Jump to content


Photo

Ima li u negde auto skole sa vozilima sa auto-menjacem


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 LaMar

LaMar
  • Members
  • 38 posts

Posted 24 June 2007 - 20:52

Naravno, pogadjate da je za neku devojku, e pa moja devojka ne ume sa kvacilom i menjacem pa mi treba neka auto skola koja ima za obuku vozila sa automatskim menjacem. Jos bi bilo lepo da je neki smart jer bi kada prodje mozda uzeli Smart roadstera.

#2 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 24 June 2007 - 21:12

QUOTE(LaMar @ 24 Jun 2007, 21:52) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno, pogadjate da je za neku devojku, e pa moja devojka ne ume sa kvacilom i menjacem pa mi treba neka auto skola koja ima za obuku vozila sa automatskim menjacem. Jos bi bilo lepo da je neki smart jer bi kada prodje mozda uzeli Smart roadstera.

prvo - ne znam da li takve " specijalne skole " postoje, drugo, ne bih joj dala da vozachku dozvolu.
Il' si vozach il' si sta si dry.gif
prosla sam " obichnu " auto skolu, prvi automobili su mi bili sa kvachilom, i presla sam preko 100 000km
sad vozim automatik, ali i dalje manuelno menjam brzine u nekim situacijama
i molila bih bez toga " naravno [pgadjate da je za neku devojku..."

#3 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 24 June 2007 - 21:47

QUOTE(LaMar @ 24 Jun 2007, 21:52) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno, pogadjate da je za neku devojku, e pa moja devojka ne ume sa kvacilom i menjacem pa mi treba neka auto skola koja ima za obuku vozila sa automatskim menjacem. Jos bi bilo lepo da je neki smart jer bi kada prodje mozda uzeli Smart roadstera.

tvoja devojka nece sa kvacilom i menjacem. da hoce, umela bi. inace postavio si izuzetno pitanje. ukljuci mozak i razmisli da li bi takva auto skola imala ikakvoga smisla?

#4 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 24 June 2007 - 22:04

hm, ma koliko nekome zvucalo smesno ili glupo sto neko ne zeli da koristi kuplung (tj. menjac), ovde je recimo sasvim normalno da dodjes u skolu, ucis na automatiku, i polazes na automatiku. jedina kvakica je sto posle toga mozes da vozis samo automatik.

meni zvuci ok.

#5 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 24 June 2007 - 22:17

A zasto komentar "naravno da se radi o devojci"? Evo ja kao muskarac javno priznajem da vise volim da vozim automatik. Zasto, zaista nemam pojma. Valjda vise godina provedenih uz F1GP, navikao da vozim bez kvacila (i na tastaturi). Ali takodje mislim da onaj ko uci voznju treba da nauci i jedno i drugo, a sta ce posle voziti stvar je afiniteta. Posle je tesko kontrolisati kome sta pise u dozvoli, a dovoljno je da neko ko nikad nije seo u kola sa rucnim menjacem to uradi posle par godina automatika i skrlja se negde.

#6 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 24 June 2007 - 22:23

A šta bi ona naučila u toj auto školi? Smart nije auto ph34r.gif

#7 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 24 June 2007 - 22:27

QUOTE(nickie @ 24 Jun 2007, 23:04) <{POST_SNAPBACK}>
hm, ma koliko nekome zvucalo smesno ili glupo sto neko ne zeli da koristi kuplung (tj. menjac), ovde je recimo sasvim normalno da dodjes u skolu, ucis na automatiku, i polazes na automatiku. jedina kvakica je sto posle toga mozes da vozis samo automatik.

meni zvuci ok.

pa ne znam, meni zvuci sasvim glupo. kako je to izvedeno? Pise ti u dozvoli da smes da vozis samo automatik? Sta ako te uhvati pandur da vozis auto sa manualnim menjacem? Sta biva kad se zaposlis u firmi gde ti treba vozacka, a oni imaju samo manualne menjace na kolima? Otpuste te?

