Jump to content

Photo

Skype kvalitet tona

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 dragom

dragom
  • Members
  • 37 posts

Posted 14 June 2007 - 22:08

Imam ADSL Internet(256/128) instaliran Skype 3.2,WEB kameru Chiconny(na kojoj koristim i mikrofon).Sliku koju saljem imam odlicnu ,medjutim ton koji primam i saljem nije bas zadovoljavajucii.Ljudi sa kojima pricam mi kazu da kada pricam savim tiho cuju me pristojno ali ne sasvim dobro.Moj je utisak da kada bih smanjio jacinu mikrofona na kameri da bi bilo bolje,medjutim kada zauzmem u padajucem meniju podesavanja mikrofona USB Camera podesavanje tona nije aktivno.Radio sam na sledeci nacin:
1.Control Panel-Sounds and devices-Audio-Mikrofon-USB Camera i onda oppcija kontrole jacine zvuka nije aktivna

2.Skype-Tools-Options-Audio Settings-USB Camera(zauzeta u padajucem meniju)-Lets skype adjust my audio settings(probao sam i da iskljucim ovu opciju da rucno pokrenem klizac za jacinu,medjutim on se sam kasnije vracao u neki srednji polozaj)

3.Pokusavao sam u Video impresiji(nema pod.jacine).Sta da radim?

#2 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 14 June 2007 - 23:14

QUOTE(dragom @ 14 Jun 2007, 23:08) <{POST_SNAPBACK}>
Imam ADSL Internet(256/128) instaliran Skype 3.2,WEB kameru Chiconny(na kojoj koristim i mikrofon).Sliku koju saljem imam odlicnu ,medjutim ton koji primam i saljem nije bas zadovoljavajucii.Ljudi sa kojima pricam mi kazu da kada pricam savim tiho cuju me pristojno ali ne sasvim dobro.Moj je utisak da kada bih smanjio jacinu mikrofona na kameri da bi bilo bolje,medjutim kada zauzmem u padajucem meniju podesavanja mikrofona USB Camera podesavanje tona nije aktivno.Radio sam na sledeci nacin:
1.Control Panel-Sounds and devices-Audio-Mikrofon-USB Camera i onda oppcija kontrole jacine zvuka nije aktivna

2.Skype-Tools-Options-Audio Settings-USB Camera(zauzeta u padajucem meniju)-Lets skype adjust my audio settings(probao sam i da iskljucim ovu opciju da rucno pokrenem klizac za jacinu,medjutim on se sam kasnije vracao u neki srednji polozaj)

Probaj negde da nadjes microphone boost +20dB. Ne kapiram bas najbolje, jel ti mikrofon na usb cameri? Mozda treba da probas sa mikrofonom u zvucnoj. Inace probao sam uporedo skype i gtalk sa bratom (samo voice ja cable 256/128 on 56K dial up) i gtalk je mnoooogo bolji. Brata sam cuo na skype-u usporeno i zvucao je k'o da je sabio pola litra radze na ex. laugh.gif

#3 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 15 June 2007 - 04:11

Skype je dobar ALI samo za ADSL/Cable sa obe strane. Ako u tu kombinaciju uleti dial-up onda treba probati nesto drugo kao npr. paltalk ili stari dobri microsoft netmeeting.
Druga bitna stvar je da se optimalan kvalitet zvuka postize koriscenjem kombinovanih slusalica sa mikrofonom (obavezno spustiti mikrofon 1- 2 cm ispod donje usne da bi se izbeglo hvatanje struje vazduha iz nosa). I na kraju vec pomenuti +20db check-box.

#4 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 17 June 2007 - 15:39

QUOTE(kiklop @ 15 Jun 2007, 05:11) <{POST_SNAPBACK}>
Skype je dobar ALI samo za ADSL/Cable sa obe strane. Ako u tu kombinaciju uleti dial-up onda treba probati nesto drugo kao npr. paltalk ili stari dobri microsoft netmeeting.

I Google talk u takvoj kombinaciji isto radi odlično.

#5 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 19 June 2007 - 14:28

QUOTE(invisible @ 17 Jun 2007, 16:39) <{POST_SNAPBACK}>
I Google talk u takvoj kombinaciji isto radi odlično.

