Jump to content

Photo

Apple iPhone

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#61 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 07 September 2007 - 19:29

QUOTE(BG restorani @ 7 Sep 2007, 17:40) <{POST_SNAPBACK}>
Slazem se. Kad sam kupovao mp3 plejer, uporedio sam sta nudi iPod vs. konkurencije i zakljucio da vredi dati nesto vise novca za iPoda. Medjutim, ispostavilo se da sam pogresno postavio prioritete, tako da bih sada verovatno kupio nesto od konkurencije, bez obzira na to sto sam sKota softnjerskim intervencijama naucio pameti. Najvise mi smeta sKotova ogranicena funkiconalnost u baratanjima ll formatima, a i kad ga se ubedi da cita neke od njih, prebrzo skrcka bateriju. Ipak je za prenosive uredjaje najbitnija konfigurabilnost, a tek posle mozemo da pricamo o kompaktnosti, vizuelnom aspektu i seksualnom appealu uredjaja.

Koliko vidim, slicno vazi i za iPhony.

A reci je si li probao onaj Rockbox firmware sto ga svi hvale a zasnovan je na linux-u?

#62 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 07 September 2007 - 21:36

QUOTE(rudlavibizon @ 7 Sep 2007, 20:29) <{POST_SNAPBACK}>
A reci je si li probao onaj Rockbox firmware sto ga svi hvale a zasnovan je na linux-u?

Da. Kad to uradis, gubis garanciju :-) dobijes nesto funkcionalnosti uz ruzniji izgled ekrana i mogucnost da pustas flacove koji jedu bateriju za dva sata na Photou.

#63 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 08 September 2007 - 10:20

Rockbox NIJE zasnovan na Linuxu, moguće da je bootloader preuzet iz nekog Linux-on-iPod projekta i to je sva veza Rockboxa sa Linuxom
Takođe, Rockbox je, bar na iPodu, još uvek prilično sranje. Ružan je, bagovit, neoptimizovan - zbog čega troši bateriju 2-3 puta brže nego Appleov firmware, jedino što omogućava puštanje Vorbis fajlova i organizaciju muzike po fajl sistemu. Mada je ta prednost prilično sumnjiva - bez Vorbisa može da se živi ako neko nema ideološki problem (a meni se čini da Vorbis ima smisla koristiti jer je odličan kodek a ne zbog ideologije), a ovo drugo je samo stvar navike.

FLAC? Pa i ja čuvam svoju kolekciju na hardu od 320G u FLAC ili WavPack formatima, a na iPod je (ako baš hoću lossless) šaljem u Apple Lossless formatu, konverzija je totalno lossless a zahteva dva klika i jedan pokret mišem (bar na MacOS X-u korišćenjem programa XLD - na Windows-u čak ni korišćenjem Foobara2000 nisam uspeo da postignem ništa slično). Mada je lossless format na prenosnom uređaju koji se sluša na smešnim malim slušalicama totalni overkill, osim ako ga ne staviš u dock pa puštaš na hifi uređaju.

I NE gubiš garanciju zbog Rockboxa ako pre pozivavanja na garanciju uspeš da vratiš Apple firmware - ne postoji način da provale da ti je na iPodu nekad bio Rockbox.

#64 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 08 September 2007 - 14:24

Novi iPod Nano

#65 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 09 September 2007 - 00:13

Da, i šafl su skratili na dimenzije kvadrata.

Gledao sam neke sumanute artikle o ceni ajpod Toucha, i ako su tačni što se tiče cene, taj će biti moj. Kao i iPhone, ako ne bude bio iznad 500 evra kad nam dođe u okoliš sa svežim ugovorom sa VIPom smile.gif

#66 Tale Surovi

Tale Surovi
  • Members
  • 363 posts

Posted 09 September 2007 - 15:55

QUOTE(individue @ 9 Aug 2007, 17:37) <{POST_SNAPBACK}>
kome treba teška kontra iphoneu, preporučujem puristički motofone f3, ima za 20tak eur, prezadovoljan aparatom smile.gif

Gde ima da se nađe u Beogradu? smile.gif

#67 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 09 September 2007 - 16:31

QUOTE(Ajvoks @ 8 Sep 2007, 11:20) <{POST_SNAPBACK}>
Takođe, Rockbox je, bar na iPodu, još uvek prilično sranje. Ružan je, bagovit, neoptimizovan - zbog čega troši bateriju 2-3 puta brže nego Appleov firmware, jedino što omogućava puštanje Vorbis fajlova i organizaciju muzike po fajl sistemu. Mada je ta prednost prilično sumnjiva - bez Vorbisa može da se živi ako neko nema ideološki problem (a meni se čini da Vorbis ima smisla koristiti jer je odličan kodek a ne zbog ideologije), a ovo drugo je samo stvar navike.

