Jump to content


Photo

Putovnica HR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 11 June 2007 - 12:35

Zanima me koliko dugo se čeka putovnicu? Ja sam podneo zahtev krajem maja, ali zbog frke oko fotografija ne stigoh da pitam službenicu koliko vremena treba da stigne iz Zagreba. Neki ljudi u redu za podnošenje zahteva su mi rekli mesec do tri meseca ali u tom redu vlada toliki pesimizam pa se nadam da neće bas cela tri meseca da bude . I jos nesto, da li moram lično da odem po nju i u nekom tačno odredjenom terminu?

#2 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 11 June 2007 - 18:20

Mislim da ces najbolji odgovor dobiti, ako se obratis preko e-maila MUP-u HR (meni su uredno odgovarali na svako pitanje nakon dan-dva, pa ne znam sto ne bi i tebi), osim ako te ne 'bace' na vanjske poslove i integracije ili jos bolje da nazoves tamo gdje si predao zahtjev za izdavanjem putovnice i pitas sve njih. Mada mislim da si to trebao srediti malo ranije, jer su oko ljeta guzve, a manje ljudi radi na tome. I cudno mi je da ti sluzbenica nije rekla kada da dodjes, tu u HR ti i za osobnu i za putovnicu kazu kada ce to biti gotovo i kada da dodjes po to (bar je to moje iskustvo)...

Edited by Thanatos, 11 June 2007 - 18:33.


#3 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 11 June 2007 - 20:15

Ako ti je to prvi pasos, ceka se do 2 meseca, a ako si vec imao cro pasos onda oko mesec dana. Kad pasos stigne iz Zagreba, u postanskom sanducicu naci ces dopisnicu koju si popunio kada si predavao zahtev za pasos, na kojoj pise kad treba da se pojavis u konzulatu. To je uobicajena procedura. Ne znam da l se oteze tokom letnje sezone.

#4 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 11 June 2007 - 20:25

QUOTE(Thanatos @ 11 Jun 2007, 19:20) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim da ces najbolji odgovor dobiti, ako se obratis preko e-maila MUP-u HR (meni su uredno odgovarali na svako pitanje nakon dan-dva, pa ne znam sto ne bi i tebi), osim ako te ne 'bace' na vanjske poslove i integracije ili jos bolje da nazoves tamo gdje si predao zahtjev za izdavanjem putovnice i pitas sve njih. Mada mislim da si to trebao srediti malo ranije, jer su oko ljeta guzve, a manje ljudi radi na tome. I cudno mi je da ti sluzbenica nije rekla kada da dodjes, tu u HR ti i za osobnu i za putovnicu kazu kada ce to biti gotovo i kada da dodjes po to (bar je to moje iskustvo)...


Zahtev sam predao u Beogradu ali nisam stigao da pitam sluzbenicu jer mi fotografije nisu bile ispravne pa sam morao da jurim kod fotografa buduci da se konzularni odjel zatvarao uskoro (a nije mi se cekalo u redu po treci put). Kada sam se vratio sa fotkama samo ih predao tipu iz obezbedjenja i to je bilo to. Mislim da bi mi rekli taj rok od 1 do 3 meseca ionako. Nego, mene je interesovalo necije licno iskustvo ne bi li ekstrapolirao datum kada ce to sve da se zavrsi (racunajuci u svakom slucaju i letnje guzve) i narocito to da li kazu da se dodje kad god ili postoje tacni termini za preuzimanje. Planiram put u London pocetkom avgusta a pre toga bih isao u Dalmaciju (ionako mislim da letim iz Zadra ili Splita), pa me zanima da li neko od mojih moze da preuzme umesto mene. Znam da sam trebao ranije ali dok mi nije iskrsla ta varijanta za London nisam imao dovoljno motiva da se iscimam. Nisam bas najbolje razumeo, ti tvrdis da oni u MUP-u znaju u kojoj "fazi" je izrada i shipment (kao DHL wink.gif ) putovnice? U svakom slucaju nameravam da zovem konzulat mada mi se ne cine narocito raspolozeni za caskanje.

#5 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 11 June 2007 - 20:28

QUOTE(darling @ 11 Jun 2007, 21:15) <{POST_SNAPBACK}>
Ako ti je to prvi pasos, ceka se do 2 meseca, a ako si vec imao cro pasos onda oko mesec dana. Kad pasos stigne iz Zagreba, u postanskom sanducicu naci ces dopisnicu koju si popunio kada si predavao zahtev za pasos, na kojoj pise kad treba da se pojavis u konzulatu. To je uobicajena procedura. Ne znam da l se oteze tokom letnje sezone.


2 meseca, hm unsure.gif ? Bice knap. Thanks darling.