Jump to content


Photo

"Muse"-Mozda u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#46 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 30 June 2007 - 20:19

QUOTE(martinj @ 28 Jun 2007, 23:31) <{POST_SNAPBACK}>
Vise ce ljudi gledati radiohead nego rhcp... garantovano...

Kada kazem optimizam mislim na martinj-a. laugh.gif
Ma kakvi druze, glavu dajem da pola onih koji su bili na RHCP ni ne znaju sta je RH, a da ne pricamo koliko bi ih doslo na svirku. Tas je realna procena. Uz ludacku kampanju po okolnim zemljama i uz uslov da ne sviraju nigde blizu mozda bi i arena dosla u obzir.
Ali sto rekao FriendOfTheEarth to uopste nije losa stvar. smile.gif

#47 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 30 June 2007 - 21:52

QUOTE(kokota @ 30 Jun 2007, 20:56) <{POST_SNAPBACK}>
Daj onda da ih dovedem da mi sviraju za rodjendan.. laugh.gif



jbg. mislio sam na 250.000 do 300.000 E (250k do 300k EUR)
uostalom, zovi ih mozda i dodju na rodj i odsviraju nesto. ako ti potvrde zovi i nas na rodj.

#48 diomed

diomed
  • Members
  • 26 posts

Posted 01 July 2007 - 12:36

Teško da bilo ko od forumaša zna koliko košta koncert Muse. Nagađanje nema puno smisla.

Naravno da bi bilo veoma dobro da ovakvi "hype" bendovi dolaze u Srbiju, samo bi naši organizatori trebalo da se savesnim radom, sa što manje "gafova", potrude da nas definitivno ustale na koncertnoj mapi svakog iole ozbiljnog benda. Čitava priča sa RHCP je pokazala da, u tom smislu, imamo još puno posla.
Ako inostrani menadžeri vide da se ovde ozbiljno i odgovorno radi, gostovanje ovakvih izvođača postaće uobičajena pojava.

#49 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 01 July 2007 - 14:31

QUOTE(diomed @ 1 Jul 2007, 13:36) <{POST_SNAPBACK}>
Teško da bilo ko od forumaša zna koliko košta koncert Muse. Nagađanje nema puno smisla.


twak.gif

#50 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 02 July 2007 - 14:45

samo malo da vas zagolicam.

Youtube Video -> Original Video


Spoiler! --Click here to view--


edit: kad se saberem, saljem detaljniji izvestaj + slike.

Edited by Cvija, 02 July 2007 - 14:47.


#51 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 02 July 2007 - 16:22

haha.. "dream on" se to kaze ovde smile.gif
vid' ti ovu scenografiju!
lepo je gledati, uzalud je cekati.

#52 dejandjuk

dejandjuk
  • Members
  • 419 posts

Posted 03 July 2007 - 13:33

http://www.blic.co.y...ava.php?id=7380

#53 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 03 July 2007 - 18:10

djuuuuuuuu... videla i ja danas u Blicu blink.gif
mada.. pise "nezvanicno" tako da, jos ima tu spekulacija svakakvih da bude dok se ne objavi na zvanicnom sajtu (a po prirodi stvari u srbiji nam dragoj ni to nije tako izvesno, sve dok ne sidju na surcin!)..
mada.. sreca-sreca-radost ako dodju, nesto najbolje sto se moze desiti ove godine! thumbup.gif

Edited by untouchable_23, 03 July 2007 - 18:11.


#54 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 03 July 2007 - 20:04

ma to su oni procitali sa par foruma pa napisali, ali sve mi se to jako svidja, do sada koga god su najavili ti su i dosli kod nas


QUOTE(untouchable_23 @ 3 Jul 2007, 19:10) <{POST_SNAPBACK}>
mada.. sreca-sreca-radost ako dodju, nesto najbolje sto se moze desiti ove godine! thumbup.gif


upravo to, kad potvrde radovacu se vise njima nego sto sam se radovao peppersima

#55 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 03 July 2007 - 20:08

pa tako i ja... bend No.1 koji bih volela da vidim ove godine (sada ce se mnogi zacuditi, ali vaistinu zborim rolleyes.gif placebo je No.2 posto je vec vidjeno, litl eksplnejshn biggrin.gif ) i nadam se nadam se da je sve ovo... istina! laugh.gif ...a ne propaganda.

#56 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 05 July 2007 - 11:38

e pa bas lepo. dok vam to ne potvrde, da podelim par utisaka sa festivala open'er heineken u poljskoj.

muse su nastupali u subotu vece (01h), odmah posle beastie boys-a koji su bogme 'zaglavili' do 00:45h i posteno odradili set svojim fanovima.

iako je sve bilo u senci 2 rasprodata (nova) vemblija, ocekivalo se da ce muse ovde nastaviti istim stilom i potvrditi da su uz bjork i bb, sigurno #1 na festivalu (kako su i najavljivali mediji). a da li je i bilo tako, ne mogu tacno da procenim (publika se ovde razlikuje od nase, definitivno) i stoga saljem samo svoje utiske. koncert je u startu kasnio 25min i to je bilo jedino duze kasnjenje na celom festivalu. drndali su se skoro pola sata s jednom od cetiri svetiljke nalik stojecim radijatorima. naime, tri-cetiri rebra nisu pokazivala znake zivota. mislio sam, ma daj, batalice to sranje i poceti nekako. medjutim, nije pocelo dok to cudo nije fiksirano. nema sta, od naizgled obicnog troclanog rok sastava, muse su se uzdigli u velicine.

scena nalik na kraftverovsku. pregrst svetiljki, video bimovi sa bogatim animacijama i kratkim filmovima, klavir koji zna da zasvetli na pojedine udarce dirki, gitare takodje... momci se konacno pojavljuju, kratak mah ruke, met belami seda za klavir i krece 'take a bow'. fantastican osecaj, ozvucenje nikad savrsenije. ma, spektakl. i smenjuju oni tako svoju ideju o apokalipsi, propasti sveta, crnim rupama, vremenu koje nas polako sustize i novom radjanju, savrseno presecajuci ceo dozivljaj sa genijalnom 'feeling good' nine simone. bimom uzletese pcelice, livada pozelenela, cvece se rascvetalo, a ja u soku ne stigoh ni aparat da potegnem.

i sve to nestade sa new born, 11. pesmom do tada, ravno sat vremena od pocetka svirke. pomislim odmah, covece bre, sonic youth su prasili preko sat i po uz dva bisa. gde pobegose ovi klinci mojeg godista. naravno, na nadljudsko urlikanje mase usledio je fantasticni povratak uz 'stockholm syndrome', moju omiljnenu 'plug in baby' i 'knights of cydonia'. i kraj. sat i dvajes minuta. ne vise. da li je ono kasnjenje znacilo i automatsko smanjenje liste? za to je kriv organizator, je l' tako? ne znam. znam samo da su na prethodnim festivalima svirali 17-18-19, pa i 20+ pesama. steta.

kontakt s publikom nije postojao. barem od mister belamija. da budem iskren, nisam ni ocekivao od takvog tipa. i ne lezi mu, iskreno. bubnjar je nesto mrsio umesto njega. vise se ne secam ni da li je bilo i dobro vece/dovidjenja. nije ni bitno. dosli smo da slusamo muziku, a ne urlanje: 'glasnije poljsko', 'ne cujem vas dobro', 'pa kaze', 'sada vi malo'... u prilog ovome, citam reakcije sa foruma muse.pl gde se stidljivo pitaju 'a zar vam se ne cini da se njima bas i nije dopalo sto sviraju u poljskoj'. cute.

zakljucak. najvise sam impresioniran time koliko su momci predani svojoj muzici i sa kakvom je energijom i ljubavlju izvode i cene. falsiranje excluded. krivo mi je sto nisam cuo jos 3-4 pesme. bliss + bilo sta sa showbiz included.

setlista:

#1 Take A Bow
#2 Hysteria
#3 Supermassive Black Hole
#4 Map Of The Problematique
#5 Butterflies & Hurricanes
#6 Feeling Good
#7 Apocalypse Please
#8 Invincible
#9 Starlight
#10 Time Is Running Out
#11 New Born

#12 Stockholm Syndrome
#13 Plug In Baby
#14 Knights Of Cydonia

Attached File  DSC00818.JPG   260.29KB   67 downloadsAttached File  DSC00819.JPG   286.03KB   76 downloadsAttached File  DSC00821.JPG   240.55KB   67 downloadsAttached File  DSC00822.JPG   677.9KB   71 downloads

quick edit: par izmena u redosledu

Edited by Cvija, 05 July 2007 - 20:58.


#57 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 05 July 2007 - 13:34

QUOTE(Cvija @ 5 Jul 2007, 12:38) <{POST_SNAPBACK}>
setlista:

#1 Take A Bow
#2 Hysteria
#3 Supermassive Black Hole
#4 Map Of The Problematique
#5 Butterflies & Hurricanes
#6 Feeling Good
#7 Invincible
#8 Starlight
#9 Time Is Running Out
#10 Apocalypse Please
#11 New Born

#12 Stockholm Syndrome
#13 Plug In Baby
#14 Knights Of Cydonia

Attached File  DSC00818.JPG   260.29KB   67 downloadsAttached File  DSC00819.JPG   286.03KB   76 downloadsAttached File  DSC00821.JPG   240.55KB   67 downloadsAttached File  DSC00822.JPG   677.9KB   71 downloads


mesto ove Invincible koju odvec ne volim, stavio bih Muscle Museum inace ostatak liste su otrpilike sve pesme koje bih od njih zeleo da cujem smile.gif

#58 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 05 July 2007 - 13:50

pre neki dan sam skinula Muse od prošle godine sa Readinga i mogu vam reći da sam bila prilično iznenađena koliko je fenomenalna svirka. a inače volim Muse, baš volim Muse... nemam zamerke ni na šta. e sad... uvek je malo smile.gif uvek.
ipak je to festivalski program, barem smo se ovih dana veoma bavili razlikom festivalskog i koncernog nastupa.
ja bih za Muse bila zadovoljna festivalskom setlistom... i onom iz 2006 a bogami i ovom!
mada, Uno!!!??? ne sviraju više..
p.s. BB!!! uh jedva čekam rolleyes.gif

#59 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 05 July 2007 - 13:52

Cvijo, super ti je izvestaj.

Samo me jos interesuje da li je publika znala textove ili je bilo tu i tamo.. ?

#60 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 05 July 2007 - 14:11

bogami, ovim albumom Muse se vrteo na tv-u više nego ikad....
što po meni uopšte nije loše smile.gif
dobro, sad, ove albume pre... nema veze.