Nije Rockbox bas toliko los. Mogu se izbunariti teme koje izgledaju pristojno i prikazuju po neki zanimljivi detalj vise od Appletovog firmnjareta. Bateriju trosi za priblizno isto vreme kao or'ginal, a ni jednom mi nije zakucao spravicu, za dva puta manje od iPodovog OSa. No, nebitno je to, s obzirom da se moze namestiti dual boot, zgodna opcija za hitne slucajeve kakvi mi se javljaju u praksi (da sad ne objasnjavam). Od korisnih stvari, Rockbox nudi ekvilajzer (koji ne koristim ;-) a nedostaje mu podrska za Ape format. Uprokos tome, ne secam se kad sam ga poslednji put koristio :-)

FLAC? Pa i ja čuvam svoju kolekciju na hardu od 320G u FLAC ili WavPack formatima, a na iPod je (ako baš hoću lossless) šaljem u Apple Lossless formatu, konverzija je totalno lossless a zahteva dva klika i jedan pokret mišem (bar na MacOS X-u korišćenjem programa XLD - na Windows-u čak ni korišćenjem Foobara2000 nisam uspeo da postignem ništa slično). Mada je lossless format na prenosnom uređaju koji se sluša na smešnim malim slušalicama totalni overkill, osim ako ga ne staviš u dock pa puštaš na hifi uređaju.

Da, samo sto me cesto mrzi da konvertujem iz ll u pravoverni format. Ponekad mi se slusa muzika sa dobrog izvora, pa mi dodje da pustim ll na iPodu iako se slazem da je to, u vecini slucajeva, overkill. Mp3 me brze zamori, a nije bas da ne cujem razliku kad pustim jazz. iPod sam kupio zato sto sam procitao da ima bolji DA konvertor od konkurencije (hm, ko li je to pisao? ;-) pa je steta to ne iskoristiti. Dock je mozda u planu, imas li preporuku?

Ova prica je, manje-vise, glupiranje. Pricamo o uredjaju koji kosta 200nak evra i radi pristojno, jedino mi nedostaje malo konfigurabilnosti. Zato sledeci pladzer verovatno nece biti Appleov, a iPoda cu da zadrzim, zlu ne trebalo ;-) ili cu da ga ubacim u dock i "zaboravim" u stanu.

I NE gubiš garanciju zbog Rockboxa ako pre pozivavanja na garanciju uspeš da vratiš Apple firmware - ne postoji način da provale da ti je na iPodu nekad bio Rockbox.

Ma, cim si pogledao iPoda, vec si mu razdevicio garanciju :-)

#68 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 09 September 2007 - 20:13

QUOTE(Nebojša Kuzmanović @ 9 Sep 2007, 01:13) <{POST_SNAPBACK}>

Gledao sam neke sumanute artikle o ceni ajpod Toucha, i ako su tačni što se tiče cene, taj će biti moj. Kao i iPhone, ako ne bude bio iznad 500 evra kad nam dođe u okoliš sa svežim ugovorom sa VIPom smile.gif

Bas gledam sad, u Americi ce cena Ipod Touch-a biti 299 (8GB) odnosno 399 (16GB) dolara.
Ne sumnjam da se kod nas biti bar duplo skuplji... mad.gif
Ja sam odavno hteo da kupim Nano, ali posto su kod nas toliko bezobrazno skupi da prelazi svaku meru zadovoljio sam se sa nekim Sony mp3 plejerom...
Zaista mi nije jasno odkud ovde tolike cene, razumem da placaju poreze, carine... ali opet sto je mnogo mnogo je.
Najbolja varijanta ti je ako imas nekog u inostranstvu pa da ti ponese kad podje...

Edited by mr@ki, 09 September 2007 - 20:21.

#69 Paris-Texas

Paris-Texas
  • Members
  • 244 posts

Posted 09 September 2007 - 22:57

I kada stize taj iPhone u nase krajeve?