Potpisujem. Razgovarao sam sa drugaricom iz Dubaia i tek posle pola sata mi kaze da je ona na Dial-up a ja sam tada bio na 128 kb, i sve je teklo bez ikakvog problema.

#6 faba

faba
  • Members
  • 102 posts

Posted 18 July 2007 - 12:12

Ima li neko iskustva kako radi skype kada zoveš fiksni telefon?

#7 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 18 July 2007 - 16:06

QUOTE(faba @ 18 Jul 2007, 08:12) <{POST_SNAPBACK}>
Ima li neko iskustva kako radi skype kada zoveš fiksni telefon?

Radi odlicno. Uslov je samo da imas dobar adsl/cable internet. Ja ga koristim vec skoro pola godine i veoma sam zadovoljan. Ono sto je jos lepse je da mozes da zakupis fiksni broj u odredjenim zemljama tako da drugi mogu da te zovu na taj broj i ti primis poziv na racunaru.

#8 netizen_k

netizen_k
  • Members
  • 878 posts

Posted 18 July 2007 - 18:41

QUOTE(kiklop @ 18 Jul 2007, 17:06) <{POST_SNAPBACK}>
Radi odlicno. Uslov je samo da imas dobar adsl/cable internet. Ja ga koristim vec skoro pola godine i veoma sam zadovoljan. Ono sto je jos lepse je da mozes da zakupis fiksni broj u odredjenim zemljama tako da drugi mogu da te zovu na taj broj i ti primis poziv na racunaru.

Da, radi odlicno (cable), da dodam da postoje i USB dodatci za Skype koji omogucavaju koriscenje bezicnih telefona umesto slusalica sa mikrofonom tako da korisnik prakticno ne vidi razliku izmedju VOIP i klasicne telefonije... naravno, racunar mora da bude ukljucen 24/7.

$30 godisnje ti kupuje neogranicen broj i duzinu poziva u USA i Canada a kredit za zvanje drugih zemalja se kupuje dodatno u koracima od $10 ili $25, minut razgovora sa velikim brojem zemalja je samo 2 centa...

#9 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 19 July 2007 - 09:47

Koristim samo skype kada zovem obicne telefone i naravno druge usere.
Kvalitet je uglavnom odlican i problemi na vezama postoje ponekad i iako su dva usera na digital, ali deo linije ide preko analoga - sto je slucaj sa Srbijom.

Zato dolazi do smetnji. Takodje u Nemackoj i u nekim drugim zemljama, lokalni telekomi ometaju VoIP, jer im je protiv njihovog prihoda, no ta boljka ce se resiti ubrzo, nakon sto zavrse pred sudom.

#10 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 19 July 2007 - 11:13

QUOTE(dragom @ 14 Jun 2007, 23:08) <{POST_SNAPBACK}>

Nisam "ekspert", ali mislim da je problem u uploadu. Kada uključiš kameru, slika zauzme dosta protoka pa za zvuk nemaš dovoljno. Probaj bez kamere tj. videa.
I da li je 256/128 ili 256/64?

#11 de.jian

de.jian
  • Members
  • 143 posts

Posted 02 August 2007 - 17:47

Uzmi posebno mic i iskljuci ovaj sa kamere ili reklamiraj kameru.

#12 dragom

dragom
  • Members
  • 37 posts

Posted 10 August 2007 - 23:29

Problem sa Skypom sa resio na sledeci nacin :Kupio sam stabilni mikrofon Genius(170din) ton super cist bez sumova.Ocigledno da se radi o losem kvalitetu mikrofona kojisam pre koristio u sklopu kamere.Hvala svima koji su mi zeleli pomoci

#13 bogdan83

bogdan83
  • Members
  • 135 posts

Posted 11 August 2007 - 13:33

Za korisnike Skype Out opcije preporucujem uplatu preko HGC SKYPE- https://online.hgc.c...ore/Services.do.
Zbog razlike kursa eongkongskih dolara i evra,uplatite 5 evra koje odmah legnu na skype racun, a sa kreditne kartice se skine 4.75 Evra. Nije velika usteda al je zanimljiva stvar i mnogo je jednostavnije nego li uplata preko Skype-ovo sajta.