#8 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 24 June 2007 - 23:11

QUOTE(Grunf @ 24 Jun 2007, 23:27) <{POST_SNAPBACK}>
pa ne znam, meni zvuci sasvim glupo. kako je to izvedeno? Pise ti u dozvoli da smes da vozis samo automatik? Sta ako te uhvati pandur da vozis auto sa manualnim menjacem? Sta biva kad se zaposlis u firmi gde ti treba vozacka, a oni imaju samo manualne menjace na kolima? Otpuste te?


pise ti u dozvoli da mozes da vozis samo automatik.
ne znam tacno sta se desi ako te uhvate, al sigurno nije nista lepo. pretpostavljam da je slicno kao kad te uhvate bez dozvole.
ako bi jednog dana ipak resio da vozis kola sa menjacem, morao bi da ponovo polazes na kolima sa menjacem.
ako se zaposlis u firmi gde ti treba vozacka, oni mogu oma da vide da li je za automatik il ne.

a da, ako polozis na vozilu sa menjacem, mozes, naravno, da vozis i automatik.

Edited by nickie, 24 June 2007 - 23:13.


#9 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 25 June 2007 - 01:26

QUOTE(LaMar @ 24 Jun 2007, 21:52) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno, pogadjate da je za neku devojku, e pa moja devojka ne ume sa kvacilom i menjacem pa mi treba neka auto skola koja ima za obuku vozila sa automatskim menjacem. Jos bi bilo lepo da je neki smart jer bi kada prodje mozda uzeli Smart roadstera.


Sta ti znaci ovo majke ti, pa niko se nije rodio i odma da zna kako rade kvacilo i menjac, ni moja sestra nije znala pa je naucila sada vozi ko Shumi, kazem ti (nemoj ovo da shvatis kao da se pravim pametan) sve je stvar rutine i sve se da nauciti...

#10 LaMar

LaMar
  • Members
  • 38 posts

Posted 25 June 2007 - 17:06

Bez ljutnje, koliko vidim da se ovde svi odmah vade da mora da se nauci na automatiku pa onda evo par razloga zasto sam ja za i protiv odluke moje devojke:
-neko rece smart nije auto - pa i nije to je vise od auta a inace nije u pitanju onaj mali autic "smart for two" ili "four" vec Smart BRABUS koji ima motor od 650ccm i 100KS a trosi 4litra po gradu, ubrzanje mu je 6.5 sekundi (usled tezine od 700kg) a jedino mu je maksimalna brzina mala i iznosi 180km/h i jos na sve to kabriolet;
-dokazano je da zene ne voze kao muskarci i to vidimo svakodnevno po ulicama beograda jer su uzrok velikim guzvama (zivim na zelenom vencu pa sam svedok);
-za tri godine i ja i ona idemo za London pa nam manuelni menjaci uopste ne trebaju a samim tim ni strah od zaposlenja u firmi u kojoj bi vozili auto sa manuelnim.
Znaci vidi se da smo u srbiji jer na prosto pitanje "ima li auto skole" svi odgovaraju zasto ti treba i kako su se svi mucili na manuelnim te stoga moraju i svi ostali te stoga STOP napredku!!!
Nije ni cudo sto vladaju radikali (DSS i ovi sto cak ni radikalno ime ne kriju).

U savkom slucaju nasao sam kako se moze kupiti dozvola pa ako ste vise za to nego za polaganje na automatskom onda neka bude, poslusacu vecinu rolleyes.gif innocent.gif rolleyes.gif

#11 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 25 June 2007 - 18:00

Pa što ne reče da je Smart Brabus, izvini to je nešto sasvim drugo. Samo nije mi jasno 180 na sat ti je malo, pretpostavljam da će ga devojka voziti po gradu?
Što bi kupovao dozvolu čoveče, pa ja vidim da ti možeš da kupiš sve, pa kupi onda i vozača, što da se devojka pati i pravi gužve u saobraćaju?
Meni je jako drago što vi znate da za 3! godine idete u London, verovatno ste i ovog brabusa isplanirali pre 3-4 godine. A i u pravu si šta ćeš ovde, sve go radikal sa manuelnim menjačem, da nije takvih na vlasti već bi ti za Majbaha zaradio a ne bi se sa Brabusom jebavao.
Stop Hagu! Stop napredku!

