Jump to content


Photo

stop rasizmu!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#16 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 23 June 2007 - 02:29

QUOTE(harper lee @ 23 Jun 2007, 03:23) <{POST_SNAPBACK}>
Da, krajnje je jednostavno. Sledeci korak je da siledzijama uskratimo njihovu omiljenu aktivnost i grupno ih kaznimo tako sto cemo da pobijemo sve zene, pedofile cemo grupno kazniti tako sto cemo da podavimo decu, lopove tako sto cemo da sledimo svetli primer pukovnika Gadafija i ukinemo novac a rasista cemo se resiti cim se resimo crnaca, Azijata, Indijanaca i drugog sarenisa.

Cudi me da se ovako jednostavnog resenja niko nije dosetio ranije. Nije sto je jednostavno, ali sto je efikasno.


Mislim da će to "moralna gromada" od UEFE jedva dočekati, i to nije predrasuda već iskustvo.
Po principu postavili smo dispozicije, a ako ih se ne pridržavate znate šta sleduje.
Mi bi im samo legli kao kec na deset, da se pokažu "pravednicima", kao što jelte svakako i jesu.

edit: zaboravih quote, a i ubaci se đavolji sluga
edit2: gde nestade 7 strana unsure.gif

Edited by sursike, 23 June 2007 - 02:34.


#17 lecter

lecter
  • Members
  • 10 posts

Posted 23 June 2007 - 02:42

Naravno da nije sve (il' mozda bolje nista nije) idealno i pravedno, ali od izigravanja Kalimera nema mnogo vajde. Sasvim je u redu da nas kazne ukoliko bude rasistickih provokacija od strane nasih navijaca (ili ne daj Boze igraca). Ili bi mozda trebali da uputimo dopis FS Holandije da sutra "izvedu" tim sastavljen iskljucivo od "belih" igraca? unsure.gif


edit:
2 sursike
Radi se. wink.gif

2 Valkyrie
Eto ironije. biggrin.gif

Edited by lecter, 23 June 2007 - 03:02.


#18 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 23 June 2007 - 03:02

QUOTE(lecter @ 23 Jun 2007, 03:42) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno da nije sve (il' mozda bolje nista nije) idealno i pravedno, ali od izigravanja Kalimera nema mnogo vajde. Sasvim je u redu da nas kazne ukoliko bude rasistickih provokacija od strane nasih navijaca (ili ne daj Boze igraca). Ili bi mozda trebali da uputimo dopis FK Holandije da sutra "izvedu" tim sastavljen iskljucivo od "belih" igraca? unsure.gif


Trebali bi da uputimo dopis Holandiji da rade svoj jebeni posao i SVOJOM murijom rese problem na SVOM stadionu, jer NJIHOVI gradjani traze da se u NJIHOVOJ zemlji spreci ispad rasizma. Deliti navijace na nase i njihove je tako... avaj... rasisticki.

#19 roux senyurt

roux senyurt
  • Members
  • 127 posts

Posted 23 June 2007 - 03:08

QUOTE(harper lee @ 23 Jun 2007, 03:23) <{POST_SNAPBACK}>
Da, krajnje je jednostavno. Sledeci korak je da siledzijama uskratimo njihovu omiljenu aktivnost i grupno ih kaznimo tako sto cemo da pobijemo sve zene, pedofile cemo grupno kazniti tako sto cemo da podavimo decu, lopove tako sto cemo da sledimo svetli primer pukovnika Gadafija i ukinemo novac a rasista cemo se resiti cim se resimo crnaca, Azijata, Indijanaca i drugog sarenisa.

Cudi me da se ovako jednostavnog resenja niko nije dosetio ranije. Nije sto je jednostavno, ali sto je efikasno.

mislim da si malo predaleko otisao. cini mi se da uefa ne mari puno sto ce odstranjivanjem sa takmicenja jednog tima, kazniti kolektivno i one koji nisu urlikali na stadionu. narocito ako taj tim dolazi iz jedne male i poprlicno beznacajne zemlje.
ono sto sam napisao u prethodnom postu ne mora da predstavlja neko moje misljenje, ali to je u sustini nacin na koji uefa razmislja po ovom pitanju.

