iracionalne erupcije, a jos cesca pojava nejedinstvene, udvojene ili razbijene svesti, sto ometa normalne zivotne tokove, stvara nepotrebne psihodrame, a nekad pretvara zakonite sukobe u tragicne incidente i krvoprolica, koja dobijaju cudesne oblike.

Vidovdanski "mit", koji u nasem veku (autor ima u vidu XX vek) mesa istorijsku zbilju sa mitskom realnoscu, stvarnu borbu za slobodu sa sacuvanim paganskim sklonostima (osveta, klanje i prinosenje zrtve, ozivljavanje herojskog poretka), potencijalno sadrzi u sebi sve osobine sredina sa neukrocenim mitskim impulsima. Kao odredjena faza u razvitku nacionalnog misljenja, on je bio istorijski neophodan. Ali, kao trajno stanje duha, vidovdanski "mit" moze biti koban po one koji nisu u stanju da se iscupaju iz njegovih pseudomitskih i pseudoistorijskih mreza. U njima, za razliku od pesnika i nacionalnih ideologa iz epohe romantizma, savremena misao, duh covekov, moze doziveti novo Kosovo: intelektualni i eticki poraz". … <<
...
Kolebanja oko proglasenja Vidovdana za zvanicni nacionalni praznik bice i pocetkom XX veka. U kalendaru Male biblioteke iz 1909. Vidovdan je, na primer, napisan obicnim slovima. I u kalendaru sarajevske "Prosvete" za 1913, koji je uredjen 1912, pre pobede srpske vojske nad Turcima, 15. juni kao Vidov i Lazarov dan nece biti oznacen crvenim slovima. Ali, vec naredne godine, u kalendaru iste institucije za 1914, stampanom 1913, sto znaci posle kumanovske bitke, ime Vidovoga dana napisano je praznicnim, crvenim slovima.
Iste godine Vidovdan je usao u u kalendar Kraljevine Srbije kao jedan od devet glavnih praznika.

Po mom misljenju - to je ideolosko-politicki konstrukt, cista mitomanija i politicka instrumentalizacija.
To treba - ismevati. Finom ironijom, ponekad - ledenim cinizmom, pa i brutalnim sarkazmom.

P.S. Steta sto su kod nas svi tako grlati, a tako malo se cita. Mislim, ignorantska neodgovornost politickih faktora je - neopevana ...

...

Mogao bih i o drugim stvarima, samo, plasim se ti me ne razumes. Ili ti je tesko da to prihvatis. Ja to mogu. Eto, neka mi je rekla da me vise nece. I sta sad? Posto je to njeno neotudjivo pravo, bolje je da se rastanemo mirno. Ako sam ovde, i svi smo "sirotinja" ima da platim minimalno materijalno, a mozda mnogo "emotivno", ali u sebi. U Americi bi me odrali od alimentacije. Zasto se zalimo da je preskup primenjeni "americki metod"? Pa sami smo dozvali sudiju. Eto, on presudio. Dao zabranu da pridjemo na blize od 5 kilometara! (koliko smo mi neki "mirni" nasilnici) Dzaba lepe uspomene (nase), kad je za druge to nocna mora.

Da. Narod. I jedan i drugi, i svi ostali. Kome sad da se zale? Prvo sebi, pa ako veruju - onome na nebesima, pa tzv. "sudbini". Ali najvise sebi. Sto su verovali bilo kom drugom osim samima sebi? Ali to je ljudska tajna, koju svako sam treba da placa. Ima ih koji nisu verovali, pa opet moraju da plate. To se zove "istorijski totalitet".
To je ono iz Francuske revolucije, kad su pitali jednoga: a sta ste radili za vreme Terora?
Rece - trudio sam se da ostanem ziv.

