Jump to content


Photo

Znam, ispao sam magarac,ali sta sada?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#16 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 02 June 2007 - 14:40

QUOTE(Bluff @ 2 Jun 2007, 15:11) <{POST_SNAPBACK}>
Mnogo si tvrdoglav covek,a to i nije osobina najpametnijih."Na svakom plastiènom delu pored podatka o reciklaži ima i podatak o vrsti plastike kao i o godini proizvodnje".
Nerviraju me ljudi kao ti.Nesto mi se tu podsmevas,a i sam ne znas koliko si supalj.Ako ti nisi cuo za to sa pikslama,to je tvoj problem i tvoje neznanje,ali ne moras da me ubedjujes da je covek hteo da mi spusti cenu kada je odmah odustao kada je video da su cifre na staklima zagrebane.O ceni nismo ni pricali.A ti se i dalje smej.

Pa, glupani kao ti su zabavni neko vreme. I dok postoje takvi šarani, biće posla za "čove" i uvaljivače raznoraznih stvari.

Na piksli je možda otisnuta godina proizvodnje piksle, auta nikako.

Želim ti dobru zabavu sa "čovama".

#17 Bluff

Bluff
  • Members
  • 30 posts

Posted 02 June 2007 - 16:43

Bitno je da si ti pametan i verovatno mnogo dobro prolazis u zivotu sa takvim stavom da nikada ne priznajes gresku.Posto kazes "mozda" jeste godina proizvodnje pepeljare prvo se raspitaj malo,pa dodji ovde da pametujes.Sta hoces da kazes da je negde u Francuskoj ta pepeljara tri godina cucala u magacinu dok se nisu setili da je izvade na svetlost dana i ugrade na moj auto?Dakle,ti brojevi navode kada je auto izasao iz fabrike. Auto moze biti 97 u najboljem slucaju.Posto je 96 i na pojasevima i na ovom sto je pomenuto.A ti i dalje zivi u zabludi kako si ti najpametniji pa sve znas,a tebe bi ocigledno sa takvim nadmenim stavom zajebali pre mene.I dalje ti je smesno?

Edited by Bluff, 02 June 2007 - 16:45.


#18 pantapita

pantapita
  • Members
  • 138 posts

Posted 03 June 2007 - 01:05

Prava godina proizvodnje najbolje se moze utvrditi iz broja sasije, naravno, ako je broj originalan, tj. nije prepravljan. U svakom broju sasije postoji podatak o godistu automobila, ali je on naveden u vidu sifre. Pravilo je da godinu proizvodnje oznacava deseti znak (cifra ili slovo) u broju sasije.

Tabela za tumacenje oznake godista u broju sasije (deseti znak u broju):
A - 1980
B - 1981
C - 1982
D - 1983
E - 1984
F - 1985
G - 1986
H - 1987
J - 1988
K - 1989
L - 1990
M - 1991
N - 1992
P - 1993
R - 1994
S - 1995
T - 1996
V - 1997
W - 1998
X - 1999
Y - 2000
1 - 2001
2 - 2002
3 - 2003
4 - 2004
5 - 2005
6 - 2006
7 - 2007
8 - 2008
9 - 2009

Kod tvog Pezoa broj sasije bi trebalo da bude u sledecem obliku (ukoliko je proizveden 1996.)
VF3 123456 T 1234567
V - oznaka kontinenta (Evropa)
F - oznaka zemlje (Francuska)
3 - oznaka proizvodjaca (Peugeot)
123456 - simboli po izboru proizvodjaca
T - godina proizvodnje (u ovom primeru 1996.)
1234567 - simboli po izboru proizvodjaca

Inace, ovo nisam ja izmislio vec sam vam preneo iz jednog od starih brojeva SAT plusa.
A sad nastavite pricu o pepeljari.