#70 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 09 September 2007 - 23:38

QUOTE(Nebojša Kuzmanović @ 9 Sep 2007, 00:13) <{POST_SNAPBACK}>

hmmm....ne bas smile.gif

Attached Files

#71 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 10 September 2007 - 00:50

QUOTE(Nebojša Kuzmanović @ 9 Sep 2007, 01:13) <{POST_SNAPBACK}>

Apple je stavio ultra povoljne cene za iPod Touch i novi Nano, ocekuje ih bozicno razvaljivanje, plus su spustili cenu iPhone-a za 200 $. Sto je razbesnelo fanove koji su cekali u redovima da ga prvi nabave, pa Jobs nudi istima po vaucer od 100$ za Apple Store. laugh.gif

#72 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 11 September 2007 - 01:27

QUOTE(Nebojša Kuzmanović @ 8 Sep 2007, 18:13) <{POST_SNAPBACK}>

tacnije nano je skracen....ipod touch je $299 za 8G i $399 za 16G....ima sve opcije ko iphone samo bez opcije telefoniranja smile.gif jedino su mogli da mu ubace kamericu, al ajd....inace narucio sam ovaj manji...izvestavam kad dodje...rekose do 28sept ce stic'....

#73 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 11 September 2007 - 02:56

QUOTE(Takeshi @ 9 Sep 2007, 19:50) <{POST_SNAPBACK}>
Apple je stavio ultra povoljne cene za iPod Touch i novi Nano, ocekuje ih bozicno razvaljivanje, plus su spustili cenu iPhone-a za 200 $. Sto je razbesnelo fanove koji su cekali u redovima da ga prvi nabave, pa Jobs nudi istima po vaucer od 100$ za Apple Store. laugh.gif

ma ne nudi onima sto su cekali u redovima..
nego samo onima sto su ga kupili u poslednjih 14 dana...
sto je inace standardna Apple-ova politika sto se tice obaranja cena

uzgred iTouch je jedini proizvod koji mene interesuje.

iPhone i dalje ne kapiram... ergonomski, to jednostavno nije telefon...
nego neka nezgrapna naprava koja ima sposobnost telefoniranja smile.gif

o AT&T necu ni da pricam.
glavni razlog zasto je AT&T odabran je upravo taj sto im je mreza najzastareilja
pa je njih bilo najlakse nagovoriti da je u buducnosti prilagode iPhone svrhama.

e sad.. iTouch znaci iPhone minus te dve gluposti (uz odgovarajuce smanjenje dimenzija i cene)
sto je vec .. savim zanimljiva stvar.

ja ionako vec nikud ne idem bez telefona u jednom i mp3 plejera u drugom dzepu...
sve sto mi zaista fali je internet access kako valja... i do sada nisam bio zadovoljan
time na telefonima.... ali evo ga obecavajuci na mp3 plejeru.

znaci.. sto se mene tice.. to je to smile.gif

Edited by kobac, 11 September 2007 - 02:57.

#74 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 11 September 2007 - 08:31

QUOTE(kobac @ 11 Sep 2007, 03:56) <{POST_SNAPBACK}>
ma ne nudi onima sto su cekali u redovima..
nego samo onima sto su ga kupili u poslednjih 14 dana...
sto je inace standardna Apple-ova politika sto se tice obaranja cena

To je bila standardna varijanta do sada, ali koliko sam shvatio Apple pravi izuzetak, pa je ovog puta ukljucio sve koji su do sada kupili iPhone po prvoj ceni.
Kaze Jobs na Apple sajtu:

"Therefore, we have decided to offer every iPhone customer who purchased an iPhone from either Apple or AT&T, and who is not receiving a rebate or any other consideration, a $100 store credit towards the purchase of any product at an Apple Retail Store or the Apple Online Store."

Kostace ih puno ovaj potez, ali kao ostaje im imidz kompanije koja brine o svojim kupcima dry.gif

Definitvno je iTouch najzanimljivija stvarcica od svih.

btw, za korisnike u Evropi nema snizenja, u UK je ista cena za iPhone. Kad stigne u Srbiju bice barem duplo skuplji. rolleyes.gif

#75 miloos

miloos
  • Members
  • 628 posts

Posted 11 September 2007 - 15:28

QUOTE(Takeshi @ 11 Sep 2007, 09:31) <{POST_SNAPBACK}>
btw, za korisnike u Evropi nema snizenja, u UK je ista cena za iPhone. Kad stigne u Srbiju bice barem duplo skuplji. rolleyes.gif

šteta što nema sniženja za Evropu. mad.gif Ali jednostavno moram da ga kupim.
Jedva čekam da gledam filmove na njemu (jel i na IPodu Tuč isto onoliko veliki ekran kao i na bivšem običnom iPodu?)+ jedva čekam da preko WiFi-a kupujem iTunes-e.
Yupi! smile.gif