#20 lecter

lecter
  • Members
  • 10 posts

Posted 23 June 2007 - 03:13

QUOTE(Kudravi Gaucos @ 23 Jun 2007, 04:02) <{POST_SNAPBACK}>
Trebali bi da uputimo dopis Holandiji da rade svoj jebeni posao i SVOJOM murijom rese problem na SVOM stadionu, jer NJIHOVI gradjani traze da se u NJIHOVOJ zemlji spreci ispad rasizma.

To takmicenje je pod skutima UEFA-e, zar ne?


QUOTE
Deliti navijace na nase i njihove je tako... avaj... rasisticki.

Koja glupost. ph34r.gif
Cemu onda uopste navijaci ako svi navijaju za jednoga ili svakoga?! huh.gif

#21 nebojsapetkovic

nebojsapetkovic
  • Members
  • 123 posts

Posted 23 June 2007 - 03:25

Da se izbaci tim zbog rasistickih uzvikivanja sa tribina????? Sta to znaci??? Da dodju dva engleza svetle boje koze, i oponasaju majmune vicu niger niger i tako to.. i na kraju se prekine utakmica i izbaci se srbija???? nek se lepo isprazne tribine i lepo... ili jos bolje nek neko od hiljadu redara gleda ko uzvikuje javi motorolom da snimi kamera i izbace coveka, i kazne ga... glupost...

#22 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 23 June 2007 - 04:26

zi hajl i srbija do tokija! s_w.gif s_d.gif ss.gif

thumbdown.gif thumbdown.gif thumbdown.gif

#23 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 23 June 2007 - 08:03

QUOTE(Valkyrie)
E pa ja volim da mislim da nemaju. Mada si ti u pravu, oni su realnost baš kao i radikali sa sve državljanstvom Srbije.
I dalje mi ne govorite o čemu to mi ovde, jelte, kulturni arasisti# navijači Srbije možemo da diskutujemo a da to promeni sliku koju o nama imaju uveliko?

mozhemo i da prichamo o problemu.

QUOTE(harper lee)
Do sada je pdf sport uspesno odolevao zagadjivanjima sa pdf-a politika, ali izgleda da je tamo toliko smeca da je pocelo posteno da se preliva na sve strane. Zato cemo imati tu jedinstvenu cast da se i ovde prebrojimo oko toga ko je ugazio u govno a ko u Evropsku Uniju.

harper lee,
due respect,

izvini, a tema se ne tiche sporta? ja sam osetio potrebu da prodiskutujem problem sa navijachima srbije (ne navijachima politichkih blokova u srbiji, koji se ukljuchuju mahom na taj podforum koji je tebe toliko smorio). ako tebe tema smara, imash jednostavan izbor da se ne ukljuchish u nju, i to je to.

rasizam je politichko zagadjenje fenomenalnog uspeha srpskih sportista.

razumem tvoju izbedachenost podforumom 'politika', ali nema potrebe da me vredjash svojim duboko cinichnim primedbama poshto ja tamo ionako ne uchestvujem vec godinama.

govorish o moralnim gromadama i grombuljicama, i onda sam moralishesh?

#24 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 June 2007 - 08:57

QUOTE(srdjanf. @ 23 Jun 2007, 09:03) <{POST_SNAPBACK}>
izvini, a tema se ne tiche sporta? ja sam osetio potrebu da prodiskutujem problem sa navijachima srbije (ne navijachima politichkih blokova u srbiji, koji se ukljuchuju mahom na taj podforum koji je tebe toliko smorio). ako tebe tema smara, imash jednostavan izbor da se ne ukljuchish u nju, i to je to.

rasizam je politichko zagadjenje fenomenalnog uspeha srpskih sportista.

razumem tvoju izbedachenost podforumom 'politika', ali nema potrebe da me vredjash svojim duboko cinichnim primedbama poshto ja tamo ionako ne uchestvujem vec godinama.

govorish o moralnim gromadama i grombuljicama, i onda sam moralishesh?


