Jump to content


Photo

Poznatiji remake - Zaboravljeni original


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#1 ledolomac9

ledolomac9
  • Members
  • 1,294 posts

Posted 16 June 2007 - 15:11

Nesto u poslednje vreme gledam americke filmove iz cetrdesetih, pedesetih pa i sezdesetih godina za koje postoji relativno uspesniji ili poznatiji remake ili film koji je radjen na osnovu istog romana i sl.

Da nabrojim neke:

- Invasion of the body snatchers - bar dva remake-a
- Incredible shrinking man - incredible shrinking woman i jos jedan remake u pripremi
- Cat people
- Narow margin
- Big clock - No way out
- | married a witch
- Thin red line
- 300 spartans
...

Ako znate primere novijih filmova za koje postoji zaboravljeni ili manje poznati original postujte na ovaj topic - rado bih ih pogledao smile.gif

Edited by ledolomac9, 16 June 2007 - 15:12.


#2 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 16 June 2007 - 21:49

npr. 'The Thing From Another World' po kome je karpenter snimio sjajni remake, zasluzan takodje za nastanak Aliena i slicnih karakondzula.

#3 zlizla

zlizla
  • Members
  • 136 posts

Posted 16 June 2007 - 22:37

Meni pade prvo na pamet The Ladykillers koji su 2004. kao rimejk snimili braca Koen. Inace original je iz 1955. u reziji Alexander MacKendrick-a sa Alec Guinness-om i Peter Sellers-om i vazi za kultni i legendarni film u koga se mnogi flmofili kunu; samo sto ima jedan problem - nikao ga zivi nije gledao. Verzija iz 2004-te nije bas pokupila neke sjajne kritike, al' meni jako dobra (kao i prakticno sve sto dolazi iz radionice brace Koen), naravno nezavisno posmatrano od originala, posto isti nisam gledao. Sta vise, u bonusu na DVD-u sam saznao da ga takodje skoro cela ekipa koja je radila rimejk nije ni gledala (pocevsi od Toma Hanks-a, koji je, bar po filmskoj kritici, vrlo dobro odradio impresiju profesora Marcus-a).

#4 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 16 June 2007 - 22:41

imas i scarface iz '32, blob i muvu iz '58, cape fear iz '62, oceans eleven '60-e etc.

#5 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 17 June 2007 - 11:26

QUOTE(zlizla @ 17 Jun 2007, 00:37) <{POST_SNAPBACK}>
Meni pade prvo na pamet The Ladykillers koji su 2004. kao rimejk snimili braca Koen. Inace original je iz 1955. u reziji Alexander MacKendrick-a sa Alec Guinness-om i Peter Sellers-om i vazi za kultni i legendarni film u koga se mnogi flmofili kunu; samo sto ima jedan problem - nikao ga zivi nije gledao. Verzija iz 2004-te nije bas pokupila neke sjajne kritike, al' meni jako dobra (kao i prakticno sve sto dolazi iz radionice brace Koen), naravno nezavisno posmatrano od originala, posto isti nisam gledao. Sta vise, u bonusu na DVD-u sam saznao da ga takodje skoro cela ekipa koja je radila rimejk nije ni gledala (pocevsi od Toma Hanks-a, koji je, bar po filmskoj kritici, vrlo dobro odradio impresiju profesora Marcus-a).


sad si me potpuno zacudio. ja sam ga gledao (original) jedno dvadesetak puta sigurno - a i vecina ljudi koje znam bar po pet-sest-sedam puta. i koliko god da volim koene ovde su bitno podbacili. ako imas prilike svakako vidi original - to je najmanje toliko kultno koliko i Whitnail and I...

#6 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 17 June 2007 - 16:35

Pa, iako cudno zvuci, nije nemoguce. Koliko sam ukapirao, Ameri gotovo uopste ne gledaju ne-holivudske filmove. Tako sam se zabezeknuo kad sam na tv-promociji rimejka inspektor Kluzoa cuo od Beyonce Knowles da nikad nije gledala original, niti cula za Peter Sellers-a ph34r.gif

#7 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 17 June 2007 - 16:35

Zar nisu originalni Ladykillers išli u letnjem (zimskom?) bioskopu?. I ja sam siguran da sam gledao najmanje dva puta i to poodavno.

