Jump to content


Photo

Пас


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#16 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 June 2007 - 01:32

QUOTE(No7 @ 29 Jun 2007, 01:09) <{POST_SNAPBACK}>
Kako je to Babic umro nevin?

Rekao sam "pravno gledano"
I, nazalost, jeste tako.
Zbog pretpostavke nevinosti, jer nije doneta osudjujuca presuda.
Koja postoji i u ICTY.

Edited by PESC, 29 June 2007 - 01:34.


#17 Jasa Tomic

Jasa Tomic
  • Banned
  • 319 posts

Posted 29 June 2007 - 01:44

Исповест Душанке Бабић, супруге покојног Милана Бабића:

http://www.politika....o.php?nid=30358

Потресно.

#18 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 June 2007 - 01:50

QUOTE(Jasa Tomic @ 29 Jun 2007, 02:44) <{POST_SNAPBACK}>
Исповест Душанке Бабић, супруге покојног Милана Бабића:

http://www.politika....o.php?nid=30358

Потресно.

Nova knjiga ispovesti u izdanju Bolikite i Jase Tomica inc.:
Mirjana Markovic:"Kako sam se kresnula sa Putinom, iliti Vladimire, nemojte, pa to nije viteski"

#19 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 29 June 2007 - 02:18

QUOTE(PESC @ 29 Jun 2007, 02:32) <{POST_SNAPBACK}>
Rekao sam "pravno gledano"
I, nazalost, jeste tako.
Zbog pretpostavke nevinosti, jer nije doneta osudjujuca presuda.
Koja postoji i u ICTY.


QUOTE
Decembra 2002, Babić se pojavio na suđenju za ratne zločine Slobodanu Miloševiću pred Haškim tribunalom kao svedok optužbe, gde je svedočio da je Milošević bio lično umešan u sukob u Hrvatskoj. 18. novembra 2003, Tribunal je obelodanio i optužnicu protiv samog Babića, tereteći ga za zločine protiv čovečnosti, uključujući i ubistvo stotine Hrvata i drugog nesrpskog stanovništva u više sela u Krajini od 1. avgusta 1991. do 15. februara 1992. godine, i po još četiri tačke optužnice za kršenje zakona i običaja ratovanja. Iako se prvobitno nije izjasnio o optužnici, Babić je prema nagodbi sa tužilaštvom 27. januara 2004. priznao krivicu za zločine protiv čovečnosti nad hrvatskim civilima 1991-92, dok su tužioci zauzvrat odustali od optužbi za kršenje zakona i običaja ratovanja.

Babićevo priznanje bila je velika pobeda za haško tužilaštvo, kako kao jedino priznanje krivice nekog od učesnika rata u Hrvatskoj, tako i zbog potvrde koju je dalo njihovoj tvrdnji kako je Milošević bio glavna figura u "zajedničkom zločinačkom poduhvatu" u Hrvatskoj.

28. juna 2004. godine, Haški tribunal je Babića osudio na 13 godina zatvora, odbacujući predlog tužilaštva za kaznu od 11 godina.Sud je našao da je Babić kriv za više no što ga je Tužilaštvo teretilo ali je imao u vidu i dobrovoljnu predaju: „Babić nije bio glavni pokretač kampanje progona... Međutim, Pretresno veče podseća da je Babić odlučio da ostane na vlasti i da je pružao značajnu podršku progonima nesrpskog civilnog stanovništva“. Prema Babićevom zahtevu iz straha zbog svojeg svedočenja, Tribunal nikada nije otkrio u kojoj će on zemlji služiti kaznu.

Babić je nađen mrtav 5. marta 2006. u 18.30 nakon samoubistva u pritvoru Haškog tribunala u Sheveningenu (Hag, Holandija), gde je boravio radi svedočenja protiv Milana Martića, svog naslednika kao predsednika RSK. Pre ovoga, svedočio je na suđenju Slobodanu Miloševiću i Momčilu Krajišniku,a planiran je i kao svedok na suđenjima Jovici Stanišiću, Frenkiju Simatoviću i Vojislavu Šešelju. Tribunal je potvrdio samoubistvo ali ne i informacije da se Babić obesio.

