Jump to content


Photo

Tadicevo izvinjenje Hrvatima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1285 replies to this topic

#1 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 24 June 2007 - 00:04

ZAGREB - Srbijanski predsjednik Boris Tadić, koji boravi u Zagrebu gdje će u nedjelju sudjelovati na Energetskom summitu jugoistočne Europe, dao je za emisiju Hrvatske radiotelevizije "Nedjeljom u 2" intervju u kojemu se ispričao Hrvatima za nesreće koje su im nanijeli Srbi.

"Moje isprike svim pripadnicima hrvatskoga naroda koje je netko učinio nesretnim u ime moga naroda - ja ih upućujem i preuzimam na sebe odgovornost", rekao je srbijanski predsjednik Boris Tadić za emisiju "Nedjeljom u 2", kako je objavio HRT u subotnjem "Dnevniku".

Emisija, koja je snimljena u četvrtak 21. lipnja, bit će emitirana u nedjelju 24. lipnja.

Tadić je u intervjuu, kako je najavljeno u subotnjem Dnevniku, govorio i o aktualnom pitanju Kosova, Ratku Mladiću, ali i o budućnosti hrvatsko-srpskih odnosa. (Hina)

#2 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 24 June 2007 - 11:29

Ko je dao pravo Tadicu da se izvinjava u moje ime kada sam ja tada bio klinac od 10 godina,ili u ime moga brata koji je imao 3 godine,ili svih onih koji sada imaju 16 17 18 pa do 28e godine i vise koji nisu imali pojma o ratu,a ima nas mnogo ,ko mu je dao to pravo? Zasto kada mi je najbolji drug u osnovnoj skoli bio hrvat,zasto kada mi je devojka po nacionalnosti hrvatica? Zasto se izvinjava u moje ime?

#3 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 24 June 2007 - 11:30

QUOTE(moshe @ 24 Jun 2007, 12:29) <{POST_SNAPBACK}>
Ko je dao pravo Tadicu da se izvinjava u moje ime kada sam ja tada bio klinac od 10 godina,ili u ime moga brata koji je imao 3 godine,ili svih onih koji sada imaju 16 17 18 pa do 28e godine i vise koji nisu imali pojma o ratu,a ima nas mnogo ,ko mu je dao to pravo? Zasto kada mi je najbolji drug u osnovnoj skoli bio hrvat,zasto kada mi je devojka po nacionalnosti hrvatica? Zasto se izvinjava u moje ime?


a ti mu uputi protestnu notu dry.gif
od svega sto radi u moje ime, jedino mu ovo ne zameram. naprotiv.

#4 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 24 June 2007 - 11:48

QUOTE(Zlica od Opaka @ 24 Jun 2007, 12:30) <{POST_SNAPBACK}>
a ti mu uputi protestnu notu dry.gif
od svega sto radi u moje ime, jedino mu ovo ne zameram. naprotiv.


ajde OK covek se izvinio i sad svi pricaju o tome da treba da se izvinemo da bi doslo do medjusobnog pomirenja...ajde da vidimo i to chudo...konacno pomirenje !!!

#5 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 24 June 2007 - 11:49

QUOTE(moshe @ 24 Jun 2007, 12:48) <{POST_SNAPBACK}>
ajde OK covek se izvinio i sad svi pricaju o tome da treba da se izvinemo da bi doslo do medjusobnog pomirenja...ajde da vidimo i to chudo...konacno pomirenje !!!

da li ce konacno pomirenje biti cudo ili ne, ostaje da se vidi. izgleda da hoce, cim znacajan broj (`)gradjana(`) burno reaguje na elementrane stvari. a bez toga svakako nema napred.

#6 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 24 June 2007 - 11:50

Da li se bio izvinio i u Sarajevu ili mozda gresim?

Bilo kako bilo, kada je dosao na Kosovo, Tadic je podelio neke zastave Srbije medju lokalnim srpskim stanovnistvom i otisao.

#7 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 24 June 2007 - 11:50

QUOTE(moshe @ 24 Jun 2007, 12:29) <{POST_SNAPBACK}>
Ko je dao pravo Tadicu da se izvinjava u moje ime kada sam ja tada bio klinac od 10 godina...
Zasto se izvinjava u moje ime?



...evo ti tacan prevod onoga sto je rekao, posto ocigledno nisi razumeo

"Svim građanima Hrvatske i svim pripadnicima hrvatskog naroda koje su učinili nesrećnima pripadnici moga naroda, upućujem izvinjenje i preuzimam za to odgovornost", izjavio je predsednik Tadić ...

... iz citata se jasno vidi da je mislio na one na koje se to odnosi ... a tebe nije ni spomenuo, sta ti je? smile.gif wink.gif


...a drugo nije ni Tadic njima ucinio nista nazao, pa eto ipak preuzima odgovornost i izvinjava se,
sto je ujedno i pravo osvezenje kad je u pitanju predsednik od koga smo malo digli ruke ...

#8 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 24 June 2007 - 12:09

QUOTE(Steamroller @ 24 Jun 2007, 01:04) <{POST_SNAPBACK}>
intervju u kojemu se ispričao Hrvatima za nesreće koje su im nanijeli Srbi.

dobra vest. odlicno.