Na kraju - nemoj da se lazemo, matori smo. Secas se dobro kako je sve islo. Znas kako se govorilo, negde sapatom a negde otvoreno - ma sve je otislo u ... Secas se kako su zavrsavali oni koji bi se usudili da kazu nesto protiv "svojih". Samo si mogao da pobegnes. To ne osudjujem. Sto znaci - svi su sve dobro znali. Tako da sada ne vidim neki preterani razlog za zgrazanje i cudjenje.
Za kletve i pozivanje pod barjake.
Pala je zavesa. Da platimo, pa da se razilazimo. Jednog dana cemo se postovati.
Ako su mogli Nemci i Francuzi, - valjda mozemo i mi.

----------------------------

2 M
..................

Ako sam ekstreman u mojim stavovima, o kojima ne vredi raspravljati - onda ni moja malenkost ne zavredjuje tvoje ... uopsteno ... psihologiziranje.

Doduse, mi se znamo od ranije. Znam da si u Oslu, a znam da si sa Kosova. Otud, verovatno, tvoja reakcija.
Ne napusta te bol. Zar ni norveska klima ne hladi temperamentne Balkance?
Jednom si mi vec prebacio "socijalni autizam", ili nesto slicno. Onda sam se brecnuo na tzv. "zrtve".
Za koje sam rekao: ako nisu trebali sami sebi, nego sa veseljem jurnuli u nacionalno kolo i narucje Erosa/Tanatosa - onda ne trebaju ni meni!

Svako sa pristojnom glavom - ima i neka "dogadjanja". Eto sedim u Beogradu, u ovdasnjim uslovima, i u glavi imam (citiram te) "licnog cemera / revansizma / pizme / mrznje...", a ti sedis u Oslu, u tamosnjim uslovima i ne interesujem te ni ja, ni Kosovo, ni "zrtve", ni .... Pa valjda ne moram dalje? Ali, pricamo razlicito. To nesto govori. Eto, tamo jos nisi postao "pravi" Norvezanin, "drma" te zivac, a ja ovde vec nisam Srbin.
Hm, mozda se jednog dana nadjemo u Evropi. Sve sa Albancima.
Kazu: kako da prepoznate da se postali "pravi Norvezanin"?
Kad imate skije i za izlazak.

Ne mogu da prihvatim koncept "zrtve". To mi je ne-istoricno i ne-filozofski. Jer bih onda morao da prihvatim kao nepromenjivu, neizbeznu neminovnost, Fatum / Usud (a to sigurno nije tako) i sva tudja, ovdasnja, dela / nedela, principe, postupke, ponasanje vodja, politicara, ljudske gomile. Posmatrajuci uzrocno-posledicnu vezu, zeleci da se u okolnostima u kojima zivim, izborim za moj sopstveni pogled, pa i mir, trudim se da budem ravnodusan prema mnogim stvarima. Sve ostalo bi bila uvreda za elementarnu inteligenciju.

Nisam hteo nikoga da ucim, nisam hteo da se petljam u partije (dobro poznajem sebe), nisam hteo da bezim / odem odavde (iz nekih razloga). Samo sam hteo da imam pravo na moj stav, koji ako nekom steti, onda, mozda, samo meni. Da reagujem kad mi se i kako hoce (Max Stirner). I da platim cenu izbora.
Nista ne trazim, nista ne nudim.

Danas mi je smesno kad vidim da se neko buni, emotivno protestuje protiv ruzne zbilje.
Nekog negde bombarduju? Na to gledam filozofski, kao na potvrdu nekih mojih teza.
Eto, samo obican kinik.

...

#36 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 01 July 2007 - 00:10

QUOTE(Kinik @ 1 Jul 2007, 00:11) <{POST_SNAPBACK}>
................................................................................
............

erm, si ti siguran da si na pravom topiku? blink.gif
mozda je trebalo da skrenes levo kod Albukerkija? unsure.gif

#37 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 July 2007 - 00:12

..

>> ...erm, si ti siguran da si na pravom topiku? ...<<

Zavisi kojom stranom vozis.

...

#38 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 01 July 2007 - 00:21

QUOTE(Kinik @ 1 Jul 2007, 01:12) <{POST_SNAPBACK}>
..

>> ...erm, si ti siguran da si na pravom topiku? ...<<

Zavisi kojom stranom vozis.

...

oh, izvini, nego vidim da quotujesh komentare i ljude kojih bas i nema na ovom topiku. ali ako ih ti vidis, onda nista, samo nastavi. verovatno ce ti neko ili nesto odgovoriti bilo to na topiku ili ne.

Edited by Lord Henry, 01 July 2007 - 00:29.


#39 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 01 July 2007 - 00:41

2 Jasa i svi oni koji su za ostanak Kosova u Srbiji-
Ovo sto cu napisati je ozbiljno, tako da bih molio urednike Povratka otpisanih da me zbog ovoga ne kace na istu temu.

Da li vi svi mozete da argumentujete zasto ste za ostanak Kosova u Srbiji, a da ne koristite mitomanske i kvazipatriotske floskule tipa "kolevka srpstva" i "oduzimanje 15% teritorije"?
Da li vi uopste shvatate zasto Kosovo treba da postane i de iure nezavisno?
Postoje tri razloga.
Prvi, sto je Srbija svojom zlocinackom politikom na Kosovu napravila uzroke, pa su, zbog toga sto je Srbija skoro dve decenije radila na Kosovu Albancima, ugrozeni srpski civili na Kosovu, u enklavama, a to Kostunica obilato koristi ne bi li satanizovao sve Albance.
Tako se, uostalom, desio i 17.mart, o kom sam pricao na drugom topicu.
Drugi razlog je prosto principijelne i politicke prirode.
Ako Kosovo ostane kao federalna jedinica u Srbiji, posto formula "vise od autonomije, manje od nezavisnosti" to i znaci, to znaci da ce politicari iz redova kosovskih Albanaca morati, po kljucu, da budu poslanici i ministri u srbijanskom parlamentu i srbijanskoj vladi.Sto je meni super, jer se borim za gradjansku drzavu i multikulturalizam, ali imam problem s tim sto bi poslanici iz redova kosovskih Albanaca bili ideoloska sabraca radikala, SPS-a, DSS-a i ostalih srebrenickih, vukovarskih, focanskih, prijedorskih, koljaca iz Suve Reke i Podujeva i ostalih koljaca-Agim Ceku, Ramus Haradinaj i Hasim Taci i ljudi iz njihovih stranaka.
Kao sto ne zelim ni pomenute stranke i koljace u parlamentu i vladi, ne zelim ni koljace iz Medackog dzepa, Lapusnika, Starog Grackog.
Kao sto ne zelim JSO zlocinacku i teroristicku gamad na ulicama Beograda i Srbije, tako ne zelim ni fasisticke ex OVK teroristicke falange.
Nadam se da se forumski Albanci s Kosova zbog ovoga nece naljutiti, ali to je prosto princip, anti-fasizam je globalno, a ne lokalno uverenje.
Treci razlog je bezbednosne prirode-ne znam za vas, velike SrBove, ali ja ne zelim da mislim da li smem da udjem u prodavnicu, kafic, diskoteku, autobus, kancelariju, fakultet.
Zato sto ce upravo malopre pomenute fasisticke falange da vrse teroristicke napade po Beogradu i Srbiji.
Zato sto ce se u Beogradu onda ziveti kao u Tel Avivu, a to ne zelim.
Zato sto ne zelim da zivim u strahu od ubica, zlocinaca, izvrsilaca genitalnog sakacenja, trgovaca ljudima, osobito decom i zenama, i trgovaca droge, gde god da se okrenem.
Mada, za vas naciJonaniste (copyright by Henry Chinaski) bi to bilo super, s obzirom da biste imali dezurnog krivca za zlocine terorista-sve Albance, koje cete satanizovati generalizacijom i poistovecivanjem sa teroristima i viktimizacijom ne samo Srba sa Kosova, vec i gradjana Srbije.
E, zato vise odjebite, i shvatite da je za Srbiju bolje da Kosovo bude nezavisno.
Jebalo vas 15% teritorije, mitomanija i zivot u proslosti!
Ako vam se zivi na kraju 14.veka, ja vam ne mogu nista!
Ovo je 21.vek i vratite se u realnost!
A cetvrto, pre nego sto se ponovo budete busali u prsa srBstvom, naucite i neke stvari o Kosovu, i neke stvari o samoj Srbiji, s obzirom da ne verujem da iko od vas zna kojoj skoli pripadaju kosovski manastiri i zasto su mnogo vazni za svetsku i srpsku istoriju umetnosti.

Edit:ruku na srce, posle mlakog reagovanja javnosti u Beogradu na trogodisnju opsadu Sarajeva, slavljenja zlocinaca i zlocina i posle relativizacije tih zlocina, nazalost, ali ovo poslednje smo i zasluzili.sad.gif
I ako se desi, desice se iskljucivo i samo zbog nacionalistickih poskocica i zbog nepostojanja vrednosne osude zlocina u ovoj zemlji.sad.gif

Edited by PESC, 01 July 2007 - 00:49.


#40 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 July 2007 - 00:45

...

>> ...vidim da quotujesh komentare i ljude kojih bas i nema na ovom topiku ... <<

Izvini, ali budi siguran da se tebi sa quasi 500 postova to samo prichinja.
To sto neko ne postuje / postira - ne znaci da ne cita.

Btw, - odakle ti, uopste, - takve ideje?
Vise bih ocekivao nesto oko tvog pisanija, nego oko brige za stare 4umashe.

...

#41 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 01 July 2007 - 01:50

QUOTE(Kinik @ 1 Jul 2007, 01:45) <{POST_SNAPBACK}>
...

>> ...vidim da quotujesh komentare i ljude kojih bas i nema na ovom topiku ... <<

Izvini, ali budi siguran da se tebi sa quasi 500 postova to samo prichinja.
To sto neko ne postuje / postira - ne znaci da ne cita.

slazem se, i u to ime cu se obratiti nekim ljudima>

@Kristofer Riv
jako mi je zao sto nikad nismo docekali sledeci nastavak Supermena, ti si ipak bio !!! the best !!!

@Jerry
magde bio ,znaj cekamote !!!

@Zvonko Bogdan
tvoje pesme su mi uvek bile glupe

@Dejvid Haseholf
koji izbeljivac za farmerke da koristim?

@Miki Maus
Paja Patak je za tebe zakon!

@Bros & Milli Vanilli
dogodine, dace bog i na EXIT-u!

sto rece covek - to sto ovi gore ne postuju/postiraju, ne znaci da ne citaju

Edited by Lord Henry, 01 July 2007 - 02:02.


#42 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 July 2007 - 02:23

...

>> ...slazem se, i u to ime cu se obratiti nekim ljudima ... <<

Ne bih se ja mesao u "neke tvoje ljude".
Bice da su to nesumnjive intelektualne gromade.
Ne moras ni da chitas - pa ti sve "pregnosticiras".

Btw, - kacis se sa pogresnim.
Moras mnogo vise pises - no 4umski nemusto trtljas.
To sto bi ti hteo da me opljunes, sorry, - kratka ti i suha slina.
Curi ti niz podbradak.

Maramicu?

Jerbo sam ja 4umske trtljarose - citao na hiljade.
Mlogo jadno i dosadno.

Samo me jedno interesuje: a sto bi se ti novokomponovan, neuk i nemust, hvatao za neke 4umske likove koje ja citiram?
Sta - dopisivao si se sa njima?

...

#43 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 01 July 2007 - 08:42

QUOTE(bramil @ 30 Jun 2007, 21:43) <{POST_SNAPBACK}>
Odlično!
Samo nemojte da zaboravite da se za takve forumaše zna "strani plaćenici i domaći izdajnici"
Mislim da ste odlično otvorili temu naročito Jaša Tomić.



Evo ja se prijavljujem da sam Telenorov strani plaćenik. cool.gif

Edited by BeatrisDal, 01 July 2007 - 08:43.


#44 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 01 July 2007 - 12:21

QUOTE(Kinik @ 1 Jul 2007, 03:23) <{POST_SNAPBACK}>
...

>> ...slazem se, i u to ime cu se obratiti nekim ljudima ... <<

Ne bih se ja mesao u "neke tvoje ljude".
Bice da su to nesumnjive intelektualne gromade.
Ne moras ni da chitas - pa ti sve "pregnosticiras".

Btw, - kacis se sa pogresnim.
Moras mnogo vise pises - no 4umski nemusto trtljas.
To sto bi ti hteo da me opljunes, sorry, - kratka ti i suha slina.
Curi ti niz podbradak.

Maramicu?

Jerbo sam ja 4umske trtljarose - citao na hiljade.
Mlogo jadno i dosadno.

Samo me jedno interesuje: a sto bi se ti novokomponovan, neuk i nemust, hvatao za neke 4umske likove koje ja citiram?
Sta - dopisivao si se sa njima?

...

hvala na savetima. ipak, uvek je dobro uciti od starijih i iskusnijih kako u intelektualnom, tako i u salivatornom smislu.
nego, kako da se obratim Luku Skajvokeru, prosto covek ne postuje, a verovatno cita...

#45 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 01 July 2007 - 12:34

QUOTE(PESC @ 1 Jul 2007, 01:41) <{POST_SNAPBACK}>
Drugi razlog je prosto principijelne i politicke prirode.
Ako Kosovo ostane kao federalna jedinica u Srbiji, posto formula "vise od autonomije, manje od nezavisnosti" to i znaci, to znaci da ce politicari iz redova kosovskih Albanaca morati, po kljucu, da budu poslanici i ministri u srbijanskom parlamentu i srbijanskoj vladi. Sto je meni super, jer se borim za gradjansku drzavu i multikulturalizam, ali imam problem s tim sto bi poslanici iz redova kosovskih Albanaca bili ideoloska sabraca radikala, SPS-a, DSS-a i ostalih srebrenickih, vukovarskih, focanskih, prijedorskih, koljaca iz Suve Reke i Podujeva i ostalih koljaca-Agim Ceku, Ramus Haradinaj i Hasim Taci i ljudi iz njihovih stranaka.
Kao sto ne zelim ni pomenute stranke i koljace u parlamentu i vladi, ne zelim ni koljace iz Medackog dzepa, Lapusnika, Starog Grackog.
Kao sto ne zelim JSO zlocinacku i teroristicku gamad na ulicama Beograda i Srbije, tako ne zelim ni fasisticke ex OVK teroristicke falange.

Koji si ti fašista? blink.gif
Ako je neko albanski poslanik, onda je on koljač?

QUOTE(PESC @ 1 Jul 2007, 01:41) <{POST_SNAPBACK}>
Treci razlog je bezbednosne prirode-ne znam za vas, velike SrBove, ali ja ne zelim da mislim da li smem da udjem u prodavnicu, kafic, diskoteku, autobus, kancelariju, fakultet.
Zato sto ce upravo malopre pomenute fasisticke falange da vrse teroristicke napade po Beogradu i Srbiji.
Zato sto ce se u Beogradu onda ziveti kao u Tel Avivu, a to ne zelim.
Zato sto ne zelim da zivim u strahu od ubica, zlocinaca, izvrsilaca genitalnog sakacenja, trgovaca ljudima, osobito decom i zenama, i trgovaca droge
, gde god da se okrenem.

Sve lepše i lepše. frusty.gif
Sad sa Albancima dolaze i fasisticke falange, teroristi, ubice, zlocinci, izvrsioci genitalnog sakacenja, trgovci ljudima, osobito decom i zenama, i trgovci drogom. evil.gif
Da je ovo neko drugi napisao, kako bi ga TI nazvao?
CRNI UROŠE, briši ovo odmah!

QUOTE(PESC @ 1 Jul 2007, 01:41) <{POST_SNAPBACK}>
Nadam se da se forumski Albanci s Kosova zbog ovoga nece naljutiti, ali to je prosto princip, anti-fasizam je globalno, a ne lokalno uverenje.
Ma jok, a što bi? twak.gif