Jump to content


Photo

Starogradska muzika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 06 June 2007 - 22:12

Zvonko Bogdan
"Već odavno spremam svog mrkova" je pesma koju mnogo volim,i na koju ponekad padne i suza...
smile.gif

#2 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 06 June 2007 - 22:21

ne volim tu muziku. ne volim ni da pijem. a kad i popijem, tu muziku ne volim jos vise... dry.gif

#3 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 06 June 2007 - 23:25

"Sagradiću šajku", samo što je niko ne zna da svira...

#4 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 06 June 2007 - 23:52

nalomite mi bagrenje

#5 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 07 June 2007 - 06:35

QUOTE(sarište @ 6 Jun 2007, 23:12) <{POST_SNAPBACK}>
Zvonko Bogdan
"Već odavno spremam svog mrkova" je pesma koju mnogo volim,i na koju ponekad padne i suza...
smile.gif


To je jedna od najlepših pesama na ovim prostorima. Ne znam baš da li je starogradska ali je u svakom slučaju prelepa. U Srbiji ima više dobrih starogradskih i narodnih nego rock i pop pesama i to je fakat.

#6 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 07 June 2007 - 07:15

QUOTE(ohbabyw @ 6 Jun 2007, 23:21) <{POST_SNAPBACK}>
ne volim tu muziku. ne volim ni da pijem. a kad i popijem, tu muziku ne volim jos vise... dry.gif

Pa nije ona bash mislila na grand prdukciju...

Ili moram s tugom okrenuti glavu,
Il' plakati ili se napiti...


:skrshhhh:

#7 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 07 June 2007 - 07:29

ko kaže da sam ja mislila na grand?
uopšte sam mislila na muziku koju možeš da čuješ u bilo kojoj kafani...

#8 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 07 June 2007 - 07:35

QUOTE(ohbabyw @ 7 Jun 2007, 08:29) <{POST_SNAPBACK}>
ko kaže da sam ja mislila na grand?
uopšte sam mislila na muziku koju možeš da čuješ u bilo kojoj kafani...

Postoji "muzika koju mozes da cujes u bilo kojoj kafani" i "muzika koju mozes da cujes u bilo kojoj kafani". Zvonkove pesme se izvode po kafanama, ali daleko od toga da to nije kvalitet. To ne mozes osporiti.

#9 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 07 June 2007 - 07:44

smile.gif
naravno, samo moje subjektivno mišljenje...
ne volim kafane. nikakve. cela ideja mi je grozna...
najviše volim kad nema muzike uopšte.

#10 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 07 June 2007 - 11:58

QUOTE
Starogradska muzika, ili koje pesme volite kad malo popijete


Volimo ili ne volimo - kakve to ima veze za pijenjem necega....? smile.gif

#11 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 07 June 2007 - 12:08

pa znaš ono... in vino veritas... innocent.gif

#12 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 07 June 2007 - 13:43

QUOTE(Lost Little Girl @ 7 Jun 2007, 08:15) <{POST_SNAPBACK}>
Pa nije ona bash mislila na grand prdukciju...

Ili moram s tugom okrenuti glavu,
Il' plakati ili se napiti...


:skrshhhh:

A volem,bogami i Cuneta...
Saaaadaaaa kuneeee svojuu sudbuuu što je jaaaničar! rolleyes.gif

#13 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 June 2007 - 14:45

Zvonko Bogdan, totalni respect. Pricala mi je mama da je, u vrijeme kad je Janika Balaz bio ziv, to bilo ludilo. Bogdan je inace u zadnjih par godina nekoliko puta bio u Hrvatskoj, a odrzao je koncert i u Zagrebu, u Vatroslavu Lisinskom - prepuna dvorana, publika je bukvalno brisala suze, a on onakav sav "upicanjen" sa svojim "becarskim" osmijehom happy.gif , samo sam cekala da se odnekud pojavi konj na pozornici. Inace je taj koncert emitirala HTV za N.G. i bilo je hmm - veselo, nista nisam cula od susjedove falš dernjave uz upaljen TV. I svaka pohvala muzicarima koji su ga pratili, posebno madjarskim Ciganima - bila su na bini jedno tri cimbala, fenomenalno.

Inace se raspametim kad cujem madjarske Cigane, rumunjske i ruske (muzika iz filma Cigani lete u nebo). Prije par godina na Balatonu; čarda i Cigo svira kraj uha. Ne treba mi alkohol, tad bi se bez problema i trijezna popela na stol. (Jos istina nisam, ali svakako jednom planiram blush.gif)

P.S. Nadam se da nije potrebno naglasavati da u ovom kontekstu "Cigan" ne znaci nista uvredljivo, nego dapace.

#14 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 June 2007 - 15:16

QUOTE(ohbabyw @ 7 Jun 2007, 08:29) <{POST_SNAPBACK}>
ko kaže da sam ja mislila na grand?
uopšte sam mislila na muziku koju možeš da čuješ u bilo kojoj kafani...


Pa znas kako, jednom su u kafani na Cubi svirali kafanski muzicari, pa naisao Ry Cooder, zaljubio se u njihovu svirku i producirao njihov prvi album. Sad su poznati kao "Buena Vista Cocial Club".

A jednom se netko u sred Atlantika, na otocju Capo Verde napio u kafani slusajuci bosonogu tetu kako pjeva. Danas u poznim godinama nastupa po cijelom svijetu i zove se Cesaria Evora.

Kamo srece da se u Srbiji po kafanama sviraju pjesme Zvonka Bogdana, a ne ovo sto se svira.

#15 zlizla

zlizla
  • Members
  • 136 posts

Posted 07 June 2007 - 16:52

Uh, kompozicije Sabana Bajramovica, posebno Sila kale bal, al' mislim da to skoro nikada nisam cuo u kavani, valjda se umetnici boje da ce doci do krvoprolica usled kolektivnih samoubistava, posto takve pesme imaju tendenciju da te rasplacu i dovedu do stanja beznadezne sete i tuge. Volim da odem u kafanu, ali si tu uglavnom osudjen na nistavne gluposti tipa Haris Dzinovic ph34r.gif (navodno, to je ''prava'' kafanska muzika), o legendama, kao sto je taj cuveni Toma Zdravkovic, Silvana ne bih mnogo, to nikad nisam mirisao, niti cu verujem ikada. Da li je neko slusao Mostar Sevdah Reunion? Ako se ja pitam, sa njima ne bih izlazio iz kafane, al' jbg-a, oni se vode u Evropi kao umetnicka grupacija, pa sviraju po koncertnim salama i pozoristima; ma batal'te to, umetnost i kulturu, 'ajmo da se uroljamo skupa i zapojimo zajedno 'Lepi li su mostarski ducani'...