Jump to content


Photo

Jos jednom o JEDNOUMLJU ( na malo drugačiji način ) …


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 DRUGA strana...

DRUGA strana...
  • Members
  • 137 posts

Posted 27 June 2007 - 11:31

Zašto je ponekad teško kod određenih diskutanata pronaći/uočiti bilo kakav STAV o pojedinim pitanjima !?
Zar neko zaista misli da je dovoljno napraviti blagu varijaciju na temu i da je to dovoljno, da je to njegov STAV !?
Konflikt mišljenja je ono što rađa neko naravoučenije i dovodi do određenih
( kvalitetnih ) zaključaka o nekom pitanju / temi.
Konflikt mišljenja je nešto što može / treba da razmrda “male sive ćelije”, podigne adrenalin i trgne iz učmalosti.

Zato bih zaista češće voleo da vidim da se reply započinje sa “ma nije tačno...”, nego sa : “slažem se sa...”.

( “Poželiš li ikada naći sebe, ne gledaj u ogledalo. Jer tamo nema ničeg... do senke”. Seneka )

#2 DRUGA strana...

DRUGA strana...
  • Members
  • 137 posts

Posted 27 June 2007 - 13:13

QUOTE(DRUGA strana... @ 27 Jun 2007, 12:31) <{POST_SNAPBACK}>
Zašto je ponekad teško kod određenih diskutanata pronaći/uočiti bilo kakav STAV o pojedinim pitanjima !?
Zar neko zaista misli da je dovoljno napraviti blagu varijaciju na temu i da je to dovoljno, da je to njegov STAV !?
Konflikt mišljenja je ono što rađa neko naravoučenije i dovodi do određenih
( kvalitetnih ) zaključaka o nekom pitanju / temi.
Konflikt mišljenja je nešto što može / treba da razmrda “male sive ćelije”, podigne adrenalin i trgne iz učmalosti.

Zato bih zaista češće voleo da vidim da se reply započinje sa “ma nije tačno...”, nego sa : “slažem se sa...”.

( “Poželiš li ikada naći sebe, ne gledaj u ogledalo. Jer tamo nema ničeg... do senke”. Seneka )


...UPS, JESAM LI REKAO NEŠTO POGREŠNO !? Izgleda da jesam ! rolleyes.gif

#3 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 27 June 2007 - 13:21

QUOTE(DRUGA strana... @ 27 Jun 2007, 14:13) <{POST_SNAPBACK}>
...UPS, JESAM LI REKAO NEŠTO POGREŠNO !? Izgleda da jesam ! rolleyes.gif



Prošvrljaj malo po topicima, adrenalina i rasprave koliko hoćeš. To što je rasprava uljudna ne znači da se ljudi slažu. Možda se ne primeti za samo par dana na forumu.

Ne znam zašto postvaljati ceo nov topic na ovu temu.

#4 DRUGA strana...

DRUGA strana...
  • Members
  • 137 posts

Posted 27 June 2007 - 13:30

QUOTE(Yossarian @ 27 Jun 2007, 14:21) <{POST_SNAPBACK}>
Prošvrljaj malo po topicima, adrenalina i rasprave koliko hoćeš. To što je rasprava uljudna ne znači da se ljudi slažu. Možda se ne primeti za samo par dana na forumu.

Ne znam zašto postvaljati ceo nov topic na ovu temu.

OK - Primedba stoji, iako sam poprilično "švrljao" pre postavljanja topic-a. Ali zar zaista ne misliš da je ( u globalu ) malo previše istomišljenika ?
U svakom slučaju, ako si definitivno u pravu ( imaš veliki broj istomišljenika ) - topic će brzo nestati. cool.gif

#5 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 27 June 2007 - 13:37

Forumi su do velike mjere okupljališta istomišljenika. Internet huligani se okupljaju na navijačkim forumima, pčelari na pčelarskim a ovdje ... isto nekakvi istomišljenici - gradjanska Srbija i okolica valjda.
Mjera oštrine u diskusijama je u velikoj mjeri uvjetovana ciljanim mjerama regulacije.
Nakon nekoliko rasprava, u kojim sam umjereno učestvovao, sam te mjere i osjetio.
Od tada forumašim primjereno i odmjereno.