Milan Babić je bio oženjen Dušankom. Imali su sina Stefana i kćerku Jelenu.


Urose ti si neki ekspert po ovim pitanjima?E Urose,Urose bolje ti gledaj sta se desava u Ceceniji.

#20 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 June 2007 - 02:23

2 No7-
Prvo, nisam znao da je doneta presuda.
Izvinjavam se.
Drugo, ne mogu da budem nikakav ekspert, imam samo Bachelor diplomu i skoro 2 godine pripravnickog staza.
I tek treba da postanem master 1.Ceka me dosta rada do eksperta.
Ekspert je neko ko u bilo kojoj profesiji radi 20 i vise godina ili neko ko ima master ili doktorat i non stop objavljuje radove.

Edited by PESC, 29 June 2007 - 02:24.


#21 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 29 June 2007 - 14:09

QUOTE(melankolic @ 29 Jun 2007, 00:56) <{POST_SNAPBACK}>
Slazem se u potpunosti samo mi je interesantno (gotovo bizarno) da se ovom mafijaskom obracunu pridaje toliki medijski znacaj najvise zbog te svadbe.

pa eto, on je na neki nacin simbol pocetka rata u bosni. pa je malo glupo da ga pamtimo i pridajemo mu medijski znacaj na osnovu broja ukradenih kola i reketiranih ducandzija.

#22 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 29 June 2007 - 14:13

QUOTE(Miralem @ 29 Jun 2007, 13:09) <{POST_SNAPBACK}>
pa eto, on je na neki nacin simbol pocetka rata u bosni. pa je malo glupo da ga pamtimo i pridajemo mu medijski znacaj na osnovu broja ukradenih kola i reketiranih ducandzija.

Za mene on nije nikakav "simbol pocetka rata u BiH" vec zna se ko su simboli toga- jedan je pod lipom a drugi se zamonashio!
Za mene je on (najverovatnije) ratni zlocinac i kriminalac i prema toj cinjenici i zauzimam odgovarajuci stav.

Edited by melankolic, 29 June 2007 - 14:14.


#23 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 29 June 2007 - 14:23

QUOTE(Miralem @ 29 Jun 2007, 00:51) <{POST_SNAPBACK}>
ali je bio prva budala, u bosni, kojoj se ucinilo dobrom idejom da ubije nekog samo zato sto je druge nacionalnosti


Ne bih da relativiziram niti da amnestiram rahmetliju. Neko mu je presudio na ovome, Allah će to učiniti na onome svijetu.
Ali to da je prvi takav, to jednostavno nije tačno. U mjesecima prije ubistva svata na Baščaršiji se dogodila cijela serija misterioznih ubistava Bošnjaka po manjim mjestima, mahom aktivista SDA i sličnih, ukratko ljudi od kojih se očekivalo da bi mogli igrati neku ulogu kad počne.
Ovaj je bio prvi masovno medijalizirani slučaj.

#24 Mistake Mistake

Mistake Mistake
  • Members
  • 49 posts

Posted 29 June 2007 - 15:05

QUOTE(PESC @ 29 Jun 2007, 03:23) <{POST_SNAPBACK}>
2 No7-
Prvo, nisam znao da je doneta presuda.
Izvinjavam se.
Drugo, ne mogu da budem nikakav ekspert, imam samo Bachelor diplomu i skoro 2 godine pripravnickog staza.
I tek treba da postanem master 1.Ceka me dosta rada do eksperta.
Ekspert je neko ko u bilo kojoj profesiji radi 20 i vise godina ili neko ko ima master ili doktorat i non stop objavljuje radove.

Izvinite što trolujem ali opet ja... potpis... iritira! ph34r.gif ph34r.gif

#25 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 29 June 2007 - 15:38

QUOTE(Mistake Mistake @ 29 Jun 2007, 16:05) <{POST_SNAPBACK}>
Izvinite što trolujem ali opet ja... potpis... iritira! ph34r.gif ph34r.gif


Ma nemoj. dry.gif Smeta gospodi, a?