Ako se o navijacima radi - imas pdf navijaci u komsiluku.

Ako se o rasizmu radi - imas pdf drustvo malo gore na severu.

Ako se o ovom konkretnom pritisku na nas tim pre finala radi - imas topik o sampionatu.

Sto se moralnih gromada i gromuljica radi to nije bilo upuceno tebi vec onima koji su zavapili zbog toga sto su se ljudi zezali na ovom topiku kada je, zaboga, tema vec toliko ozbiljna. Prema tome ne shvatam zasto su bas tebe ti "duboko cinicni" komentari toliko pogodili.

#25 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 23 June 2007 - 09:05

QUOTE(srdjanf. @ 23 Jun 2007, 07:03) <{POST_SNAPBACK}>
mozhemo i da prichamo o problemu.
harper lee,
due respect,

izvini, a tema se ne tiche sporta? ja sam osetio potrebu da prodiskutujem problem sa navijachima srbije (ne navijachima politichkih blokova u srbiji, koji se ukljuchuju mahom na taj podforum koji je tebe toliko smorio). ako tebe tema smara, imash jednostavan izbor da se ne ukljuchish u nju, i to je to.

rasizam je politichko zagadjenje fenomenalnog uspeha srpskih sportista.

razumem tvoju izbedachenost podforumom 'politika', ali nema potrebe da me vredjash svojim duboko cinichnim primedbama poshto ja tamo ionako ne uchestvujem vec godinama.

govorish o moralnim gromadama i grombuljicama, i onda sam moralishesh?

Naravno da ima prava da morališe. Harper lee je tu, sa nama, da osudi svaki sličan događaj i oplete po njegovim akterima svaki put kada se to desi na tribinama u skoro bilo kom sportu. Ne samo on, već i teacher, meelis kou, filipenko, i mnogi drugi. Njihov doprinos je nemerljivo značajniji, jer je ukazivanje na pojavu poput rasizma i insistiranje na njenom otklanjanju proces, a sama pojava se mora kritikovati kad god dođe do nje, bilo da je u pitanju utakmica telekom prve lige, jadranske lige ili neko međunarodno takmičenje. Jedini način da glasovi razuma dopru makar do nekolicine sa foruma (što je već uspeh) jeste da se pojava i njene nus-pojave permanentno osuđuju i kritikuju u svim njenim oblicima, kad god dođe do nje. Potpuno je prirodno zaziranje od tzv. politički korektnih činilaca kojih nigde nema da komentarišu kada se identične stvari dešavaju na našim terenima i u blažim oblicima sa manjim posledicama, ali se pojavljuju kada se desi neka značajnija manifestacija gde može doći do ozbiljnijih posledica (u konkretnom slučaju izbacivanje sa takmičenja i sl.), kao što je ovaj topik otvoren ne blagovremeno, ne ni nakon što se incident desio, već tek nakon što se Uefa (ovde popularno zvana Govno#) oglasila. Ne vidim čemu takva tema uopšte, tu nema nikakve diskusije, rasizam je zlo, njegove manifestacije u bilo kom obliku su katastrofa i ne kapiram o kakvoj dubokoumnoj raspravi se možemo nadati na ovom podforumu, naročito kada bismo sada trebali da diskutujemo ponovo o tome i da to ponovo osuđujemo iako smo to činili u svakoj prilici.

Da se razumemo, niko tebe ne osuđuje zbog pokretanja topika, niko ne tvrdi da si loš čovek, ne znam, možda u stvari intenzivno pratiš sport kod nas i u svetu i ovaj podforum, samo si manje aktivan kada je postovanje u pitanju. Jednostavno je tako, ovde se takve stvari osuđuju kad god se dese, u bilo kakvoj prilici, sa prilično ubedljivim i konkretnim argumentima zašto je to što je vikano duboko pogrešno, a naučnoj raspravi odakle rasizam ovde ipak nema mesta. Ono što je tragično jeste što se uvek tu i tamo pojavi poneki nativni Amerikanac® (kao što vidiš, uvek koristim priliku da izrazim političku korektnost) koji krene da pojavu rasizma (ili neku njegovu nus-pojavu) odobrava, a onda neko od korektnih i finih korisnika njega otera u tri lepa Private Message-a i popije ban sad.gif

