Jump to content


Photo
- - - - -

Sta ste / sta biste danas kuvali?


  • Please log in to reply
3760 replies to this topic

#3571 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 February 2018 - 05:15

...

 

Nema tu 'raketle'. Samo znanje i poveca kuraz.

A i u sezoni parenja jelenska divljac maksimalno poglupi.

Na glas mozes da ga namamis i da mu pridjes na par metara.

Ljudi nose plasticnu lopatu i drndaju po granama praveci zvuk 'ostrenja rogova'.

 

(Btw, ovaj vrh strele je ubojitiji od metka)

Attached File  magnus stinger.jpg   13.6KB   0 downloads

 

 

...


  • 1

#3572 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 07 February 2018 - 07:46

Stvarno smo (opet) istrolovali temu do zla boga. No, forum se proredio, ovo cita (i ovde pise) samo jos nekoliko ljudi, pa da nastavimo da caskamo...

 

.....

Tokom 11 godina na Aljasci, ubio sam dva ziva bica: jednog lososa i jednu divlju patku. Losos me nije previse uzbudio, ali zbog patke sam se osjecao krivim.

.....

Nadovezao bih se.

Lososi (ribe) su zanimljiva stvar. Ovoga sam ulovio stapom i udicom. Inace, tu ima mjesta za brdo literature. Ljudi ih inace (komercijalno) love mrezama. Uzvodno, na domak mrijestilista, u brzacima lososi vise ne plivaju (voda nije dovoljno duboka) neko vise kao gmizu i eskimske zene stanu u potok ili rijecicu pa ih beru k'o jagode. Ludnica.

Cuo sam pricu - nisam biolog, ne znam je li istina - da lososi ne jedu kad udju u slatku vodu i krenu na mrijestenje. Neki tip mi je rekao da sam najvjerojatnije ovoga iritirao, riba je "mislila" da se brani od dosadnog mamca pa ga zato napala i progutala. Tko zna...

 

Sa patkom je druga prica.

Islo nas nekoliko, u dva camca, na putesestvije i kampiranje po rijekama Kuskokwim i Aniak. Obicna turisticka zajebancija. Ja nisam nikada imao vatreno oruzje, ali je moj ocuh (vec pokojni) bio "gun enthusiast" i naoruzao me, sa rezonom da tamo ima medvjeda i vukova i svakakvih bestija. Dao mi je dvocijevnu pusku, sa cijevima jedna iznad druge. Samo po jedan metak u svakoj cijevi, nema magazina, ali dva kalibra. Gornja cijev cal. .222 (5.56mm), cvrsto zrno. Donja cijev, 12 gauge sacmarica. Kao, nek se nadje, na sta naidjes. Na onom udarnom dijelu puske, kako god da se zove, je mala poluga kojom biras iz koje cijevi da pucas. Uz to, uvalio mi je i neku opasnu revolvercinu, valjda Colt 0.45 kalibra. Punjen groznim eksplozivnim mecima, k'o mala granata - za slucaj da naletim na grizlija.

Ja, tek toliko da ispostujem njegove savjete i brigu, setam kroz neko grmlje uz rijeku s puskom. Izgleda da sam naisao na neko mjesto gdje se patke gnijezde. Iz grma poleti patka uz ogromnu buku, a ja se usr'o i refleksno uperim pusku i opalim - sacmom. Moji decki se odusevili, misleci valjda da sam lovac i nisandzija, ne znajuci da sam pucao u strahu i samoobrani. Jebiga, ubio sam patku. Decki su je fino pripremili i pojeli, ja nisam jeo - osjecao sam se krivim i bilo mi zao ptice.

 

 

Danas lepo raketom s'gps možeš da gađaš šta hoćeš. Nadrljali su losevi. Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Pa, nije bas tako.

Eskimi su totalno popizdeli zbog turistickih lovaca (najvise Nemaca i Japanaca) koji bi dosli, odleteli negde helikopterom i proburazili prirodu bazukom pa onda samo odneli trofeje (rogove, glave, medvedje sape itd.) i ostavili sve ostalo da istrune.