#8 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 17 June 2007 - 16:51

QUOTE(HellBilly @ 17 Jun 2007, 18:35) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, iako cudno zvuci, nije nemoguce. Koliko sam ukapirao, Ameri gotovo uopste ne gledaju ne-holivudske filmove. Tako sam se zabezeknuo kad sam na tv-promociji rimejka inspektor Kluzoa cuo od Beyonce Knowles da nikad nije gledala original, niti cula za Peter Sellers-a ph34r.gif


da, kad malo bolje razmislim bilo bi verovatno nelogicno da su ljudi gledali original samo ja sam malo stariji, u moje vreme su ti filmovi bili prikazivani na tv-u, okruzen sam ljudima slicnima sebi, pa se zaboravim. a ko nije gledao originalnog kluzoa - valjda sam makar tu logicno zacudjen sad.gif

#9 ledolomac9

ledolomac9
  • Members
  • 1,294 posts

Posted 17 June 2007 - 16:52

Hvala na preporukama i dopunama liste.

Ladykillers je bio i par puta u kinoteci.


Evo jos jednog filma:
The Quiet American

Edited by ledolomac9, 17 June 2007 - 16:56.


#10 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 17 June 2007 - 17:12

a evo jos jednog - postar uvek zvoni dvaput

http://www.imdb.com/title/tt0038854/ - prvi
http://www.imdb.com/title/tt0082934/ - drugi

ovde sam nekako neodlucan... koliko god mi je dobar ovaj drugi prvi me uvek vrlo prijatno iznenadi - osobito lana turner.

i jos jedan - lolita

http://www.imdb.com/title/tt0056193/ prvi
http://www.imdb.com/title/tt0119558/ drugi

ovo se ne poredi... prvi je remek delo (jedan od nekoliko filmova radjenih po knjizi a da valjaju) a drugi je trash

i moram jos nesto dodati, cini mi se da sam jedan od retkih koji preferiraju prvi scarface. remake mi nikad nije legao. cenim da se razni jako pale na ovaj film ali ja nikad nisam ukapirao zasto.

#11 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 17 June 2007 - 18:02

Man on Fire (2004), a ovaj je definitivno meni bio nepoznat Man on Fire (1987).
Mada su ga prikazali na 92-ci.

Dirty Rotten Scoundrels rimejk Bedtime Story .

Red Dragon kao rimejk Manhunter-a.

Mada ne znam koliko je Manhunter nepoznatiji. Bolji jeste sigurno.

#12 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 June 2007 - 18:26

QUOTE(sursike @ 17 Jun 2007, 19:02) <{POST_SNAPBACK}>
Red Dragon kao rimejk Manhunter-a.

Mada ne znam koliko je Manhunter nepoznatiji. Bolji jeste sigurno.

da. i poznatiji i bolji. mnogo bolji.

#13 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 17 June 2007 - 18:35

Da evo još jednog rimejka, koji je verovatno poznatiji od originala. Inače ga je radio isti reditelj, ali ga je uspeo upakovati (usrati) za braću Amere.

The Vanishing, po Spoorloos.

Inače je Spoorloos genijalan film i takoreći obaveza za sve ljubitelje trilera i horora. Ma za sve filmofile.

#14 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 17 June 2007 - 19:01

Postoji TV verzija filma To Die For (Kinman, Phoenix, 1995), iz 1991., u kojoj igra Helen Hunt (a zove se, oh kako tipicno za omrazeni teleplay devedesetih, "Murder in New Hampshire: The Pamela Wojas Smart Story" laugh.gif). Zekana mi je na to ukazala kad smo gledale To Die For u bioskopu davno, zato je i ostala ravnodusna, u fazonu: "Meni je ovo mnogo poznato, gledala sam to negde!". I eto... Ima nekih scena koje identicne. Mnjah, precenjeni Gus van Sant rolleyes.gif (*a da ne govorim o njegovom rimejku Psiha - kadan po kadar, precrtavanje laugh.gif)

A izgleda da je cela prica bazirana na istinitom dogadjaju.

Edited by Mildred, 17 June 2007 - 19:03.


#15 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 17 June 2007 - 23:14

QUOTE(Adam @ 17 Jun 2007, 18:12) <{POST_SNAPBACK}>
i jos jedan - lolita


Nije mi baš najjasnije, pa velim, da pitam. Da li se ovo može smatrati remakeom, ili su u pitanju dve različite adaptacije romana, i ako se filmovi isto zovu?