Pored toga, harper lee je darodavac bonus ćevapa u Užicu#, što je dobročinstvo kakvo ne može biti tako brzo zaboravljeno smile.gif



edit: znao sam. Moderatori, kojih ovde nema mesecima, su se pojavili eto tako slučajno, baš nakon podizanja ovog topika da ga pročiste od nepodobnog pisanija, čitavih par sati nakon njegovog postavljanja...sledi 1 pin, van svake sumnje, naročito ukoliko se večeras desi nekakav incidenat©...

Edited by filipenko, 23 June 2007 - 09:09.


#26 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 June 2007 - 09:08

QUOTE(roux senyurt @ 23 Jun 2007, 04:08) <{POST_SNAPBACK}>
mislim da si malo predaleko otisao. cini mi se da uefa ne mari puno sto ce odstranjivanjem sa takmicenja jednog tima, kazniti kolektivno i one koji nisu urlikali na stadionu. narocito ako taj tim dolazi iz jedne male i poprlicno beznacajne zemlje.
ono sto sam napisao u prethodnom postu ne mora da predstavlja neko moje misljenje, ali to je u sustini nacin na koji uefa razmislja po ovom pitanju.


Naravno da sam predaleko otisao. Karikirao sam tvoju tezu da bih ti pokazao koliko je zapravo apsurdna.

Jebo te, dosli smo u situaciju da jedan Cacak pokazuje Holandiji i UEFA-i kako se resava rasizam na tribinama. Podseticu. Kada je onomad grupa veselih momaka zalutala iz Juzne Karoline u Cacak sa sve svojim KKK odorama i krenula da vredja napadaca domace ( blink.gif ) ekipe (toliko o tome da je rasizam na tribinama zapravo samo podrivanje psihologije protivnika), sudija je prekinuo utakmicu i zahtevao da se veseljaci izbace sa stadiona, ostatak publike je poceo koncertno da im zvizdi, panduracija je isukala pendreke i prepeglala bijelu KKK odoru i na kraju je 17 veseljaka uhapseno i osudjeno na razlicite vremenske kazne. Dovoljno za neke druge putnike namernike iz Juzne Karoline da sledeci put dobro razmisle da li ce da skrenu juzno od Albukerkija.

Gospoda iz Holadije nece da prlja svoje ciste bijele rucice i zamislila je da umesto toga lepo kazni nekoga ko sa tom stokom nema nista, po sistemu "brigo moja predji na drugoga". A i dobro dodje kao pritisak, buduci da ti na koje se ostre da ih izbace treba da igraju finale protiv domacina. Licemerje par excellence.

Predvidljivo, ovde ima ljudi koji ce takvom licemerju uvek aplaudirati. Fuj.

#27 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 23 June 2007 - 09:13

QUOTE(harper lee @ 23 Jun 2007, 08:08) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno da sam predaleko otisao. Karikirao sam tvoju tezu da bih ti pokazao koliko je zapravo apsurdna.

Jebo te, dosli smo u situaciju da jedan Cacak pokazuje Holandiji i UEFA-i kako se resava rasizam na tribinama. Podseticu. Kada je onomad grupa veselih momaka zalutala iz Juzne Karoline u Cacak sa sve svojim KKK odorama i krenula da vredja napadaca domace ( blink.gif ) ekipe (toliko o tome da je rasizam na tribinama zapravo samo podrivanje psihologije protivnika), sudija je prekinuo utakmicu i zahtevao da se veseljaci izbace sa stadiona, ostatak publike je poceo koncertno da im zvizdi, panduracija je isukala pendreke i prepeglala bijelu KKK odoru i na kraju je 17 veseljaka uhapseno i osudjeno na razlicite vremenske kazne. Dovoljno za neke druge putnike namernike iz Juzne Karoline da sledeci put dobro razmisle da li ce da skrenu juzno od Albukerkija.