Zato negde od sredine '80-ih na snazi zakon - prvo, ako ides u lov avionom ili helikopterom, ne smes da lovis istog dana kad se spustis nego tek sledeceg, i peske. Drugo, nema da ostavljas strvinu nego ima da izvuces sve. Ako neces meso i ostalo, moguca je (i dobrodosla) donacija onima koji hoce. Ali ako odseces glavu i ostavis ostatak, kazna je $100 000 i 6 meseci zatvora. Nema zajebancije, a park rangers i state troopers paze.


  • 1

#3573 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 February 2018 - 19:04

...

 

... uz to, uvalio mi je i neku opasnu revolvercinu, valjda Colt 0.45 kalibra. Punjen groznim eksplozivnim mecima, k'o mala granata - za slucaj da naletim na grizlija ...

... iz grma poleti patka uz ogromnu buku, a ja se usr'o i refleksno uperim pusku i opalim - sacmom ...

... jebiga, ubio sam patku ... fino pripremili i pojeli, ja nisam jeo - osjecao sam se krivim i bilo mi zao ptice ...

 

 

Izdao te prevod.

Nisu 'eksplozivni meci', vec 'rasprskavajuci / expanded', zahvaljujuci konstrukciji kosuljice / zrna.

 

Nekada poznata kao 'dum-dum' municija, od britanskog Dum Dum Arsenala blizu Kalkute. Zabranjivana medj. konvencijama, no se modifikacija koristi i dalje.

 

Attached File  Sig-Sauer-V-Crown-45-ACP-230-grain-11.jpg   88.4KB   0 downloads

Attached File  expanded-bullets-1.jpg   67.75KB   0 downloads

Attached File  ammunition-g2-research-45-acp-r-i-p-ammunition-3_grande.jpg   23.14KB   0 downloads

 

Mislim, ulazna rana centimetar, a izlazna kao tanjir.

Za lov se koristi drugacija puscana municija.

 

Nesto o patkama / guskama - to se u USofA / Kanadi lovi u milionima komata..

Oko 'zaljenja', moram da priznam da nemam vreme ni zelje da zasuzim za svakom kokoskom, ni tokom lova 'mostly fazani', ni u samousluzi / mesnici.

 

Citam nekog lika, pa kaze - kada vidim da se neko meso pece, krene mi voda na usta. Da li je tako i sa veganima kada gledaju kako se kosi trava?

;)

 

http://confessionsof...ins-recipe.html

 

Attached File  Duck a l orange.jpg   106.57KB   0 downloads

 

Ingredients
1 fresh duck / 1/2 orange, cut into 4 pieces / 1 lemon, cut into 6 pieces / 1/2 cup (100 ml) red wine vinegar / 2 ounces (56 g) sugar / 2 cups (450 ml) chicken stock / 3 ounces (75 ml) Grand Marnier / 2 Tbsp (28 g) butter / zest of 2 oranges, confited / juice of 1/2 orange / juice of 1/2 lemon / 2 oranges, peeled and segmented

Preparation:
Cook the duck: preheat oven to 250°F (130°C). Wash duck, cut the wing tips, season cavity and skin with salt and pepper. Place the orange and lemon pieces into the cavity of the bird. Truss the duck with a kitchen string. Place it in a roasting pan and cook for 25 minutes. Remove from oven to cool at room temperature. Rise oven heat to 350°F (180°C). Place back the roasting pan with the duck in the oven, but this time elevate duck from the bottom of the pan putting it on a wire rack or on top of some carrots or potatoes. Cook for about 1 hour and 15 minutes until the skin gets crispy and golden. Remove duck from the oven and let it rest.

 

Attached File  recette-e17754-canard-a-l-orange-express.jpg   74.18KB   1 downloads

 

E, za ovim bih mogao da pustim suzu ako ga je malo.

;)

 

...


  • 1

#3574 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 07 February 2018 - 21:10

.....

Nisu 'eksplozivni meci', vec 'rasprskavajuci / expanded', zahvaljujuci konstrukciji kosuljice / zrna.

.....

Mislim, ulazna rana centimetar, a izlazna kao tanjir.

Za lov se koristi drugacija puscana municija.

......

Jesu bili eksplozivni.

Ovo sto ti opisujes se zove "hollow point" municija.