#6 DRUGA strana...

DRUGA strana...
  • Members
  • 137 posts

Posted 27 June 2007 - 13:45

QUOTE(king louie @ 27 Jun 2007, 14:37) <{POST_SNAPBACK}>
Forumi su do velike mjere okupljališta istomišljenika. Internet huligani se okupljaju na navijačkim forumima, pčelari na pčelarskim a ovdje ... isto nekakvi istomišljenici - gradjanska Srbija i okolica valjda.
Mjera oštrine u diskusijama je u velikoj mjeri uvjetovana ciljanim mjerama regulacije.
Nakon nekoliko rasprava, u kojim sam umjereno učestvovao, sam te mjere i osjetio.
Od tada forumašim primjereno i odmjereno.

Pa zbog toga sam i imao dodatni komentar ( po postavljanju topica ) - izostanak bilo kakve reakcije mi je bio ( najblaze rečeno ) - čudan...
Poenta nije u svađi, vređanju itd. ( to zaista ne želim ). Istina je da ima različitih mišljenja, ali zaista vrlo često ( čitajući razne diskusije ) nisam mogao da definišem i različite stavove !

#7 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 27 June 2007 - 14:48

A kako ti to zamisljas... Dodje ovde neki ordinarni fasista koji recimo porice Srebrenicu, i onda ga ti onako ljudski i normalno oteras tamo gde sunce ne sija, i zaradite ban i ti i on... Jednostavno, forumi su mahom stecista bliskomisljenika, zesci sporovi se vode oko uglavnom totalno nevaznih stvari, pa cak i tad se brzo nadje neki zajednicki imenioc - slicna razmisljanja == slicni stavovi...

#8 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 28 June 2007 - 07:26

QUOTE(DRUGA strana... @ 27 Jun 2007, 12:31) <{POST_SNAPBACK}>
Zašto je ponekad teško kod određenih diskutanata pronaći/uočiti bilo kakav STAV o pojedinim pitanjima !?
Zar neko zaista misli da je dovoljno napraviti blagu varijaciju na temu i da je to dovoljno, da je to njegov STAV !?
Konflikt mišljenja je ono što rađa neko naravoučenije i dovodi do određenih
( kvalitetnih ) zaključaka o nekom pitanju / temi.
Konflikt mišljenja je nešto što može / treba da razmrda “male sive ćelije”, podigne adrenalin i trgne iz učmalosti.

Zato bih zaista češće voleo da vidim da se reply započinje sa “ma nije tačno...”, nego sa : “slažem se sa...”.

( “Poželiš li ikada naći sebe, ne gledaj u ogledalo. Jer tamo nema ničeg... do senke”. Seneka )


Ne znam, šta da ti kažem sa konkretnim STAVOM... Skoro nešto o tome rekoh Ovde kad je Pers.pic odlutao na temu o Alefshinu

Ne znam, ni koliki uvid si mogao da stekneš, za relativno kratko vreme, mada ne potcenjujem ni tvoj prvi utisak.

Možda ljudi, naprosto nemaju konkretan stav o svemu i svačemu, a ipak žele da kažu i oni nešto, a da pri tome ipak ne ispadnu glupi... rolleyes.gif

Slažem se da civilizovani konflikt mišljenja, diže diskusije ovog foruma na odgovarajući nivo, ali takođe primećujem da je u takvim slučajevima mnogo lakše napadati lično protivnika (pa ko kome spusti), nego istrajati na stavu i argumentima... Nažalost to se najčešće dešava, a ni sam nisam imun na isto... Omakne mi se... wink.gif

Cenim da ćeš vremenom proširiti tvoj početni uvid... Pa će ti se odgovori na tvoja pitanja kasti sami... innocent.gif