Gospoda iz Holadije nece da prlja svoje ciste bijele rucice i zamislila je da umesto toga lepo kazni nekoga ko sa tom stokom nema nista, po sistemu "brigo moja predji na drugoga". A i dobro dodje kao pritisak, buduci da ti na koje se ostre da ih izbace treba da igraju finale protiv domacina. Licemerje par excellence.

Predvidljivo, ovde ima ljudi koji ce takvom licemerju uvek aplaudirati. Fuj.

Da ne pominjem situaciju gde se uvek može platiti (dva)desetak dripaca koji će stati blizu navijača protivnika i, ukoliko rezultat krene neželjenim smerom, početi da imitiraju majmunske pokliče (koje će uvek još par desetina budala prihvatiti, dovoljno da se čuju) i tako izazvati prekid meča i rešavanje za zelenim stolom...Čak im ne treba poznavanje jezika protivnika.

#28 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 23 June 2007 - 09:14

QUOTE(harper lee)
Sto se moralnih gromada i gromuljica radi to nije bilo upuceno tebi vec onima koji su zavapili zbog toga sto su se ljudi zezali na ovom topiku kada je, zaboga, tema vec toliko ozbiljna. Prema tome ne shvatam zasto su bas tebe ti "duboko cinicni" komentari toliko pogodili.


okej, moje iskreno izvinjenje u tom sluchaju, poshto pomno pratim tvoje komentarisanje na forumu vec godinama, pa sam se malo zachudio jer sam skontao da je pokuda meni upucena. lichno mislim da bi za tebe bilo mesta i na drugim stranicama sajta, ovog puta u ulozi autora tekstova. mozhe da se sredi, ako si zainteresovan.

oko ostalog se ne slazhem, i mislim da je potrebna ovakva tema na ovom podforumu. ako ne zhelite da prichamo o ovome na ovom pdf-u, kontaktiracu moderatore i zamoliti ih da premeste temu na drugi podforum.

#29 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 June 2007 - 09:17

QUOTE(srdjanf. @ 23 Jun 2007, 10:14) <{POST_SNAPBACK}>
okej, moje iskreno izvinjenje u tom sluchaju, poshto pomno pratim tvoje komentarisanje na forumu vec godinama, pa sam se malo zachudio jer sam skontao da je pokuda meni upucena. lichno mislim da bi za tebe bilo mesta i na drugim stranicama sajta, ovog puta u ulozi autora tekstova. mozhe da se sredi, ako si zainteresovan.

oko ostalog se ne slazhem, i mislim da je potrebna ovakva tema na ovom podforumu. ako ne zhelite da prichamo o ovome na ovom pdf-u, kontaktiracu moderatore i zamoliti ih da premeste temu na drugi podforum.


Hvala na komplimentima. Nisam zainteresovan.

#30 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 23 June 2007 - 12:45

QUOTE(nebojsapetkovic @ 23 Jun 2007, 04:25) <{POST_SNAPBACK}>
Da se izbaci tim zbog rasistickih uzvikivanja sa tribina????? Sta to znaci??? Da dodju dva engleza svetle boje koze, i oponasaju majmune vicu niger niger i tako to.. i na kraju se prekine utakmica i izbaci se srbija???? nek se lepo isprazne tribine i lepo... ili jos bolje nek neko od hiljadu redara gleda ko uzvikuje javi motorolom da snimi kamera i izbace coveka, i kazne ga... glupost...

Troll on, uz izvinjenje srdjanfu i modteamu:
To znaci postovanje osnovnih nacela demokratije posle WW2-odnosno zabrana velicanja fasizma i njegovih vrednosti.
Srbija i treba da bude izbacena, jer njeni navijaci velicaju ratne zlocince Madica i Karadzica, slave, negiraju i relativizuju zlocine, pogotovo srebrenicki genocid, pevaju nacionalisticke, cetnicke pesme i vredjaju ljude na nacionalnoj osnovi.
Posle onoga u Helsinkiju bih Srbiju izbacio, ne bih cekao U21.
Troll off!