No ono sto je mi je moj ocuh dao, u tom supljem vrhu je imalo eksplozivno punjenje. Nemam originalnu forku, nadjoh nesto slicno na netu:

PA260002_zpsv5awof6i.jpg

 

Apsolutno se NE razumem u te stvari. Vidim da je na nekim ovim mecima punjenje crveno, kod one ocuhove je bilo zuto. O kakvom se tacno eksplozivu radi, nemam pojma.

 

Inace, svrha te municije, pa ni samog revolvera, nije ni bila lov. Pa i sam revolver je na vecoj udaljenosti neprecizan, nije za gadjanje.

Svrha je bila iskljucivo samoobrana od nekakve opake bestije, u neposrednoj blizini.

 

 

 

.....

Nesto o patkama / guskama - to se u USofA / Kanadi lovi u milionima komata..

Oko 'zaljenja', moram da priznam da nemam vreme ni zelje da zasuzim za svakom kokoskom, ni tokom lova 'mostly fazani', ni u samousluzi / mesnici.

......

Pa i ja priznah da sam pokvaren, hipokrit - ne placem u mesnici ili kad neko drugi ubije/ulovi i rado cu pojesti.

 

Samo nemam srca da gledam zivo stvorenje pa ubijem sam.

Vucem tu hipokriziju jos iz ranog detinjstva. Kad je baka klala kokosku ispred kuce, psovao sam i vikao i bio ljut - ali kasnije, istog dana, pojeo sam supu ili paprikas...


  • 0

#3575 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 07 February 2018 - 21:13

I eat my peas with honey,

I've done it all my life. It makes them

taste quite funny,

But it keeps them on the knife.

 

(Spike Milligan)

 


  • 2

#3576 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 February 2018 - 21:18

Jesu bili eksplozivni.

Ovo sto ti opisujes se zove "hollow point" municija.

No ono sto je mi je moj ocuh dao, u tom supljem vrhu je imalo eksplozivno punjenje. Nemam originalnu forku, nadjoh nesto slicno na netu:

PA260002_zpsv5awof6i.jpg

 

Apsolutno se NE razumem u te stvari. Vidim da je na nekim ovim mecima punjenje crveno, kod one ocuhove je bilo zuto. O kakvom se tacno eksplozivu radi, nemam pojma.

 

Inace, svrha te municije, pa ni samog revolvera, nije ni bila lov. Pa i sam revolver je na vecoj udaljenosti neprecizan, nije za gadjanje.

Svrha je bila iskljucivo samoobrana od nekakve opake bestije, u neposrednoj blizini.

 

 

 

Pa i ja priznah da sam pokvaren, hipokrit - ne placem u mesnici ili kad neko drugi ubije/ulovi i rado cu pojesti.

 

Samo nemam srca da gledam zivo stvorenje pa ubijem sam.

Vucem tu hipokriziju jos iz ranog detinjstva. Kad je baka klala kokosku ispred kuce, psovao sam i vikao i bio ljut - ali kasnije, istog dana, pojeo sam supu ili paprikas...

Ste vas dvojica zapevali. Gledaj ovo:

nuclear-explosion-clipart-tnt-explosive-

Ne moras da nisanis, samo ga ostavis sa dovoljno hrane i snicle same padaju. 

 

 

:P


  • 1

#3577 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 February 2018 - 23:34

...

 

... jesu bili eksplozivni ... ono sto je mi je moj ocuh dao, u tom supljem vrhu je imalo eksplozivno punjenje ... nemam originalnu forku, nadjoh nesto slicno na netu ...

... pa i ja priznah da sam pokvaren, hipokrit - ne placem u mesnici ili kad neko drugi ubije / ulovi i rado cu pojesti ...

 

 

Dobar ti je taj lik ocuh - pa to je i u USofA protivzakonito / za robiju!

 

http://www.weaponsla...ploding-bullets

 

Ovo oko hipokrizije ne razumem.

No, ako treba plaknuti suzne kanale, smanjiti posetu u WC - onda je OK.

;)

 

...


  • 0

#3578 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 February 2018 - 02:54

...

 

... eerghhh, danas polenta CON salsiccia i Paulaner weizen....