#12 LEEMAN_3

LEEMAN_3
  • Members
  • 146 posts

Posted 25 June 2007 - 18:12

QUOTE(LaMar @ 25 Jun 2007, 18:06) <{POST_SNAPBACK}>
-neko rece smart nije auto - pa i nije to je vise od auta a inace nije u pitanju onaj mali autic "smart for two" ili "four" vec Smart BRABUS koji ima motor od 650ccm i 100KS a trosi 4litra po gradu, ubrzanje mu je 6.5 sekundi (usled tezine od 700kg) a jedino mu je maksimalna brzina mala i iznosi 180km/h i jos na sve to kabriolet;


IMO, bez ljutnje, to nije ozbiljan auto. Po tome kako govoris o njemu i maksimalnoj brzini, jos me vise uveravas da nije auto za tebe. Iskreno. unsure.gif

QUOTE(LaMar)
-za tri godine i ja i ona idemo za London pa nam manuelni menjaci uopste ne trebaju a samim tim ni strah od zaposlenja u firmi u kojoj bi vozili auto sa manuelnim.


Konstatacija je.... blink.gif

QUOTE(LaMar)
Znaci vidi se da smo u srbiji jer na prosto pitanje "ima li auto skole" svi odgovaraju zasto ti treba i kako su se svi mucili na manuelnim te stoga moraju i svi ostali te stoga STOP napredku!!!
U savkom slucaju nasao sam kako se moze kupiti dozvola pa ako ste vise za to nego za polaganje na automatskom onda neka bude, poslusacu vecinu rolleyes.gif innocent.gif rolleyes.gif


Vidis, zbog ovog zadnjeg sto si rekao, TI ces biti taj koji ce u Srbiji praviti haos i podrivati sve ono sto pametan svet zeli da ispravi. Jer ces TI biti taj koji ce odrzati korupciju i bezvlasce jer ces kupiti dozvolu. Jos se i hvalis tim. ph34r.gif

#13 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 25 June 2007 - 19:02

QUOTE(LaMar @ 25 Jun 2007, 18:06) <{POST_SNAPBACK}>
-za tri godine i ja i ona idemo za London pa nam manuelni menjaci uopste ne trebaju a samim tim ni strah od zaposlenja u firmi u kojoj bi vozili auto sa manuelnim.

a, pa sto nisi odma reko. inace, nisam znao da se u UK ne prave kola sa manualnim menjacima. dry.gif
QUOTE(LaMar @ 25 Jun 2007, 18:06) <{POST_SNAPBACK}>
Znaci vidi se da smo u srbiji jer na prosto pitanje "ima li auto skole" svi odgovaraju zasto ti treba i kako su se svi mucili na manuelnim te stoga moraju i svi ostali te stoga STOP napredku!!!
Nije ni cudo sto vladaju radikali (DSS i ovi sto cak ni radikalno ime ne kriju).

U savkom slucaju nasao sam kako se moze kupiti dozvola pa ako ste vise za to nego za polaganje na automatskom onda neka bude, poslusacu vecinu rolleyes.gif innocent.gif rolleyes.gif

e bravo... mislim da je najbolje da kupis dozvolu, ne bi li nama radikalima sa manualcima skresao u brk. ti se ili jako dobro zajebavas ili si potpuno lud.

#14 bjanka

bjanka
  • Members
  • 29 posts

Posted 25 June 2007 - 19:22

Probaj Autoskolu Stopex tel. 011/ 2411 752
ili neku autoskolu koja ima polaganje vozackih ispita i za hendikepirane osobe.
Znam da zvuci deprimirajuce, ali koliko znam takve skole imaju vozila sa auto menjacem.
Sem toga danas manje vise svi automobili mogu da se kupe u svim verzijama.

Zasto ne bi ucila na tome ako tako zeli i misli da ce joj biti lakse?!

Pozdrav za devojku i srecno!

#15 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 25 June 2007 - 20:02

Kao prvo ne razumem sto nas pitas da li postoji neka auto skola ovde kada planiras da te devojka vozi po Londonu.
Ona ce svejedno morati onda da polaze tamo opet posto ova nasa radikalna vozacka dozvola tamo ne vazi...
Kao sto ti je lepo objasnila devojka Stopex je jedina uto skola koja je uvela polaganje na auto-menjacu ali je to obezbedjeno samo za ljude sa hendikepom, ali posto vidim da mozes i dozvolu da kupis potvrda o jedno 50% hendikepa ti nece biti neki veci problem...
Stop Haskoj tiraniji borba do Seseljove slobode... laugh.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif