Jump to content


Photo

"Muse"-Mozda u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#16 elderane

elderane
  • Members
  • 28 posts

Posted 23 June 2007 - 23:26

QUOTE(Gooky @ 23 Jun 2007, 17:53) <{POST_SNAPBACK}>
`oces ti reci sta znas, ili ces da nastavis da tovaris masu


Ne tovarim nikoga, samo pitam sta generalno mislite o dolasku benda, sto mi je otprilike vec jasno. smile.gif

#17 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 24 June 2007 - 02:33

QUOTE(Gooky @ 23 Jun 2007, 23:57) <{POST_SNAPBACK}>
njihova cena koliko mi se cini prelazi 300k, ... 10000 ljudi

Onda lepo podelis prvu cifru sa drugom i dodjes do podatka da bi karta trebala biti oko 30 jura. Pri tome iskljucis ostale troskove (zakup hale, osoblje, marketing...) u nadi da ce barem njih pokriti sponzori. Potom se zapitas da li u Srbiji postoji 10k ljudi koji bi dali 2500 da vide Muse. Voleo bi da gresim, ali - nema sanse!

#18 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 24 June 2007 - 09:44

QUOTE(Idioteque @ 24 Jun 2007, 03:33) <{POST_SNAPBACK}>
Onda lepo podelis prvu cifru sa drugom i dodjes do podatka da bi karta trebala biti oko 30 jura. Pri tome iskljucis ostale troskove (zakup hale, osoblje, marketing...) u nadi da ce barem njih pokriti sponzori. Potom se zapitas da li u Srbiji postoji 10k ljudi koji bi dali 2500 da vide Muse. Voleo bi da gresim, ali - nema sanse!



2500 pod uslovom da treba da pokrijes samo honorar i da si siguran da ces prodati 10.000 ulaznica
u toj prici jedini problem predstvlja sto treba da obezbedis sponzora koji ce ti dati minimum 100k da pokrijes troskove arene (u proseku 35k + PDV), zvuk, svetlo, bina (10k do 15k), hotel, lokal transport, avio prevoz, catering... porez na svaku prodatu ulaznicu (8%), provizija ticket servisu (u proseku 5% + PDV)...

dakle ne govorimo o 300k nego o 400k... sto znaci, ako mozes da prodas 10,000 ulanica cena po svakoj treba biti oko 40e ili 3250d.

#19 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 24 June 2007 - 09:45

QUOTE(Gooky @ 23 Jun 2007, 23:57) <{POST_SNAPBACK}>
njihova cena koliko mi se cini prelazi 300k, oni i nisu dovedeni na exit jer su bili preskupi, a sto se tice toga da bi prosli ko chiefsi tu se grdno varas jer su oni trenutno vrlo popularan bend koji postoji dosta duze od vec pomenutih chiefsa i koji ima dosta fanova tako da bi doslo sigurno mnogo vise nego 3000 koliko je bilo u areni pre par dana, moja prognoza bar 10000 ljudi



muse ne prelazi 300k, ali ranije pomenuti snoop uveliko prelazi 300k

#20 djeneralche

djeneralche
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 24 June 2007 - 10:40

...

Edited by djeneralche, 24 June 2007 - 11:25.


#21 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 24 June 2007 - 20:56

Karta za Bryana Adamsa je bila 3000, tako da po meni uopste nebi bilo iznenadjenje da karta za Muse bude i kako je neko napisao 2500 din. Sto se tice sponzorstva u to ne ulazim, jer to stvarno ne znam kako funkcionise, eto uopste ne znam ko je sponzorisao Chiefse, mada ne sumnjam da se nebi nasla neka pivara i sl. Rasveta, bina, zvuk... koliko sam upoznat u masineriju zvanu Muse oni to sami donose tako da mislim da je to uracunato u njihov honorar.
Snoop je inace ubedljivo najskuplji izvodjac na Exitu ikada i naravno da mu cena prelazi 300k, a posto znam da je jedan od glavnih razloga zasto Muse nije bukiran za ovogodisnji festival upravo cena, odgovor se bar po meni sam po sebi namece. Inace kad smo vec kod honorara Wu-tang kosta vise od 300k, a ne jedan bend koji je po meni trenutno na svom vrhuncu. E da i sto se tice posete to ne mogu da tvrdim ali verujem da bi se skupilo 10k ljudi uz dobru kampanju kakav ovaj bend i zasluzuje, a koja je upravo nedostajala Chiefsima.

#22 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 24 June 2007 - 21:18

10 000 karata po 2500 din...za muse laugh.gif

dobar

#23 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 24 June 2007 - 21:23

da je 1000 dinara, ne bi prodali vise od 5000 karata. glavu dajem.