 

 

A jesi li probao ovo - mozda ti se dopadne?

 

 

Mozda volis slatko?

 

 

...


Edited by Kinik, 08 February 2018 - 02:56.

  • 2

#3579 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 09 February 2018 - 11:14

Veceras pravim Thai green curry. Imam u blizini azijatski ducan koji drze Tailandjani i od njih kupujem curry paste koju i oni koriste. Dosta je heavy na chili ali je istovremeno napakovana i sa lemongrass, galanghal i sve ostalo sto spada u Thai curry paste. Mislim da kuci imam kokosovo mlijeko, Nam Pla fish sauce, Thai jasmin rice i mozda neke tiger prawns u zamrzivacu. Ostaje mi da kupim nesto povrca, zelenisa, svijezanj korijandera i mozda malo piletine.

 

Nikad se ne bih smarao sa pravljenjem curry paste mada nije uopste tesko ali je sigurno nekoliko puta skuplje i ne isplati se. Ovaj paste koji kupujem je bolji (i autenticniji) od bilo cega sto bih ja napravio i ja sam sasvim sretan rezultatima. Proces spremanja nije dug, sve bude gotovo u roku od jednog ili dva piva. 


  • 2

#3580 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 February 2018 - 15:33

Attached File  28079949_10213393488223890_748742770_o.jpg   357.33KB   2 downloads

 

Attached File  27990750_10213393488303892_1416968830_o.jpg   322.15KB   2 downloads

 

:)


  • 1

#3581 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 February 2018 - 16:07

...

 

Lopine!

 

To moze biti samo 'chips and fish'!

:wicked:

 

 

Ribe iz ove porodice obozavam, a posebno dimljenog halibuta!

 

Attached File  smoked_halibut.png   574.44KB   1 downloads

 

Attached File  smoked hlibut 2.jpg   74.88KB   1 downloads

 

...


Edited by Kinik, 12 February 2018 - 16:16.

  • 0

#3582 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 February 2018 - 16:36

...

 

Lopine!

 

To moze biti samo 'chips and fish'!

:wicked:

 

 

OK je porcija, dobar komad ribe i tovar chipsa. Nisu stipse, mada nisu ni kao Heston. Turbot in vodka+beer batter i 3x cooked chips it's not.

 

Nisam mogao da vjerujem da je nasuo 300ml vodke u brasno. Zamalo sam poceo da vristim - Hestone, neeeee!  :lol+:

 

 

Halibut i turbot su vrh. 


Edited by Honey Badger, 12 February 2018 - 16:38.

  • 0

#3583 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 February 2018 - 17:34

...

 

Cuj ti njega!

Pa normalno - 300 ml vodke u brasno i 300 ml vodke posle!

:+1:

 

Attached File  chilled vodka.jpg   76KB   1 downloads

 

Cuvena ruska poslovica glasi - 'без пол-литра не разберешься'!

Sto bi se reklo - 'bez pola litra ne mozes se snaci!

 

Ovo je ruska casa

 

Attached File  granchak.jpg   34.4KB   1 downloads

 

no ja pijem iz ovakve

 

Attached File  rumka_vodki.jpg   20.8KB   1 downloads

 

Pio sam sa rusima, ali sam izbegavao na njihov nacin.

:ajme:

 

...


  • 0

#3584 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 12 February 2018 - 18:30

 Riba!  :wub:

 

I kod mene danas riba na meniju. Dimljena skusa i hladni limun sos. 

 

Attached File  DSC_0191.JPG   96.06KB   1 downloads


  • 2

#3585 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 February 2018 - 20:45

 Riba!  :wub:

 

I kod mene danas riba na meniju. Dimljena skusa i hladni limun sos. 

 

attachicon.gifDSC_0191.JPG

 

Meni je dimljena skusa malo prejaka pa rijetko trosim ali taj limun sos izgleda intrigantno. Kako se spravlja, ako nije najstroze cuvana tajna?

 

 

Danas otkrih labneh. Mozda sam ga ranije probao, a da nisam znao sta je. Kremasti kravlji sir, turskog ili middle eastern porijekla. Fenomenalno. :)


  • 1