Jump to content


Photo
- - - - -

Da li ste vec zaboravili Anju...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
66 replies to this topic

#46 AleksandarM

AleksandarM
  • Members
  • 57 posts

Posted 28 June 2007 - 10:39

QUOTE(Paladin @ 28 Jun 2007, 01:51) <{POST_SNAPBACK}>
A problem je i što je kod nas sklonost ka bavljenju medicinom, izgleda, genetski uslovljena. dry.gif


Napolju dragi moj se medicina ne upisuje na osnovu bodova iz skole , sto nece reci da oni nisu bitni, ali je daleko vazniji razgovor sa komisijom. Komisija poprica sa kandidatima, psiholog, psihijatar. Pa se tako bira kandidat. Da ne pricam o tome da su nase srednje skole ne usaglasene, pa imas situaciju da neko iz prve gimnazije sa prosekom 3.5 ima daleko vece znanje od nekog iz neke tamo gimnazije sa prosekom 5.0 koji je prosek 5.0 zaradio u kaficu. E posto se gledaju samo ocene, taj sa prosekom 5.0 se upise, sa svojim "kafic navikama" a ovaj sa prosekom 3.5 koji je ipak radio debelo za to se ne upise. Pa ti tako vredna deca ostaju van fakulteta a fakultet upisu probisveti. Koji posle rade sta rade.

#47 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 28 June 2007 - 22:25

QUOTE(AleksandarM @ 28 Jun 2007, 11:39) <{POST_SNAPBACK}>
Napolju dragi moj ....


Drago mi je što sam ti drag, ali mislim da nisi najbolje razumeo moj sarkazam. Doduše, ono što si napisao je u velikoj meri tačno i može se podvesti pod ono na šta sam mislio.

#48 faba

faba
  • Members
  • 102 posts

Posted 10 July 2007 - 23:03

Da topic ne padne u zaborav.

Neznam čemu rasprava o tome da li je neko pogresio. Operacija je radjena na klinici koja za to nema dozvolu. Svi koji su u njoj bilo kako učestvovali su odgovorni za smrt deteta. Sve je jasno, bilo kakva istraga je suvišna

#49 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 25 August 2007 - 21:32

Iskusni i dobri lekari, tesko grese, i ovo pricam iz iskustva. Najcesce se kod njih potkradaju greske prilikom zamora. Na umor nije imuna nijedna profesija, pa ni lekari, pogotovo kad sami dezuraju u celoj bolnici ili kada imaju jako puno posla.

Edited by tiger, 25 August 2007 - 21:34.


#50 AleksandarM

AleksandarM
  • Members
  • 57 posts

Posted 25 August 2007 - 21:45

QUOTE(tiger @ 25 Aug 2007, 21:32) <{POST_SNAPBACK}>
Iskusni i dobri lekari, tesko grese, i ovo pricam iz iskustva. Najcesce se kod njih potkradaju greske prilikom zamora. Na umor nije imuna nijedna profesija, pa ni lekari, pogotovo kad sami dezuraju u celoj bolnici ili kada imaju jako puno posla.


A kako se pravi dobar lekar?
Tako sto studentu medicine uvalisa da napamet nauci gomilu nepotrebnih podataka , ima i onih potrebnih, i onda mu das diplomu , i uvalis mu da radi. Bez trunke prakse na fakultetu. A ovaj ne zna ni ranu da zasije.

I pomolis se bogu.

Kod nas student kad dodje na kliniku da radi oni mu kazu "studentima ovde nije mesto". Sta dalje reci?

#51 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 23 October 2007 - 15:24

Dodao bih samo, u svetlu najnovijih dogadjanja. Prebacivanje loptice se nastavlja, na kraju ce biti "mir-mir-mir....niko nije kriv". A jeste....

#52 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 23 October 2007 - 15:45

Dodao bih samo, u svetlu najnovijih dogadjanja. Prebacivanje loptice se nastavlja, na kraju ce biti "mir-mir-mir....niko nije kriv". A jeste....


Nazalost, mislim da si u pravu!

#53 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 05 November 2007 - 12:02

Kada sam postavljao ovaj post imao sam ozbiljnu dilemu da li ovakve nesrecne dogadjaje treba potencirati jer mi je uvek u glavi bilo to kako se roditelji preminulog deteta osecaju, da li ih potresa i boli dalje pominjanje i sl. Onda sam shvatio nesto. Male Anje nema i to je neizmeran gubitak i vecita bol za njene roditelje. Cak ni kaznjavanje krivaca nece, ocim male satisfakcije, doneti nista dobro roditeljima koji su u dubokoj tuzi.

