Jump to content


Photo

Problemi sa strujom...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 24 June 2007 - 23:00

Kupim jugo pre par godina i posle 2-3 dana krenu problemi sa strujom...
Godinu dana isao od majstora do majstora, gomilu delova promenio, pogubio gomilu zivaca ali sredio na kraju...

Jugo ko jugo, stalno se kvario al' stalno ga ja i popravljao...

Medjutim, dosadi mi da ga popravljam i uzmem 320i e30... Rekoh, imam 4-5 drugara koji ih voze i niko od njih nikad nije imao nekih problema. Al' kad ja tamo a ono medjutim...

Prvi dan, sve u redu... Ne radi zadnji desni zmigavac, ok zamenicu... Ne radi prednje desno kratko svetlo, ok, zamenicu...
Drugi dan, ujutru upalim auto, zavrsim neki posao u gradu i dodjem kuci...
Popodne krenem malo da krstarim (da upoznam auto), medjutim nece da se upali...
Kad dam kontakt, upali se "check" na tabli. Pritisnem dugme na kompjuteru, sacekam par sekundi (check se ugasi ali ostanu 2-3 lampice na kompjuteru da gore), okrenem kljuc, nece da vergla... Prazan akumulator...

Stavim akumulator na punjac na 2-3 sata, vratim ga u auto, opet "check" opet procedura sa kompjuterom (i dalje ostaju 2-3 lampice da gore, svaki put razlicite...) upalim auto, ugasim ga, opet probam da ga upalim, nece da vergla.... Opet prazan akumulator...

Da li neko zna mozda o cemu se radi? Laik sam u vezi automobila (samo sipam gorivo biggrin.gif)...

Edited by martinj, 24 June 2007 - 23:01.


#2 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 25 June 2007 - 10:43

QUOTE(martinj @ 25 Jun 2007, 00:00) <{POST_SNAPBACK}>
Kupim jugo pre par godina i posle 2-3 dana krenu problemi sa strujom...
Godinu dana isao od majstora do majstora, gomilu delova promenio, pogubio gomilu zivaca ali sredio na kraju...

Jugo ko jugo, stalno se kvario al' stalno ga ja i popravljao...

Medjutim, dosadi mi da ga popravljam i uzmem 320i e30... Rekoh, imam 4-5 drugara koji ih voze i niko od njih nikad nije imao nekih problema. Al' kad ja tamo a ono medjutim...

Prvi dan, sve u redu... Ne radi zadnji desni zmigavac, ok zamenicu... Ne radi prednje desno kratko svetlo, ok, zamenicu...
Drugi dan, ujutru upalim auto, zavrsim neki posao u gradu i dodjem kuci...
Popodne krenem malo da krstarim (da upoznam auto), medjutim nece da se upali...
Kad dam kontakt, upali se "check" na tabli. Pritisnem dugme na kompjuteru, sacekam par sekundi (check se ugasi ali ostanu 2-3 lampice na kompjuteru da gore), okrenem kljuc, nece da vergla... Prazan akumulator...

Stavim akumulator na punjac na 2-3 sata, vratim ga u auto, opet "check" opet procedura sa kompjuterom (i dalje ostaju 2-3 lampice da gore, svaki put razlicite...) upalim auto, ugasim ga, opet probam da ga upalim, nece da vergla.... Opet prazan akumulator...

Da li neko zna mozda o cemu se radi? Laik sam u vezi automobila (samo sipam gorivo biggrin.gif)...

Pošto sam dugo godina vozio BMW, opcije su sledeće(mislim):

U kontolnoj tabli postoji jedna, tzv. silika- štampana pločica, koja hoće da crkne. To je jeftinija opcija.

Skuplja opcija je da ti je crkao centralni tzv. "kompjuter", ili centralni procesor, što je skuplja varijanta.
Zvuči blesavo, ali BMW je imao tu manu(kod tvog i sličnih modela), da mu se centralni procesor nalazi u jednom pregradku ispod haube, odmah ispod šoferšajbne. Taj pregradak ne dihtuje dobro, i ako je bio neki žešći pljusak, a auto ti bio parkiran nagnut na dole(hauba ka dole), dešavalo se da voda udje i da se centralni procesor spali(pišem iz iskustva). U tom slučaju, auto neće da upali, verglaš u prazno. A jedini način je da zameniš centralni procesor. Koji košta nov negde oko 300 evra, polovan oko 150, ako ga nadješ.

Treća opcija je da se lambda-sonda(vezana za katalizator, uništila, zaprljala).

#3 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 25 June 2007 - 16:03

...pored ovog sto ti trsko kaze, jesi probao sa drugim (novijim) akumulatorom?

#4 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 25 June 2007 - 16:06

Anlaser? Brava? Masa?

#5 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 25 June 2007 - 19:14

Hvala svima na odgovorima...
Alanser je bio u pitanju...

#6 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 17 August 2007 - 21:26

Vidim, ima ovde poznavalaca materije koji su raspolozeni da pomognu, pa reko' - aj da pitam... Doduse, ne vozim BMW vec hyundai lantra 96.god. ali takodje imam problem sa strujom. Duga svetla rade dok hoce a onda se sama iskljuce, posle se opet ukljuce i sve tako. Sad mu ne rade ni kratka. Zmigavci rade dok ne ukljucim sva cetri, a posle nece nijedan. Sad videh da ne radi ni grejac zadnjeg stakla. Promenila sam neka dva osiguraca,opet proradilo, pa opet prestalo. Promenila opet, ali nije opet proradilo. Sta cu sad?

#7 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 18 August 2007 - 11:39

QUOTE(Michelle @ 17 Aug 2007, 20:26) <{POST_SNAPBACK}>
Vidim, ima ovde poznavalaca materije koji su raspolozeni da pomognu, pa reko' - aj da pitam... Doduse, ne vozim BMW vec hyundai lantra 96.god. ali takodje imam problem sa strujom. Duga svetla rade dok hoce a onda se sama iskljuce, posle se opet ukljuce i sve tako. Sad mu ne rade ni kratka. Zmigavci rade dok ne ukljucim sva cetri, a posle nece nijedan. Sad videh da ne radi ni grejac zadnjeg stakla. Promenila sam neka dva osiguraca,opet proradilo, pa opet prestalo. Promenila opet, ali nije opet proradilo. Sta cu sad?


Zvuci kao najjeftiniji problem... negde se izgubila masa.

#8 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 18 August 2007 - 12:07

QUOTE(Bustin @ 18 Aug 2007, 12:39) <{POST_SNAPBACK}>
Zvuci kao najjeftiniji problem... negde se izgubila masa.


Hvala na odgovoru, zvuci dobro to "najjeftiniji". Ali sta bi to konkretno znacilo? Sta treba da uradim (tj da kazem da mi urade)?

#9 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 18 August 2007 - 12:17

QUOTE(Michelle @ 18 Aug 2007, 04:07) <{POST_SNAPBACK}>
Hvala na odgovoru, zvuci dobro to "najjeftiniji". Ali sta bi to konkretno znacilo? Sta treba da uradim (tj da kazem da mi urade)?



Pa kazi da poprave.

dry.gif

#10 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 18 August 2007 - 12:35

cool.gif
Ti, lolo jedna...