#9 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 24 June 2007 - 12:11

Postoji jedan momenat kada je Williy Brandt klekao u Dahau. Willy Brandt je bio veliki covek. Tadicev postupak, isto tako, jeste cin odgovornosti i velicine.

Edited by Gwydion, 24 June 2007 - 12:36.


#10 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 24 June 2007 - 12:26

QUOTE(insomniac @ 24 Jun 2007, 12:50) <{POST_SNAPBACK}>
Da li se bio izvinio i u Sarajevu ili mozda gresim?

Bilo kako bilo, kada je dosao na Kosovo, Tadic je podelio neke zastave Srbije medju lokalnim srpskim stanovnistvom i otisao.


to ti je demoKuratija. nekome izvinjenje, a drugima inat s zastavama.

#11 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 24 June 2007 - 12:27

QUOTE(Steamroller @ 24 Jun 2007, 00:04) <{POST_SNAPBACK}>
ZAGREB - Srbijanski predsjednik Boris Tadić, koji boravi u Zagrebu gdje će u nedjelju sudjelovati na Energetskom summitu jugoistočne Europe, dao je za emisiju Hrvatske radiotelevizije "Nedjeljom u 2" intervju u kojemu se ispričao Hrvatima za nesreće koje su im nanijeli Srbi.

"Moje isprike svim pripadnicima hrvatskoga naroda koje je netko učinio nesretnim u ime moga naroda - ja ih upućujem i preuzimam na sebe odgovornost", rekao je srbijanski predsjednik Boris Tadić za emisiju "Nedjeljom u 2", kako je objavio HRT u subotnjem "Dnevniku". ... (Hina)

QUOTE(moshe @ 24 Jun 2007, 11:29) <{POST_SNAPBACK}>
Ko je dao pravo Tadicu da se izvinjava u moje ime kada sam ja tada bio klinac od 10 godina,ili u ime moga brata koji je imao 3 godine,ili svih onih koji sada imaju 16 17 18 pa do 28e godine i vise koji nisu imali pojma o ratu,a ima nas mnogo ,ko mu je dao to pravo? Zasto kada mi je najbolji drug u osnovnoj skoli bio hrvat,zasto kada mi je devojka po nacionalnosti hrvatica? Zasto se izvinjava u moje ime?

covek je lepo rekao "Moje isprike" (tj "moje izvinjenje" no svejedno)

inace svaka cast - konacno nesto stvarno pozitivno od njega

Edited by Lavinia Amaldi, 24 June 2007 - 12:32.


#12 Joe D

Joe D
  • Members
  • 2,529 posts

Posted 24 June 2007 - 13:55

Lep gest predsednika, jos bi lepse bilo kada bi skupstina usvojila neki dokument, i da konacno sve institucije od znacaja u ovoj zemlji priznaju zlocine pocinjene sa nase strane. Tada bi i suocavanje gradjana sa prosloscu islo lakse. U suprotnom, dzaba ga bilo.

@moshe
gradjani su na izborima 2003. godine(i ja medju njima) dali pravo Tadicu da se izvinjava u njihovo ime, kao sto su i 1990. dali pravo onome da vrsi zlocine u njihovo ime, a kasnije mu na narednim izborima sve to prastali sve do 2000.

#13 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 24 June 2007 - 14:01

QUOTE(Steamroller @ 24 Jun 2007, 01:04) <{POST_SNAPBACK}>
ZAGREB - Srbijanski predsjednik Boris Tadić, koji boravi u Zagrebu gdje će u nedjelju sudjelovati na Energetskom summitu jugoistočne Europe, dao je za emisiju Hrvatske radiotelevizije "Nedjeljom u 2" intervju u kojemu se ispričao Hrvatima za nesreće koje su im nanijeli Srbi.

"Moje isprike svim pripadnicima hrvatskoga naroda koje je netko učinio nesretnim u ime moga naroda - ja ih upućujem i preuzimam na sebe odgovornost", rekao je srbijanski predsjednik Boris Tadić za emisiju "Nedjeljom u 2", kako je objavio HRT u subotnjem "Dnevniku".

Emisija, koja je snimljena u četvrtak 21. lipnja, bit će emitirana u nedjelju 24. lipnja.

Tadić je u intervjuu, kako je najavljeno u subotnjem Dnevniku, govorio i o aktualnom pitanju Kosova, Ratku Mladiću, ali i o budućnosti hrvatsko-srpskih odnosa. (Hina)


troll on
Srecom, ono sto je Tadic rekao "prevedeno" je, pa valjda nece postojati opasnost od pogresnog tumacenja! blink.gif
troll off dry.gif

Edited by Nesh, 24 June 2007 - 14:02.


#14 Spleen

Spleen
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 24 June 2007 - 14:05

Dobar potez, naravno.

#15 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 24 June 2007 - 14:18

Svaka cast thumbup.gif
Ne samo sa ovim gestom, nego i kompletnim delovanjem na politickoj sceni Tadic pokazuje da je pravi covek za Srbiju.
Spreman na kompromis, dijalog i da prihvati rizik i kritike, a sve u cilju da Srbija ne zastane i ne skrene sa jedino ispravnog evropskog puta.
Zalosno je sto mnogi ne vide siru sliku i napadaju Tadica zbog teskih i ne idealnih ali ipak najmanje losih odluka koje donosi.