#26 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 29 June 2007 - 15:51

QUOTE(king louie @ 29 Jun 2007, 13:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ovaj je bio prvi masovno medijalizirani slučaj.


Ovo je tačno. Ipak, jedan skot manje. "Today, is a good day..."

#27 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 29 June 2007 - 16:16

QUOTE(melankolic @ 29 Jun 2007, 15:13) <{POST_SNAPBACK}>
Za mene on nije nikakav "simbol pocetka rata u BiH" vec zna se ko su simboli toga- jedan je pod lipom a drugi se zamonashio!
Za mene je on (najverovatnije) ratni zlocinac i kriminalac i prema toj cinjenici i zauzimam odgovarajuci stav.

simbol. ne glavni pokretac il nesto. simbol. ima razlike.

QUOTE(king louie)
Ne bih da relativiziram niti da amnestiram rahmetliju. Neko mu je presudio na ovome, Allah će to učiniti na onome svijetu.
Ali to da je prvi takav, to jednostavno nije tačno. U mjesecima prije ubistva svata na Baščaršiji se dogodila cijela serija misterioznih ubistava Bošnjaka po manjim mjestima, mahom aktivista SDA i sličnih, ukratko ljudi od kojih se očekivalo da bi mogli igrati neku ulogu kad počne.
Ovaj je bio prvi masovno medijalizirani slučaj.

za ta ubistva prvi put cujem. zvuci mi kao neka sda propaganda, ali se ni najmanje ne bih cudio da je istina. imas li neki relevantni izvor?

#28 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 30 June 2007 - 00:06

QUOTE(Miralem @ 29 Jun 2007, 15:16) <{POST_SNAPBACK}>
simbol. ne glavni pokretac il nesto. simbol. ima razlike.
za ta ubistva prvi put cujem. zvuci mi kao neka sda propaganda, ali se ni najmanje ne bih cudio da je istina. imas li neki relevantni izvor?

Simbol, cega? Nije glavni ali moze i sporedni pokretac rata zbog ubistva srpskog svata? Lepo si ti upio znanje ovih Projektanata.
A sta cemo s fantomima i snajperisanjem po sarajevskoj raji za vreme onih antiratnih demonstracija? Tu nema "simbola"?

#29 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 30 June 2007 - 10:54

QUOTE(melankolic @ 30 Jun 2007, 01:06) <{POST_SNAPBACK}>
Simbol, cega? Nije glavni ali moze i sporedni pokretac rata zbog ubistva srpskog svata? Lepo si ti upio znanje ovih Projektanata.
A sta cemo s fantomima i snajperisanjem po sarajevskoj raji za vreme onih antiratnih demonstracija? Tu nema "simbola"?

da li sposoban za citanje ti jesi? (to jest, iz iskustva znam da nisi, al se opet ponekad zeznem dry.gif )

rekao sam da su milosevic i karadzic pokretaci rata u bosni. a rahmetlija je simbol, jer mnogi ubistvo svata uzimaju za zvanicni pocetak rata u bosni. kako u zemlji, tako i sire. ko sto bi, recimo, i most u mostaru mogao da bude simbol tog rata. ako sad nisi shvatio, onda jebiga.

#30 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 30 June 2007 - 14:06

QUOTE(Miralem @ 30 Jun 2007, 11:54) <{POST_SNAPBACK}>
da li sposoban za citanje ti jesi? (to jest, iz iskustva znam da nisi, al se opet ponekad zeznem dry.gif )


Tebi bas dosadno subotom prepodne u toj dekadentnoj zemlji?
Sto 'cackas mecku'?
Ili trazis nesto da te 'razmrda' mesto kafe?
laugh.gif

P.S.
Svratio bi u kafanu ali bi 'teo da povedem i jednog drugara. Jel nije problem? Moze jedan separej?
(mada nisam siguran da li bi ON hteo da udje u to steciste relativizatora i mesaca uzroka i posledica, al' ja bi ga pozvao)