#19 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 03 June 2007 - 02:09

Ovu tabelu sam i ja video u dotičnom časopisu, ali je nisu videli i saobraćajci. Opel koga sam uvezao iz Italije u broju šasije kao godinu proizvodnje ima "Y", što znači 2000. godina. U policiji su to ignorisali (a možda pojma nemaju), već su mi u saobraćajnu dozvolu kao godinu proizvodnje upisali 2001. godinu, odnosno godinu prve registracije u Italiji (mart 2001.). Mislim, ne žalim se, tako su samo digli cenu moga auta za nekoliko stotina eura. cool.gif

#20 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 June 2007 - 23:13

QUOTE(Bluff @ 31 May 2007, 21:34) <{POST_SNAPBACK}>
Auto je peugeot 306.Sasvim je normalno prosao tehnicki,slaze se br. sasije i br. motora sa onim sto stoji u saobracajnoj.U Sup-u je sasvim legalno zaveden.Sve je ok rolleyes.gif samo sto je tri godine stariji.Kao sto rekoh nisam bas sposoban da uvalim nekom auto kao da je sve u redu.Mozda jesam budala,posteno radim i zaradjujem ceo zivot.Tako sam valjda vaspitan,jebem li ga.. Sta znam,prvo bi me bilo sramota da me neko provali prilikom pokusaja prevare,male su sanse da cu da naletim prvo na ovcu kao sto sam ja.A i taj ce da provali kad tad,i sta onda-treba da me zove,pljuje i ili da naletim na nekog veceg ludaka od mene.Ne znam, nisam pametan.

Ako je broj sasije i motora originalan( citaj neko od majstora ga nije prekucao) godiste proizvodnje mozes da dobijes od Pezoa.Posalji im email i odgovorice ti.Sto se onih zezancija sa prenosom tice batali tuzbe ako ne planiras da se sudis 10 godina nego lepo pronadji "vezu" pa sredi te papire .

#21 djtrifun

djtrifun
  • Members
  • 28 posts

Posted 04 June 2007 - 20:20

QUOTE(Dinko Vrabac @ 3 Jun 2007, 02:05) <{POST_SNAPBACK}>
Prava godina proizvodnje najbolje se moze utvrditi iz broja sasije, naravno, ako je broj originalan, tj. nije prepravljan. U svakom broju sasije postoji podatak o godistu automobila, ali je on naveden u vidu sifre. Pravilo je da godinu proizvodnje oznacava deseti znak (cifra ili slovo) u broju sasije.


Tablica je ok, ali na žalost na desetu cifru se ne može uvek osloniti, jer iako ona u nekim slučajevima može predstavljati godinu proizvodnje, neki proizvođači je koriste kao godinu modela, a ne proizvodnje (ne znam šta Pežo tu stavlja, treba proveriti). Tako se može desiti čak da je na šasiji označena skorija godina od one kada je auto proizveden. Npr. na Opelu koji je prvi put registrovan 86-e kod mene stoji H (što je oznaka za 1987), a na Audiju koji je proizveden 2004. stoji 5 (2005).

Detaljno o VIN-u (iliti broju šasije, kako se kod nas popularno zove) možete naći ovde:

http://en.wikipedia.org/wiki/VIN

#22 nebojsapetkovic

nebojsapetkovic
  • Members
  • 123 posts

Posted 05 June 2007 - 12:19

друже мислим да би требало да консултујеш негок стручњака. да заиста утврдиш које је годиште аутомобил... ако не батине не препоручујем јер тај лик што ти је увалио може да буде зајебан лик, али моја тврдоглавост би ишла дотле да га тужим ако има правних основа док не умре од трошкова... а и ако буде покренута тужба тешко ко зна шта ће све пандури искоопати о њему и колико ће се других оштећених јавити чиме ће твоје тужба добити на тежини...

#23 m_nikod

m_nikod
  • Members
  • 260 posts

Posted 18 June 2007 - 12:33

QUOTE

Blic
Auto mafija
Biće oduzeto 2.000 vozila

Posle hapšenja 35 lica koja su bila uključena u lanac nelegalnog uvoza automobila i jučerašnjeg stavljanja u pritvor 12 osumnjičenih, policija se priprema da zakuca na vrata preko 2.000 vlasnika vozila u Srbiji i da ih oduzme jer su automobili bili predmet tog krivičnog dela.
Istraga je na osnovu prikupljenih dokaza došla do podataka da je kriminalna grupa carnika, špeditera i vlasnika agencija za registraciju vozila preprodala preko 2.000 nelagalnih automobila u Srbiji. Pretpostavlja se da je reč o više hiljada automobila i zaradi od nekoliko miliona evra, koliko je oštećen državni budžet.
Prema prvim podacima iz istrage, reč je o skupocenim modelima automobila koji su se već nalazili u Srbiji i tu dospeli na razne načine. Automobili nisu ispunjavali standarde predviđene zakonom za uvoz automobila s euro 3 motorima, pa je dokumentacija prepravljana, kao i kilometraža i godina proizvodnje.

Ceo tekst