#24 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 24 June 2007 - 21:35

QUOTE(Cvija @ 24 Jun 2007, 22:23) <{POST_SNAPBACK}>
da je 1000 dinara, ne bi prodali vise od 5000 karata. glavu dajem.


znaci nebi prosli ko Chiefsi, ja dokazo svoje

#25 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 24 June 2007 - 21:48

bravo

#26 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 24 June 2007 - 23:11

QUOTE(djeneralche @ 24 Jun 2007, 11:40) <{POST_SNAPBACK}>
...



laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#27 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 25 June 2007 - 00:24

QUOTE(Gooky @ 24 Jun 2007, 21:56) <{POST_SNAPBACK}>
Karta za Bryana Adamsa je bila 3000, tako da po meni uopste nebi bilo iznenadjenje da karta za Muse bude i kako je neko napisao 2500 din. Sto se tice sponzorstva u to ne ulazim, jer to stvarno ne znam kako funkcionise, eto uopste ne znam ko je sponzorisao Chiefse, mada ne sumnjam da se nebi nasla neka pivara i sl. Rasveta, bina, zvuk... koliko sam upoznat u masineriju zvanu Muse oni to sami donose tako da mislim da je to uracunato u njihov honorar.
Snoop je inace ubedljivo najskuplji izvodjac na Exitu ikada i naravno da mu cena prelazi 300k, a posto znam da je jedan od glavnih razloga zasto Muse nije bukiran za ovogodisnji festival upravo cena, odgovor se bar po meni sam po sebi namece. Inace kad smo vec kod honorara Wu-tang kosta vise od 300k, a ne jedan bend koji je po meni trenutno na svom vrhuncu. E da i sto se tice posete to ne mogu da tvrdim ali verujem da bi se skupilo 10k ljudi uz dobru kampanju kakav ovaj bend i zasluzuje, a koja je upravo nedostajala Chiefsima.


tugo pregolema preko 600k evra za hip hop smece
i jos jedno 200k za Beastie boyse
oclo milionce

za to su mogli bukirati barem 10 pristojnih izvodjaca

#28 Mistake Mistake

Mistake Mistake
  • Members
  • 49 posts

Posted 25 June 2007 - 02:34

Skupa je investicija dovesti Muse u Beograd. Mogli bi napuniti Arenu.Što se Kiaser Chiefs tiče,pa pogledajte samo koliko su karata podelili. Ja sam čula da je Madonna trebala da dođe,i da su na kraju organizatori odustali s obzirom da je tražila veliki honorar,karta je trebalo da košta oko 150e. Nema entuzijazma,mada posle certa RHCP koji će verovatno privući masu bendova
No... Ja i dalje imam nade i za Muse ali najviše za Radiohead!
smile.gif

#29 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 25 June 2007 - 05:07

QUOTE(Gooky @ 24 Jun 2007, 21:56) <{POST_SNAPBACK}>
Karta za Bryana Adamsa je bila 3000, tako da po meni uopste nebi bilo iznenadjenje da karta za Muse bude i kako je neko napisao 2500 din. Sto se tice sponzorstva u to ne ulazim, jer to stvarno ne znam kako funkcionise, eto uopste ne znam ko je sponzorisao Chiefse, mada ne sumnjam da se nebi nasla neka pivara i sl. Rasveta, bina, zvuk... koliko sam upoznat u masineriju zvanu Muse oni to sami donose tako da mislim da je to uracunato u njihov honorar.
Snoop je inace ubedljivo najskuplji izvodjac na Exitu ikada i naravno da mu cena prelazi 300k, a posto znam da je jedan od glavnih razloga zasto Muse nije bukiran za ovogodisnji festival upravo cena, odgovor se bar po meni sam po sebi namece. Inace kad smo vec kod honorara Wu-tang kosta vise od 300k, a ne jedan bend koji je po meni trenutno na svom vrhuncu. E da i sto se tice posete to ne mogu da tvrdim ali verujem da bi se skupilo 10k ljudi uz dobru kampanju kakav ovaj bend i zasluzuje, a koja je upravo nedostajala Chiefsima.



sto se tice adamsa seti se gde je on na kraju svirao.

sponzori kaiser chiefsa bili smo svi mi. da bi bilo jasnije poreski obveznici. organizator koncerta chiefsa bio je copavi djordje milutinovic, odnosno beogradska arena licno koja se finansira iz budzeta, pa...

snoop jeste najskuplji izvodjac na exitu, ali ne znam koja budala iz exita je odlucila da mu da taj novac. za isti novac koji su dali za njega mogli su dovesti nekoliko izvodjaca... da krenemo samo od onih koji dolaze iz iste agencije iz koje dolazi i snoop: the killers, erykah badu, the crystal method... dakle tri banda je moglo doci za novac koji je dobio snoop...

sto se tice muse, da zakljucim jos jednom, nema sanse... izuzev ako se copavi ne odluci da ih radi, a poreski obveznici budu sponzori koncerta

#30 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 25 June 2007 - 10:01

killerse su zeleli medju prvima da dovedu, ali nije ipak doslo do dogovora, a inace ko da bi morao muse da nastupi u areni, ima toliko drugih jeftinijih objekata eto npr. tasmajdan