E onda sam pre par izvesnogvremena cuo nesto sto me je navelo da zakljucim da se na ovakvim stvarima mora istrajavati jer postoje hiljade i hiljade drugih Nina, Tanja, Luna koje (nedaj boze) moze zadesiti slicna sudbina. Supruga mog poznanika je nakon pucanja vodenjaka primljena u bolnicu NF. U tzv. bolnici provodi u takvom stanju sledeca 3 dana. Nakon porodjaja dolazi do teskih komplikacija. Kod majke dolazi do pucanja materice i nakon teskog operativnog zahvata i obilnog krvarenja ona jedva ostaje ziva. Dete biva zarazeno meningitisom. Epilog: tesko bolesno dete i majka koja vise nece moci da radja. Zasto? Zato sto niko u doticnoj ustanovi nije (kako pravila struke nalazu) na vreme izvrsio porodjaj. O razlozima mogu da nagadjam, pare, konkurencija medju lekarima, pacijenti koji imaju prednost jer su platili ili nesto trece. Posto niko nije cuo za ovo, isti ti lekari nastavice sa ovakvom praksom i unesreciti jos nekoga....


Danasnji tekst o detetu cijim su roditeljima rekli da nije rodjeno pod srecnom zvezdom (????) i da ne "talasaju mnogo" jer ce imati jos dece i isti ti lekari ce im trebati me je zgrozio i naveo da se zapitam da li iko od studenata medicine uci nesto o lekarskoj etici. Pitam se, kako se postaje takav bezosecajni monstrum u tako plemenitoj profesiji?

#54 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 05 November 2007 - 16:05

Danasnji tekst o detetu cijim su roditeljima rekli da nije rodjeno pod srecnom zvezdom (????) i da ne "talasaju mnogo" jer ce imati jos dece i isti ti lekari ce im trebati me je zgrozio i naveo da se zapitam da li iko od studenata medicine uci nesto o lekarskoj etici. Pitam se, kako se postaje takav bezosecajni monstrum u tako plemenitoj profesiji?


Kada plemenito postane profitabilno, etika umire.

#55 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 21 December 2007 - 15:49

Da se ne zaboravi...

Link

#56 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 18 September 2008 - 18:58

...i ?

#57 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 18 September 2008 - 19:53

naravno- nista. pogledaj samo koliko je vremena proslo...

mozda gradjani treba sami da se organizuju...stvarno ne znam ...

#58 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 19 September 2008 - 08:24

Nikako da odustanu, sta god treba i dokle god.........Juce citam u novinama, opet spominju taj aparat za kiseonik :ph34r: Ma bre, sto si koristio aparat ako nije ispravan?????? Tu treba direktno da odgovara doktor. Sve su to prazne price. A nje nema....

#59 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 19 September 2008 - 09:41

vidite kako su lepo organizovani homoseksualci...
tako bi trebalo da budu organizovani i pacijenti /svi- i oni koji su imali problema sa lekarima i oni koji nisu , oni nek ucestvuju iz solidarnosti.
stanje u zdravstvu je zaista toliko strasno, da bi gradjani sami trebalo da se organizuju.
mislim, oni se ponasaju zaista kao drumski razbojnici.

mi imamo zlocince u zdravstvu, a njima se niko ne bavi, pa bi mozda trebalo sami gradjani da se pozabave.
stvarno ne znam sta da mislim.

#60 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 19 September 2008 - 11:49

Iskusni i dobri lekari, tesko grese, i ovo pricam iz iskustva. Najcesce se kod njih potkradaju greske prilikom zamora. Na umor nije imuna nijedna profesija, pa ni lekari, pogotovo kad sami dezuraju u celoj bolnici ili kada imaju jako puno posla.

Umor se oseti ,a pad koncentracije usled umora je druga stvar ,uzrocno-posledicna , zbog cega dolazi do gresake . Ope se dovodi ne savesnost u pitanje ,jer on zna da je umoran, zna da nemaju dozvolu, zna jos mnogo toga i opet radi to.
On kad dezura nocnu ima taj citav dan slobodan pred nocnu smenu .